ПРОТОКОЛ №1 засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області

ПРОТОКОЛ №1

засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області

 

 

13 лютого 2020 року                                                                                    14.00 год.

кабінет голови районної ради

 

ПРИСУТНІ:

 

1 Дашковський С.В. заступник голови Нижньосірогозької районної ради, голова комісії
2 Голобородова М.М. завідувач комунальної установи «Нижньосірогозький районний методичний кабінет», секретар комісії
Члени комісії:    
3 Стадніченко Л.Д. завідувач сектору освіти районної державної адміністрації
4 Мізюк Н.А. головний спеціаліст сектору освіти районної державної адміністрації
5 Артеменко О.С. вчитель фізики Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради
6 Кишкань Ю.В. заступник директора з навчально-виховної роботи  Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради
7 Пантелей Г.Г. вчитель біології  Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради
8 Жданова Н.В. депутат районної ради, начальник відділу юридичного забезпечення та роботи зі зверненнями громадян Нижньосірогозької районної ради
       

 

ВІДСУТНІ: Сизова О.І., депутат районної ради

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 1. Про здійснення фіксації процедури проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області.
 2. Про розгляд заяв претендентів для участі у конкурсному відборі на посаду директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти та поданих ними документів на відповідність установленим законодавствам вимогам.
 3. Про затвердження переліку питань та форми перевірки знань (письмове чи комп’ютерне) Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.
 4. Про затвердження ситуаційних завдань для перевірки професійної компетентності кандидата.
 5. Про затвердження критеріїв оцінювання тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, ситуаційних завдань і презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.
 6. Про визначення вимог до професійної компетентності кандидата, які будуть оцінюватися за результатами розв’язання ситуаційних завдань та публічної презентації.
 7. Про визначення порядку проведення публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.
 8. Про визначення дати та місця проведення етапів конкурсного відбору:

– Перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р;

– Перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом  вирішення ситуаційного завдання;

– Публічної та відкритої презентації перспективного  плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

 

І.  Про здійснення фіксації процедури проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., секретаря конкурсної комісії, яка повідомила, що відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти,  засновником якого є Нижньосірогозька районна рада та згідно пункту 1 Порядку проведення оцінювання кандидатів на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти району (затверджених рішенням ХХХVІІІ сесії районної ради сьомого скликання від 08 листопада 2020 року № 964) під час проведення конкурсу за рішенням конкурсної комісії може здійснюватися відео- або аудіофіксація, якщо інше не передбачено законом. Вона зазначила, що із технічних засобів є диктофон, тому можна забезпечити проведення аудіофіксації процедури проведення даного конкурсу. Перед початком відповідного етапу конкурсу секретар робить оголошення про здійснення аудіофіксації.

ВИСТУПИЛИ:

 1. Кишкань Ю.В.: Якщо нема можливості здійснювати відеофіксацію, а із технічних засобів є диктофон, тому відповідно буде проведено аудіофіксацію конкурсу.
 2. Стадніченко Л.Д.: Аудіозаписи, разом з усіма документами конкурсу будуть зберігатися у секторі освіти протягом п’яти років.
 3. Дашковський С.В.: Виношу дане питання на голосування. Хто за те, щоб здійснювати аудіофіксацію процедури проведення конкурсу на посаду директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Під час проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької ради здійснювати аудіофіксацію. Аудіозаписи зберігати у секторі освіти протягом 5 років.

 

ІІ. Про розгляд заяв претендентів для участі у конкурсному відборі на посаду директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти та поданих ними документів на відповідність установленим законодавствам вимогам.

 

СЛУХАЛИ: Дашковського С.В., голову конкурсної комісії, який повідомив, що згідно Наказу сектору освіти від 14 січня 2020 року №5 було оголошено конкурс на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області.  Оголошення було оприлюднено у районній газеті «Червоний промінь» та на офіційних сайтах районної ради та районної державної адміністрації.  Бажаючі прийняти участь у конкурсі могли  протягом 20 днів (з 15 січня по 07 лютого 2020 року) подати на розгляд  комісії необхідні документи.

Станом на 07.02.2020 року надійшли заяви та документи від одного претендента –  Клочко Ольги Анатоліївни.

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Голобородова М.М.: Клочко Ольга Анатоліївна надала усі документи, визначенні у Положенні про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, засновником якого є Нижньосірогозька районна рада, а саме:
 • заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
 • автобіографія;
 • копія паспорта громадянина України;
 • копія диплома (спеціаліста) про вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка та методика початкового навчання»;
 • копія трудової книжки, що підтверджує стаж педагогічної діяльності – 29 років;
 • довідка про відсутність судимості;
 • мотиваційний лист, складений у довільній формі.

Подані документи відповідають установленим законодавствам вимогам.

 1. Дашковський С.В.: Прошу членів конкурсної комісії ознайомитися із документами.
 2. Кишкань.Ю.В.: Всі документи наявні, відповідають необхідним вимогам.
 3. Дашковський С.В.: Нам необхідно прийняти рішення з цього питання.

Хто за те, щоб допустити Клочко Ольгу Анатоліївну до участі у конкурсному відборі на заміщення вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Допустити Клочко Ольгу Анатоліївну до участі у конкурсі на зайняття вакантної посади директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти Нижньосірогозької районної ради Херсонської області.

ІІІ. Про затвердження переліку питань та форми перевірки знань (письмове чи комп’ютерне) Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., секретаря конкурсної комісії, яка винесла на обговорення присутніх членів комісії перелік питань для перевірки знання кандидатом на посаду директора законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р..

Марина Миколаївна запропонувала проводити перевірку знань у формі письмового тестування.

Вона зазначила, що одне тестове завдання включає 40 тестових питань і запропонувала членам комісії ознайомитися з ними. Кожне питання передбачає чотири варіанти відповіді, один з яких є правильним. Загальний час для проведення тестування повинен становити не більше 40 хвилин. Під час проведення тестування кандидату забороняється користуватися додатковими електронними приладами, підручниками, навчальними посібниками, іншими матеріалами, а також спілкуватись один з одним. У разі порушення зазначених вимог кандидат відсторонюється від подальшого проходження конкурсу, про що складається відповідний акт.

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Стадніченко Л.Д.: Всі ці питання попередньо сектором освіти були опубліковані на веб-сайтах районної державної адміністрації, районної ради в оголошені з додатками.
 2. Дашковський С.В.: Було опубліковано 45 питань і з цих питань відповідно до Положення про конкурс вибрали 40 питань.
 3. Кищкань Ю.В.: Дані питання відповідають вимогам Положення про конкурс і стосуються сфери загальної середньої освіти, а також Нової української школи та інших нормативних актів.
 4. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб затвердити перелік питань та письмову форму перевірки знання (тестування) законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Затвердити 40 питань на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р. (додаток 1) та проведення перевірки знань у формі письмового тестування.

 

ІV. Про затвердження ситуаційних завдань для перевірки професійної компетентності кандидата.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., секретаря конкурсної комісії, яка винесла на обговорення конкурсної комісії три ситуаційних завдання.

Марина Миколаївна зазначила, що на розв’язання одного ситуаційного завдання кандидатові надається не більше 1 години. Ситуаційне завдання розв’язується письмово (власноруч) у присутності не менше третини членів конкурсної комісії. Після завершення розв’язання ситуаційних завдань або після закінчення часу, відведеного на їх розв’язання, кандидат вкладає бланк з розв’язаним ситуаційним завданням та заповнений бланк персональних даних у конверт і надає їх секретарю. Не допускається зазначення на бланку з відповіддю на ситуаційне завдання інформації, яка може ідентифікувати кандидата, зокрема прізвища, імені, по батькові, підпису. У разі порушення зазначеної вимоги кандидат відсторонюється від подальшого проходження конкурсу, про що складається відповідний акт.

Вона запропонувала, щоб кандидат розв’язував одне ситуаційне завдання шляхом вибору із трьох затверджених (кожне ситуаційне завдання в окремому закритому конверті).

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Кишкань Ю.В.: Запропоновані ситуації стосуються роботи з педагогічним колективом, і з батьками, і з учнями. Вони відповідають вимогам.
 2. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб кандидат розв’язував одне ситуаційне завдання шляхом вибору із трьох затверджених ситуаційних завдань, які будуть знаходитися в окремих конвертах?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Затвердити зміст трьох ситуаційних завдань для перевірки професійної компетентності кандидата на посаду директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти (додаток 2) та проведення конкурсного відбору шляхом вибору кандидатом одного ситуаційного завдання із трьох запропонованих (що будуть знаходитися в окремих конвертах) і розв’язання його письмово (власноруч).

 

 1. V. Про затвердження критеріїв оцінювання тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, ситуаційних завдань і презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., яка ознайомила конкурсну комісію з критеріями оцінювання письмового тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, ситуаційного завдання і презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, що додаються (додаток 3). Вона зазначила, що критерії складено відповідно до вимог Положення про конкурс, а саме Порядку проведення оцінювання кандидатів на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти  району (рішення ХХХVІІІ сесії районної ради сьомого скликання від 08 листопада 2020 року № 964).

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Кишкань Ю.В.: Так, дійсно дані критерії відповідають Положенню про конкурс на посаду директора закладу освіти.
 2. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб затвердити критерії оцінювання тестування на знання законодавства, ситуаційних завдань і презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Затвердити критерії оцінювання тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, ситуаційних завдань і презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти (додаток 3).

 

VІ. Про визначення вимог до професійної компетентності кандидата, які будуть оцінюватися за результатами розв’язання ситуаційних завдань та публічної презентації.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., яка ознайомила конкурсну комісію з вимогами до професійної компетентності кандидата, які будуть оцінюватися за результатами розв’язання ситуаційного завдання та публічної презентації (додаток 4).

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Голобородова М.М.: Пропоную затверджені вимоги довести до відома учасника конкурсу.
 2. Стадніченко Л.Д.: Вважаю, що ми повинні ознайомити кандидата з даними вимогами персонально або опублікувати їх на веб-сайтах.
 3. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб затвердити вимоги до професійної компетентності кандидата, які будуть оцінюватися за результатами розв’язання ситуаційного завдання і відкритої публічної презентації та довести їх персонально до відома кандидата?

 

За – 8.  Проти – 8.  Утрималися – 8.

 

ВИРІШИЛИ: Затвердити вимоги до професійної компетентності кандидата на посаду директора Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти, які будуть оцінюватися за результатами розв’язання ситуаційного завдання і відкритої публічної презентації та ознайомити з ними кандидата персонально (додаток 4).

 

VІІ. Про визначення порядку проведення публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

 

СЛУХАЛИ: Голобородову М.М., яка повідомила, що після успішного розв’язання кандидатом ситуаційного завдання, він допускається до наступного етапу конкурсного відбору, а саме – до публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

Вона зазначила, що кандидат публічно та відкрито перед конкурсною комісією, трудовим колективом, батьківською громадськістю, депутатським корпусом та громадськістю села презентує державною мовою перспективний план розвитку закладу загальної середньої освіти. Виступ повинен тривати не більше 10 хвилин. Після виступи члени конкурсної комісії задають відповідні питання щодо проведеної презентації. Оцінювання публічної презентації кандидата здійснюється кожним членом конкурсної комісії індивідуально шляхом виставлення балів, які вносяться до відомості про результати публічної презентації.

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб затвердити запропонований порядок проведення публічної та відкритої презентації перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ: Провести публічну та відкриту презентацію перед конкурсною комісією, трудовим колективом, батьківською громадськістю, депутатським корпусом та громадськістю села. Виступ повинен тривати не більше 10 хвилин на державній мові. Після виступи члени конкурсної комісії задають відповідні питання щодо проведеної презентації та індивідуально оцінюють професійну компетентність кандидата за кожною окремою вимогою.

 

VІІІ. Про визначення дати та місця проведення етапів конкурсного відбору: тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, розв’язання ситуаційного завдання і публічної та відкритої презентації.

 

СЛУХАЛИ: Дашковського С.В., голову конкурсної комісії, який зазначив, що необхідно визначити дати проведення етапів конкурсного відбору. Він запропонував тестування і розв’язання ситуаційного завдання провести в один день, а презентацію в інший.

 

ВИСТУПИЛИ:

 1. Стадніченко Л.Д.: Пропоную тестування і розв’язання ситуаційного завдання провести 21 лютого 2020 року о 9.00 год., а презентацію – 27 лютого 2020 року о 10.00 год..
 2. Дашковський С.В.: Треба визначитися з місцем проведення етапів конкурсу. Тестування та розв’язання ситуаційних завдань можна провести у приміщені Нижньосірогозької районної ради.
 3. Кишкань Ю.В.: Пропоную публічну та відкриту презентацію провести у методичному кабінеті Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти.
 4. Стадніченко Л.Д.: Я теж за те, щоб публічну презентацію провести на базі Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти. Можна в актовій залі або у методичному кабінеті. Підготуємо обидва приміщення і в залежності від кількості осіб виберемо місце. Також, хочу звернутися до членів комісії з пропозицією не робити процедуру ознайомлення кандидата з трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування, зазначеною в оголошенні, тому що Клочко О.А. багато років працює в даному закладі і до цього часу працювала на посаді директора три з половиною років.
 5. Пантелей Г.Г.: Вважаю, що методичний кабінет забезпечений всіма необхідними технічними засобами для проведення презентації і там можуть поміститися до 40 чоловік.
 6. Дашковський С.В.: Вважаю необхідним зробити оголошення про проведення публічної та відкритої презентації на веб-сайтах районної державної адміністрації, районної ради, Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти і на веб-сторінці районного методичного кабінету у соціальній мережі Facebook.
 7. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб письмове тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти та розв’язання ситуаційного завдання провести 21 лютого 2020 року о 9.00 годин у приміщені Нижньосірогозької районної ради?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

 1. Дашковський С.В.: Виношу на голосування. Хто за те, щоб публічну та відкриту презентацію перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, провести 27 лютого 2020 року о 10.00 годині у методичному кабінеті Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти?

 

За – 8.  Проти – 0.  Утрималися – 0.

 

ВИРІШИЛИ:

 1. 21 лютого 2020 року о 9.00 годині у приміщені Нижньосірогозької районної ради провести письмове тестування на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти, а також Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 року № 988-р.

Після визначення позитивних результатів тестування провести 21 лютого 2020 року наступний етап конкурсного відбору –  розв’язання ситуаційного завдання.

 1. 27 лютого 2020 року о 10.00 годині у методичному кабінеті Нижньосірогозького опорного закладу повної загальної середньої освіти провести публічну та відкриту презентацію перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти.

 

Голова конкурсної комісії: ___________________ С.В. Дашковський

 

Секретар конкурсної комісії ___________________ М.М. Голобородова

 

Члени конкурсної комісії: ___________________ Л.Д. Стадніченко

 

  ___________________ Н.А. Мізюк

 

  ___________________ О.С. Артеменко

 

  ___________________ Ю.В. Кишкань

 

  ___________________ Г.Г. Пантелей

 

  ___________________ Н.В. Жданова

 

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ

ВИМОГИ до ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Інші новини

Інша мова