Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Територіальний центр  соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

З метою забезпечення якісного соціального обслуговування та надання соціальних послуг в районі працює комунальна установа «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». У поточному періоді в районі виявлені  1554 особи похилого віку, осіб з інвалідністю,  інших осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування (надання  соціальних послуг).

Протягом 2018 року територіальним центром проведено 269 обстежень одиноких та одиноко проживаючих громадян, визначено потребу громадян в одержанні соціально-побутових послуг на платній та безоплатній основі. Взято на обслуговування 145 осіб, знято з обслуговування – 102 особи. Протягом року соціальні послуги отримали 1476 осіб, що становить 95 % від виявлених громадян. Станом на 01 січня 2019 року в територіальному центрі перебувають на обслуговуванні 1374 особи.

У структурі територіального центру функціонують відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування та відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в с. Першопокровка. Всього територіальним центром надається 57 видів соціальних послуг, це послуги: соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання та інші.

У відділенні соціальної допомоги вдома соціальні послуги отримали 192 особи, яких обслуговує 21 соціальний робітник. Середнє навантаження на одного соціального робітника у відділенні становить 9 осіб.

Відділенням денного перебування обслуговується 1272 особи. У відділенні надаються соціально-побутові послуги, соціально-педагогічні, інформаційні послуги, інші соціальні послуги. Медична сестра відділення вимірює тиск хворим, проводить процедури по призначенню лікарів та надає медичні консультації (за рік нею  надано 648 послуг 483 особам).

У відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання проживають 14 осіб, які за медичними показниками потребують сторонньої допомоги; які забезпечені чотириразовим харчуванням та всіма видами послуг. Для поліпшення матеріально-технічної бази відділення залучається гуманітарна та спонсорська допомога. Так, у 2018 році завдяки представникам благодійного Фонду «Україна потребує допомоги» (Laurien Luijnenburg та Aldwin Luijnenburg) з Нідерландів було придбано сантехніку (ванну, туалет тощо) для стаціонарного відділення. Також отримано як гуманітарну допомогу та встановлено в кімнатах відділення 20 сучасних приліжкових тумбочок. За рахунок коштів районного бюджету, місцевих спонсорів та Фонду «Україна потребує допомоги» проведено ремонт санітарної кімнати та коридорів у відділенні.

Всього у поточному році територіальним центром надано 64381 безкоштовну послугу та 1774 платних послуги.

У територіальному центрі працюють 6 клубів для літніх людей: «Надвечір’я», «Спілкування», «Рукодільниця», «Настольные игры для душевной компании», «Ветеран», «Сінема».

Інша мова