Побутове обслуговування осіб пільгової категорії

У січні-вересні 2020 року з питання забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звернулись 33 особи, яким було видано 109 направлень. Управлінням було сформовано 29 договорів з підприємствами на забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Станом на 01 жовтня 2020 року 16 договорів оплачено на суму 81,8 тис. грн, 4 договори на суму 21,9 тис. грн. перебувають у статусі «укладено», 9 договорів перебувають у статусі «редагується». Згідно з укладеними договорами з початку року 16 осіб з інвалідністю отримали 40 засобів реабілітації.

У поточному періоді видано 1 направлення на проходження дитини з інвалідністю безкоштовного курсу реабілітації у комунальній установі «Херсонський обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Херсонської обласної ради». 4 дитини з інвалідністю пройшли курс реабілітації  у приватних реабілітаційних закладах за кошти державного бюджету на суму 82,0 тис. грн. 1 дитина з інвалідністю проходить курс реабілітації на даний час.

1 особу похилого віку за направленням управління влаштовано до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання комунальної установи «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Забезпечені у поточному періоді санаторно-курортним лікуванням 2 особи з інвалідністю шляхом відшкодування закладам вартості санаторно-курортного лікування на суму 31,2 тис. грн. Нарахована компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування і транспортне обслуговування автомобілів 4 особам з інвалідністю на суму 0,7 тис. грн.

11 військовослужбовцям, звільненим зі строкової військової служби, нарахована та профінансована грошова допомога на суму 30,7 тис. грн. Проведено відшкодування витрат на поховання 1 ветерана війни на суму 3,3 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету 274 ветерани війни отримали разову грошову допомогу до 5 травня на загальну суму 332,5 тис. грн. За рахунок коштів обласного бюджету виплачено одноразову матеріальну допомогу 4 особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, на загальну суму 8,0 тис. грн. До Дня Перемоги 65 ветеранів війни отримали продуктові набори загальною вартістю 45,9 тис. грн. за рахунок коштів селищного та сільських бюджетів.

Станом на 01 жовтня 2020 року на території  району проживають 3 учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилось 90 і більше років, що стовідсотково отримують щомісячну стипендію. За рахунок селищного та сільських бюджетів у січні-вересні  виплачено коштів на суму 9,8 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу 13 непрацюючим малозабезпеченим особам та особам з інвалідністю  на суму 10,8 тис. грн. За рахунок коштів районного бюджету надано матеріальну допомогу 111 мешканцям району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, на загальну суму 121,7 тис. грн; 2 особам надано цільову адресну грошову допомогу для забезпечення лікуванням онкологічних хворих Нижньосірогозького району на суму 80,0 тис. грн.

Для здійснення фінансової підтримки районної ради ветеранів в районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти на суму 60,0 тис. грн (профінансовано 40,9 тис. грн); районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – на суму 15,0 тис. грн (профінансовано стовідсотково).

В районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти на забезпечення пільговими медикаментами деяких категорій осіб на суму 10,0 тис. грн (у звітному періоді профінансовано 6,1 тис. грн); на надання ветеранам війни та праці послуг із зубопротезування на суму 42,0 тис. грн (фактично профінансовано 34,2 тис. грн); на придбання продуктів лікувального харчування для дитини з інвалідністю, хворої на фенілкетонурію, на суму 50,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось).

У травні керівництво району привітало з 100-річим ювілеєм мешканку с. Новоолександрівка, громадянці було вручено подарунки та матеріальну допомогу на загальну суму 6,0 тис. грн за рахунок коштів обласного та районного  бюджетів.

Інша мова