Соцiальний захист вiйськовослужбовцiв

Соціальний захист учасників АТО/ООС та ВПО

У районі на обліку перебуває 34 внутрішньо переміщені особи (з них 30 дорослих осіб, 4 дитини). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-вересень профінансовано допомогу на суму 50,7 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 152 учасників АТО/ООС, які мають статус учасника бойових дій, 2 учасники АТО/ООС, які мають статус осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ та ІІІ категорії, 4 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО/ООС.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС та членів їх сімей в районі діє районна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів  їх сімей на 2020-2022 роки; на її фінансування у 2020 році в районному бюджеті передбачені кошти на загальну суму 167,0 тис. грн, у тому числі:

– на надання одноразової матеріальної допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей – 30 тис. грн (допомогу надано 3 особам на суму 9,0 тис. грн);

– на здійснення фінансової підтримки районної громадської організації учасників АТО/ООС – 37 тис. грн (профінансовано 11,5 тис. грн);

– забезпечення літнього оздоровлення в позаміських таборах дітей із прифронтової зони Донецької та Луганської областей, а також з Івано-Франківської, Сумської та Львівської областей, батьки яких беруть участь у антитерористичній операції та перевезення цих дітей від місця прибуття групи до місця відпочинку та у зворотному напрямку – 100,0 тис. грн (у зв’язку з карантинними обмеженнями фінансування по даному напрямку не відбувалося).

За рахунок обласного бюджету у червні нараховано одноразову матеріальну допомогу 4 членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на загальну суму 20,0 тис. грн.

За рахунок районного бюджету надана матеріальна допомога 6 особам на суму 11,6 тис. грн, за рахунок сільських (селищного) бюджетів – 65 учасникам АТО/ООС на суму 72,0 тис. грн; 51 учаснику АТО/ООС та членам сімей загиблих учасників АТО/ООС здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на 2020 рік на суму 11,5 тис. грн. Звільнено від батьківської плати за харчування в дошкільних дитячих закладах 6 дітей учасників АТО на 100 %, 3 дітей учасників АТО – на 50 %.

Станом на 01 жовтня 2020 року на квартирному обліку для забезпечення житлом у виконкомах сільських, селищної рад перебувають 3 учасники АТО/ООС – учасники бойових дій.

З метою проведення медичної реабілітації учасників АТО в центральній районній лікарні організовані профілактичні медичні огляди. Протягом поточного періоду медогляд пройшли 23 учасники АТО, 2 особи отримали лікування амбулаторно, 3 особи проліковані в стаціонарі. 1 учасник АТО забезпечений санаторно-курортним лікуванням.

З метою виявлення сімей учасників АТО/ООС, які перебувають у складних життєвих обставинах, комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді» надано 76 соціальних послуг родинам учасників АТО/ООС, роздано 61 інформаційний матеріал, проведено 38 індивідуальних бесід з учасниками АТО/ООС. Протягом січня-вересня 2020 року на обліку центру молоді перебувала 1 родина учасника АТО. Члени родини отримали 6 інформаційних послуг. За результатами проведеної роботи складні життєві обставини подолано, тому родину знято з обліку.

На обліку в Нижньосірогозькій районній філії Херсонського обласного центру зайнятості протягом січня-вересня 2020 року перебували 34 учасники АТО/ООС. З початку року до районної філії звернулись 16 учасників АТО, працевлаштовані 14 осіб. 2 зареєстрованих безробітних пройшли професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

 

 

 

Інша мова