На Херсонщині провели навчання держслужбовців щодо взаємодії з громадськістю

Захід відбувся за участі керівника апарату обласної державної адміністрації Володимира Клюцевського, який наголосив у вступному слові на важливості налагодження взаємодії між органами влади та громадськістю і закликав представників місцевих органів виконавчої влади активніше використовувати механізми та інструменти взаємодії з громадами у формуванні та реалізації державної політики.

Інтерактивну частину заходу, присвячену  ключовим засадам такої важливої взаємодії, особливо на сучасному етапі проведення реформ у державі, провів Ігор Гуцуляк – аналітик з демократичного врядування Програми розвитку ООН в Україні.

Ігор Гуцуляк акцентував, що цілі сталого розвитку, визначені ООН до 2030 року, серед яких «Мир, справедливісь та сильні інститути» та «Партнерство заради сталого розвитку»,ґрунтуються на посиленні залучення громадськості до прийняття рішення державними органами та є дороговказом для розвитку партнерства між органами влади та громадськістю.

Голова правління БО «ФГМХ «Захист» Лариса Польська провела інтерактивну сесію «Пошук шляхів взаємодії». Учасники у групах проаналізували рівень взаємодії влади та громадськості у своїх містах та районах, відповівши на ряд запитань: «Чи існує в вашому місті взаємодія влади і громадськості? Яким чином вона відбувається? Які існують перешкоди до якісної взаємодії та шляхи їх вирішення?».

Результатом обговорення в групах стала презентація напрацювань.

Костянтин Філенко, програмний менеджер «БО «ФГМХ»Захист», презентував онлайн-курс «Взаємодія органів влади з громадськістю», представивши основні тематичні блоки курсу та особливості його проходження на платформі «Prometheus».

Учасники зустрічі поспілкувалися з Тетяною Шкодівською – головним спеціалістом Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Херсонської обласної державної адміністрації, яка однією з перших державних службовців облдержадміністрації отримала сертифікат про проходження онлайн-курсу.

«Курс розроблено вдало, досить складна тема «Взаємодія з громадськістю» викладена в цікавій та простій формі, а все що викликає зацікавлення, дається легко. Для мене також було зручним те, що є можливість слухати лекцію або читати її друкований варіант. Маючи вільних 20-30 хвилин дорогою на роботу можна прослухати кілька відео», – зазначила Тетяна Шкодівська.

Розробка онлайн-курсу та можливість отримання нових знань стала можливою завдяки Національному агентству України з питань державної служби та Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН), а також БО «ФГМХ «Захист».

За результатами навчання учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Навчання відбулося в рамках проекту Програми розвитку Організації Об‘єднаних Націй в Україні (ПРООН) «Сприяння реформі державної служби шляхом посилення взаємодії державних органів виконавчої влади з громадськістю», який реалізується у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби та Секретаріатом Кабінету Міністрів України за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Презентація онлайн-курсу у ці дні проводилася за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) у 12 містах України  громадськими організаціями, які об’єдналися у мережу хабів громадянського суспільства, серед яких і Фонд громади міста Херсон «Захист».

Автор: Якуніна Ганна, Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА

Інші новини

Інша мова