Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист учасників АТО/ООС та ВПО

У районі на обліку перебуває 34 внутрішньо переміщені особи (з них 30 дорослих осіб, 4 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-травень профінансовано допомогу на суму 24,9 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 148 учасників АТО/ООС, які мають статус учасника бойових дій, 2 учасники АТО/ООС, які мають статус осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ та ІІІ категорії, 4 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО/ООС.

         З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС та членів їх сімей в районі діє районна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів  їх сімей на 2020-2022 роки; на її фінансування у 2020 році в районному бюджеті передбачені кошти на загальну суму 167,0 тис. грн, у тому числі:

         – на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей – 30 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось);

         – на здійснення фінансової підтримки районної громадської організації учасників АТО/ООС – 37,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось);

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із прифронтової зони Донецької та Луганської областей, а також з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції та перевезення цих дітей від місця прибуття групи до місця відпочинку та у зворотному напрямку – 100,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 1 учаснику АТО надана матеріальна допомога на суму 3,0 тис. грн; за рахунок районного бюджету – 1 особі на суму 1,0 тис. грн. 51 учаснику АТО/ООС та  членам сімей загиблих учасників АТО/ООС здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2020 рік на суму 11,5 тис. грн. Звільнено від батьківської плати за харчування в дошкільних дитячих закладах 6 дітей учасників АТО на 100 %, 3 дітей учасників АТО – на 50 %.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2020 році внесено 41 дитину шкільного віку учасників АТО/ООС, яку планується забезпечити послугами оздоровлення за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Станом на 01 червня 2020 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО/ООС – учасники бойових дій.

         З метою проведення медичної реабілітації учасників АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом поточного періоду медогляд пройшли 9 учасників АТО, 2 особи отримали лікування амбулаторно, 3 особи проліковані в стаціонарі. 1 учасника АТО заплановано забезпечити санаторно-курортним лікуванням.

З метою виявлення сімей учасників АТО/ООС, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» надано 54 соціальних послуги родинам учасників АТО/ООС, роздано 41 інформаційний матеріал, проведено 26 індивідуальних бесід з учасниками АТО/ООС. На обліку центру молоді як така, що опинилися в складних життєвих обставинах, перебуває 1 родина учасника АТО. Члени родини отримали 5 інформаційні послуг.

На обліку в Нижньосірогозькій районній філії Херсонського обласного центру зайнятості перебувало 27 учасників АТО/ООС. Протягом січня-травня 2020 року до районної філії звернулись 9 учасників АТО, працевлаштовані 11 осіб. 2 зареєстрованих безробітних пройшли професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 

Інша мова