Соціальні допомоги

 

 

Соціальні допомоги

Станом на 01 серпня 2020 року на обліку в районі перебуває 1041 сім’я з дітьми та малозабезпечена сім’я – отримувачі державних соціальних допомог. Протягом січня-липня 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації надійшло 508 звернень щодо призначення всіх видів державної допомоги, призначено 465 допомог.

Малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю протягом січня-липня 2020 року профінансовано коштів на суму 13735,3 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів районного бюджету – на надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, на суму 78,6 тис. грн. Зокрема, на виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку із COVID-19 протягом квітня-липня з державного бюджету профінансовано 164,4 тис. грн.

Також у ІІ кварталі поточного року запроваджено надання нового виду державної допомоги – допомоги фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи єдиного податку, за рахунок коштів, які виділені із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками. Дану допомогу отримали 18 підприємців району на загальну суму 111,9 тис. грн.

З початку року в районі за призначенням житлової субсидії звернулось 857 осіб. Опрацьовано 849 заяв (99,1 % до звернень), призначено субсидію 738 особам, не призначено субсидію у звʼязку з перевищенням доходів 63 особам, відмовлено у призначені субсидії 48 особам. 8 справ перебувають в опрацюванні.

Нараховано субсидію на загальну суму 3354,7 тис. грн, у тому числі:

– на оплату житлово-комунальних послуг та на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на суму 3337,1 тис. грн, з них:

– на оплату житлово-комунальних послуг – 860,1 тис. грн,

– на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – 2477,0 тис грн

– на оплату житлово-комунальних послуг (електроопалення) – 17,6 тис. грн.

Державним соціальним інспектором управління соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно перевіряється цільове використання коштів державного бюджету, спрямованих на виплату державних соціальних допомог. З метою підтвердження права громадян на призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій державним соціальним інспектором проведено 337 обстежень сімей; 182 вибіркових перевірки правильності призначення допомог, 146 перевірок достовірності інформації про доходи отримувачів допомог; 4 перевірки внутрішньо переміщених осіб. Виявлено 9 випадків подання недостовірної інформації про доходи та 29 переплат. До державного бюджету громадянами повернуто 79,3 тис. грн неправомірно отриманих коштів.

З метою здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про пенсійне забезпечення зроблено 52 перевірки в органах Пенсійного фонду України, під час яких перевірені 120 справ з використанням доступу до програмного забезпечення «Централізована підсистема Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України «Призначення та виплата пенсій  на базі електронної пенсійної справи» в частині перегляду електронної пенсійної справи, 125 справ на виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера; 12 справ на виплату одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби  COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1000 грн; порушень не виявлено.

Інша мова