Заробітна плата та зайнятість населення

Заробітна плата та зайнятість населення

Управлінням дійснюється постійний моніторинг стану оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатного працівника в районі за ІІ квартал 2019 року становить 7700,00 грн, що дорівнює 94,2 % до середньообласного показника (8176,00 грн) та у 1,8 раз вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн).

З метою посилення державного контролю за своєчасністю і повнотою оплати праці в районі діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з початку року проведено 10 засідань тимчасової комісії, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати; 10-ти субʼєктам господарської діяльності надані відповідні рекомендації.

За статистичними даними станом на 01 жовтня 2019 року та за оперативними даними станом на 01 листопада 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

У звітному періоді проведено 10 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, здійснено 20 рейдів робочої групи, перевірено 113 роботодавців, виявлено 117 нелегальних працівників, працевлаштовано 116 осіб.

Відповідно до інформації органів Пенсійного фонду в районі за січень-серпень 2019 року 98 осіб працевлаштовані на новостворені робочі місця.

У поточному періоді продовжувалася робота з розвитку соціально-трудових відносин, у тому числі шляхом укладання колективних договорів. За січень-жовтень укладено та зареєстровано 22 колективних договори та 2 зміни до колективних договорів. Станом на 01 листопада 2019 року в районі чинні 87 колективних договорів, укладених на підприємствах, установах та організаціях, якими охоплено 1403 працівники.

Інша мова