Попередження домашнього насильства

Попередження домашнього насильства

У районі налічується 21 суб’єкт, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  освіти, поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади). З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом січня-липня в районі проведено 2 групових заходи, якими охоплено 42 учасники, надано 39 індивідуальних послуг 11 особам, роздано 159 пам’яток/листівок, опубліковано 12 статтей в інтернет-ресурсах.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Так, станом на 01 серпня 2020 року до банку даних внесено 28 сімей.

Протягом січня-липня 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 44 повідомлення  про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї, у тому числі 3 повідомлення про вчинення насильства над дитиною. До виконкомів сільських, селищної рад надіслано 29 повідомлень, до служби у справах дітей районної державної адміністрації – 3 повідомлення, до комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» – 4 повідомлення. В 13 родинах проведено з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, складені відповідні акти.

Станом на 01 серпня 2020 року на обліку комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді»  перебуває 11 родин / 14 дітей, в яких було вчинено домашнє насильство, у тому числі  5 родин / 6 дітей, де зафіксовано факти жорстокого поводження з дитиною.

Проводиться робота щодо своєчасного виявлення та обліку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Станом на 01 серпня 2020 року в банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебували 96 сімей / осіб, де виховуються 165 дітей (у тому числі взято на облік з початку року – 53 родини / 92 дитини); з них під соціальним супроводом перебуває 10 родин / 21 дитина.  Сім’ям надано 589 соціальних послуг.

Інша мова