Місцеві вибори

Про місцеві вибори

Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» вибори  можуть бути черговими, позачерговими, повторними, проміжними або першими.

Чергові місцеві вибори проводяться одночасно на всій території України в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень рад, голів, старост, обраних на попередніх чергових місцевих виборах.

Рішення про проведення чергових виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, старост приймається Верховною Радою України.

Позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України у разі дострокового припинення повноважень обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови, а також в інших випадках, передбачених законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Таке рішення приймається Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень відповідної місцевої ради, сільського, селищного, міського голови.

Повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому Законом «Про місцеві вибори», у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, з підстав, визначених цим Законом, чи в разі визнання особи, обраної у відповідному одномандатному виборчому окрузі депутатом, такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

Повторні вибори сільського, селищного, міського голови, старости призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів такими, що не відбулися, чи в разі визнання особи, обраної сільським, селищним, міським головою, старостою, такою, яка відмовилася від посади сільського, селищного, міського голови, старости.

Проміжні вибори депутата сільської, селищної ради призначаються в одномандатному виборчому окрузі територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі дострокового припинення повноважень депутата сільської, селищної ради, обраного у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

 

Перші вибори депутатів, сільських, селищних, міських голів призначаються Центральною виборчою комісією у порядку, визначеному Законом.

Перші вибори старости приначаються відповідною радою радою об’єднаної територальної громади.

 

За період діяльності відділу ведення Державного реєстру виборців районної державної адміністрації  в районі були проведені

такі види місцевих виборів:

 

 • 01 червня 2008 року – позачергові вибори Новопетрівського сільського голови
 • 31 жовтня 2010 року  –  чергові вибори депутатів Верховної  Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
 • 15 травня 2011 року  –  позачергові вибори Новопетрівського сільського голови;
 • 18 вересня 2011 року  –  позачергові вибори Верхньоторгаївського сільського голови
 • 23 вересня 2012 року  –  проміжні вибори депутатів Верхньоторгаївської сільської ради
 • 08 грудня 2013 року  –  проміжні вибори депутатів Новоолександрівської сільської ради
 • 15 грудня 2013 року – проміжні вибори депутатів Верхньоторгаївської сільської ради
 • на 15 лютого 2015 року було призначено проміжні вибори депутатів Нижньосірогозької селищної ради (округ №8, 18,30).  Документів на реєстрацію від кандидатів у депутати подано не було, тому вибори, визнані такими, що не відбулися
 • 25 жовтня 2015 року  –  чергові вибори депутатів  місцевих рад, сільських, селищних, міських голів
 • 27 грудня  2015 року – повторні вибори Анатолівського сільського голови (в зв’язку з тим, що на чергових виборах не було зареєстровано жодного кандидата) та повторні вибори депутата (округ № 9)
 • 27 грудня 2015 року  –  повторні вибори депутатів Вербівської сільської ради (округ №  2, 4, 5)
 • 27 грудня 2015 року  –  повторні вибори депутата Нижньоторгаївської сільської ради (округ № 2)

Інша мова