Соціальні допомоги

Соціальні допомоги

 

Станом на 01 грудня 2020 року на обліку в районі перебуває 1039 сімей з дітьми та малозабезпечених сімей – отримувачів державних соціальних допомог. Протягом січня-листопада 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації надійшло 778 звернень щодо призначення всіх видів державної допомоги, призначено 725 допомог.

Малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю протягом січня-листопад 2020 року профінансовано коштів на суму 22958,1 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів районного бюджету – на надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, на суму 114,5 тис. грн. Зокрема, на виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку із COVID-19 з державного бюджету профінансовано 164,4 тис. грн.

Також протягом квітня-серпня поточного року було забезпечено надання нового виду державної допомоги – допомоги фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи єдиного податку, за рахунок коштів, які виділені із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками. Дану допомогу отримали 18 підприємців району на загальну суму 164,4 тис. грн.

З початку року в районі за призначенням житлової субсидії звернулось 890 особи. Опрацьовано 881 заяв (99,0 % до звернень), призначено субсидію 768 особам, не призначено субсидію у звʼязку з перевищенням доходів 63 особам, відмовлено у призначені субсидії 50 особам. 9 справ перебувають в опрацюванні.

Нараховано субсидію на загальну суму 4112,6 тис. грн, у тому числі:

– на оплату житлово-комунальних послуг – 1510,9 тис. грн,

– на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 2583,7 тис грн;

– на оплату житлово-комунальних послуг (електроопалення) – 18,0 тис. грн.

Державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно перевіряється цільове використання коштів державного бюджету, спрямованих на виплату державних соціальних допомог. З метою підтвердження права громадян на призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій державним соціальним інспектором проведено 365 обстежень сімей; 286 вибіркових перевірок правильності призначення допомог, 222 перевірки достовірності інформації про доходи отримувачів допомог; 7 перевірок внутрішньо переміщених осіб. Виявлено 9 випадків подання недостовірної інформації про доходи та 51 переплата. До державного бюджету громадянами повернуто 159,3 тис. грн неправомірно отриманих коштів.

З метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про пенсійне забезпечення зроблено 97 перевірок в органах Пенсійного фонду України, під час яких перевірені 223 справ з використанням доступу до програмного забезпечення «Централізована підсистема Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України «Призначення та виплата пенсій  на базі електронної пенсійної справи» в частині перегляду електронної пенсійної справи, 195 справ на виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера; 12 справ на виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1000 грн; порушень не виявлено.

 

Інша мова