Розвиток інвестиційної діяльності

УМОВИ УЧАСТІ

у попередньому конкурсному відборі інвестиційних програм

і проектів регіонального розвитку та проектів-переможців

«Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть

реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду

регіонального розвитку

 

  1. Заявниками проектів можуть бути:

– місцеві органи виконавчої влади;

– органи місцевого самоврядування;

– Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області, створена відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики» та розпорядження Кабінету Міністрів України від                 20 листопада 2019 року № 1100-р «Про реалізацію експериментального проекту щодо утворення та забезпечення функціонування установи «Агенція регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області», – за винятком проектів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту.

 

  1. Інвестиційні програми і проекти повинні відповідати умовам, визначеним у постанові Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку» (зі змінами):

1) відповідність пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, стратегіях розвитку регіонів та у планах заходів з їх реалізації;

2) впровадження інвестиційних програм і проектів як проектів співробітництва територіальних громад;

3) підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад.

 

Основними умовами відбору регіональною комісією інвестиційних програм і проектів є їх відповідність пункту 6 Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, а також таким критеріям:

1) для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) – наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації;

2) календарний план реалізації становить від одного до трьох років;

3) співфінансування з місцевих бюджетів на рівні 10 відсотків, а для проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету» – співфінансування з місцевого бюджету не менше 10 відсотків;

4) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування або їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів;

5) загальна кошторисна вартість проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 5000 тис. гривень, а для інших проектів – понад 1000 тис. гривень.

 

  1. Перелік документів, які необхідно подати для участі у попередньому конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету», що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку:

1) інвестиційний проект та реєстраційна картка проекту, підготовлена відповідно до вимог наказу Мінрегіону України від 24 квітня 2015 року             № 80 (зі змінами);

2) для об’єктів (проектів), які передбачають будівництво та реконструкцію (по кожному об’єкту окремо):

– зведений кошторисний розрахунок;

– звіт за результатами експертизи проектів будівництва;

– акт (наказ, розпорядження, рішення) про затвердження проектної документації (відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 560 (зі змінами);

– документи щодо форми власності та категорії складності об’єкта будівництва;

– документ, що підтверджує співфінансування проекту з місцевого бюджету;

3) для проектів, які впроваджуються як проекти співробітництва територіальних громад, – копії договорів про співробітництво відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад», завірені в установленому порядку;

4) для проектів, які впроваджуються як підтримка добровільно об’єднаних територіальних громад, – копії рішень про утворення об’єднаної територіальної громади відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», завірені в установленому порядку.

Перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, наданих для участі у попередньому конкурсному відборі таких проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році в Херсонській області


Інвестиційна діяльність

З метою збільшення надходжень інвестицій в економіку району постійно проводиться моніторинг земельних ділянок, на території району знаходиться 15 вільних земельних ділянок для провадження інвестиційної діяльності.

При Нижньосірогозькій районній державній адміністрації функціонує офіційний веб-сайт, на якому постійно оновлюється  інформація стосовно інвестиційної діяльності та перспективних майданчиків для можливості впровадження інвестиційних проектів.

Впроваджуються 4 інвестиційні проекти, роботи з реалізації розпочато з 2017 року, орієнтований термін завершення робіт 2020-2021 рр.

Всі проекти з виробництва альтернативної енергії:

– смт. Нижні Сірогози – ТОВ «Санлайт – Нижні Сірогози», земельна ділянка в межах населеного пункту площею – 24,7 га. Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту становить 10 000,0 тис. грн.

– с. Першопокровка – ТОВ «Пошта-маркет» земельна ділянка в межах населеного пункту – 14,6 га (сонячна електростанція потужністю – 4,5 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 193 481,4 тис. грн.

– с. Сірогози: ТОВ «Енергія III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 6,3 га (сонячна електростанція потужністю – 4,1 МВт) та ТОВ «Мережі  III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 5,5 га (сонячна електростанція потужністю – 3,6 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 10 000,0 тис. грн.

За усіма інвестиційними проектами розроблено та затверджено детальні плани території та проекти землеустрою, Першопокровською та Сірогозькою сільськими радами вже підписано договори оренди земельних ділянок.

Також розпочато підготовчі роботи щодо реалізації 2 інвестиційних проектів в галузі сільського господарства:

  • ТОВ «Дружба-5», встановлення крапельного зрошення до 100 га, Новоолександрівська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2020 рік. Загальна вартість проекту 1 500,0 тис. грн.
  • ТОВ «Агродом» встановлення насосної станції та додаткових систем зрошення орієнтовною площею 1114,3 га, Степненська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2020 рік. Загальна вартість проекту 50 000,0 тис. грн.
Інша мова