Понад 4,5 мільйона флаконів ліків для онкохворих спрямовано в регіони. На черзі – нові закупки МОЗ

МОЗ підписав розподіл на поставку по Україні препаратів на лікування хворих на онкологію, онкогематологію, в тому числі дітей, загальною кількістю більше 4,5 мільйона флаконів. Упродовж місяця препарати повинні бути доставлені в лікарні по країні. Також найближчим часом буде проведено оплату виробів та медикаментів на загальну суму понад 17, 8 млн грн.

Крім хіміотерапевтичних препаратів, радіо фармпрепаратів, препаратів супроводу для лікування онкологічних хворих підписано розподіл декількох препаратів для лікування вірусних гепатитів В і С, орфанних метаболічних захворювань, легеневої артеріальної гіпертензії. Препарати закуплені міжнародними закупівельними агенціями ПРООН та Crown Agency за кошти державного бюджету поточного 2019 року.

«Закупівлі медикаментів –  завжди були і є пріоритетом для МОЗ, не зважаючи на обмеження бюджету. В міністерстві працює потужна команда, яка робить все, щоб процес не гальмувався. Найближчим часом зберемо робочу групу з питань профільного супроводу закупівель , куди запросимо всі зацікавлені сторони для конструктивного  діалогу. Система забезпечення ліками розвивається, і тільки за умови розширеної дискусії ми зможемо покращити її»,  – зазначає перший заступник Міністра охорони здоров’я  Андрій Семиволос.

Протягом тижня Міністерство охорони здоров’я здійснить оплату на загальну суму 17,8 млн дол. США  за напрямками:

медичні вироби для громадян, які страждають на ідіопатичну сімейну дистонію, спастичну кривошию, ідіопатичну рото-лицьову дистонію;

медикаменти для громадян, які страждають на хворобу Гоше;

медикаменти для лікування хворих на розсіяний склероз;

медикаменти для громадян, які страждають на мукополісахаридоз;

витратні матеріали для лікування хворих методом перитонеального діалізу;

медикаменти для громадян, які страждають на орфанні метаболічні захворювання;

медикаменти для дітей, хворих на нанізм різного походження.

З метою конструктивного діалогу з пацієнтською спільнотою Міністерство охорони здоров’я ініціювало створення Офісу Пацієнта – практика, яка ефективно працює у Європі. Опрацювання стратегії закупівель медикаментів та покращення системи забезпечення ліками пацієнтів стануть  одним із пріоритетів роботи Офісу.

Міністерство охорони здоров’я України, опубліковано на Урядовому порталі – Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України

Інші новини

Інша мова