Підтримка сім’ї

Організація оздоровлення та відпочинку дітей в районі проводиться відповідно до районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку на 2016-2020 роки. До персоніфікованої бази даних дітей пільгових категорій на 2020 рік для надання їм послуг оздоровлення та відпочинку внесено 1146 дітей. На оздоровлення та відпочинок дітей у районному, селищному та сільських бюджетах було передбачено коштів на суму 695,0 тис. грн, у тому числі на оздоровлення – 401,0 тис. грн.

У серпні поточного року Управлінням було організовано направлення на оздоровлення дітей у позаміський табір ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика», Генічеський район з урахуванням рекомендацій, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30 липня 2020 року № 43. Оздоровлено 45 дітей пільгових категорій з 09 по 18 серпня поточного року. використано коштів районного, селищного та сільських бюджетів на суму 157,5 тис. грн.

Станом на 01 жовтня 2020 року послугами оздоровлення в районі охоплено 274 дитини, всі – діти пільгових категорій, з них:

– 41 дитина учасника АТО;

– 2 дитини з інвалідністю;

– 4 дитини  взяті на облік службою у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

–  29 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування;

– 2 рідні дитини батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

– 45 дітей з багатодітних сімей;

– 58 дітей з малозабезпечених сімей;

– 2 дитини, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;

– 25 дітей,  які перебувають на диспансерному обліку;

– 38 талановитих та обдарованих дітей;

– 3 дитини, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– 25 дітей соціальної сфери села.

У тому числі оздоровлено:

– за рахунок державного бюджету – 2 дітей (1 дитина  – в ДП «УДЦ «Молода гвардія», 1 дитина  – в ДПУ «Артек»);

– за рахунок обласного бюджету – 3 дітей (ДОТ «Крилатий», Скадовський район, с. Красне);

– за рахунок районного, селищного та сільських бюджетів – 45 дітей (позаміський оздоровчий табір ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика», Генічеський район, с. Генгірка).

Забезпечено надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»; з початку року дану допомогу у натуральному вигляді отримали 64 особи. У зв’язку зі зміною механізму забезпечення «пакунками малюка» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 р. № 744 з 01 вересня 2020 року замість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» батькам надається грошова компенсація у розмірі 5,0 тис. грн. У вересні до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації подано 8 заяв про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», призначено компенсацію 8 особам на суму 40,0 тис. грн.

У лютому 2020 року за рахунок субвенції з державного бюджету, отриманої районом у 2019 році, 1 особою з числа дітей-сиріт придбано квартиру на суму 280,6 тис. грн та оформлено право власності на неї.

У липні поточного року в районі уварено районну комісію щодо формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та проведено її перше засідання. За результатами засідання до відповідної обласної комісії направлено пропозиції щодо  потреби в субвенції за напрямом – виплата грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла, затверджено загальний список дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, у тому числі дітей з інвалідністю, які перебувають на квартирному обліку, у кількості 43 особи, та орієнтовну потребу в коштах.

 

Інша мова