Понад мільйон українців отримали ліки за електронним рецептом

1 001 517 пацієнтів отримали «Доступні ліки» за електронними рецептами. Найактивніше користувались програмою в Дніпропетровській, Харківській, Львівській, Запорізькій і Донецькій областях.

У Національній службі здоров’я України проаналізували, що найчастіше програмою користуються люди, яким за 65. А от місце проживання фактично не має значення: найактивнішими були жителі великих міст, смт і сіл.

З квітня цього року лікарі по усій країні виписали понад 4 мільйони рецептів. Майже 80% з них – на ліки від серцево-судинних захворювань, 17% – цукрового діабету 2 типу, 3% – бронхіальної астми. Пацієнти отримують ліки в аптеках безоплатно або з незначною оплатою.

Нагадаємо, отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

З інструкцією, як пацієнту отримати ліки в аптеці за електронним рецептом, можна ознайомитися за посиланням: http://moz.gov.ua/article/news/jak-i-koli-zapracjue-elektronnij-recept-u-programi-dostupni-liki

Докладно про програму «Доступні ліки»: http://moz.gov.ua/dostupni-liki

Карта аптек, в яких можна отримати «Доступні ліки»: https://bit.ly/2CRGorZ 

Дешборд НСЗУ про виплати аптекам: https://bit.ly/2HyfjNr

Міністерство охорони здоров’я України, опубліковано на урядовому порталі

Інші новини

Інша мова