Попередження домашнього насильства

Попередження домашнього насильства

В районі налічується 21 суб’єкт, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  освіти, поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади).

З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву в районі проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом січня-серпня 2019 року в дитячих садках, школах, ФАПах, виконкомах сільських, селищної рад району розповсюджено 25 буклетів та 17 інформаційних плакатів з адресами установ, що надають допомогу із зазначених питань; проведено 5 лекцій, якими охоплено 35 осіб, надано 61 індивідуальну послугу.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Так, за січень-серпень 2019 року до банку даних внесено 28 сімей.

Протягом січня-серпня 2019 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 48 повідомлень про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї (у т.ч. у деяких сімʼях – неодноразово), у тому числі 1 повідомлення – про сім’ю, де вчинено насильство над дитиною (за серпень – 7 повідомлень). Управлінням до центру молоді для вжиття відповідних заходів надіслано 9 повідомлень про виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На облік в центр молоді було поставлено 8 родин, в яких вчинено насильство, складено 8 актів оцінки потреб дитини та її сім’ї. Протягом січня-серпня 2019 року зазначені сім’ї отримали 101 соціальну послугу, 5 сімей було знято з обліку в зв’язку з мінімізацією ризиків складних життєвих обставин.

 

Інша мова