Підтримка сім’ї

Організація оздоровлення та відпочинку дітей в районі проводиться відповідно до районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку на 2016-2020 роки. До персоніфікованої бази даних дітей пільгових категорій на 2020 рік для надання їм послуг оздоровлення та відпочинку внесено 1146 дітей. На оздоровлення та відпочинок дітей у районному, селищному та сільських бюджетах передбачено коштів на суму 777,0 тис. грн. На даний час питання прядення оздоровчої кампанії в районі опрацьовується у зв’язку з дією карантинних заходів.

Станом на 01 липня 2020 року послугами оздоровлення в районі охоплено 2 дітей пільгових категорій, які пройшли оздоровлення в МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія».

Забезпечено надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»; за січень-червень дану допомогу отримали 56 осіб.

У лютому 2020 року за рахунок субвенції з державного бюджету, отриманої районом у 2019 році, 1 особою з числа дітей-сиріт придбано квартиру на суму 280,6 тис. грн та оформлено право власності на неї.

Попередження домашнього насильства

У районі налічується 21 суб’єкт, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  освіти, поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади). З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом січня-червня в районі проведено 2 групових заходи, якими охоплено 42 учасники, надано 39 індивідуальних послуг 11 особам, роздано 159 пам’яток/листівок, опубліковано 10 статтей в інтернет-ресурсах.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Так, станом на 01 липня 2020 року до банку даних внесено 22 сім’ї.

Протягом січня-червня 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 33 повідомлення  про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї, у тому числі 3 повідомлення про вчинення насильства над дитиною. До виконкомів сільських, селищної рад надіслано 22 повідомлення, до служби у справах дітей районної державної адміністрації – 3 повідомлення, до комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» – 4 повідомлення. В 12 родинах проведено з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, складені відповідні акти.

Станом на 01 липня 2020 року на обліку комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»  перебуває 7 родин / 13 дітей, в яких було вчинено домашнє насильство, у тому числі  5 родин / 6 дітей, де зафіксовано факти жорстокого поводження з дитиною.

Проводиться робота щодо своєчасного виявлення та обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01 липня 2020 року в банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебували 89 сімей / осіб, де виховуються 160 дітей (у тому числі взято на облік з початку року – 53 родин / 92 дитини); з них під соціальним супроводом перебуває 10 родин / 21 дитина.  Сім’ям надано 518 соціальних послуг.

Інша мова