Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист військовослужбовців, осіб з АТО та Криму

Станом на 01 серпня 2019 року в районі на обліку перебуває 32 внутрішньо переміщених особи (з них 29 дорослих осіб, 3 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-липень 2019 року профінансовано допомогу на суму 34,7 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 139 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, 1 учасника АТО – особи з інвалідністю внаслідок війни, 3 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2019 рік передбачено 147,0 тис. грн, у тому числі:

– на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО – 30 тис. грн (у звітному періоді допомогу надано 6 особам на суму 24,0 тис. грн;

– на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО – 37,0 тис. грн;

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із прифронтової зони Донецької та Луганської областей, а також з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції та перевезення цих дітей від місця прибуття групи до місця відпочинку та у зворотному напрямку – 80,0 тис. грн. (оздоровлено 5 дітей з Донецької області, профінансовано коштів на суму 19,0 тис. грн.).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 1 учаснику АТО надана матеріальна допомога на суму 2,6 тис. грн; 77 учасникам АТО та  членам сімей загиблих учасників АТО здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2019 рік на суму 14,8 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 3 дітей та на 50 % – 5 дітей учасників АТО в дошкільних дитячих закладах.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2018 році внесено 47 дітей учасників АТО шкільного віку, станом на 01 серпня 2019 року послуги оздоровлення та відпочинку отримали 46 дітей.

Станом на 01 серпня 2019 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО..

З метою проведення медичної реабілітації демобілізованих із зони АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом 7 місяців поточного року медогляд пройшов 3 учасники АТО, 10 осіб отримали лікування амбулаторно.

З метою виявлення сімей учасників АТО, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» родинам учасників АТО надано 79 соціальних  послуг, роздано 78 інформаційних матеріалів.

Протягом січня-липня 2019 року до Нижньосірогозької філії Херсонського обласного центру зайнятості звернулося 14 учасників АТО, працевлаштована 6 осіб.

Інша мова