Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист військовослужбовців, осіб з АТО та Криму

У районі на обліку перебуває 32 внутрішньо переміщені особи (з них 29 дорослих осіб, 3 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-серпень 2019 року профінансовано допомогу на суму 37,1 тис. грн,  у тому числі за серпень –  2,4 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 139 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, 1 учасника АТО – особи з інвалідністю внаслідок війни, 3 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2019 рік передбачено 147,0 тис. грн, у тому числі:

– на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО – 30 тис. грн (з початку року  допомогу надано 6 особам на суму 24,0 тис. грн, протягом серпня допомога не надавалась);

– на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО – 37,0 тис. грн (фінансування на даний час не відбувалось);

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із прифронтової зони Донецької та Луганської областей, а також з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції та перевезення цих дітей від місця прибуття групи до місця відпочинку та у зворотному напрямку – 80,0 тис. грн. (оздоровлено 18 дітей з вищезазначених областей, профінансовано коштів на суму 67,1 тис. грн; у тому числі за серпень – 13 дітей на суму 48,1 тис. грн).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 2 учасникам АТО та членам їх сімей надана матеріальна допомога на суму 4,6 тис. грн; 77 учасникам АТО та  членам сімей загиблих учасників АТО здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2019 рік на суму 14,8 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 3 дітей та на 50 % – 5 дітей учасників АТО в дошкільних дитячих закладах.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2019 році внесено 49 дітей учасників АТО шкільного віку, станом на 01 вересня 2019 року послуги оздоровлення та відпочинку отримали 49 дітей, у тому числі за серпень – 3 дитини.

Станом на 01 вересня 2019 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО..

З метою проведення медичної реабілітації демобілізованих із зони АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом 8 місяців поточного року медогляд пройшов 10 учасників АТО (у тому числі за серпень – 7), 11 осіб отримали лікування амбулаторно (у тому числі за серпень – 1).

З метою виявлення сімей учасників АТО, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» родинам учасників АТО надано 96 соціальних  послуг (у тому числі протягом серпня – 17), роздано 84 інформаційних матеріалів (у тому числі протягом серпня – 6). Станом на 01 вересня 2019 року на обліку центру молоді перебуває 1 родина померлого учасника АТО як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, в якій виховується 2 дітей. Родині надано 2 інформаційні послуги, 1 –психологічну.

Протягом січня-серпня 2019 року до Нижньосірогозької філії Херсонського обласного центру зайнятості звернулося 16 учасників АТО, працевлаштовано 7 осіб, 4 учасники АТО пройшли професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 

Інша мова