Крокуємо до впровадження в районі телемедецини

02 липня 2019 року голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович провів нараду з сільськими, селищним головами рад району, у ході якої обговорили питання: щодо співфінансування видатків на придбання телемедичного обладнання для лікарських амбулаторій; про матеріально-технічне забезпечення дільничних виборчих комісій з позачергових виборів  народних депутатів  України та створення умов для передвиборної агітації кандидатів у народні депутати України.

Голова районної державної адміністрації зазначив, що підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сферах охорони здоров’я, тож сьогодні на нараду винесено питання співфінансування видатків на придбання телемедичного обладнання для лікарських амбулаторій, які планується збудувати на території району, в рамках медичної реформи, та вже існуючих. Він нагадав, що на даний час на території Вербівської сільської ради ведуться роботи по будівництва нової амбулаторії, для якої вже отримано новий автомобіль. Крім Вербівської, нові амбулаторії планується збудувати на територіях Новоолександрівської, Верхньосірогозької та Нижньоторгаївської сільськиї рад.

Було заслухано сільських голів, в яких планується збудувати нові лікарські амбулаторії, про стан готовності документації для початку будівництва.

Тво головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Гомон Оксана Володимирівна доповіла, що з метою підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості в Україні розпочалося впровадження телемедичних технологій. Одним із найважливіших кроків якого має стати придбання телемедичного обладнання для всіх сільських амбулаторій. Таким чином сільські лікарські амбулаторії зможуть забезпечити дистанційне консультування своїх пацієнтів з фаховими спеціалістами, мінімізуючи витрати. На запровадження телемедицини держава надає  субвенцію, при умові 10% співфінансування з місцевих рад. Згідно табеля медичного оснащення комплект однієї мобільно-діагностичної сумки-укладки з функцією телемедицини коштує 110 тис.грн.

Тож Оксана Володимирівна звернулася до сільських голів рад району розглянути на найближчих сесіях питання щодо співфінансування видатків на придбання телемедичного обладнання для лікарських амбулаторій.

Після обговорення питань порядку денного, по кожному з питань були прийняті відповідні рішення.

Інші новини

Інша мова