На Херсонщині вшанували пам’ять жертв Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року, 33 роки тому, життя українців, особливо тих, хто проживав на ураженій території, розділилось на «до» і «після» Чорнобильської катастрофи. Радіаційна хмара облетіла не тільки Україну а й інші частини планети.

У ліквідації аварії брали участь 600 000 пожежників, військовослужбовців, медиків та працівників станції. Вони виконували свій обов’язок ціною свого здоров`я та життя.

Щоб висловити свою вдячність героям, які захистили світ від екологічної катастрофи, сьогодні, 26 квітня, у Херсоні відбувся мітинг з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф і 33-ої річниці Чорнобильської трагедії.

Біля пам’ятного знака жертв Чорнобильської катастрофи зібрались представники обласної та міської влади, громадських організацій, жителі та гості нашого міста.

Відкрив мітинг заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан. Він висловив вдячність тим, хто брав участь в ліквідації наслідків радіаційної аварії в Чорнобилі.

«Це трагедія планетарного масштабу. Вашому неоціненному подвигу вже 33 роки. Ваш приклад показав всьому світу, що навіть таку страшну катастрофу, що сталася на Чорнобильській атомній електростанції, можливо зупинити».

Своїми спогадами поділився Почесний громадянин міста Херсона Борис Нєстєров – людина, яка з перших днів Чорнобильської трагедії була в рядах ліквідаторів.

Він розповів, як з 26 квітня по 10 травня 1986 року, особисто здійснив 51 бойовий виліт над зруйнованим четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції.

Автор: Аліна Кобець , Управління інформаційної політики ХОДА

Інші новини

Інша мова