Заробітна плата та зайнятість населення

Заробітна плата та зайнятість населення

Управлінням дійснюється постійний моніторинг стану оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатного працівника в районі за І квартал 2019 року становить 6741,00 грн., що на 12,9 % менше за середньообласний показник (7742.00 грн.) та у 1,6 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн.).

З метою посилення державного контролю за своєчасністю і повнотою оплати праці в районі діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з початку року проведено 8 засідань тимчасової комісії, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати; 10-ти субʼєктам господарської діяльності надані відповідні рекомендації. У тому числі за серпень – 1 засідання, 3 рекомендації.

За статистичними даними станом на 01 серпня 2019 року та за оперативними даними станом на 01 вересня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

У звітному періоді проведено 8 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, здійснено 17 рейдів робочої групи, перевірено 104 роботодавців, виявлено 106 нелегальних працівників, працевлаштовано 105 осіб. У тому числі за серпень – 3 рейди, перевірено 34 роботодавці, виявлено 3 нелегальних працівники, працевлаштовано 2 особи.

Відповідно до інформації органів Пенсійного фонду в районі за січень-травень 2019 року 52 особи працевлаштовані на новостворені робочі місця

У поточному періоді продовжувалася робота з розвитку соціально-трудових відносин, у тому числі шляхом укладання колективних договорів. За січень серпень укладено та зареєстровано 19 колективних договорів та 2 зміни до колективних договорів, у тому числі протягом серпня – 1 зміни до колективного договору. Станом на 01 вересня 2019 року в районі чинні 87 колективних договорів, укладених на підприємствах, установах та організаціях, якими охоплено 1402 працівники.

 

Інша мова