Підтримка сім’ї

Підтримка сім’ї

Організація оздоровлення та відпочинку дітей проводиться відповідно до районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку на 2016-2020 роки, затвердженої  рішенням VIII сесії  районної ради  сьомого скликання від 24 червня 2016 року № 153.

У 2018 році до персоніфікованої бази даних дітей пільгових категорій, які направляються на оздоровлення та відпочинок, занесені 953 дитини.

У червні в районі працювали 13 пришкільних таборів з денним перебуванням з терміном роботи 14 днів, в яких послуги відпочинку отримали 544 дитини.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації та сільськими, селищними радами укладено договори з дитячим оздоровчим табором ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика», відповідно до яких придбано 71 путівку. На закупівлю путівок та підвезення дітей до табору витрачено 424,0 тис. грн., з них з районного, сільських та селищного бюджетів – 401,9 тис. грн., за рахунок батьків (часткова оплата) – 22,1 тис. грн. Всі путівки надано дітям пільгових категорій, зокрема, дітям учасників АТО, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Послуги оздоровлення в даному таборі отримала 71 дитина з 20 червня по 10 липня 2018 року.

Всього протягом 2018 року послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 1255 дітей, що становить 70,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку при річному плані 70,0 %, у тому числі послугами оздоровлення охоплено 701 дитину, послугами відпочинку – 554 дитини. Із загальної кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку, 649 дітей (або 51,7 %) становлять діти пільгових категорій.

На оздоровлення та відпочинок використано 1172,1 тис. грн., у тому числі:

– з районного бюджету – 359,3 тис. грн.;

– з селищного та сільських бюджетів – 380,3 тис. грн.;

– позабюджетні кошти – 432,5 тис. грн.

Указом Президента України від 11 травня 2018 року № 121/2018 мешканці с. Нижні Торгаї Юсуповій Г.Р., яка народила та виховала п’ятьох дітей, присвоєно почесне звання «Мати-героїня». За рахунок коштів державного бюджету у червні особі виплачено одноразову грошову винагороду на загальну суму 17,6 тис. грн.

За рахунок коштів районного бюджету напередодні 19 грудня до Дня Святого Миколая та новорічних свят 127 дітям, які потребують особливої уваги та підтримки (дітям учасників антитерористичної операції, дітям з інвалідністю, дітям, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям внутрішньо переміщених осіб) було вручено подарунки на загальну суму 10,0 тис. грн.

З вересня поточного року в районі запроваджено надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Всього за вересень-грудень дану допомогу в районі отримали 37 мешканців.

Управлінням забезпечено ведення обліку суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому рівні: таких у районі налічується 21 суб’єкт (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  органи освіти,  органи поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади).

З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву управлінням здійснюється моніторинг проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення. Протягом 2018 року в дитячих садках, школах, ФАПах, виконкомах сільських, селищної рад району розповсюджено 84 буклети та 28 плакатів з адресами установ, що надають допомогу із зазначених питань. Проведено 13 лекцій з питань  попередження домашнього насильства, якими охоплено 99 осіб, надано 179 індивідуальних послуг. В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проведено вуличну акцію «Говорити проти насильства», якою охоплено 12 осіб. 28 учнів 3-х загальноосвітніх шкіл району прослухали лекцію «Дитинство без насильства».

Управлінням постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Протягом 2018 року до управління надійшло 27 повідомлень про сім’ї, де вчинено домашнє насильство (у т.ч. 1 повідомлення про сім’ю, де вчинено насильство над дитиною). Для вжиття відповідних заходів управлінням  надіслано 9 повідомлень до центру молоді про виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. За результатами відвідувань центром молоді складено 4 акти оцінки потреб дитини та її сім’ї. Станом на 01 січня 2019 року до банку даних внесено 18 сімей.

Протягом 2018 року на  обліку в центрі молоді перебувало 6 сімей, в яких було вчинено насильство. 4 сім’ї було знято з обліку у зв’язку з мінімізацією ризиків складних життєвих обставин та подоланням складних життєвих обставин. Станом на 01 січня 2019 року на обліку перебувають  2 сім’ї, де зафіксовано жорстоке поводження відносно 3 дітей. Членам зазначених родин надано 13 соціальних послуг, з них 6 – інформаційних, 5 – психологічних, 1 – допомога в оформленні документів, 1 – медична.

 

 

Інша мова