Листопад 2020

Звіт

про роботу апарату Нижньосірогозької райдержадміністрації; відділу  містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Нижньосірогозької районної державної адміністрації   та   відділу з питань надання адміністративних послуг та цивільного захисту районної державної адміністрації (не є юридичними особами публічного права) за листопад 2020 року

 

Протягом листопада 2020 року апарат районної державної адміністрації здійснював роботу відповідно до затверджених планів та заходів.

Організаційно-контрольна робота та діловодство

Протягом листопада поточного року робота відділу була спрямована на організаційно-технічне забезпечення діяльності районної державної адміністрації, здійснення чіткої організації діловодства. Забезпечено оперативне  опрацювання,  реєстрацію,  передачу та облік документів в системі електронного документообігу «АСКОД».

Видано 30 розпоряджень голови районної державної адміністрації з основної діяльності, всі вони оприлюднені на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Розпорядження».

Підготовлено та проведено 1 засідання колегії районної державної адміністрації, за підсумками якої видано 2 розпорядження голови районної державної адміністрації, оформлено відповідний протокол, який внесено до електронної бази протоколів засідань колегії районної державної адміністрації та висвітлено на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Колегії».

За звітний період здійснювався контроль за виконанням 334 розпорядчих документів, що на 10 документів менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (або 2,9 %). Порушень терміну виконавської дисципліни протягом звітного періоду не встановлено.

Районною державною адміністрацією в установленому порядку здійснюється облік запитів на інформацію. Так, у листопаді поточного року до районної державної адміністрації надійшов 3 інформаційних запити. Дані запити було розглянуто, задоволено та забезпечено інформування запитувача у встановлений Законом України «Про доступ до публічної інформації» термін.

Усні запити, запити по телефону не надходили, особи з обмеженими фізичними можливостями не зверталися, проєктів розпоряджень голови районної державної адміністрації, що підлягають обговоренню  не було.

Інформація в системі обліку публічної інформації оновлюється щодня.

Щомісяця оприлюднюються звіти про результати розгляду запитів на інформацію.

Звіти про результати розгляду запитів на інформацію щомісяця оприлюднюються на Офіційному сайті органів влади району у рубриці «Звіти про надходження запитів на інформацію».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами) на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних щомісяця забезпечується систематичне й оперативне оприлюднення інформації  у формі відкритих даних.

Забезпечено підготовку календаря основних заходів районної державної адміністрації на грудень, узагальнення та підготовку звіту про роботу апарату районної державної адміністрації за жовтень 2020 року. Здійснено організаційні заходи з відзначення Дня працівників сільського господарства, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв Голодомору.

Протягом листопада здійснювався щоденний моніторинг суспільно-політичної ситуації у Нижньосірогозькому районі за допомогою засобів масової інформації, соціальних мереж, засобів зв’язку та готувалися щоденні та щомісячна аналітичні довідки для звітування до Управління внутрішньої та інформаційної політики  обласної державної адміністрації.

Проводився моніторинг стану виконання районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017 – 2020 роки, заходами якої передбачено створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства. Протягом листопада у рамках плану проведення консультацій з громадськістю на 2020 рік проведено 15 консультацій з громадськістю, з них 9 – в формі електронних консультацій (публікації на офіційному сайті органів влади району), 2 – засідання громадської ради при органі виконавчої влади, інших консультативно-дорадчих органів, 4 – інші заходи за участю представників громадськості

Забезпечено висвітлення діяльності Нижньосірогозької районної державної адміністрації та її структурних підрозділів; інтеграцію суспільно-важливої, соціально значимої інформації в інформаційне середовище району; оприлюднення інформаційно-роз’яснювальних матеріалів; наповнення офіційного сайту органів влади району, сторінки  райдержадміністрації у фейсбук, сторінки у Фейсбук «Антикризовий штаб Нижньосірогозького району». За листопад місяць було підготовлено та опубліковано на офіційному сайті органів влади району 145 новин та 2 даних статичних розділів; на сторінці  райдержадміністрації у фейсбук 157 новин.

Кадрова робота

Протягом листопада 2020 року робота з персоналом в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації провадилась відповідно до вимог чинного  законодавства та нормативно – правових актів, що регулюють питання вступу та проходження державної служби, направлена на постійне вдосконалення системи добору кадрів, формування кадрового потенціалу, спроможного забезпечувати виконання завдань, що стоять перед районною державною адміністрацією.

 

Організація правового забезпечення діяльності районної державної адміністрації , взаємодія з правоохоронними органами та стан роботи зі зверненнями громадян

та стан роботи зі зверненнями громадян

Проведено юридичну експертизу розпоряджень голови районної державної адміністрації з основної діяльності.

Особисто підготовлено 2 проекти розпорядження голови райдержадміністрації, обидва із питань земельних.

Проконтрольовано хід проведення перевірки відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади виконання виконкомом Братської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Взято участь у роботі дорадчих органів райдержадміністрації.

З метою відстеження строків та порядку виконання договірних умов переглянуто діючі договори, угоди (контракти). За результатами перегляду встановлено, що у листопаді місяці закінчився строк дії одного договору.

Розглянуто та проведено правову експертизу проектів 2 договорів, стороною в яких є районна державна адміністрація.

Розглянуто та опрацьовано 9 клопотань, листів, (заяв), які надійшли до районної державної адміністрації з правових та земельних питань,  по  яким підготовлено відповідні документи, відповіді заявникам або надано інформацію. Взято участь у підготовці (співвиконання) відповіді на 1 звернення.

В рамках консультативно-роз’яснювальної роботи надано роз’яснення з правових питань виконкомам Верхньосірогозької, Першопокровської та Братської сільських рад.

Забезпечено підготовку до проведення засідання постійно-діючої комісії з питань розгляду звернень громадян районної державної адміністрації.

За звітний період до районної державної адміністрації надійшло 14    звернень громадян. З них  7    звернень – поштою; 7   звернень надійшло до голови райдержадміністрації на особистий прийом громадян.   На  6  звернень надано роз’яснення, 6 – вирішено позитивно, 2– знаходиться  у стадії виконання.  Крім того 13  звернень, які надійшли у жовтні 2020 року, але в листопаді поточного року знаходились у стадії виконання – вирішено позитивно.Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 липня 2020 року № 158 у районній державній адміністрації, щомісяця у визначені дні, діє “гаряча» телефонна лінія. Протягом серпня 2020 року на «гарячу» телефонну лінію громадяни району не зверталися, що відповідає показнику відповідного періоду минулого року.

У районній державній адміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду та порядку пересилання звернень громадян.

Ведення Державного реєстру виборців            

Відділом ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації протягом листопада 2020 року забезпечено ведення  персоніфікованого обліку виборців в АІТС “Державний реєстр виборців”, здійснення візуального та автоматизованого контролю за повнотою і коректністю персональних даних Реєстру.

За звітний період проведено 1 планове періодичне поновлення  персональних даних Державного реєстру виборців. Від суб’єктів надання відомостей отримано 32 подання з 67 відомостями або повідомленням про відсутність відомостей за відповідними формами, з них відповідно: від Нижньосірогозького РС УДМС України в Херсонській області – 1/6, відділу ДРАЦС – 1/1, органів реєстрації – 14/42, Нижньосірогозького районного суду – 1/3, сільських та селищної рад – 14/14, управління соціального захисту населення райдержадміністрації – 1/1.

Всі відомості отримано своєчасно, перевірено на відповідність електронних файлів до паперових носіїв, опрацьовано через програму Check Form та завантажено до програми.

За документами періодичного поновлення та опрацювання відповідей на запити завантажено 33 відомості, з них: 5 – ініціативних. Опрацьовано записів періодичного поновлення – 91, з них: включено до наказів – 60, до звернень засобами АІТС – 6, встановлено відмову — 24, переадресовано – 1. Результати опрацювання: включено до Реєстру – 15,  внесено зміни до Реєстру — 45.

Проставлено 69 власних висновків, сформовано 7 пошукових запитів по персональним даним виборця та 45 системних звітів.

За звітний період всього опрацьовано 118 записів, з них щодо: зміни ідентифікаційних та службових даних (крім відмітки “вибув”) – 19, змін виборчої адреси та встановлення відмітки “вибув” – 36, включено нових записів – 16, знищено записів – 23, відхилено та відмовлено – 24.

Забезпечено ведення обліку змін довідника виборчих дільниць на постійній основі, прив’язку нововведених до адресного реєстру будинків до постійних виборчих дільниць, внесення змін до підсистеми ГІС АІТС ДРВ.

Здійснено перевірки персональних даних виборців шляхом звернення до виборців та відповідних органів, закладів, установ, зазначених у ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців”: направлено запити до Нижньосірогозького РС УДМС України в Херсонській області – уточнення персональних даних – 3 ( 4 чол.),  щодо уточнення реєстрації місця проживання  – до органів реєстрації Вільненської сільської ради –  1 ( 1 чол.), Новоолександрівської сільської ради — 2 ( 2 чол.), Братської сільської ради — 1 ( 1 чол.), Анатолівської сільської ради — 1 (1 чол.).

За підсумками періодичних поновлень персональних даних виборців та опрацювання запитів видано 34 накази начальника відділу. Із них: щодо внесення запису до бази даних Реєстру – 11; знищення записів, строк збереження яких закінчився — 8 (більше 5 років); про внесення змін до персональних даних виборця в Державному реєстрі виборців – 5; зміни виборчих адрес за зверненнями відділів ведення – 5; внесення службової відмітки про вибуття — 4, усунення кратних включень – 1.

Забезпечено взаємодію з Нижньосірогозькою селищною територіальною виборчою комісією, надавалася консультативна допомога. Всі листи та постанови Центральної виборчої комісії своєчасно доводилися до відома Нижньосірогозької ТВК.  Забезпечено отримання від ТВК  та передачу програмними засобами АІТС “Державний реєстр виборців” результатів виборів за відповідними формами та протоколів виборчої комісії.

Здійснювався постійний контроль за інженерно-технічними та організаційними заходами виконання плану робіт комплексної системи захисту інформації.

Забезпечувалося щоденне ознайомлення з інформаційними матеріалами на порталі Державного реєстру виборців.

Відповідно до додаткових обов’язків покладених на спеціаліста відділу, забезпечено обслуговування комп’ютерної техніки апарату та структурних підрозділів без статусу юридичної особи публічного права, селекторних нарад, онлайн-конференцій,  забезпечення роботи комп’ютерної мережі.

Фінансово-господарське забезпечення

Розроблено та затверджено паспорти бюджетних програм місцевого бюджету розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів та зміни до них. Складено первинні бухгалтерські документи. Розроблено меморіальні  ордери.

Нараховано заробітну плату працівникам апарату районної державної адміністрації.

Відповідно до вимог статті 7 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року №419 «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності та пункту 14 Розділу 1 Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 січня 2012 року №44 надано бюджетну звітність про виконання кошторисів за листопад 2020 року в АС «Є-Звітність».

Забезпечено подання щомісячної  звітності про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску щомісяця до 20 числа.

Набрано та внесено звітність та договори в програмне забезпечення Е-DATA «Єдиний веб-портал ».

В програмному забезпеченні «Фіндокументи»  набрано та підготовлено платіжні документи на перерахування заробітної плати та податків, на перерахування документів по місцевому  та державному бюджетах  щомісячно до 15 числа. Сформовано та набрано документи по кошторисах та довідках про зміни по місцевому бюджету, як розпорядники бюджетних коштів при коригуванні бюджету та проведенних рішеннях сесій районної ради щомісяця  до 25 числа 2020 року.

Складено та сформовано банківські документи та належні документи для проведення розрахунків з дебіторами та кредиторами до Управління Державної казначейської служби України у Нижньосірогозькому районі.

За січень-листопад 2020 року профінансовано районні програми на суму 722629,72 грн., в тому числі за КПКВ:

0210191 «Проведення місцевих виборів» – 2200,00 грн.;

0212144 «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та не цукровий діабет» – 242949,65 грн.;

0217461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» – 2333,00 грн.;

0217463 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок трансфертів з інших місцевих бюджетів» – 6072,12 грн.;

0218110 «Видатки на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» – 124812,95 грн.;

0218230 «Інші заходи громадського порядку та безпеки» – 63562,00 грн.;

0218240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» – 150000,00 грн.;

0218420 «Інші заходи у сфері засобів масової інформації» – 130700,00 грн.

Відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Нижньосірогозької районної державної адміністрації     

У галузі містобудування та архітектури:

Надавались рекомендації стосовно порядку оформлення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у користування.

За звітний період надано 1 висновок про погодження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Здійснено моніторинг стану розроблення містобудівної документації.

У галузі будівництва:

Щодня проводиться моніторинг стану реалізації об’єктів будівництва в рамках реалізації державної програми «Велике будівництво» у Нижньосірогозькому районі, ходу будівництва Вербівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини та стану співфінансування даних проєктів.

Проведено моніторинг залишків коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

12 листопада проведено засідання координаційної ради з питань підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

У сфері житлової політики та надання житлово-комунальних послуг:

Здійснено аналіз стану питного водопостачання населених пунктів району.

Проведено моніторинг тарифів за водопостачання та водовідведення в населених пунктах району.

Проведено аналіз сплати населення за спожиті житлово-комунальні послуги.

Забезпечено збір та узагальнення інформації щодо оснащення житлових та не житлових будинків вузлами комерційного обліку.

Здійснено моніторинг заборгованості з різниці між фактичними витратами та тарифами на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення та бюджетних установ.

Проведено аналіз стану якості питної води в районі відповідно гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання людиною.

24 листопада відбулось засідання комісії з питань аналізу розрахунків населення за житлово-комунальні послуги та тарифної політики.

У сфері енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу:

Проведено аналіз стану впровадження заходів з енергозбереження в загальноосвітніх закладах.

Здійснено аналіз з реалізації заходів щодо енерго та ресурсозбереження закладів соціальної сфери району.

Проведено аналіз дії в районі програми «Часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2017 – 2021 роки».

Забезпечено збір та узагальнення інформації потреби в паливних дровах  для забезпечення об’єктів бюджетної сфери та населення Нижньосірогозького району відсутня.

Проведено моніторинг стану підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери Нижньосірогозького району в осінньо-зимовий період 2020/21 року.

Проведено моніторинг потреби та забезпеченності об’єктів соціальної сфери району твердим паливом.

У сферах благоустрою населених пунктів, поводження з побутовими відходами, галузі поховання:

Здійснено моніторинг проведення заходів з благоустрою населених пунктів району та належного утримання територій району.

Продовжується робота з СКП щодо розробки паспортів місць видалення відходів. 18 листопада  до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області направлено на погодження виготовлені паспорти місць видалення відходів по 7 населеним пунктам.

Організація роботи щодо участі районних підприємств, установ та організацій, селищної та сільських рад району, жителів району у акції «За чисте довкілля». Збір та узагальнення інформації щодо проведення на території району зазначеної акції.

У галузі управління автомобільними дорогами загального користування місцевого значення

Постійно проводиться моніторинг стану дорожнього покриття доріг загального користування місцевого значення.

Щодня проводиться моніторинг стану проведення ремонтних робіт доріг загального користування місцевого значення.

Здійснено моніторинг проведення заходів з покосу узбіч доріг загального користування державного та місцевого значення та прибирання автобусних зупинок.

24 листопада проведено засідання районної координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху.

У галузі використання та охорони земель, природних ресурсів і охорони довкілля:

Проведено моніторинг стану проведення робіт в сільських селищній радах по ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

17 листопада здійснено перевірку діяльності виконкому Братської сільської ради в частині здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади передбачених підпунктами 1, 2 пункту «б» статті 30,  підпунктом 1 пункту «б» статті 31 та підпунктом 1, 6 пункту «б» статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Також забезпечено підготовку та своєчасне надання контрольних документів, довідок, листів.

Відділ з питань надання адміністративних послуг та цивільного захисту районної державної адміністрації

У листопаді 2020 року  відділом  з  питань  надання адміністративних послуг та цивільного захисту районної державної адміністрації (далі – Відділ) проведено  аналіз  виконання показників програми соціально-економічного та культурного розвитку району за січень-вересень 2020 року.

У листопаді місяці відділом було узагальнено та надано до Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення обласної державної адміністрації інформацію про обсяги підготовки ґрунту та чистих парів під посів озимих культур урожаю 2021 року та обсяги посіву озимих культур під урожай 2021 року на території району, проведено моніторинг проведення закупівель товарів та послуг, у тому числі і допорогових, за бюджетні кошти на території району. Інформацію щодо проведеної роботи було надано голові 13 листопада 2020 року.

13 листопада 2020 року було проведено засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості, на якій розглянуто питання щодо нарахування заробітної плати у розмірі нижчої мінімальної заробітної плати на підприємствах району. Проведено моніторинг працевлаштування громадян та стан оплати праці на підприємствах району. Заборгованість по виплаті заробітної плати на території району відсутня.

З метою забезпечення практичної реалізації завдань з подолання негативних наслідків впливу гострої респіраторної хвороби СОVID-19 на економіку району, спрямованих на вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку, підвищення спроможності місцевих бюджетів відділом розроблено антикризові заходи з підтримки економіки Нижньосірогозького району для подолання наслідків поширення СОVID-19 на 2021 рік

На сесії районної ради розглянуто питання «Про внесення змін до районної програми громадської безпеки та територіальної оборони на 2017-2020 роки».

Протягом листопада 2020 року  проведено  5  позачергових засідань районної комісії з питань ТЕБ та НС,  1 засідання районної комісії з питань надання матеріального заохочення військовослужбовцям, призваним за контрактом до Збройних Сил України.

Проведено моніторинг наявності засобів індивідуального захисту та медичного обладнання в закладах охорони здоров’я Нижньосірогозького району, населення Нижньосірогозького району повністю забезпечене медичними виробами та медичним обладнанням.

Протягом листопада поточного року робочою групою з питань дотримання протиепідемічних карантинних заходів закладами освіти, суб’єктами господарювання, автоперевізниками та населенням здійснювались перевірки закладів освіти, закладів громадського харчування, магазинів до роботи в період карантину. Здійснювались щочетвергові рейди на універсальний торгівельний комплекс ПП «Хортиця» щодо дотримання працівниками (продавцями) та населенням карантинних вимог. В період з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020, а саме щосуботи та щонеділі, робочою групою здійснювався контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог карантину вихідного дня.  Постійно проводиться попереджувально-роз’яснювальна робота з торговими об’єктами, установами.

Постійно здійснювався моніторинг можливих надзвичайних ситуацій  пов’язаних з погіршенням негоди, спільно з КНП «Нижньосірогозький ЦПМСД» здійснювався моніторинг стану захворюваності населення на COVID-19, контактних та одужавших осіб.

Повідомлень про ушкодження закладів освіти та охорони здоров’я, приватних будинків не надходило. Звернень щодо постраждалих в наслідок ускладнення погодних умов до КНП «Центральна районна лікарня» не надходило.

Станом на 01.12.2020 р. у секторі з питань надання адміністративних послуг було звернень по наданню послуг 1642, отримано 1642 послуг, відмовлено 12 особам, надано консультацій 1600. В районі запроваджено роботу через систему iGov.

 

Керівник  апарату

районної державної адміністрації                                                            Володимир КИШКАНЬ

Інша мова