Звіт про роботу із зверненнями громадян

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 2018 рік

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  2018 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 283 громадянина, що на 29 менше в порівнянні з минулорічним періодом, або (9,5%).  З державної установи «Херсонський обласний контактний центр» надійшло 116 звернень, що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 45, або на 27,9% менше. Слід відмітити, що 156 звернень (або 55,1%) – надійшло  на особистий прийом,  у тому числі  4 (або 1,4 %) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 27 грудня 2018 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 283 звернення, або 100% від їх загальної кількості. Протягом   2018 року громадянами району  порушено 283 питання, з них 194 (68,5 %) – вирішено позитивно, по 89 питаннях (31,4%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 (зі змінами)  районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 19 неодноразових звернень, 3 анонімних, 4- дублетних, 8- колективних (відповідний період минулого року: 38 – неодноразових, 2 – анонімних, 5 – колективних, 5- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (100 проти 127), «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  (15 проти 34). Збільшились звернення До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації  (1 проти 0), 8 листів надійшли з обласної державної адміністрації.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом   2018 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, матеріальної допомоги на лікування, пільг для різних категорій громадян)  – 196 (або 69,2%),  за  2017 рік – 238 (або 76,2%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 24 (8,4%), за 2017 рік – 22 (7,0 %);

За   звітний період  від найменш захищеної категорії громадян надійшло 63 звернення (22,2 %), що на 24 менше показника минулого року.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрацій. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом 2018 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча» телефонна лінія.  Протягом січня-грудня 2018 року на «гарячу» телефонну лінію громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у 2018 році  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 56 прийомів  громадян за місцем їх проживання. Під час прийомів надійшло 4 звернення громадян, які порушили 4 питання. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          29 листопада  2017 року № 375 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2018 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом  2018 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 90 прийомів громадян у  населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 24 особи, порушено 24 питання, які  стосувалися соціального  захисту  і на які дано роз’яснення.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян  у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 22/02-36, за звітний період    надано методичну та практичну допомогу з цих питань 7 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 21/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 14 виконкомам сільських, селищної  рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, протягом поточного року на цій комісії було  розглянуто 12 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами  видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом  2018 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 128  найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 103,9 тис. грн.

Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 7 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 22,7 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 9 місяців 2018 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  9 місяців 2018 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 232 громадянина, що на 22 менше в порівнянні з минулорічним періодом, або (8,6%).  З державної установи «Херсонський обласний контактний центр» надійшло 96 звернень, що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 46, або на 32,3% менше. Слід відмітити, що 127 звернень (або 54,7%) – надійшло  на особистий прийом,  у тому числі  4 (або 3,1%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 30 вересня 2018 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 232 звернення, або 100% від їх загальної кількості. Протягом звітного періоду  2018 року громадянами району  порушено 232 питання, з них 158 (68,1 %) – вирішено позитивно, по 71 питанню (30,6%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 3 – знаходяться у стадії виконання (1,2%).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 13 неодноразових звернень, 2 анонімних, 3- дублетних, 3- колективних (відповідний період минулого року: 27 – неодноразових, 2 – анонімних, 5 – колективних, 4- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (83 проти 107), «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  12 проти 29). Збільшились звернення До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації  (2 проти 0), 7 листів надійшли з обласної державної адміністрації.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-вересня 2018 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, матеріальної допомоги на лікування, пільг для різних категорій громадян)  – 166 (або 71,5%),  за 9 місяців 2017 року – 190 (або 74,8%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 21 (9%), за місяців 2017 року – 21 (8,2 %);

За   звітний період  від найменш захищеної категорії громадян надійшло 54 звернення (23,2 %), що на 20 менше показника минулого року.

Збільшились звернення від  учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (12 проти 6), від  інвалідів І,ІІ,ІІІ групи (18 проти 16). Зменшились звернення від ветеранів праці (2 проти 3), від «дітей війни» (4 проти 15), членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (17 проти 32), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (1 проти 2).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом   9 місяців 2018 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча» телефонна лінія.  Протягом січня-вересня  2018 року на «гарячу» телефонну лінію громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом  9 місяців 2018 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 41   прийом  громадян за місцем їх проживання. Під час прийомів надійшло 4 звернення громадян, які порушили 4 питання. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          29 листопада  2017 року № 375 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2018 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом 9 місяців 2018 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 66 прийомів громадян у  населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 17 осіб, порушено 17 питань, які  стосувалися соціального  захисту  і на які дано роз’яснення.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 22/02-36, за звітний період    надано методичну та практичну допомогу з цих питань 5 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 21/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 11 виконкомам сільських, селищної  рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, протягом поточного року на цій комісії було  розглянуто 9 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами  видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом 9 місяців 2018 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 109  найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 87 тис. грн.

Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 5 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 19000 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І півріччя 2018 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  І півріччя 2018 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 176 громадян, у тому числі 67 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 2 , або на 1,1% більше. Слід відмітити, що 100 звернень (або 56,8%) – надійшло  на особистий прийом,  у тому числі  4 (або 4%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 30 червня 2018 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 176 звернень, або 100% від їх загальної кількості. Протягом звітного періоду  2018 року громадянами району  порушено 176 питань, з них 122 (69,3 %) – вирішено позитивно, по 54 питаннях (30,6%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 8 неодноразових звернень, 1 анонімне, 3- дублетних, 3- колективних (відповідний період минулого року: 14 – неодноразових, 1 – анонімне, 4 – колективних, 3- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (55 проти 67), «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  12 проти 15). Збільшились звернення До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації  (2 проти 0), 7 листів надійшли з обласної державної адміністрації.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-червня 2018 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, матеріальної допомоги на лікування, пільг для різних категорій громадян)  – 125 (або 71%),  за І півріччя 2017 року – 63 (або 36,2%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 15 (8,5%), за І півріччя 2017 року – 13 (7,4 %);

За   звітний період  від найменш захищеної категорії громадян надійшло 43 звернення (24,4 %), що на 10 менше показника минулого року.

Збільшились звернення від  учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (10 проти 4), від  інвалідів І,ІІ,ІІІ групи (14 проти 11). Зменшились звернення від ветеранів праці (2 проти 3), від «дітей війни» (2 проти 10), членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (14 проти 28), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  показник залишається незмінним (1 проти 1).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом   І півріччя  2018 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча» телефонна лінія.  Протягом січня-червня  2018 року на «гарячу» телефонну лінію громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом  І півріччя 2018 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 25  прийомів  громадян за місцем їх проживання. Під час прийомів надійшло 4 звернення громадян, які порушили 4 питання. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          29 листопада  2017 року № 375 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2018 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом І півріччя 2018 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 43 прийоми громадян у  населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 13 осіб, порушено 13 питань, які  стосувалися соціального  захисту  і на які дано роз’яснення.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 22/02-36, за звітний період   було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 3 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 21/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 6 виконкомам сільських  рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  05 грудня 2017 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  І півріччя 2018 року проведено 6 засідань, розглянуто 6 питань, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, протягом поточного року на цій комісії було  розглянуто 6 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2018 році, затвердженого 27 листопада 2017 року № 22/02-36, протягом звітного періоду 2018 року на апаратній нараді прозвітувало 3 керівника структурних підрозділів районної державної адміністрації та 3 сільських голів про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах та виконкомах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами  видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом І півріччя 2018 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 89 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 64,6 тис. грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І квартал 2018 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  І кварталу 2018 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 97 громадян, у тому числі 38 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 2 , або на  5,5% більше. Слід відмітити, що  57 звернень (або 59,3%) – надійшло  на особистий прийом,  у тому числі  3 (або 5,2%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання, 1звернення  надійшло поштою (1,7%).

Станом на 30 березня 2018 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 97 звернень, або 100% від їх загальної кількості. Протягом звітного періоду  2018 року громадянами району  порушено 97 питань, з них 62 (63,9 %) – вирішено позитивно, по 29 питаннях (29,8%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 6 (6,1 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 4 неодноразових звернення, 1 анонімне, 0- дублетних, 1- колективне (відповідний період минулого року: 1 – колективне, 1- дублетне).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (33 проти 31). На «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації показник залишається незмінним (5 проти 5).  До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації  (1 проти 0), 1 лист надійшов з обласної державної адміністрації.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-березня 2018 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, матеріальної допомоги на лікування, пільг для різних категорій громадян)  – 73 (або 75,2%),  за І квартал 2017 року – 67 (або 81,7%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 6 (6,1%), за І квартал 2017 року – 5 (6 %);

За   звітний період  від найменш захищеної категорії громадян надійшло 19 звернень (19,5 %), що на 5  менше показника минулого року.

Збільшились звернення від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (1 проти 0), від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (5 проти 2), від  інвалідів І,ІІ,ІІІ групи (6 проти 5), ветеранів праці (1 проти 1). Зменшились звернення від дітей війни (1 проти 5), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (4 проти 11).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом   І кварталу 2018 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча» телефонна лінія.  Протягом січня-березня  2018 року на «гарячу» телефонну лінію громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом  І кварталу 2018 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 13  прийомів  громадян за місцем їх проживання. Під час прийомів надійшло 3 звернення громадян (3 особи), які порушили 3 питання. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          29 листопада  2017 року № 375 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2017 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом І кварталу 2018 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 22 прийоми громадян у  населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 6 осіб, порушено 6 питань, які  стосувалися соціального  захисту.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 22/02-36, за звітний період   було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 2 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2018 році від 27 листопада 2017 року № 21/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 4 виконкомам сільських  рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  05 грудня 2017 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  І кварталу 2018 року проведено 3 засідання, розглянуто 3 питання, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, протягом поточного року на цій комісії було  розглянуто 3 звернення, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2018 році, затвердженого 27 листопада 2017 року № 22/02-36, протягом звітного періоду 2018 року на апаратній нараді прозвітувало 2 керівника структурних підрозділів районної державної адміністрації та 1 сільський голова про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах та виконкомах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами  видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом І кварталу 2018 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 52 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 41,4 тис. грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 9 місяців 2017 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  9 місяців 2017 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 254 громадянина, у тому числі 142 звернення, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 3, або на 2,1 % більше. Слід відмітити, що  144 звернення (або 56,6%) – надійшло поштою, 110 (або 43,3%)  – на особистому прийомі,  у тому числі  12 (або 10,9%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 30 вересня 2017 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 254 звернення, або 100% від їх загальної кількості. Протягом  9 місяців 2017 року громадянами району  порушено 254 питання, з них 133 (52,3 %) – вирішено позитивно, по 116 питаннях (45,6%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 5 (1,9 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 27 неодноразових звернень, 2 анонімних, 4 дублетних, 5- колективних (відповідний період минулого року: 5 колективних, 0- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (107 проти 126), на «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  (29 проти 29). Також з обласної державної адміністрації надійшло 8 звернень. До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-вересня 2017 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян)  – 190 (або 74,8%),  за 9 місяців 2016 року – 225 (або 73,7%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 21 (8,2%), за 9 місяців 2016 року – 18 (9 %);

За  9 місяців 2017 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 74 звернення (29,1 %), що на 63  більше показника минулого року.

Збільшились звернення від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (6 проти 1), від інвалідів І,ІІ,ІІІ групи (16 проти 2), від дітей війни (15 проти 1), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (32 проти 7), ветеранів праці (3 проти 0), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (2 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом  9 місяців  2017 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом звітного періоду  2017 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом січня-вересня 2017 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 40  прийомів  громадян за місцем їх проживання. Під час прийомів надійшло 12 звернень громадян (12 осіб), які порушили 12 питань. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          07 грудня 2016 року № 396 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2017 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом 9 місяців 2017 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 81 прийом громадян у  населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 22 особи, порушено 22 питання, які здебільшого стосувалися соціального  захисту.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 27/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 8 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 26/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 9 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  13 грудня 2016 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  9 місяців 2017 року проведено 9 засідань, розглянуто 9 питань, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 9 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2017 році, затвердженого 19 грудня 2016 року № 31/02-36, протягом  звітного періоду 2017 року на апаратній нараді прозвітувало 8 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та 1 сільський голова про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах та виконкомі.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом 9 місяців 2017 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 83 найменш соціально захищеним громадянину  на загальну суму 73,700 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 5 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 5000 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І півріччя 2017 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  І півріччя 2017 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 174 громадянина, у тому числі 84 звернення, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на 18, або на 17,6 % менше. Слід відмітити, що  84 звернення (або 48,2%) – надійшло поштою, 90 (або 51,7%)  – на особистому прийомі,  у тому числі  10 (або 5,7%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 01 липня 2017 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало 174 звернення, або 100% від їх загальної кількості. Протягом  І півріччя 2017 року громадянами району  порушено 174 питання, з них 79 (45,4 %) – вирішено позитивно, по 81 питанню (46,5%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 14 (8 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 14 неодноразових звернень, 1 анонімне, 3 дублетних, 4- колективних (відповідний період минулого року: 1 колективне, 1- дублетне).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян на урядову «гарячу лінію» (67 проти 59), на «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  (15 проти 8). До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-червня 2017 року, є  питання:

 • соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян)  – 63 (або 36,2%),  за І півріччя 2016 року – 149 (або 75,2%);
 • житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 12 (6,9%), за І півріччя 2016 року – 18 (9 %);
 • охорони здоров’я – 73 (в т.ч. надання матеріальної допомоги на лікування -72 (41,6 %), за І півріччя 2016 року – 4 (або 2%).

За  І півріччя 2017 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 57 звернень (32,7 %), що на 51  більше показника минулого року.

Збільшились звернення від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (4 проти 1), від інвалідів І,ІІ,ІІІ групи (11 проти 0), від дітей війни (10 проти 1), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (28 проти 4), ветеранів праці (3 проти 0), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (1 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом  І півріччя 2017 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом звітного періоду  2017 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом І півріччя 2017 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 25  прийомів  громадян за місцем їх проживання Під час прийомів надійшло 10 звернень громадян (10 осіб), які порушили 10 питань. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          07 грудня 2016 року № 396 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2017 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом І півріччя 2017 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 54 прийоми громадян у 54 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 14 осіб, порушено 14 питань, які здебільшого стосувалися соціального  захисту.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 27/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 5 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 26/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 7 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  13 грудня 2016 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  І півріччя 2017 року проведено 6 засідань, розглянуто 6 питань, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 6 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2017 році, затвердженого 19 грудня 2016 року № 31/02-36, протягом  звітного періоду 2017 року на апаратній нараді прозвітувало 5 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації та 1 сільський голова про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах та виконкомі.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом І півріччя 2017 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 64 найменш соціально захищеним громадянину  на загальну суму 60,000 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 2 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 2000 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються  на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І квартал 2017 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  І кварталу 2017 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  звітного періоду звернулося 82 громадянина, у тому числі 36 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  відповідним періодом минулого року на7, або на 19,4 % більше. Слід відмітити, що  36 звернень (або 43,9%) – надійшло поштою, 46 (або 56%)  – на особистому прийомі,  у тому числі  3 (або 6,5%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

Станом на 01 квітня 2017 року на контролі в районній державній адміністрації перебувало82 звернення,або 100% від їх загальної кількості. Протягом  І кварталу 2017 року громадянами району  порушено 82 питання, з них 39 (47,5 %) – вирішено позитивно, по 34 питаннях (41,6%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 9 (10,9 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 5  неодноразових звернень, 1 дублетне, 1- колективне (відповідний період минулого року: 1 колективне, 1- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян на урядову «гарячої лінії» (31 проти 26), на «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  (5 проти 3). До Верховної  Ради України,   Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  січня-березня 2017 року, є  питання:

–                      соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян)  – 28 (або 34,1%),  за І квартал 2016 року – 81 (або 80%);

–                     житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 5 (6%), за І квартал 2016 року – 7 (7 %);

–                     охорони здоров’я – 40 (в т.ч. надання матеріальної допомоги на лікування -39 (48,7 %), за І квартал 2016 року – 0.

За  І квартал 2017 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 21 звернення (25,6 %), що на 1 – більше показника минулого року.

Збільшились звернення від дітей війни (5 проти 1), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (11 проти 6).

Зменшились звернення  від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (4 проти 5);  ветеранів праці  (0 проти 2), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (0 проти 1), від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (2 проти 7). Від ветеранів праці протягом І кварталу 2017 та 2016 років звернення не надходили.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом  І кварталу 2017 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом звітного періоду  2017 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання протягом І кварталу 2017 року  керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 11  прийомів  громадян за місцем їх проживання Під час прийомів надійшло 3 звернення громадян (3 особи), які порушили 3 питання. За результатами розгляду звернень на всі питання  дано роз’яснення.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від          07 грудня 2016 року № 396 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2017 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом І кварталу 2017 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 26 прийомів громадян у 26 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 9 осіб, порушено 9 питань, які здебільшого стосувалися соціального  захисту.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 27/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 2 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2017 році від 28 листопада 2016 року № 26/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 4 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  13 грудня 2016 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  І півріччя 2017 року проведено 3 засідання, розглянуто 3 питання, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються, у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 3 звернення, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2016 році, затвердженого 19 грудня 2016 року № 31/02-36, протягом  звітного періоду 2017 року на апаратній нараді прозвітувало 2 керівника структурних підрозділів районної державної адміністрації та 1 сільський голова про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах та виконкомі.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом І кварталу 2017 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 31 найменш соціально захищеним громадянину  на загальну суму 29,800 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 2 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 2000 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються як на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 2016 рік

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом  2016 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом  2016 року звернулося 415 громадян, у тому числі 225 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з  2015 роком на130, або на 57,7 % більше. 261 (або 62,8%) – надійшли поштою, 154 (або 37,1%)  – на особистому прийомі,  у тому числі  30 (або 19,4%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

На контролі перебувало415 звернень,або 100% від їх загальної кількості. Протягом  2016 року громадянами району було порушено 418 питань, з них 129 (30,8 %) – вирішено позитивно, по 274 питаннях (65,5%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 14 (3,3 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання, 1- без терміну виконання (0,2%).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 54 неодноразових звернень, 1 дублетне (відповідний період минулого року – 1 неодноразове, 6- дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян на урядову «гарячої лінії» (206 проти 91), на «гарячу» телефонну лінію голови Херсонської обласної державної адміністрації  (16 проти 4). До Верховної  Ради України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  не зверталися. Слід зазначити, що з одного  питання звернулася одна особа до  Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом  2016 року, є  питання:

-соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян)  – 303 (або 72,4%),  за 2015 рік – 169 (або 66,7);

-житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 39 (9,3%), за 2015 рік – 29 (6,9 %);

-аграрної політики та земельних питань – 23 (5,5%), за 2015 рік – 15 (5,9%);

-охорони здоров’я (надання матеріальної допомоги на лікування) – 23 (5,5 %), за 2015 рік – 1 (або 0,3%).

За  2016 рік від найменш захищеної категорії громадян надійшло 24 звернення (5,7 %), що на 12 – менше показника минулого року. Зменшились звернення  від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (2 проти 10); дітей війни (1 проти 8);  ветеранів праці  (0 проти 2), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (0 проти 1); збільшились від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (4 проти 0), від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь (17 проти 15).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом  2016 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом   2016 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у звітному періоді 2016 році керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 45  прийомів  громадян за місцем їх проживання Під час прийомів надійшло 30 звернень громадян (32 особи), які порушили 31 питання, з них-2 колективних. За результатами розгляду звернень 4 питання  вирішено позитивно,  27 – дано роз’яснення.  Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від   16 грудня 2015 року № 350 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2016 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом  2016 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 20 прийомів громадян у 20 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 49 осіб, порушено 49 питань, які здебільшого стосувалися соціального  захисту,  аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 29/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 10 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 28/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 12 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  10 грудня 2015 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом  2016 року проведено 12 засідань, розглянуто 12 питань, прийняті відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 12 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2016 році, затвердженого 10 грудня 2015 року № 30/02-36, протягом  звітного періоду 2016 року на апаратній нараді прозвітувало 10 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом  2016  року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 95 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 57,7 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги 11 військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету  на суму 15 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються як на Офіційному сайті органів влади району.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 9 місяців 2016 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом 9 місяців  2016 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом 9 місяців 2016 року звернувся 302 громадянина, у тому числі 139 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на78, або на 56,1 % більше, з них 174 (або 57,4%) – надійшли поштою, 128 (або 42,3%)  – на особистому прийомі,  у тому числі  26 (або 20,3%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання.

На контролі перебувало302 звернення,або 100% від їх загальної кількості. Протягом 9 місяців 2016 року громадянами району було порушено 305 питань, з них 106 (35 %) – вирішено позитивно, по 190 питаннях (62,2%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 8 (2,6 %) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 33 повторних звернень, з них – 1 дублетне (відповідний період минулого року – 4 повторних, 0 – дублетних).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (126 проти 58), до обласної державної адміністрації (29 проти 10). До Верховної  Ради України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  не зверталися. Слід зазначити, що з одного  питання звернулася одна особа до  Адміністрації Президента України та Кабінету Міністрів України.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях протягом січня-вересня 2016 року, є  питання:

–   соціального захисту населення (виплата субсидії,  соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги)  – 225 (або 74,5%),  за 2015 рік – 41 (або 64,1);

–  житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 34 (11,2%), за 2015 рік – 21 (12,3 %);

–  аграрної політики та земельних питань – 16 (5,2%), за 2015 рік – 9 (5,2%).

Крім того, протягом звітного періоду у порівнянні з минулим роком громадянами району збільшилася кількість звернень з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (6 проти 2), охорони здоров’я (4 проти 1) тощо.

За 9 місяців 2016 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 11 звернень (3,6 %), що на 17 – менше показника минулого року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (2 проти 8); дітей війни (1 проти 6); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь (7 проти 12); ветеранів праці  (0 проти 1), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (0 проти 1); від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (1 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом 9 місяців 2016 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом  січня – вересня 2016 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у звітному періоді 2016 році керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 33  прийоми  громадян за місцем їх проживання Під час прийомів надійшло 26 звернень громадян (28 осіб), які порушили 27 питань, з них-2 колективних. За результатами розгляду звернень 3 питання  вирішено позитивно,  24 – дано роз’яснення.  Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 грудня 2015 року № 350 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2016 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом 9 місяців 2016 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 9 прийомів громадян у 9 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 38 осіб, порушено 38 питань, які здебільшого стосувалися соціального  захисту, а також аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 29/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 8 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 28/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 9 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  10 грудня 2015 року, проводяться засідання групи контролю. Протягом 9 місяців 2016 року проведено 9 засідань, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 9 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2016 році, затвердженого 10 грудня 2015 року № 30/02-36, протягом  звітного періоду 2016 року на апаратній нараді прозвітувало 9 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом 9 місяців 2016  року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 73 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 39,2 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету на суму 7 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються як на Офіційному сайті органів влади району так і паралельно у районній газеті «Червоний промінь».

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І півріччя 2016 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом І півріччя 2016 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом І півріччя 2016 року звернулося 198 громадян, у тому числі 59 звернень, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на32, або на 54,2 % більше, з них 102 (або 51,5%) – надійшли поштою, 96 (або 48,4%)  – на особистому прийомі  у тому числі громадян, 19 (або 19,7 %) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало200 звернень,або 100% від їх загальної кількості. Протягом І півріччя 2016 року громадянами району було порушено 200 питань, з них 78 (39 %) – вирішено позитивно, по 116 питаннях (58%) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 6 (3 %) – знаходиться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 5 повторних звернень (відповідний період минулого року – 3).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (59 проти 27), до обласної державної адміністрації (26 проти 9). До Верховної  Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації громадяни району протягом звітного періоду  року не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях у І півріччі 2016 року, є  питання:

-соціального захисту населення (виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги, у тому числі і особам, що переселилися із зони антитерористистичних операцій) – 149 (або 74,5%),  за 2015 рік – 66 (або 66,6);

-житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 18 (9%), за 2015 рік – 10 (10 %);

-аграрної політики та земельних питань – 13 (6,5%), за 2015 рік – 7 (7%).

Крім того, протягом звітного періоду у порівнянні з минулим роком громадяни району збільшилася кількість звернень з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку (5 проти 0), охорони здоров’я (4 проти 1) тощо.

За І півріччя 2016 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 6 звернень (3 %), що на 9 – менше показника минулого року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (0 проти 0); дітей війни (1 проти 5); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь (4 проти 8); ветеранів праці  (0 проти 1), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (0 проти 1); від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (1 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Протягом І півріччя 2016 року  бажаючих взяти участь у роботі комісії не було, що відповідає аналогічному показнику минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом  2015 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у І  півріччі 2016 році керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 19  прийомів  громадян за місцем їх проживання, звернулося 19 осіб, які порушили 21 питання, всі питання вирішено позитивно. Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 грудня 2015 року № 350 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2016 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом І півріччя 2016 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 6 прийомів громадян у 6 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 25 осіб, порушено 25 питань, які здебільшого стосувалися соціального  захисту, а також аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 29/02-36, за звітний період поточного року  було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 5 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2016 році від 10 грудня 2015 року № 28/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 6 виконкомам сільських та селищної рад. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  10 грудня 2015 року, проводяться засідання групи контролю. У І півріччі 2016 року проведено 6 засідань, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 6 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2016 році, затвердженого 10 грудня 2015 року № 30/02-36, протягом  І півріччя 2016 року на апаратній нараді прозвітувало 6 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом І півріччя 2016 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 58 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 29,1 тис. грн. Також на комісії з питань надання матеріальної допомоги та пільг на житлово-комунальні послуги військовослужбовцям та членам їх сімей надано матеріальну допомогу з районного бюджету на суму 7 тис.грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються як на Офіційному сайті органів влади району так і паралельно у районній газеті «Червоний промінь».

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І квартал 2016 року

 

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом І кварталу 2016 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом І кварталу 2016 року звернулося 102 громадянина (у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року їх кількість зросла вдвічі (І квартал 2015 року – 49), з них 42 (або 41%) – по пошті, 50 (або 49%)  – на особистий прийом громадян, 10 (або 10%) – на виїзний прийом громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало102 звернення,або 100%  від їх загальної кількості, з них  41 (40,5%) – вирішено позитивно, по 51 питанню (50,5%) заявникам у межах чинного законодавства надано роз’яснення, 9 (9%) – знаходяться на контролі у стадії виконання.

У І кварталі 2016 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 20 звернень (19,6%), що на 11 – більше показника аналогічного кварталу минулого року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи  (5 проти 6); дітей війни (1 проти 3); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь (6 проти 2); ветеранів праці (0 проти 0), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи (1 проти 0); від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій та учасників АТО (7 проти 0).

Найбільше звернень від загальної кількості опрацьованих стосувалися питань соціального захисту населення (виплати соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги) – 81 (або 80%); житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 7 (7%); аграрної політики та земельних питань – 5 (5%).

За ознакою надходження у І кварталі 2016 року на адресу районної державної адміністрації надійшло 1 дублетне звернення (відповідний період минулого року – 0) та 1- колективне (відповідний період минулого року – 1).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян до Урядової «гарячої лінії» (26 проти 10), обласної державної адміністрації (14 проти 1). Але слід відмітити, що у звітному кварталі поточного року жителі району до Верховної  Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та засобів масової інформації не зверталися.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Крім того, створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок звернень мають всі громадяни, але у І кварталі поточного року таких громадян не було.

Проаналізувавши звернення за їх територіальною ознакою, слід зазначити, що у І кварталі 2016 року до районної державної адміністрації надійшло найбільше звернень від мешканців Нижньосірогозької селищної ради (18, або 36%), Верхньосірогозької (11, або 22%), Вербівської (7, або 14%), Степненської (4, або 8%) та Нижньоторгаївської  (3, або 6%) сільських рад. У зверненнях до районної державної адміністрації найбільше громадяни порушували питання соціального захисту населення, зокрема надання матеріальної допомоги на лікування, житлово- комунального господарства та водозабезпечення.

Протягом І кварталу 2016 року головою районної державної адміністрації та його першим заступником здійснено 10 прийомів громадян за місцем їх проживання, прийнято 10 осіб, які порушили 10 питань, всі вони вирішені позитивно.

На «гарячу телефонну лінію» протягом  І кварталу 2016 року громадяни району не зверталися, що відповідає показнику І кварталу 2016 року минулого року.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 16 грудня 2015 року № 350 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2016 році» керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації протягом І кварталу 2016 року здійснено 11 прийомів громадян у 11 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 11 осіб. Порушені питання здебільшого стосувалися соціального  захисту, житлово-комунального господарства, аграрної політики та земельних відносин (всі порушені питання вирішено позитивно).

Протягом І кварталу 2016 року вивчено стан справ із розгляду звернень громадян та надано методичну і практичну допомогу з цих питань 2 структурним підрозділам районної державної адміністрації (сектору економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі, службі у справах дітей); 3 виконкомам сільських рад (Новоолександрівської, Дем’янівської, Степненської) та виконкому Нижньосірогозької селищної ради. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації проводяться засідання групи контролю. Так, у І кварталі 2016 року проведено 3 засідання, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 3 звернення, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Так, у І кварталі поточного року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 34 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 15,7 тис. грн.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 2015 рік

 

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом 2015 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом 2015 року звернулося 253 громадянина, у тому числі і звернення, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на43, або на 17 % більше, з них 114 (або 45%) – надійшли поштою, 95 (або 38%)  – на особистому прийомі громадян, 44 (або 17 %) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало253 звернення,або 100% від їх загальної кількості. Протягом 2015 року громадянами району було порушено 253 питання, з них 91 (36 %) – вирішено позитивно, по 159 питаннях (63 %) заявникам у межах чинного законодавства дано роз’яснення, 3 (1 %) – знаходиться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 6 дублетних звернень (відповідний період минулого року – 0) та 1 – повторне (відповідний період минулого року – 0).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (91 проти 54), та зменшення кількості звернень громадян до обласної державної адміністрації (17 проти 25). До Верховної  Ради України та засобів масової інформації громадяни району протягом 2015 року не зверталися, але 5 звернень від 2 громадян району надійшло до Адміністрації Президента України, 1 – до Кабінету Міністрів України.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях у 2015 році, є  питання:

–                      соціального захисту населення (виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги, у тому числі і особам, що переселилися із зони антитерористистичних операцій) – 169 (або 67%),  за 2014 рік – 136;

–                     житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 29 (11,5%), за 2014 рік – 21;

–                     аграрної політики та земельних питань – 15 (6%), за 2014 рік – 30.

Крім того, протягом поточного року у порівнянні з минулим роком громадяни району порушували питання сім’ї, дітей та молоді (5 проти 2), освіти і науки (4 проти 3) тощо.

За 2015 рік від найменш захищеної категорії громадян надійшло 36 звернень (14 %), що на 20 – менше показника минулого року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи (10 проти 7); дітей війни (8 проти 6); членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь (15 проти 16); ветеранів праці  (2 проти 17), від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи  (1 проти 0); від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій (0 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Так, у ІІІ кварталі 2015 року  1 особа взяла участь у роботі комісії при розгляді поданої нею заяви та мала змогу ознайомитися з матеріалами перевірки.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом  2015 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у 2015 році керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 44  прийоми  громадян за місцем їх проживання, звернулося 44 особи, які порушили 44 питання, всі питання вирішено позитивно. Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26 грудня 2014 року № 390 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2015 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом 2015 року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 69 прийомів громадян у 14 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 69 осіб. Порушені питання здебільшого стосувалися соціального  захисту, а також аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до графіка перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2015 році від 24 грудня 2014 року № 29/02-36, за 2015 рік було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 10 структурним підрозділам районної державної адміністрації. А також, відповідно до затвердженого графіка надання практичної і методичної допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2015 році від 24 грудня 2014 року № 28/02-36 надано методичну  та  практичну  допомогу 13 виконкомам сільських та 1 селищній радам. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  23 грудня 2014 року, проводяться засідання групи контролю. У 2015 році проведено 12 засідань, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 12 звернень, за результатами їх розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2015 році, затвердженого 24 грудня 2014 року № 30/02-36, протягом  2015 року на апаратній нараді прозвітувало 10 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами постійно видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації, які доведені до безпосередніх виконавців.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Протягом 2015 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 84 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 55,3 тис. грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян»,  графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії також розміщуються як на Офіційному сайті органів влади району так і паралельно у районній газеті «Червоний промінь».

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

 

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за 9 місяців 2015 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом 9 місяців поточного року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом 9 місяців 2015 року звернулося 174 особи, які порушили 170 питань, що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на10, або на 5,8 % більше, з них 77 звернень (або 44,2%) надійшли поштою, 64 (або 36,8%)  – на особистому прийомі громадян, 33 (або 19 %) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало174 звернення,або 100% від їх загальної кількості, з них 61 (35%) – вирішено позитивно, по 111 питаннях (64%) заявникам у межах чинного законодавства надано роз’яснення, 2 (1%) – знаходиться на контролі у стадії виконання.

Проаналізувавши звернення, які надійшли на адресу районної державної адміністрації за звітний період поточного року з’ясовано, що за ознакою надходження розглянуто 4 неодноразових та 3 колективних звернення, повторні звернення не надходили.

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається збільшення кількості  звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (58 проти 46), та зменшення кількості звернень громадян до обласної державної адміністрації (7 проти 12). До Верховної  Ради України, Кабінету Міністрів України та засобів масової інформації громадяни району не зверталися, але у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилася кількість звернень до Адміністрації Президента України (1 проти 0), причому слід зазначити, що тричі з одного питання звернулася одна особа.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях за 9 місяців 2015 року, є  питання:

–                      соціального захисту населення (надання матеріальної допомоги, у тому числі і особам, що переселилися із зони антитерористистичних операцій, виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян) – 109 (або 64,1%),  за 9 місяців 2014 року – 116;

–                     житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 21 (12,4%), за 9 місяців 2014 року – 13;

–                     аграрної політики та земельних питань – 9 (5,3%), за 9 місяців 2014 року – 17.

Також у звітному періоді поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року громадяни району порушували питання сім’ї, дітей та молоді (3 проти 1), охорони здоров’я (1 проти 0) тощо.

За 9 місяців 2015 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 28 звернень (або 16 %), що на 12 – більше показника за 9 місяців 2014 року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи  8 проти 2; дітей війни – 6 проти 3; членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь – 12 проти 4; ветеранів праці – 1 проти 7, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 1 проти 0; від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій 0 проти 0).

Під час виїзного прийому громадян головою районної державної адміністрації та його першим заступником протягом звітного періоду поточного року 2015 року прийнято 33 особи, які порушили 33 питання, всі вони вирішені позитивно. Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації щомісяця у визначені дні  діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом  9 місяців 2014 року на «гарячу телефонну лінію» громадяни району не зверталися.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну, визначеного у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливості ознайомлюватися з матеріалами перевірок. Так, протягом І-ІІ кварталу 2015 року громадяни не зверталися, а у ІІІ кварталі 1 особа взяла участь у роботі комісії при розгляді поданої нею заяви та мала змогу ознайомитися з матеріалами перевірки.

З метою вирішення актуальних питань до виконкомів сільських та селищної рад району протягом 9 місяців 2015 року звернулося 189 осіб, які порушили 189 питань, з них 154 – вирішено позитивно, на 30 – надано роз’яснення, на 3 – відмовлено у задоволенні, 2 – знаходяться на контролі.  Як свідчить аналіз надходження звернень, найбільша кількість питань, порушених громадянами, стосувалася соціального захисту, житлово-комунального господарства та водозабезпечення, аграрної політики і земельних відносин.

У звітному періоді поточного року у  порівнянні з  аналогічним  періодом  минулого року значно зменшилася кількість листів  до органів влади вищого рівнявід мешканців Вільненської /-9/, Новоолександрівської   /-8/, Нижньоторгаївської  /-3/ сільських рад. Але,  зросла  кількість  листів  від  громадян  Верхньосірогозької /+5/ сільської та Нижньосірогозької  селищної /+5/ рад.

Відповідно до графіку прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26 грудня 2014 року № 390 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2015 році», протягом звітного періоду поточного року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 42 прийоми громадян у 14 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 42 особи.

За 9 місяців 2015 року вивчено стан справ із розгляду звернень громадян  та надано методичну і практичну допомогу з цих питань 6 структурним підрозділам районної державної адміністрації та 1 районній службі, а саме: сектору культури і туризму, архівному сектору, сектору економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі, відділу освіти, молоді та спорту, відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства, службі у справах дітей, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та 9 виконкомам сільських (Дем’янівська, Верхньоторгаївська, Вільненська, Нижньоторгаївська, Верхньосірогозька, Сірогозька, Новоолександрівська, Братська, Вербівська) і 1 селищній радам. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  23 грудня 2014 року, проводяться засідання групи контролю. Так, за 9 місяців  2015 року проведено 9 засідань, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні питань, з якими вони звертаються у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у звітному періоді поточного року на цій комісії було  розглянуто 9 звернень, за результатами їх розгляду поінформовано 9 заявників.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Так, за 9 місяців  2015 року поточного року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 56 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 30,4 тис. грн.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації начальників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2015 році, затвердженого 24 грудня 2014 року № 30/02-36, за 9 місяців  2015 року на апаратній нараді прозвітувало 7 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у очолюваних ними підрозділах.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації.

За підсумками роботи із зверненнями громадян кожного кварталу забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян у районній газеті «Червоний промінь» та  на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян». Крім того, розділи даної рубрики постійно оновлюється та забезпечується висвітлення відповідних інформацій у кожному розділі.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи із зверненнями громадян.

 

 

Аналітична довідка

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

про  стан  роботи  із  зверненнями  громадян

за І півріччя 2015 року

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян Нижньосірогозькою районною державною адміністрацією протягом І півріччя 2015 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом І півріччя 2015 року звернулося 102 громадянина, у тому числі і звернення, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на 47, або на 46 % більше, з них 36 (або 35,3%) – надійшли поштою, 42 (або 41,2%)  – на особистому прийомі громадян, 24 (або 23,5 %) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало 102 звернення, або 100% від їх загальної кількості, порушено 99 питань, з них вирішено позитивно – 44, по 57 питаннях заявникам у межах чинного законодавства надано роз’яснення, 1 – знаходяться на контролі у стадії виконання.

У зв’язку із зверненням до районної державної адміністрації осіб за наданням матеріальної допомоги на лікування у І півріччі поточного року у порівнянні з відповідним періодом минулого року  відбулося збільшення їх кількості.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так,  за ознакою надходження розглянуто 3 повторних звернення (відповідний період минулого року – 0).

Як свідчить аналіз надходження звернень у районі  протягом  останнього року спостерігається у цілому збільшення  кількості  звернень  громадян. Але, протягом звітного періоду у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості  звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (26 проти 34), обласної державної адміністрації (9 проти 13). До Верховної  Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та засобів масової інформації жителі району не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях у І півріччі 2015 року, є  питання:

–                      соціального захисту населення (виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги, у тому числі і особам, що переселилися із зони антитерористистичних операцій) – 66 (І півріччя 2014 року – 39);

–                     житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 10 ( І півріччя 2014 року – 2);

–                     аграрної політики та земельних питань – 7 (І півріччя 2014 року – 8).

Крім того, у звітному періоді поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року громадяни району порушували питання сім’ї, дітей та молоді (2 проти 1), охорони здоров’я (1 проти 0) тощо.

У І півріччі 2015 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 23 звернення (22,5%), що на 5 – менше показника І півріччя 2014 року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи  8 проти 2; дітей війни – 5 проти 4; членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь – 8 проти 8; ветеранів праці – 1 проти 1, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 1 проти 0; від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій 0 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Заявників завжди повідомляють про результати розгляду у встановлений законодавством термін або відповідно до встановленого терміну у резолюціях голів обласної та районної державних адміністрації. Крім того, створено умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв чи скарг та можливість ознайомлюватися з матеріалами перевірок звернень мають всі громадяни, але у І півріччі поточного року таких громадян не було.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 07 травня 2014 року № 133 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча телефонна лінія”.  Протягом І півріччя 2015 року на «гарячу телефонну лінію» від громадян району звернень не надходило.

Відповідно до графіка прийому громадян за місцем їх проживання у І півріччі 2015 року керівництвом  районної  державної  адміністрації здійснено 24  прийоми  громадян за місцем їх проживання, звернулося 24 особи, порушено 24 питання, всі вони вирішені позитивно. Під час проведення прийомів проводиться роз’яснення чинного законодавства України, що дає можливість підвищити рівень правових знань мешканців територіальних громад району.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26 грудня 2014 року № 390 «Про прийом громадян за місцем їх проживання у 2015 році» затверджено графік прийому громадян за місцем їх проживання керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації. Так, протягом звітного періоду поточного року керівниками структурних  підрозділів  районної  державної адміністрації здійснено 27 прийомів громадян у 14 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 27 осіб. Порушені питання здебільшого стосувалися соціального  захисту, аграрної політики та земельних відносин.

Відповідно до графіків перевірок структурних підрозділів районної державної адміністрації  та допомоги виконкомам сільських та селищної рад щодо вивчення стану справ із розгляду звернень громадян у 2015 році  від 24 грудня 2014 року № 29/02-36 та № 28/02-36  у І півріччі 2015 року було надано методичну та практичну допомогу з цих питань 6 структурним підрозділам районної державної адміністрації та 6 виконкомам сільських та селищній радам. За результатами перевірок складено відповідні довідки з рекомендаціями та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків у роботі із зверненнями громадян та направлено їх до безпосередніх виконавців.

Щомісяця, відповідно до плану роботи групи контролю районної державної адміністрації, затвердженого керівником апарату районної державної адміністрації   від  23 грудня 2014 року, проводяться засідання групи контролю. Так, у І півріччі 2015 року проведено 6 засідань, видано відповідні рішення, які доведені до безпосередніх виконавців.

Для сприяння громадянам у вирішенні порушених питань,  у другу середу кожного місяця проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у І півріччя 2015 року на цій комісії було розглянуто 6 звернень, за результатами розгляду яких поінформовано заявників про прийняті рішення.

Відповідно до графіка звітувань на апаратній нараді при голові районної державної адміністрації про організацію роботи зі зверненнями громадян у 2015 році, затвердженого 24 грудня 2014 року № 30/02-36, у І півріччі 2015 року на апаратній нараді було заслухано звіт 6 керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації з даного питання.

Підсумки роботи із зверненнями громадян щокварталу розглядаються на засіданнях колегії районної державної адміністрації, за результатами яких видаються відповідні розпорядження голови районної державної адміністрації.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Так, у І півріччі 2015 року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 40 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 19,8 тис. грн.

За підсумками роботи із зверненнями громадян  кожного кварталу матеріали, що аналізують цю роботу, а також графіки прийомів громадян та «гарячої» телефонної лінії публікуються у районній газеті «Червоний промінь». Крім того, на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звернення громадян» систематично забезпечується висвітлення узагальнених відомостей щодо організації роботи із зверненнями громадян.

Керівництвом районної державної адміністрації запроваджено постійний системний контроль за організацією роботи зі зверненнями громадян.

Звіт

про  підсумки роботи  із  зверненнями  громадян

за І квартал 2015 року у районній державній адміністрації

 

Відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України стосовно роботи із зверненнями громадян, районною державною адміністрацією протягом І кварталу 2015 року проводилася робота щодо кваліфікованого, неупередженого та всебічного розгляду питань, які порушувалися громадянами.

З метою розв’язання своїх проблем до районної державної адміністрації протягом І кварталу 2015 року звернулося 49 громадян, у тому числі і звернення, які надійшли з державної установи «Херсонський обласний контактний центр», що у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на17, або на 35 % більше, з них 13 (або 26,5%) – надійшли поштою, 24 (або 49%)  – на особистому прийомі громадян, 12 (або 24,5%) – на виїзному прийомі громадян за місцем їх проживання. На контролі перебувало49 звернень,або 100% від їх загальної кількості. У цілому у І кварталі 2015 році громадянами району було порушено 49 питань, з них 25 (51%) – вирішено позитивно, по 22 питаннях (45%) заявникам у межах чинного законодавства надано роз’яснення, 2 (4%) – знаходиться на контролі у стадії виконання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня            2008 року № 858 районною державною адміністрацією забезпечено застосування Класифікатора звернень громадян. Так, за ознакою надходження розглянуто 1 повторне звернення (відповідний період минулого року – 0).

Як свідчить аналіз надходження звернень, протягом звітного періоду  у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, спостерігається зменшення кількості  звернень громадян до урядової «гарячої лінії» (10 проти 18), обласної державної адміністрації (3 проти 10). До Верховної  Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та засобів масової інформації жителі району не зверталися.

Найбільш чисельною групою питань, які порушували громадяни у своїх зверненнях у І кварталі 2015 року, є  питання:

–                      соціального захисту населення (виплата соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, виплати соціальної допомоги при народженні дитини, пільг для різних категорій громадян, надання матеріальної допомоги – 31 (або 63,3%),  І квартал 2014 року – 21;

–                     житлово-комунального господарства та водозабезпечення – 4 (8%), І квартал 2014 року – 21;

–                     аграрної політики та земельних питань – 3 (6%), І квартал 2014 року – 4.

Крім того, у звітному періоді поточного року у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року громадяни району порушували питання сім’ї, дітей та молоді (2 проти 1), охорони здоров’я (1 проти 0) тощо.

У І кварталі 2015 року від найменш захищеної категорії громадян надійшло 11 звернень (22,4%), що на 4 – менше показника І кварталу 2014 року, а саме: від інвалідів І, ІІ, ІІІ групи  6 проти 1; дітей війни – 3 проти 3; членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів – героїнь – 2 проти 2; ветеранів праці – 0 проти 1, від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 0 проти 0; від учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій 0 проти 0).

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до районної державної адміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям.

Протягом звітного періоду поточного року керівниками структурних підрозділів  районної державної адміністрації здійснено 18 прийомів громадян у 14 населених  пунктах  району, у  ході  яких  прийнято 18 осіб. Порушені питання здебільшого стосувалися соціального  захисту, аграрної політики та земельних відносин.

У І кварталі поточного року організовано та проведено 3 засідання групи контролю районної державної адміністрації, видано 3 рішень, які доведено до безпосередніх виконавців.

Кожного місяця у другу середу проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян на якій заслуховуються найбільш гострі та значущі звернення. Так, у І кварталі 2014 року на даній комісії було  розглянуто 3 звернення, за результатами розгляду яких поінформовано заявників про прийняті рішення.

На засіданнях районної комісії з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення розглядалися звернення громадян, що опинилися у скрутному становищі. Так, у І кварталі поточного року з районного бюджету надано матеріальну допомогу 17 найменш соціально захищеним громадянам  на загальну суму 9,4 тис. грн.

З метою вирішення актуальних питань до виконкомів сільських та селищної рад району у І кварталі 2015 року звернулося 45 осіб, які порушили 45 питань, з них 30 – вирішено позитивно, на 12 – надано роз’яснення.  Як свідчить аналіз надходження звернень, найбільша кількість питань, порушених громадянами, стосувалася соціального захисту, аграрної політики і земельних відносин, житлово-комунального господарства та водозабезпечення.

Інша мова