Служба у справах дітей

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

НИЖНЬОСІРОГОЗЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ:

 

Адреса: 74701, Херсонська обл., смт Нижні Сірогози, вул. Незалежності, 14

 

Електронна пошта: 34402076@mail.gov.ua , ditu-nsiroq@ukr.net

 

Начальник служби у справах дітей

Нижньосірогозької районної державної адміністрації

Величко Олена Сергіївна

тел. 2-11-56

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей Нижньосірогозької районної державної адміністрації

Коваленко Марина Анатоліївна

тел. 2-11-56

 

Графік особистого прийому громадян начальником служби у справах дітей –перший і четвертий вівторок місяця з 8,00 до 18,00 години

Графік виїзного прийому громадян начальником служби у справах дітей – перша і третя п’ятниця з 8, 00 до 17,00 години.

Гаряча телефонна лінія (щомісяця, друга, четверта п’ятниця з 8, 00 до 18,00 години за номером 2-11-56).

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ДІТЕЙ, ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧІЙ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ ТА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ, ВЧИНЕННЮ ДІТЬМИ ПРАВОПОРУШЕНЬ

Основними завданнями служби є: реалізація на території району державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

 

«З метою забезпечення оптимального функціонування цілісної системи захисту прав дітей в районі, поліпшення соціальної підтримки сімей з дітьми, виховання відповідального батьківства та запобігання соціальному сирітству, забезпечення прав дитини в умовах децентралізації, створення дружнього до дітей середовища, рішенням ХХІV сесії районної ради сьомого скликання від 30 березня 2018 року № 611 прийнята та діє районна програма «Щодо реалізації прав дитини в Нижньосірогозькому районі на 2018-2022 роки».

З метою запобігання бездоглядності та безпритульності, шкідливих звичок серед дітей, скоєнню злочинів та правопорушень неповнолітніми контролю продажу алкогольних, тютюнових виробів неповнолітнім, забороною розповсюдження наркотичних речовин та прекурсорів, запобігання перебування неповнолітніх в розважальних закладах у пізній вечірній час,  службою у справах дітей спільно із районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділами освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, працівниками  Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області у справах дітей Нижньосірогозького РВ УМВС України в Херсонській області щомісяця проводяться оперативно-профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал».

Одним із завдань служби (далі – Служба) у справах дітей районної державної адміністрації є виявлення дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, постановка їх на облік та постійний контроль за станом їх утримання в цих сім’ях. Так, Службою здійснюється ведення банку даних дітей, які опинилися в складних життєвих, які систематично контролюються.

Відповідно до компетенції служби проводиться робота в сім’ях, де за повідомленням відповідних органів скоєно будь-який з видів насилля в сім’ї або існує загроза його скоєння.

З батьками дітей, які опинились в складних життєвих обставинах проводяться бесіди з метою недопущення будь-якого виду насилля в сім’ях, експлуатації дітей та залучення їх до найгірших форм праці, забезпечення належного виконання батьківських обов’язків. Ведеться облік дітей в єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти», де наявна обліково-статистична картка кожної дитини з вмістом повної інформації на неї.

Із Нижньосірогозьким відділенням поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області, Нижньосірогозького районного сектору філії державної установи «Центр апробації» Херсонської області щокварталу відбувається взаємозвірка щодо дитячої злочинності серед учнів навчальних закладах.

Проводиться індивідуально-профілактична робота розмови з підлітками, які перебувають на внутрішньо шкільному обліку, з учнями старших класів. Неповнолітні попереджаються про відповідальність згідно з чинним законодавством за вчинення злочинів та правопорушень.

Ведеться відповідна робота щодо вчасного надання  статуси дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування.

Під особливим контролем перебувають діти, які влаштовані в сім’ї опікунів, піклувальників та прийомні сім`ї. Проблемних питань, які потребують втручання соціальних служб та правоохоронних органів  в даних сім’ях немає. Відповідно до затвердженого графіка перевірки умов проживання дітей в сімях опікунів, піклувальників, прийомних сім`ях здійснюється перевірка умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в даних родинах.

Постійно здійснюється контроль щодо виплат соціальної допомоги, пенсій по втраті годувальників, а також стягнення аліментів з батьків на їх неповнолітніх дітей.

На постійному контролі тримається питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. Урегульоване питання з головами сільських, селищної рад щодо закріплення житлових площ та майна за дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування, відповідальність за яке несуть опікуни, піклувальники, а також постановки на облік для отримання житла при досягненні ними 16 років.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо своєчасного виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування та влаштування їх до сімейних форм виховання.

Службою у справах дітей забезпечується облік дітей, які можуть бути усиновлені та осіб, які бажають усиновити дитину, своєчасно складаються анкети дітей, здійснюється нагляд за дотриманням прав дітей після їх усиновлення. Забезпечується доступність до інформаційних матеріалів та надання відповідних послуг особам з числа громадян України, які мають бажання усиновити дитину чи взяти на виховання у прийомну сім’ю

 

Інша мова