Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист військовослужбовців, осіб з АТО та Криму

Станом на 01 січня 2019 року в районі на обліку перебуває 32 внутрішньо переміщених особи (з них 29 дорослих осіб, 3 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. Державним соціальним інспектором управління та робочою групою для проведення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб з липня 2016 року проведено 133 перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб. За результатами перевірок встановлено відсутність 31 особи. 55 осіб (39 дорослих та 22 дитини) зняті з обліку, довідки про реєстрацію 25 внутрішньо переміщених осіб скасовані. Комісією з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлових субсидій, призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та надання пільг прийняті рішення щодо призначення / відновлення 91 особі (сім’ї) 8 видів соціальних виплат, 23 особам (сім’ям) відмовлено у призначенні видів соціальних виплат у зв’язку з не підтвердженням фактичного проживання на території району. 3 особи на кінець завітного періоду отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за 2018 рік профінансовано допомогу на суму 72,3 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 138 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, 1 учасника АТО – особи з інвалідністю внаслідок війни, 3 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО.

Станом на 01 січня 2019 року за рахунок державного бюджету 99 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО надано одноразову грошову допомогу до 5 травня на загальну суму 124,7 тис. грн. 130 учасників АТО отримали адресну грошову допомогу на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 263,3 тис. грн.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2018 рік було передбачено 345,5 тис. грн., у тому числі:

– на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО – 30 тис. грн. (у звітному періоді допомога надана 7 учасникам АТО та членам їх сімей на загальну суму 22,7 тис. грн., у тому числі 3 члени сімей загиблих учасників АТО отримали матеріальну допомогу у розмірі 3,0 тис. грн. кожен);

– на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО – 37,0 тис. грн. (профінансовано стовідсотково).

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із Донецької та Луганської областей, а також дітей військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції, з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, – 79,5 тис. грн. (оздоровленням було охоплено 10 дітей із Івано-Франківської області та 10 дітей з Донецької області, профінансовано 67,2 тис. грн.);

– на встановлення пам’ятного знаку для вшанування подвигу учасників АТО та загиблих на території селища Нижні Сірогози – 199,0 тис. грн. (профінансовано стовідсотково, памʼятний знак встановлено 14 жовтня 2018 року).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 164 учасникам АТО та членам їх сімей надана матеріальна допомога на загальну суму 331,6 тис. грн. 7 дітей учасників АТО на 100 % звільнені від батьківської плати за харчування в дошкільних дитячих закладах.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2018 році було внесено 46 дітей учасників АТО шкільного віку. Послуги оздоровлення та відпочинку у звітному періоді отримали 46 дітей (100 %), з них 10 дітей – послуги відпочинку в пришкільних таборах, 36 дітей – послуги оздоровлення.

Станом на 01 січня 2019 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО. Протягом звітного року було визначено 2 сімʼї учасників АТО, які потребували допомоги у проведенні ремонту житла, особам за рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу на суму 6,0 тис. грн. 1 учаснику АТО надано допомогу у оформленні довгострокового пільгового кредиту на придбання будинку.

З метою проведення медичної реабілітації демобілізованих із зони АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди, Протягом 2018 року медогляд пройшов 31 учасник АТО, 7 осіб проліковані в стаціонарі, 16 осіб отримали лікування амбулаторно.

У поточному році було проведено анкетування та обстеження матеріально-побутових умов проживання 142 учасників АТО та членів їх сімей, визначені їх потреби. Станом на 01 січня 2019 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 3 учасники АТО, 1 учасник АТО отримав послуги санаторно-курортного лікування, 1 учасник АТО – професійне навчання за професією «водій». Заяви щодо проходження психологічної реабілітації учасники АТО не подавали.

З метою виявлення сімей учасників АТО, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» обстежено 48 сімей учасників АТО, 5 осіб (сімей) було взято на облік як таких, що опинилися  у складних життєвих обставинах (з них 2 сімʼї – під соціальний супровід). За результатами роботи 4 родини знято з обліку у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин та 1 – у зв’язку з виїздом за межі району.

За звітний період родинам учасників АТО надано 176 соціальних  послуг  (з них 54 психологічних), роздано 136 інформаційних матеріалів щодо надання соціальних послуг.

Протягом 2018 року до Нижньосірогозької районної філії Херсонського обласного центру зайнятості звернулися 28 учасників АТО, працевлаштовано 14 осіб (11 за направленням служби зайнятості, 3 – за контрактом). 8 безробітних – учасників АТО пройшли професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 

Інша мова