Попередження домашнього насильства

В районі налічується 21 суб’єкт, що здійснює заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству (органи соціального захисту, районний центр молоді, служба у справах дітей, органи охорони здоров’я,  освіти, поліції, бюро правової допомоги, загальноосвітні навчальні заклади).

З метою попередження, запобігання вчиненню насильства, реагування населення на будь-які форми його прояву в районі проводиться постійна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення. Протягом 2019 року в дитячих садках, школах, ФАПах, виконкомах сільських, селищної рад району та серед населення проведено 14 групових заходів, якими охоплено 130 учасники, надано 121 індивідуальну послугу, роздано 9 плакатів, 49 буклетів, опубліковано 1 статтю в інтернет-ресурсах.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Так, за 2019 рік до банку даних внесено 38 сімей.

Протягом 2019 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 68 повідомлень про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї (у т.ч. у деяких сімʼях – неодноразово), у тому числі 2 повідомлення – про сім’ї, де вчинено насильство над дитиною. До виконкомів сільських рад надіслано 34 повідомлення, до центру молоді – 6 повідомлень з приводу домашнього насильства. В 14 родинах проведено з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, складені відповідні акти. На облік в центр молоді було поставлено 9 родин, в яких вчинено насильство, складено 9 актів оцінки потреб дитини та її сім’ї. У 4 сім’ях (5 дітей) виявлено факти жорстокого поводження з дітьми, зазначені родини було охоплено соціальними послугами за картками отримувачів послуг, надано 107 соціальних послуг, 7 сімей було знято з обліку в зв’язку з мінімізацією ризиків складних життєвих обставин. Надано 9 соціальних послуг із соціальної профілактики.

 

Інша мова