На Херсонщині впроваджується освітній проект «КРОК до ВИШу»

1 лютого голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у Раді ректорів закладів вищої освіти Херсонської області, яке відбулося у Херсонському державному університеті.

«Питання, які ми сьогодні будемо розглядати, вкрай важливі. Адже наразі ми спостерігаємо низький показник вступу на деякі спеціальності – це фізика та математика, що в свою чергу може призвести по непоправних наслідків, ціпрофесії занепадуть. Ми повинні зробити все, щоб не допустити цього», –  акцентував увагу народний депутат України, перший заступник Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

Так, на порядок денний засідання було винесено такі питання: Нова українська школа: проблеми та перспективи; профорієнтація та реалізація програми «розвиток людського капіталу»; правила прийому до закладів вищої освіти у 2019 році.

Ознайомившись з даними статистики щодо результатів ЗНО у Херсонській області, голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв зауважив: «Наявні результати засвідчили нагальну потребу робити все, щоб наші діти на високому рівні складали ЗНО та були конкурентоспроможними. Так, відповідним департаментом за моїм дорученням було розроблено обласний освітній проект «КРОК до ВИШу». Його метою є допомога випускникам Херсонської області, які навчаються у сільській місцевості, якісно підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання й вступити до херсонських закладів вищої освіти».

Пілотне впровадження проекту відбувалося в листопаді – грудні 2018 року на базі закладів загальної середньої освіти Нижньосірогозького, Олешківського районів, Бехтерської ОТГ, у містах Гола Пристань і Нова Каховка.

Загалом отримали курсову підготовку 485 здобувачів освіти, яку здійснювали 35 підготовлених супервізорів – учителів української мови та літератури. У своїй роботі вони використовують ефективні методики, спрямовані на практичне застосування набутих теоретичних знань.

У межах реалізації проекту передбачається підготувати випускників 2019 року, які проживають у сільській місцевості і виявили бажання здобути вищу освіти у закладах вищої освіти Херсонської області шляхом проведення занять з конкурсних навчальних предметів за 72-годинною програмою.

Після впровадження даного проекту передбачається отримати наступні результати:

  1. Підвищити до 160 балів результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників, які виявили бажання вступати до закладів вищої освіти Херсонської області.
  2. Здійснити набір до херсонських закладів вищої освіти за гостродефіцитними спеціальностями
  3. Впровадити в освітній процес новітні технології та ефективні методики, спрямовані на підвищення рівня навчальних досягнень здобувачів освіти.

Наприкінці засідання Андрій Гордєєв дав доручення Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА провести колегію, на якій всім буде донесено інформацію щодо кадрової потреби та замовлення спеціальностей для задоволення існуючої необхідності, підняття рівня освіти та здачі ЗНО. На колегію буде запрошено представників райвно, вчителів з кожного району регіону, представників всіх вищів Херсонської області, народних депутатів і бізнес.

Автор: Гуськова Елеонора

Інші новини

Інша мова