Підтримка сім’ї

 

Організація оздоровлення та відпочинку дітей в районі проводиться відповідно до районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку на 2016-2020 роки. До персоніфікованої бази даних дітей пільгових категорій на 2020 рік для надання їм послуг оздоровлення та відпочинку внесено 1146 дітей.

На оздоровлення та відпочинок дітей у районному, селищному та сільських бюджетах було передбачено коштів на суму 695,0 тис. грн, у тому числі на оздоровлення – 401,0 тис. грн.

Оздоровчий сезон у поточному році проводився в умовах карантину, що зумовило перенаправлення частини коштів районного, селищного та сільських бюджетів, виділених на оздоровлення та відпочинок дітей, на інші цілі. У зв’язку з запровадженням урядом карантинних обмежень та закінченням закладами загальної середньої освіти району 2019/2020 навчального року у дистанційному режимі пришкільні табори відпочинку, які щорічно працювали в районі у червні, у поточному році не відкривалися, послуги відпочинку діти не отримували.

У серпні поточного року управлінням було організовано направлення на оздоровлення дітей у позаміський табір ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика», Генічеський район з урахуванням рекомендацій, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 43. Оздоровлено 45 дітей пільгових категорій з 09 по 18 серпня поточного року. використано коштів районного, селищного та сільських бюджетів на суму 157,5 тис. грн.

Станом на 01 грудня 2020 року послугами оздоровлення в районі охоплено 274 дитини, всі – діти пільгових категорій, з них:

– 41 дитина учасника АТО;

– 2 дитини з інвалідністю;

– 4 дитини  взяті на облік службою у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

–  29 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування;

– 2 рідні дитини батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

– 45 дітей з багатодітних сімей;

– 58 дітей з малозабезпечених сімей;

– 2 дитини, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;

– 25 дітей,  які перебувають на диспансерному обліку;

– 38 талановитих та обдарованих дітей;

– 3 дитини, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– 25 дітей соціальної сфери села.

У тому числі оздоровлено:

– за рахунок державного бюджету – 2 дітей (1 дитина  – в ДП «УДЦ «Молода гвардія», 1 дитина  – в ДПУ «Артек»);

– за рахунок обласного бюджету – 3 дітей (ДОТ «Крилатий», Скадовський район, с. Красне);

– за рахунок районного, селищного та сільських бюджетів – 45 дітей (позаміський оздоровчий табір ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика», Генічеський район, с. Генгірка).

Забезпечено надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»; з початку року дану допомогу у натуральному вигляді отримали 64 особи. У зв’язку зі зміною механізму забезпечення «пакунками малюка» з 01 вересня 2020 року замість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» батькам надається грошова компенсація у розмірі 5,0 тис. грн. У вересні-жовтні до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації подано 17 заяв про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», призначено компенсацію 17 особам на суму 85,0 тис. грн.

У лютому 2020 року за рахунок субвенції з державного бюджету, отриманої районом у 2019 році, 1 особою з числа дітей-сиріт придбано квартиру на суму 280,6 тис. грн та оформлено право власності на неї.

У липні поточного року в районі уварено районну комісію щодо формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та проведено її перше засідання. За результатами засідання до відповідної обласної комісії направлено пропозиції щодо потреби в субвенції за напрямом – виплата грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла, затверджено загальний список дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі дітей з інвалідністю, які перебувають на квартирному обліку, у кількості 45 осіб (включно з Вербівською ОТГ), та орієнтовну потребу в коштах.

У вересні 2020 року регіональною комісією розподілено субвенцію з державного бюджету 2020 року між кожною конкретною дитиною в порядку черговості взяття на квартирний облік для виплати грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла, у тому числі і для двох осіб з Нижньосірогозького району на загальну суму 731,0 тис. грн. Обидві особи звернулися до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації із заявами про виплату грошової компенсації та відкрили спеціальні рахунки у відділенні уповноваженого банку. Особами проводиться пошук житла з метою його придбання.

 

Інша мова