ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ.

ПРАВОВА ДОПОМОГА В ДІЇ. 

Звітує Нижньосірогозьке бюро правової допомоги

Стаття 59 Конституції України гарантує «Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав».

Отримати безоплатну правову допомогу можна у Нижньосірогозькому  бюро правової допомоги, яке розпочало свою роботу ще з 1 вересня 2016 року.

Бюро правової допомоги надає всі види безоплатної правової допомоги тим, хто має на неї право за законом. Зокрема, в бюро кожен може отримати безоплатну первинну правову допомогу — правову інформацію та консультації, роз’яснення з правових питань тощо, а також скористатись електронними сервісами Міністерства юстиції України. Вразливі категорії громадян, визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу», тут же мають доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги-складання процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді.

За 2019 року бюром правової допомоги звернулося 852 осіб, з них 39 звернення суб’єктів права на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, 813 звернень щодо отримання консультацій, складення документів правового характеру. Працівниками бюро підготовлено та подано 22 позовних заяв до  районного суду.

Крім того, проведено 84 правопросвітницьких заходів, в тому числі в рамках проекту Міністрества юстиції України «Я маю право», до яких належать: вуличні інформаційно-роз’яснювальні акції, тематичні лекції, бесіди та семінари, круглі столи, зустрічі з трудовими колективами установ Нижньосірогозького  району.

З метою розширення правового світогляду школярів, їх правового виховання та правової освіти, забезпечення роз’яснення законодавства спрямованого на запобігання випадкам насильства в сім’ї та злочинності неповнолітніх, проведено 41 правопросвітницьких заходів.

З метою консолідації зусиль спрямованих на співпрацю в частині забезпечення прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством, бюром за 2019 ріку укладено 7 меморандумів про співпрацю. Крім, того для органів місцевого самоврядування розроблено 7 методичних рекомендацій, буклетів.

Для забезпечення спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, розширення можливостей надання їм як первинної, так і вторинної правової допомоги, здійснено виїзди мобільних консультативних груп та забезпечено роботу дистанційних пунктів консультування. Під час роботи яких жителям надавалася безоплатна правова допомога на найпоширеніші правові питання: порядок стягнення аліментів; розірвання шлюбу, порядок спадкування за законом, тощо.

За безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Нижньосірогозьке бюро правової допомоги» Каховського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: смт. Нижні Сірогози, вул. Садова, 10. з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 17-00 (без перерви).

Телефон для зв’язку (05540) 21735 та електронна адреса: nyzhnosirohozske@legalaid.ks.ua .

Інші новини

Інша мова