Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист учасників АТО/ООС та ВПО

У районі на обліку перебуває 34 внутрішньо переміщені особи (з них 30 дорослих осіб, 4 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-лютий профінансовано допомогу на суму 8,9 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 145 учасників АТО/ООС, які мають статус учасника бойових дій, 1 учасника АТО/ООС, який має статус особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ категорії, 4 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО/ООС.

         З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС та членів їх сімей у грудні 2019 року в районі затверджено районну програму соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів  їх сімей на 2020-2022 роки та передбачені кошти на її фінансування у 2020 році на загальну суму 67,0 тис. грн, у тому числі:

         – на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей – 30 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось);

         – на здійснення фінансової підтримки районної громадської організації учасників АТО/ООС – 37,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось).

За рахунок сільських (селищного) бюджетів 1 учаснику АТО надана матеріальна допомога на суму 3,0 тис. грн; 51 учаснику АТО/ООС та  членам сімей загиблих учасників АТО/ООС здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2020 рік на суму 11,5 тис. грн. Звільнено від батьківської плати за харчування в дошкільних дитячих закладах 3 дітей учасників АТО на 100 %  та 5 дітей – на 50 %.

З січня 2020 року в районі запроваджено надання щомісячної стипендії членам сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС за рахунок коштів обласного бюджету. Протягом січня-лютого дану стипендію нараховано 4 особам на суму 16,2 тис. грн.

До районної бази даних дітей пільгових категорій для забезпечення їх оздоровленням у 2020 році внесено 41 дитину шкільного віку учасників АТО/ООС, яку планується забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Станом на 01 березня 2020 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО/ООС – учасники бойових дій.

         З метою проведення медичної реабілітації учасників АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом поточного періоду медогляд пройшли 4 учасники АТО, 2 особи отримали лікування амбулаторно, 2 особи проліковані в стаціонарі. 1 учасника АТО заплановано забезпечити санаторно-курортним лікуванням.

З метою виявлення сімей учасників АТО/ООС, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» надано 24 соціальні послуги родинам учасників АТО/ООС, роздано 15 інформаційних матеріалів.

Протягом січня-лютого 2020 року до Нижньосірогозької філії Херсонського обласного центру зайнятості звернулись 4 учасники АТО, працевлаштовані 3 особи.

 

Інша мова