Про додаткові заходи з посиленої імунізації проти керованих інфекцій говорили сьогодні на позачерговому засіданні районної комісії з ТЕБ та НС

Сьогодні, 08 листопада,  перший заступник голови районної державної адміністрації Оксана Полуекто провела позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на розгляд якого було винесено ряд нагальних питань. А саме: щодо погодження переліку споживачів, на яких поширюється обмеження постачання питної води до рівня екологічної броні; про стан утримання захисних споруд цивільного захисту на території району; шодо забезпечення пожежної безпеки та попередження загибелі і травмування людей в наслідок пожеж в населених пунктах району.

У ході засідання особливу увагу було приділено питанню додаткових заходів з посиленої імунізації проти керованих інфекцій, визначених календарем щеплень, населення Нижньосірогозького району. Директор КНП «Нижньосірогозький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Гомон повідомила, що за 2010- 2019 роки в Україні було зареєстровано 56 випадків  захворювань на  дифтерію, на щастя, без летальних випадків. Поширення даного захворювання  є  наслідком недостатнього охоплення населення вакцинацією. Вона довела до відома присутніх, що на виконання наказу Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації  від 24 жовтня 2019 року №923-н «Про надання медичної допомоги хворим з дифтерією»  01 листопада 2019 року вийшов спільний наказ № 84/54 КНП «Нижньосірогозька ЦРЛ» та КНП «Нижньосірогозький ЦПМСД» «Про надання медичної допомоги хворим на дифтерію у Нижньосірогозькому районі». В цьому наказі представлені всі алгоритми надання медичної допомоги та профілактики захворювань на дифтерію на первинному та вторинному рівнях, маршрут пацієнта та своєчасне скерування хворого на третій рівень надання медичної допомоги. Оксана Гомон зауважила, що для того, щоб працював колективний імунітет повинно бути вакциновано не менше, ніж  85% населення. На даний час в районі вакциновано 90% дитячого населення та 30% дорослого населення.

Тож вона акцентувала увагу на необхідності проведення вакцинації дорослого населення, особливо працівників шкіл, дитячих садочків. Адже не повинно бути не вакцинованих   працівників у закладах, де знаходяться діти, так як, їх здоров’я постійно буде знаходитися під загрозою.  Крім того, в першу чергу, вакцинації підлягають працівники організацій району, яким, у ході виконання робіт, загрожує травмування. На завершення, директор КНП «Нижньосірогозький Центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Гомон зауважила, що на сьогоднішній день, вакцина проти дифтерії є в наявності, тож всі бажаючі можуть звернутися до свого сімейного лікаря та у разі необхідності, долучитися до вакцинації.

Після обговорення питань порядку денного, по кожному із них були прийняті  відповідні рішення.

Інші новини

Інша мова