Епізоотичний стан в районі

Основним завданням Нижньосірогозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області є недопущення розповсюдження інфекційних та інвазійних хвороб та хвороб спільних для людей і тварин в районі.

Останні роки в Україні спостерігається стрімке поширення африканської чуми свиней, класичної чуми свиней, хвороби Ньюкасла, високопатогенного грипу птиці, сказу та інших особливо небезпечних захворювань. Спалахи цих хвороб наносять величезні збитки економіці держав. Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Нижньосірогозького району від занесення з території  інших регіонів збудників заразних хвороб. Забезпечення епізоотичного благополуччя здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо профілактики, локалізації, за необхідності – ліквідації хвороб тварин. Це дозволяє динамічно розвиватися тваринницькій галузі району, забезпечувати стале виробництво тваринницької продукції, зокрема молока, м’яса та іншої продукції.

Служба державної ветеринарної медицини району забезпечує охорону території Нижньосірогозького району від занесення з території  інших регіонів збудників заразних хвороб. Забезпечення епізоотичного благополуччя здійснюється шляхом проведення комплексу заходів щодо профілактики, локалізації, за необхідності – ліквідації хвороб тварин. Це дозволяє динамічно розвиватися тваринницькій галузі району, забезпечувати стале виробництво тваринницької продукції, зокрема молока, м’яса та іншої продукції.

В  районі розроблена та діє «Програма епізоотичного благополуччя району на 2018-2022 роки», яка затверджена рішенням №546 від 20.12.2017 року Нижньосірогозькою районною радою, де передбачено фінансування в сумі 275 800 грн.

На 2019 рік по Програмі епізоотичного благополуччя передбачено фінансування в сумі – 56936 грн., в тому числі – районним бюджетом – 30 390 грн., місцевим – 26 546 грн.

Протягом 2018 року було  виділено кошти місцевими бюджетами в сумі – 41 550 гривень: Вербівська сільська рада – 13 000 грн.; Нижньосірогозька селищна рада – 20000 грн.; Сірогозька сільська рада – 2400 грн.; Новопетрівська сільська рада – 6150 грн.

Кошти  Вербівської сільської  ради були перераховані у ІІІ кварталі 2018 року, на які закуплена вакцина проти сказу «Рабістар», яка використана для щеплення котів та собак у 2018 році по сільській раді. На кошти Нижньосірогозької селищної ради, Сірогозької, Новопетрівської сільських рад  закуплено вакцину проти сказу «Рабістар» в кількості 1,9 тисяч доз. Дана вакцина використовується для щеплення котів і собак у 2019 році.

На території району у 2018 році зареєстровано 1 випадок захворювання на сказ кота.на території  с. Верхні Торгаї.  З метою недопущення розповсюдження цього захворювання проводились  роботи по його ліквідації та відповідні заходи щодо оздоровлення населеного пункту від захворювання на сказ, відповідно до інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин».

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації по сказу  в районі була проведена пероральна вакцинація диких м´ясоїдних тварин шляхом розкладання пероральної антирабічної вакцини на території мисливських угідь.

Своєчасно здійснювалися лабораторні дослідження патматеріалу на сказ.

При встановленні діагнозу на сказ своєчасно подаються проекти рішень про оголошення населеного пункту, де виявлено захворювання на сказ, неблагополучним і вводяться карантинні обмеження, затверджуються плани заходів по ліквідації захворювання.

Карантинні обмеження щодо сказу скасовуються через два місяці з дня останнього випадку захворювання на сказ при умові виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом і чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.

Серед населення проводиться роз´яснювальна робота про небезпечність сказу для людей і тварин, заходи щодо профілактики та боротьби з ним.

Останніми роками спостерігається стрімке поширення африканської чуми свиней. Спільними зусиллями спеціалістів районного управління та районної лікарні ветеринарної медицини вдалось не допустити поширення даного захворювання на території району. З даного питання протягом минулого року було проведено 6 засідань Державної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації. Так, на виконання рішення Херсонської обласної державної протиепізоотичної комісії №6 від 09.08.2018 року з метою посилання заходів недопущення та подальшого розповсюдження АЧС на території району спеціалістами ветеринарної медицини забезпечено виконання заходів по недопущенню розповсюдження АЧС згідно вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканської чуми свиней».

З метою недопущення поширення АЧС із неблагополучних районів на територію району було запроваджено карантинно-обмежувальні заходи, а саме: було тимчасово заборонено переміщення живих свиней, сировини та продукції свинарства з господарств Херсонської області незалежно від форм власності.

Тимчасово було заборонено на території району забій свиней, крім для особистого споживання, не на забійних підприємствах (бійнях), які мають експлуатаційний дозвіл.

Обіг та переміщення свиней, сировини та продукції свинарства, що походять з господарств, в тому числі ОСГ, які розводять та утримують свиней на території району, може бути переглянута за результатами епізоотичного обстеження господарства та підтвердження належного рівня біолбезпеки та за рішенням ДНПК при районній державній адміністрації.

Загалом протягом 2018 року було проведено 10 засідань ДНПК при районній державній адміністрації, з них 1 засідання – про загрозу виникнення високопатогенного грипу птиці, 1 – щодо заборони стихійної торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях, 1 – про виникнення на території с. Верхні Торгаї, 1 засідання ДНПК щодо зняття карантинних обмеженнь по захворюванню на сказ кота з території с. Верхні Торгаї, та мисливських угідь та 6 засідань ДНПК по африканській чумі свиней (2 засідання ДНПК при районній державній адміністрації виконання рішень Херсонської обласної державної протиепізоотичної комісії та 4- засідання ДНПК при Нижньосірогозькій райдержадміністрації, де за рішенням членів даної комісії надавались дозволи на переміщення та забій тварин).

Спеціалістами Нижньосірогозького районного управління ГУДПСС в Херсонській області спільно із спеціалістами Нижньосірогозької районної державної лікарні, лабораторії  ветеринарної медицини забезпечено контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них, відповідно до ветеринарно-санітарного законодавства.

Спеціалістами постійно проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення району з даної теми, зокрема проведено 825- бесіди, вручено листівок – 825, проведено 70 – сходок громадян. З спеціалістами ветеринарної служби району проведено 2 семінари з даного питання. Крім того, до селищної та 13 сільських рад району направлено інформаційні листівки для розміщення на інформаційних стендах, які знаходяться в кожному населеному пункті. Постійно надаються статті для розміщення на шпальтах районної газети «Червоний промінь» .

Крім того, в районі проведена робота  по профілактиці таких захворювань, як: сибірка, туберкульоз, лейкоз, бруцельоз та інші .

План щеплень та досліджень на 2018 рік виконаний на 100%.

Робота ветеринарної служби району направлена на виконання планів профілактики та недопущення інфекційних захворювань у 2019 році.

Ветеринарними службами району спільно із органами місцевого самоврядування проводиться відповідна робота щодо здійснення профілактичних протиепізоотичних заходів, лабораторно-діагностичних досліджень, контролю за якістю сировини та харчових продуктів у районі, забезпечення стабільною та контрольованою.  Епізоотична ситуація в районі по інфекційним захворюванням тварин та птиці благополучна.

Інші новини

Інша мова