Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

У районі на обліку перебуває 32 внутрішньо переміщені особи (з них 29 дорослих осіб, 3 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-листопад  2019 року профінансовано допомогу на суму 56,9 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 141 учасника АТО, який має статус учасника бойових дій, 4 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі діє районна програма соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2019 рік передбачено 147,0 тис. грн, у тому числі:

– на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО – 30 тис. грн (з початку року допомогу надано 7 особам на суму 25,0 тис. грн;

– на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО – 37,0 тис. грн, профінансовано з початку року 29,6 тис. грн;

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із прифронтової зони Донецької та Луганської областей, а також з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції та перевезення цих дітей від місця прибуття групи до місця відпочинку та у зворотному напрямку – 80,0 тис. грн. (оздоровлено 18 дітей з вищезазначених областей, профінансовано коштів на суму 67,1 тис. грн).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 146 учасникам АТО та членам їх сімей надана матеріальна допомога на суму 291,5 тис. грн; 77 учасникам АТО та  членам сімей загиблих учасників АТО здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2019 рік на суму 14,8 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 3 дітей та на 50 % – 5 дітей учасників АТО в дошкільних дитячих закладах.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2019 році внесено 49 дітей учасників АТО шкільного віку,  послуги оздоровлення та відпочинку отримали 49 дітей (100 %).

Станом на 01 грудня 2019 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО – учасники бойових дій.

З метою проведення медичної реабілітації демобілізованих із зони АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом 11 місяців поточного року медогляд пройшли 25 учасників АТО, 17 осіб отримали лікування амбулаторно,  5 осіб проліковані в стаціонарі. 1 учасник АТО забезпечений санаторно-курортним лікуванням.

З метою виявлення сімей учасників АТО, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» родинам учасників АТО надано 134 соціальні послуги, роздано 116 інформаційних матеріалів. Станом на 01 грудня 2019 року на обліку центру молоді перебуває 1 родина померлого учасника АТО як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, в якій виховується 2 дітей. Родині надано 3 інформаційні послуги, 1 – психологічну.

Протягом січня-листопада 2019 року до Нижньосірогозької філії Херсонського обласного центру зайнятості звернувся 25 учасник АТО, працевлаштовані 11 осіб, 5 учасників АТО пройшли професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Інша мова