Попередження домашнього насильства

В районі налічується 21 суб’єкт, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  освіти, поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади).

З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву в районі проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом січня-жовтня 2019 року в дитячих садках, школах, ФАПах, виконкомах сільських, селищної рад району розповсюджено 39 буклетів та 17 інформаційних плакатів з адресами установ, що надають допомогу із зазначених питань; проведено 9 лекцій, якими охоплено 171 особу, надано 116  індивідуальних послуг.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Протягом січня-листопада 2019 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 63 повідомлення про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї (у т.ч. у деяких сімʼях – неодноразово), у тому числі 2 повідомлення – про сім’ї, де вчинено насильство над дітьми, до банку даних внесено 38 сімей. До виконкомів сільських рад надіслано 34 повідомлення, до центру молоді – 5 повідомлень з приводу домашнього насильства. В 13 родинах проведено з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, складені відповідні акти. На облік в центр молоді було поставлено 9 родин, в яких вчинено насильство, складено 9 актів оцінки потреб дитини та її сім’ї. У 3 сім’ях (4 дитини) виявлено факти жорстокого поводження з дітьми, зазначені родини було охоплено соціальними послугами за картками отримувачів послуг, надано 113 соціальних послуг, 6 сімей було знято з обліку в зв’язку з мінімізацією ризиків складних життєвих обставин. Надано 9 соціальних послуг із соціальної профілактики.

Інша мова