Стан виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку

Стан виконання Програми соціально-економічного
та культурного розвитку Нижньосірогозького району
за перше півріччя 2020 року

Станом на 01 травня 2020 року наявне населення в районі становить 14953 осіб, постійне населення 15091 осіб.

Промисловий комплекс

Агропромисловий комплекс та іригація (зрошення) земель

За результатами хід проведення збирання ранніх зернових та зернобобових культур у районі. Згідно результатів проведеної роботи, на території району станом на 01.07.2020 р. розпочато збирання ранніх культур, скошено 2127 га, або 4,4 % від плану, намолочено 5333 тонни, середня врожайність склала 25,1 ц/га. Збирання продовжується.

За звітний період сільгосптоваровиробниками району залучено інвестицій на придбання 6-ти одиниць техніки на загальну суму 4344,2 тис. грн.

На даний час вирішується питання щодо розроблення проектно-кошторисної документації по реалізації проєкту регіональної програми «Розвиток територіального басейну Балка «Великі Сірогози» з розширенням площ зрошуваних земель Нижньосірогозького району на період 2019-2024 роки».

Обсяг реалізованих послуг у звітному періоді склав 1311,4 тис. грн., що у розрахунку на одну особу населення 87 грн.43 коп.

Енергозбереження та енергоефективність

У звітному періоді до ПАТ «Державний Ощадбанк України»  звернулось 4 особи щодо отримання пільгового кредиту у розмірі 119,100 тис.грн.

Інвестиційна діяльність. Створення сприятливих умов для інвестиційної привабливості та зовнішньоекономічна політика

Станом на 01 липня 2020 року обсяг капітальних інвестицій склав 6,509 млн. грн., в тому числі на придбання техніки сільгосптоваровиробниками району – 4,344 млн. грн. інвестицій. Обсяг виконаних будівельних робіт – 290,0 тис.грн.

Станом на 01 липня 2020 року знаходиться 15 вільних земельних ділянок для провадження інвестиційної діяльності. Впроваджуються 4 інвестиційні проекти, роботи з реалізації розпочато з 2017 року орієнтований термін завершення робіт  2020-2021 роки.

Розвиток логістично-транспортного потенціалу, покращення стану автомобільних доріг в районі

Філією «Нижньосірогозький райавтодор» за період з січня 2020 року по червень 2020 року  було здійснено ямковий ремонт на автомобільних дорогах державного значення на суму 2551,027 тис.грн. площею 5067,5 кв.м. Проведено роботи з влаштування одношарової основи дорожнього покриття на суму 337,564 тис.грн. площею 1270,6 кв.м.

Здійснено відновлення дорожнього покриття після прокладання трубопроводу  на окремих ділянках доріг комунальної форми власності на суму 21137,15 грн. загальною площею 55 кв.м.

Проведено підготовчі роботи по ремонту доріг комунальної власності та доріг загального користування місцевого значення – виготовлено проектно-кошторисну документацію та експертний звіт, а також:

По проєкту «Капітальний ремонт частини існуючого дорожнього покриття вул. Шевченко смт. Нижні Сірогози, Нижньосірогозький район, Херсонська область» визначено виконавця робіт ДП «Херсонський облавтодор» ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України», тендерна пропозиція склала 1690,398 тис.грн;

По проєкту «Поточний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0221303 Нижні Сірогози – Дем’янівка – кордон Запорізької області на Веселе на ділянці км 14+500 – км 24+200 в Херсонській області» триває тендер на визначення виконавця робіт, загальна кошторисна вартість проєкту – 4219,062 тис.грн.

Торгівля і виставки, споживчий ринок

За звітний період обсяг реалізованої продукції по споживчим товариствам району по попереднім даним склав 570,0 тис. грн.

З початку поточного року було проведено 32 ярмаркових заходів із залученням сільгосптоваровиробників та інших підприємств району.

Регуляторна політика, розвиток підприємництва, інформатизації та системи електронних послуг

Станом на 01 липня 2020 року діючих регуляторних актів на території району налічується 40, з них 3 по районній державній адміністрації..

У червні 2020 року на обліку  в Нижньосірогозькій районній філії Херсонського обласного центру зайнятості перебували 412 осіб. З них мали  статус безробітного 318 чол. Отримали роботу за сприянням районної філії 311 чол. З них особи, які мали статус безробітного, склали 272 чол.

Протягом звітного періоду спеціалістами Нижньосірогозької районної філії з безробітними були проведені 2 інформаційних семінари на тему «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес», в роботі якого прийняли участь 16 безробітних. Одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності у звітному періоді не надавалась по причині відсутності від безробітних заяв на отримання даної допомоги.

На території району діє 1 центр надання адміністративних послуг, яким надається 136 послуг. Станом на 01.07.2020 р. у секторі з питань надання адміністративних послуг було звернень по наданню послуг 1052, отримано 1053 послуг, відмовлено 2 особам, надано консультацій 1067. В районі запроваджено роботу через систему iGov. Але звернень у електронному форматі не надходило.

ПІДВИЩЕННЯ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ НАСЕЛЕННЯ
Грошові доходи населення та ринок праці

У звітному періоді проведено 6 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення. З початку року здійснено 7 рейдів робочої групи, перевірено 30 роботодавців, виявлено 10 нелегальних працівників, працевлаштовано 72 осіб.

Органами Державної податкової служби розроблено графік виїздів у сільські ради з питань легалізації найманої праці. Органами Пенсійного фонду проведено 3 семінари з приватними підприємцями з питань легалізації, в яких взяли участь 68 осіб, та 7 зустрічей в трудових колективах. У звітному періоді спеціалістами Нижньосірогозької районної філії Херсонського обласного центру зайнятості були проведені 3 семінари з безробітними на тему «Ризики нелегальної трудової міграції», в роботі яких прийняли участь 40 безробітних. Також проведені інформаційні зустрічі з роботодавцями, в яких взяли участь 8 осіб. В районній газеті «Червоний промінь» надруковано 3 статті з питань легалізації зайнятості, на офіційному сайті органів влади району розміщено 12 інформацій. Інформація також розміщена на сторінці районної державної адміністрації у соціальній мережі Фейсбук.

У січні-квітні проведено 6 засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01 червня 2020 року та за оперативними даними станом на 01 липня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

Соціальний захист населення

Станом на 01 липня 2020 року на обліку в районі перебуває 1058 сімей з дітьми та малозабезпечених сімей. Протягом січня-червня 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації надійшло 370 звернень щодо призначення всіх видів державної допомоги, призначено 387 допомог. Протягом січня-червня 2020 року профінансовано коштів на виплату всіх видів державних допомог на загальну суму 12654,2 тис. грн, у тому числі за рахунок коштів районного бюджету – на надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, на суму 48,5 тис. грн.

Зокрема, з державного бюджету профінансовано виплату:

– одноразової грошової допомоги у зв’язку із COVID-19 – 164,4 тис. грн;

– допомоги фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи єдиного податку, – 65,7 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу 5 непрацюючим малозабезпеченим особам та особам з інвалідністю  на суму 4,1 тис. грн. За рахунок коштів районного бюджету надано матеріальну допомогу мешканцям району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, – 84 особам на загальну суму 83,7 тис. грн; також надано цільову адресну грошову допомогу для забезпечення лікуванням онкологічних хворих Нижньосірогозького району за рахунок коштів районного бюджету 2 особам на суму 80,0 тис. грн.

До Дня Перемоги 65 ветеранів війни отримали продуктові набори загальною вартістю 45,9 тис. грн. за рахунок коштів селищного та сільських бюджетів.

Для здійснення фінансової підтримки районної ради ветеранів в районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти на суму 60,0 тис. грн (профінансовано 10,7 тис. грн); районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – на суму 15,0 тис. грн (профінансовано стовідсотково), районної громадської організації учасників АТО/ООС – 37,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось).

Станом на 01 липня 2020 року на території  району проживають 4 учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилось 90 і більше років, що стовідсотково отримують щомісячну стипендію. За рахунок селищного та сільських бюджетів у січні-травні виплачено коштів на суму 6,6 тис. грн.

Серед осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах, на обліку комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» перебуває 1 особа з інвалідністю, що хворіє на рідкісну хворобу Крона. Особі  надаються інформаційні, психологічні послуги та гуманітарна допомога. Протягом січня-червня 2020 року надано 17 соціальних послуг: 15 – інформаційних, 2 – психологічна.

У комунальній установі «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування, надання соціальних послуг» на обліку перебувають 135 осіб з інвалідністю, у тому числі 2 особи перебувають у стаціонарному відділенні постійного перебування; особам надається комплекс соціальних послуг.

У районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти  на придбання продуктів лікувального харчування для дитини з інвалідністю, хворої на фенілкетонурію, на суму 50,0 тис. грн (у звітному періоді фінансування не відбувалось).

У січні-червні 2020 року з питання забезпечення технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звернулась 21 особа, якій було видано 73 направлення. Управлінням було сформовано 19 договорів з підприємствами на забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Станом на 01 липня 2020 року 12 договорів оплачено на суму 68,9 тис. грн, 1 договір укладено на суму 4,3 тис. грн, 6 доворів перебувають в статусі «редагується». Згідно з укладеними договорами з початку року 11 осіб з інвалідністю отримали 32 засоби реабілітації.

З 2020 року в районі запроваджено виконання державної програми  реабілітації дітей з інвалідністю  на всі нозології  за принципом «гроші ходять за людиною». Проведено  опитування батьків дітей з інвалідністю з метою виявлення бажаючих отримати реабілітаційні заходи, виявили бажання батьки 3 дітей (проходження курсів реабілітації заплановано на осінь), батьки 5 дітей відмовились у зв’язку із запровадженням карантинних заходів.  У звітному періоді направлення на реабілітацію не проводилось.

З метою виявлення осіб, які потребують надання соціальних послуг, соціальними робітниками комунальної установи «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян. З початку року проведено 154 обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, визначено потребу громадян в одержанні соціально-побутових послуг на платній та безоплатній основі. Взято на обслуговування 25 осіб, знято з обслуговування – 33 особи. Станом на 01 липня 2020 року терцентром обслуговується 1385 осіб.

Протягом січня-червня 2020 року територіальним центром надано 32213 безкоштовні та 838 платних послуг. Проводиться робота по розширенню переліку соціальних послуг. Так, у грудні 2019 року терцентром запроваджено нову послугу – пункт вільного доступу до мережі Інтернет. Громадяни мають можливість безкоштовно отримати доступ до інформаційних джерел та  консультаційну допомогу при роботі з комп’ютером тощо. З початку року дану послугу отримали 25 осіб. Всього територіальним центром надається 58 видів соціальних послуг.

В районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти на надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, на суму 130,0 тис. грн; з початку року виплачено компенсацію на суму 65,7 тис. грн.

Станом на 01 липня 2020 року на черзі для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 1 учасник АТО, якого планується забезпечити санаторно-курортним лікуванням у вересні поточного року.

Протягом січня-травня 2020 року учасникам АТО та членам їх сімей було надано 63 інформаційні послуги, роздано 48 інформаційних матеріалів. Проведено 30 індивідуальних бесід з учасниками АТО, під час яких уточнено потреби учасників та членів їх сімей. В ході індивідуального спілкування  надана інформація про служби, установи, організації, до яких можна звернутись з питань отримання освіти, працевлаштування, лікування в обласному госпіталі, земельних питань тощо. Кожна особа отримала інформаційну листівку.

Протягом І півріччя 2020 року на обліку центру молоді перебувала 1 родина учасника АТО. Члени родини отримали 6 інформаційних послуг. За результатами проведеної роботи складні життєві обставини подолано, тому родину знято з обліку.

У районі на обліку перебуває 34 внутрішньо переміщені особи (з них 30 дорослих осіб, 4 дитини). 4 особи отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, всього за січень-травень профінансовано допомогу на суму 29,7 тис. грн.

Пенсійне забезпечення

У  Нижньосірогозькому секторі обслуговування громадян (сервісний центр) станом на 01 липня 2020 року перебуває на обліку 3860 пенсіонерів.

Станом на 01 липня 2020 року забезпечено своєчасну виплату пенсій та грошової допомоги. Загальна сума видатків за січень-червень 2020 року на пенсійні виплати становить  64582,4 тис. грн. Середній розмір пенсії за червень 2020 року складає 1673,1 грн. За січень-червень 2020 року  призначено 58 нові пенсії, проведено 148 перерахунків пенсій.

Забезпечено 100% фінансування виплати пенсій. Борги до ПФУ по страхових внесках відсутні. Постійно ведеться роз’яснювальна робота з платниками щодо погашення боргів ДПС по ЄСВ з метою зарахування страхового стажу.

Впроваджено нові стандарти обслуговування громадян: смс інформування, електронне пенсійне посвідчення (ЕПП), паперове пенсійне посвідчення (ППП), дотик в одне відвідування (призначення та перерахунок пенсій).

Надійшло власних коштів за січень-червень 2020 року в сумі 75, 2 тис. грн. Забезпеченість власними коштами становить 24,5%.

Охорона здоров’я

Станом на 01 січня  2020 року між пацієнтом та лікарем всього заключено – 11822 декларацій, у звітному періоді (січень- червень 2020 року) заключено – 238 декларацій.

За урядовою програмою «Доступні ліки» виписано 1302 рецептів, з них отоварено – 1288. Участь в урядовій програмі «Доступні ліки» беруть 2 аптечних заклади або 100% від зареєстрованих на території району.

З метою профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань на туберкульоз флюорографічно обстежено – 1915 осіб. Кількість обстежених флюорографічно (на 1000)  150,9 %.  Проведено профілактичних оглядів жінок –  780  чол. Забезпечено  9  робочих   місць лікарів  комп’ютерами та  принтерами.

За кошти НСЗУ  придбано металеві двері на суму  44850, 00 грн., фурнітура  на суму 6700,00 грн.  та поточний ремонт міської амбулаторії ЗПСМ на суму 323673,00 грн.

По КНП «Нижньосірогозька ЦРЛ» з 05.05.2020 на посаду лікаря акушер-гінеколога прийнято молодого спеціаліста. На зубопротезування виділено – 42000 грн; використано за 5 місяців 13649 грн. (9 чол). В рамках заходу подолання туберкульозу, своєчасне виявлення злоякісних новоутворень на ранніх стадіях – 1 первинно виявлений.

Освіта

І. Дошкільна освіта

На 01 січня 2020 року  стан охоплення дошкільною освітою дітей 5-6 річного віку  становить 100 відсотків (всіма формами: ДНЗ,  дошкільними групами, соціальним патронатом). Всього дошкільні групи відвідують 25 дітей: с. Дем’янівка – 5, с. Сірогози -10, с. Вільне- 10. Також для дітей дошкільного віку організовано підвіз шкільним автобусом із сіл: Зернове – 6 дітей,  та Донцово – 2 дитини, Партизани – 2 дитини до Вербівського ДНЗ «Зірочка».

З метою створення додаткових місць у дошкільних навчальних закладах району, буде здійснено реконструкцію дитячого садка в селі Першопокровка Нижньосірогозького району. Даний об’єкт  включено  до програми Президента України «Велике будівництво» в Херсонській області. У  травні 2020 року укладено договір з переможцем торгів  на  будівництво  дошкільного закладу.

ІІ. Загальна середня освіта

У 2020 році для  створення нового освітнього простору «Нова українська школа» для учнів початкових класів 2020/21 навчального року на закупівлю   засобів навчання та обладнання, шкільних меблів, комп’ютерного обладнання   всього виділено кошти в сумі 1676,884 тис. грн. У травні 2020 року для початкових класів придбано шкільні меблі та засоби навчання на суму 1000,0 тис.грн. за рахунок  залишків освітньої субвенції 2019 року. Також укладено договори на придбання комп’ютерної техніки за результатами допорогових закупівель на суму 313,120 тис.грн.

У січні 2020 року зареєстровано Нижньосірогозький опорний заклад повної загальної середньої освіти у складі Степненської філії. Всього у  Нижньосірогозькому опорному закладі ПЗСО навчається 493 учні в тому числі 5 учнів у 11 класах, які підвозяться із  Степненської філії. У лютому 2020 року до Анатолівської, Верхньоторгаївської, Новопетрівської та Сірогозької сільських рад направлено листи щодо проведення оптимізації  мережі навчальних закладів, розташованих на територіях відповідних сільських рад.

Станом на 31 травня 2020 громадські обговорення з питання реорганізації навчальних закладів на територіях відповідних  сільських рад не проводились.

З початку року надано іншу субвенцію із сільських бюджетів для  харчування учнів  1-4 класів закладів освіти на загальну суму 495,2 тис. грн.

У лютому 2020 році  проведено коригування проектно-кошторисної документації щодо капітальних ремонтів покрівлі та спортивного залу Нижньосірогозького опорного закладу ПЗСО та подано на участь у Проєкті «Спроможна школа для кращих результатів». Для реалізації  Проєкту «Спроможна школа для кращих результатів» з районного бюджету  на умовах співфінансування виділено кошти в сумі  500,0 тис. грн.

Також за рахунок залишків освітньої субвенції 2019 року розподілено  кошти наступним чином: придбання  опалювального котла – 96,0 тис. грн.(у травні 2020 р. придбано  котел на суму 89,9 тис.грн.), на проведення капітального ремонту внутрішніх санвузлів ІІ та ІІІ поверхіви Нижньосірогозького опорного закладу ПЗСО в сумі 531,442 тис.грн. (у травні розпочато капітальний ремонт); протипожежні заходи встановлення автоматичної пожежної сигналізації у Нижньосірогозькому опорному закладі ПЗСО 1000,0 тис. грн. (у травні виготовлено ПКД -48,6 тис.грн.), капітальний ремонт коридорів Нижньосірогозького  опорного закладу  ПЗСО -949,156 тис.грн (у травні виготовлено ПКД на суму 42,0 тис.грн.).

З метою оновлення  матеріально-технічної бази харчоблоку   Нижньосірогозького опорного закладу ПЗСО з державного бюджету надано субвенцію в сумі 180,0 тис. грн. та 20,0 тис.грн. з районного бюджету на умовах співфінансування.

У травні 2020 року для  Сірогозької  ЗОШ  I-III ступенів на придбання системи для очищення води за рахунок коштів Сірогозької сільської ради. виділено – 20,0 тис.грн. та на проведення ремонту водоканалізаційної мережі  та встановлення  пожежного гідранту – 26,0 тис.грн.

Всього  парк шкільних автобусів становить 6 одиниць,  шкільні автобуси знаходяться в  технічно справному стані.

Підтримка молоді, розвиток фізичної культури та спорту

Реальна потреба дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа в отриманні житла станом на 01 липня 2020 року становить 32 особи. У лютому 2020 року за рахунок субвенції з державного бюджету, отриманої районом у 2019 році, 1 особою з числа дітей-сиріт придбано квартиру на суму 280,6 тис. грн та оформлено право власності на неї. Станом на 01 липня 2020 року в банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебували 89 сімей / осіб, де виховуються 160 дітей (у тому числі взято на облік з початку року – 53 родин / 92 дитини). У звітному періоді сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, надано 587 соціальних послуг. 5 родин / 10 дітей взято під соціальний супровід.

З початку року з метою профілактики вчинення домашнього насильства в суспільстві та булінгу в школі в районі проведено 2 групових заходи, яким охоплено 42 учасники, надано 39 індивідуальних послуг 11 особам, роздано 159 пам’яток/листівок, опубліковано 10 статтей в інтернет-ресурсах.

Постійно проводиться інформаційно-просвітницька робота із попередження торгівлі людьми та подолання гендерних стереотипів. . З початку року проведено 3 заходи, охоплено 25 осіб, розповсюджено 27 інформаційно-просвітницьких матеріалів, надано 8 індивідуальних послуг 4 особам. З початку року проведено 3 заходи, охоплено 25 осіб, розповсюджено 27 інформаційно-просвітницьких матеріалів, надано 8 індивідуальні послуги 4 особам. Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації постійно оновлюється банк даних сімей району, де існують випадки вчинення домашнього насильства. Так, станом на 01 липня 2020 року до банку даних внесено 22 сім’ї.

Протягом січня-червня 2020 року до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації від Нижньосірогозького відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 31 повідомлення  про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї, у тому числі 3 повідомлення про вчинення насильства над дитиною. До виконкомів сільських, селищної рад надіслано 22 повідомлення, до служби у справах дітей районної державної адміністрації – 3 повідомлення, до комунального закладу «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» – 4 повідомлення. В 12 родинах проведено з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, складені відповідні акти. Протягом січня-травня 2020 здійснено 48 перевірки цільового використання коштів одноразової допомоги при народженні дитини; фактів не цільового використання не виявлено. В районному бюджеті на 2020 рік передбачені кошти для оздоровлення дітей пільгових категорій в приміських таборах на суму 50,0 тис. грн, а також для оздоровлення дітей під час проведення спортивно-оздоровчої зміни «Дитяча Олімпіада Херсонщини» на суму 100,0 тис. грн. Питання оздоровлення дітей у літній період перебуває у стадії доопрацювання у зв’язку з дією карантинних заходів.

Проведено комплексну інвентаризацію з фотофіксацією спортивних об’єктів  та споруд Нижньосірогозького району. Станом на 01.06.2020 р. їх в наявності є 79 об’єктів. 5 волейбольних майданчиків на території: Новоолександрівської сільської ради-1, Анатолівської сільської ради-1, Степненської сільської ради-1,  Верхньоторгаївської сільської ради-1, Першопокровської сільської ради-1, акти обстеження та паспорти на 79 спортивних споруд надано до управління з питань фізичної культури та спорту.

Розроблено перспективний план розвитку спортивної інфраструктури району на 2020-2022 роки  та надано до управління з питань фізичної культури та спорту. Учні закладів загальної середньої освіти взяли участь у регіональних та зональних змаганнях з баскетболу у м. Генічеськ.

Розвиток культури та туризму. Охорона культурної спадщини

Всього клубними закладами проведено 450 культурно-мистецьких заходів.

В Нижньосірогозькому районі 16 бібліотек, 10 бібліотек мають комп’ютери, 9 бібліотек мають копіювально – розмножувальну техніку. 7 бібліотек надають нові бібліотечні послуги  на основі мережі Інтернет. На базі комунального закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека»  працюють  безкоштовні   курси комп’ютерної грамотності для людей поважного віку. Для користувачів молодшого шкільного віку діє клуб за інтересами «Комп’ютерляндія». Усі користувачі бібліотеки користуються послугами Інтернет-центру безкоштовно.

Розпочато реалізацію історико-пізнавального проекту «Від скіфської доби до сьогодення».

Житлово-комунальне господарство

На території Нижньосірогозького району  функціонують  14 комунальних підприємств, загальна протяжність водопровідних мереж району становить 243,163 км. 24 населених пунктів, забезпечені системами централізованого водопостачання. Використовуються в якості джерел питної води артезіанські свердловини  в наявності 126 одиниць, з них 68 діючі та 58 не діючі, також епізодично населенням використовується 1 громадський колодязь який розташований за межами населеного пункту с.Донцове.

Комунальними підприємствами Нижньосірогозького району складено графіки проведення виробничого контролю якості води, згідно яких проводяться дослідження якості питної води, що подається населенню (санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження).

Власних лабораторій комунальні підприємства не мають. Дослідження проводились згідно укладених договорів з Нижньосірогозькою міжрайонною державною лабораторією ДПСС та Нижньосірогозьким лабораторним відділенням.

Нижньосірогозькою  МДЛ ДПСС та лабораторіями ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області за січень-червень 2020 року досліджено всього 154 проби питної води, з них по мікробіологічним показникам 72 проб та санітарно-хімічним 82 проби, не відповідало вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  за санітарно-хімічними показниками 30 проби (завищена загальна жорсткість, завищений вміст хлоридів), відібраних із артезіанських свердловин.

Підприємствами житлово-комунальної галузі надавались послуги населенню (кількість  абонентів – 5347). Нараховано за спожиті послуги 2901,18 тис. грн.; сплачено – 2695,944  тис. грн.; заборгованість склала 382,024 тис. грн.

Триває будівництво першої черги Іванівського групового водопроводу від смт.Іванівка Іванівського району до смт.Нижні Сірогози Нижньосірогозького району, згідно проекту планується будівництво 24 км водогону, проведено земляні роботи на 100 відсотків, а саме смт Іванівка – смт Нижні Сірогози. Укладено 25 км нового водогону діаметром 250 мм пластикової труби, також на території смт. Іванівка здійснюється будівництво нової насосної станції для забезпечення необхідного тиску подачі води від смт. Іванівка до смт.Нижні Сірогози. По смт Нижні Сірогози проведено укладку водогону для підключення існуючої мережі РСКП Райсількомунгосп. Орієнтована вартість проекту 25,0 млн. грн.

Розвиток будівництва та забезпечення населення житлом

Обсяг виконаних будівельних робіт станом на 01 липня 2020 року склав 290,0 тис. грн. За програмою індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» у звітному періоді подали заяви 5 особи, з них 3 особи на реконструкцію житла та 2 особи на придбання житла.

Направлено 5 клопотання до обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Станом на 01 липня 2020 року на 1 клопотання надійшла відмова та 1 на опрацюванні. За звітний період 3 особами було отримано 200,0 тис. грн. на реконструкцію та на придбання житла.

ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.
ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА ТА ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

Схеми санітарної очистки населених пунктів розроблені Нижньосірогозькою селищною радою, Вербівською, Дем’янівською, Новопетрівською, Нижньоторгаївською та Анатолівською сільськими радами.

Техногенна безпека та цивільний захист населення

З початку року, у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції, викликаної коронавірусом COVID – 19, було проведено 30 засідань районної комісії з питань ТЕБ та НС щодо недопущення поширення випадків захворювань на коронавірус COVID – 19 та проведення обмежувальних карантинних заходів на території Нижньосірогозького району. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-GoV-2» (зі змінами), розпорядженням голови РДА від 23 червня 2020 року № 155 було продовжено на території району період встановленого карантину до 31 липня 2020 року.

Здійснюються організаційні заходи щодо створення пожежної команди по Вербівській сільській раді. Виготовлено генеральний план с. Верби з визначенням місця під реконструкцію пожежного ДЕПО, у ІV кварталі 2020 року заплановано виготовлення проектної документації на будівництво пожежного ДЕПО.

Станом на 01.07.2020 року Нижньосірогозькою районною лікарнею ветеринарної медицини були проведені роботи з профілактики: сказ собак – 3201 голови., сказ котів – 2168 голови, птиця Ньюкасл – 35125 голів, ВРХ проти сибірки –2185 голова, свині проти чуми – 600 голів, коні проти сибірки – 10 голови. Також проведено діагностичні дослідження: ВРХ лейкоз (РІД) – 2181 голів – негативно, лейкоз ІФА – 58 проб, з них 20 – позитивно по ФГ «Молочний фонтан», бруцельоз – 2181 голів – негативно, лептоспіроз – 100 голів, сетаріоз – 300 голів, туберкульоз – 2600 голів. Клінічний огляд ВРХ: ящур всіх типів – 2181 голів, заразний вузликовий дерматит – 2181 голів, гіподерматоз – 2181 голів. Птиця: хвороба Ньюкасла – 500 проб, птиця грип – 30 проб. Бджоли: нозематоз – 119 проби, варооз – 119 проби, американський гнилець – 9 проб, європейський гнилець – 9 проб.

Станом на 01 липня 2020 року, на території району, функціональне навчання у сфері цивільного захисту у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області пройшло 11 осіб.

ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Наповнення бюджету, оптимізація і контроль бюджетних витрат

 За січень-червень 2020 року до загального фонду місцевих бюджетів району (без урахування трансфертів) надійшло 28 623,7 тис. грн. податків і зборів, що становить 119,0 відсотка до планів, затверджених місцевими радами на цей період. Понад план отримано 4566,4 тис. грн.

До спеціального фонду (без урахування трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) надійшло  46,3 тис. грн.  У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 695,3 тис. грн, або на 102,5 відсотка.

Основними джерелами наповнення бюджету є:

– податок на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 100,8%, перевиконання складає 87,5 тис. грн (при плані 11155,6 тис. грн. надійшло 11243,1 тис. грн). Питома вага цього податку в загальному обсязі надходжень становить 39,3%. Темп зростання до минулого року становить  94,7 відсотка, або на – 629,6 тис. грн.;

– податок на майно – виконано на 155,7,0% до плану, визначеного в розписах місцевих бюджетів (при плані 5118,4 тис. грн. надійшло 7969,3 тис. грн., в тому числі отримано податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 648,3 тис. грн., плати за землю – 7301,0 тис. грн., транспортного податку – 20,0 тис. грн.), перевиконання складає 2850,9 тис. грн., та становить 27,8% % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року по платі за землю  становить 122,7 відсотків або 1349,4 тис. грн.;

– єдиний податок – при плані 6442,4 тис. грн. фактично надійшло 7309,8 тис. грн., виконання становить 113,5%, та 25,5% від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року становить 119,2 відсотків або 1176,7 тис. грн.;

– акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, виконано за січень-червень поточного року на 104,8 відсотків, при плані 132,0 тис. грн, фактично надійшло 138,4 тис. грн. Від акцизного з пального надходження становлять 764,1 тис. грн.  Питома вага цих податків в загальному обсязі надходжень становить 3,2%.;

– 4,2  відсотка від надходжень загального фонду, складають інші надходження.

Створення умов для розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства

З метою впровадження пілотного проекту «Радіо громад» на території району виконкомам селищної та сільських рад надано методичні рекомендації стосовно запровадження пілотного проекту для вивчення та обговорення з громадами та зразки документів, необхідних для подання заявки на прорахунок частот мовлення громад та участі у конкурсі Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення. У ході обговорення, громадами сіл району не була підтримана пропозиція виконкомів щодо впровадження місцевого радіо.

З метою створення медійної платформи «Газета-Сайт-Радіо» ТОВ «Редакція районної газети «Червоний промінь»» має намір створити місцеве радіо на території району завдяки участі у пілотному проекті «Радіо громад».

На даний час ведеться організаційна робота для участі у конкурсі Національної Ради на мовлення в районі (вирішується питання створення комунального підприємства, опрацювання питання співфінансування витрат на закупівлю обладнання, можливості використання наявної ретрансляційної вежі, приведення приміщення  до встановлених вимог (встановлення решіток, броньованих дверей).

Розпорядженням голови районної ради у квітні 2020 року створено робочу групу з вивчення питання організації місцевого радіомовлення та створення комунального підприємства “Студія місцевого мовлення “Нижньосірогозьке радіо”.

Крім того, згідно рішення Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення № 668 від 17 травня 2018 року було оформлено ліцензію на мовлення з вежі у смт. Нижні Сірогози (1 частота – 98,8 МГц). Тепер мешканці району цілодобово можуть слухати «Радіо «Культура».

Щотижня виходить районна газета «Червоний промінь». З березня 2020 року додатково здійснюється наповнення сторінки у соціальній мережі Фейсбук «Антикризовий штаб Нижньосірогозького району», на якій щодня висвітлюється інформація щодо роботи районної мобільної групи щодо забезпечення осіб похилого віку та малозахищених верств населення продуктами харчування, ліками та предметами першої необхідності.

Офіційний сайт органів влади району підключено до послуги для людей із слабким зором, що дає змогу змінювати розмір та контраст шрифту. Працює електронна приймальня та онлайн-запис до ЦНАПу. Крім того, через портал iGov.gov.ua (портал обробки звернень громадян) можна подати електронне звернення та запит на публічну інформацію.

З початку 2020 року на офіційному сайті органів влади району у рубриці «Новини» Нижньосірогозької районної державної адміністрації було розміщено 355 новин, на сторінці у соціальній мережі Фейсбук – 576 новин.

Згідно орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2020 рік з початку року проведено 62 консультації з громадськістю. Крім того, при районній державній адміністрації діє громадська  рада. Згідно плану роботи громадської ради на 2020 рік проведено 1 засідання громадської ради при районній державній адміністрації. Забезпечено двічі з початку 2020 року організацію участі громадської ради при районній державній адміністрації у спільному онлайн-засіданні з громадською радою при обласній державній адміністрації. Голова громадської ради є членом колегії районної державної адміністрації.

Підвищення обороноздатності району. Підтримка армії та захист військовослужбовців

Тактичні навчання з підготовки підрозділів військовозобов’язаних 124-ї окремої бригади територіальної оборони Херсонської області заплановані на 26.09.2020р., 19.12.2020 р. згідно плану проведення у 2020 році навчань з підготовки військовозобов’язаних підрозділів окремої бригади територіальної оборони.

З початку 2020 року фермерськими господарствами, підприємствами, організаціями та установами, навчальними закладами надавалася  благодійна та волонтерська допомога продуктами харчування, засобами гігієни, товарами та предметами повсякденного вжитку, військовим частинам Збройних Сил України на суму 31,8 тис. грн.

З початку 2020 року центральною районною лікарнею проведено медичний огляд: 59 юнаків, які підлягали приписці до призовної дільниці на суму 4,175 тис. грн., призову на строкову військову службу – 36 осіб на суму 10,459 тис.грн, призову на військову службу за контрактом -18 осіб на суму 7,284 тис. грн. Медичний огляд проведено на загальну суму 21,918 тис. грн..

З початку 2020 року 6 військовослужбовцям, призваним за контрактом до Збройних Сил України, за рахунок коштів районного бюджету надано одноразове матеріальне заохочення на суму 22,338 тис. грн.

Доставка призовників під час призовної кампанії на строкову військову службу та службу за контрактом на медичне обстеження до обласного центру, Херсонської обласної психіатричної лікарні та на обласний призовний пункт здійснювалася у супроводі представників Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного районного військового комісаріату. Для підвезення призовників під час призовної кампанії (строкової військової служби та служби за контрактом) з початку 2020 року з районного бюджету використано кошти в сумі 6,552 тис. грн.

Загалом станом на 08.07.2020 року на фінансування заходів пов’язаних з припискою юнаків до призовної дільниці, призову громадян на строкову військову службу, відбору громадян до вступу на військову службу за контрактом з районного бюджету використано кошти у сумі  50,808 тис. грн.

З початку 2020 року відібрано на військову службу за контрактом 10 військовозобов’язаних, яких відправлено до військових навчальних центрів та призначено в команди для проходження строкової військової служби 15 призовників, з числа яких станом на 08.07.2020 року 12 осіб відправлено у військові частини. Укладено договір по виконанню мобілізаційного завдання щодо створення незнижувального запасу паливо-мастильних матеріалів на АЗС на особливий період.

До комунального підприємства доведено обсяг мобілізаційного завдання з надання комунальних послуг – водопостачання та водовідведення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на особливий період.

Регіональна політика. Розвиток самодостатніх та спроможних територіальних громад

В районі утворено Вербівську сільську об’єднану територіальну громаду, яку рішенням Уряду визнано спроможною.

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад району

У складі об’єктів нерухомості (будівель, приміщень, споруд) комунальної власності району перебувають 33 об’єктів загальною площею 36 202,8 кв.м. Виділено з районного бюджету 25,0 тис. грн. на виготовлення документів нам землю. До бюджету станом на 01.07.2020 р. надійшло 281,3 тис. грн орендної плати за майно, в т.ч. до районного – 2,4 тис. грн.


Довідка
про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Нижньосірогозького району за січень-червень 2019 року

 

Станом на 1 травня 2019 року наявне населення в районі становить – 15 251 осіб, постійне населення – 15 389 осіб. За звітний період народилося – 30 осіб, померло – 80 осіб, природне скорочення склало (-50) осіб.

 

Підвищення обороноздатності району

Територіальна оборона в районі

 

З початку 2019 року підприємствами, організаціями та установами, навчальними закладами надавалася  благодійна та волонтерська допомога продуктами харчування, засобами гігієни, товарами та предметами повсякденного вжитку військовим частинам Збройних Сил України на суму 27,5 тис. грн.

Центральною районною лікарнею проведено медичний огляд: 50 юнаків, які підлягають приписці до призовної дільниці, весняного призову на строкову військову службу 63 осіб, призову на військову службу за контрактом 16 осіб.

Фінансування заходів пов’язаних з медичним забезпеченням на загальну суму 9,357 тис. грн. здійснювалося за рахунок коштів, виділених на фінансування центральної районної лікарні.

7 військовослужбовцям, призваним за контрактом до Збройних Сил України, за рахунок коштів районного бюджету надано одноразове матеріальне заохочення на загальну суму 26,061 тис. грн.

Для підвезення призовників під час призовної кампанії (строкової військової служби та служби за контрактом) з початку 2019 року з районного бюджету використано кошти в сумі 26,042 тис. грн.

Загалом на фінансування заходів з відбору громадян до вступу на військову службу за контрактом, призову на строкову військову службу та проведення заходів з допризовної підготовки з районного бюджету використано кошти у сумі  61,46 тис. грн.

Укладено договір по виконанню мобілізаційного завдання щодо створення незнижувального запасу паливо-мастильних матеріалів на АЗС на особливий період.

До комунального підприємства доведено обсяг мобілізаційного завдання з надання комунальних послуг – водопостачання та водовідведення для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на особливий період.

 

Економіка та підприємництво

 

За звітними даними у січні-червні 2019 року до загального фонду місцевих бюджетів району (без урахування трансфертів) надійшло 27 874,9 тис. грн.. податків і зборів, що становить 119,4 відсотка до планів, затверджених місцевими радами на цей період. Понад план отримано 4526,9 тис. грн. Виконання до річних планових показників становить   39,8%.

До спеціального фонду (без урахування трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) надійшло  99,8 тис. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшилися на 4450,1 тис. грн.., або на 118,9 відсотка.

Основними джерелами наповнення бюджету є:

– податок на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 109,2%, перевиконання складає 1000,9 тис. грн.. (при плані 10871,8 тис. грн. надійшло 11872,7 тис. грн..). Питома вага цього податку в загальному обсязі надходжень становить 42,6%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року  досягнуто зростання  на  128,3 відсотка, або на 2620,4 тис. грн.;

– податок на майно – виконано на 123,8 % до плану, визначеного в розписах місцевих бюджетів (при плані 5246,5 тис. грн. надійшло 6496,3 тис. грн., в тому числі отримано податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 528,1 тис. грн., плати за землю – 5951,6 тис. грн., транспортного податку – 16,6 тис. грн.), перевиконання складає 1249,8 тис. грн., та становить 23,3% % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року по платі за землю  становить 117,6 відсотків або 888,6 тис. грн.;

– єдиний податок – при плані 4817,6 тис. грн. фактично надійшло 6133,1 тис. грн., виконання становить 127,3%, та 22,0% від надходжень загального фонду.

– акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, виконано за січень-червень  поточного року на 113,6 відсотка, при плані 132,1 тис. грн.., фактично надійшло 150,0 тис. грн. Від акцизного податку з пального – 1003,0 тис. грн. Питома вага цих податків в загальному обсязі надходжень становить 4,1%.

– 8,0  відсотка від надходжень загального фонду, складають інші надходження.

 

Поліпшення бізнес-клімату та створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності

 

У січні-червні 2019 року на обліку  в Нижньосірогозькій районній філії Херсонського обласного центру зайнятості перебували 745 особи. З них мали  статус безробітного 619 чол. Отримали роботу за сприянням районної філії 390 чол. З них особи, які мали статус безробітного, склали 271 чол.

Проведено 7 семінари «Як розпочати свій бізнес» (взяли участь 45 осіб). Одноразова допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності не надавалася у зв’язку з відсутністю заяв на отримання допомоги.

 

Розширення кількості послуг, що надаються

в електронному форматі

 

В районі запроваджено роботу через систему iGov. Але звернень у звітному періоді в електронному форматі не надходило.

Станом на 01 липня 2019 року до відділу з питань надання адміністративних послуг надійшло – 5283 звернень, надано адміністративних послуг – 5179, відмовлено – 12, надано консультацій – 5303.

 

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад

 

Станом на 01 липня 2019 року у спільній власності територіальних громад Нижньосірогозького району знаходиться 16 комунальних підприємств, установ та закладів.

Для раціонального використання майна спільної власності територіальних громад району проводиться робота щодо передачі будівель в оперативне управління та надання в оренду підприємствам, установам, організаціям, всього укладено 36 договорів оренди. До районного бюджету за січень-червень 2019 року надійшло 9 621 грн. 27 коп. плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності.

 

Інвестиційна діяльність

 

З метою збільшення надходжень інвестицій в економіку району постійно проводиться моніторинг земельних ділянок, на території району знаходиться 14 вільних земельних ділянок для провадження інвестиційної діяльності.

При Нижньосірогозькій районній державній адміністрації функціонує офіційний веб-сайт на якому постійно оновлюється  інформація стосовно інвестиційної діяльності та перспективних майданчиків для можливості впровадження інвестиційних проектів.

Впроваджуються 4 інвестиційні проекти, роботи з реалізації розпочато з 2017 року орієнтований термін завершення робіт 2020 рік.

Всі проекти з виробництва альтернативної енергії:

– смт. Нижні Сірогози – ТОВ «Санлайт – Нижні Сірогози», земельна ділянка в межах населеного пункту площею – 24,7 га. Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2019 р.р. Загальна вартість проекту становить 10 000,0 тис. грн.

– с. Першопокровка – ТОВ «Пошта-маркет» земельна ділянка в межах населеного пункту – 14,6 га (сонячна електростанція потужністю – 4,5 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 193 481,4 тис. грн.

– с. Сірогози: ТОВ «Енергія III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 6,3 га (сонячна електростанція потужністю – 3,0 МВт) та ТОВ «Мережі  III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 5,5 га (сонячна електростанція потужністю – 2,0 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 10 000,0 тис. грн.

За усіма інвестиційними проектами розроблено та затверджено детальні плани території та проекти землеустрою, Першопокровською та Сірогозькою сільськими радами вже підписано договори оренди земельних ділянок.

Також розпочато підготовчі роботи щодо реалізації 2 інвестиційних проектів в галузі сільського господарства:

ТОВ «Дружба-5», встановлення крапельного зрошення до 100 га, Новоолександрівська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2019 рік. Загальна вартість проекту 1 500,0 тис. грн.

ТОВ «Агродом» встановлення насосної станції та додаткових систем зрошення орієнтовною площею 1114,3 га, Степненська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2019 рік. Загальна вартість проекту 50 000,0 тис. грн.

 

Закупівля продукції (товарів, робіт, послуг) для регіональних потреб

 

З  метою формування річного та тримісячного незнижуваного запасу продовольчого зерна в обсягах, необхідних для забезпечення населення району хлібопродуктами на 2018/19 маркетинговий рік, залежно від норм споживання зерна на одну особу та чисельності населення по Нижньосірогозкому району, станом на 01 липня 2019 року тримісячний незнижуваний запас продовольчого зерна сформовано в обсязі 1083 тонни, при потребі 550 тонн, що становить 206,3 % від потреби.

 

Розвиток реального сектору економіки

Агропромисловий комплекс. Сільське господарство

 

Під урожай 2019 року посіяно ярих культур 31230 га що становить 100,1 відсоток від плану. В тому числі на зерно 4705 га. або 67,8 відсотки до плану.

Збирання ранніх зернових завершено. Скошено 46330 га, намолочено 127114 тонн зерна, що складає 97,8 відсотка від плану. Середня урожайність ранніх зернових – 27,4 центнерів з гектара. В тому числі по культурах:

– озима пшениця – 28,1 ц.;

– озиме жито – 25,3 ц.;

– озимий ячмінь – 25,3 ц.;

– ярий ячмінь – 18,3 ц.;

– горох – 17,5 ц.

Крім того скошено ріпаку озимого на площі 5075 га., намолочено 8541 тонна при урожайності 16,8 центнера з гектара.

З початку року 4 сільгосптоваровиробниками району залучено інвестицій на придбання техніки у сумі 1404,8 тис. грн., а саме придбано 8 одиниць сільськогосподарської техніки.

Станом на 01 липня 2019 року по фермерському господарству «Молочний фонтан» кількість великої рогатої худоби зменшилося на 1 голову у порівнянні з початком року і становить 163 голови, в т.ч. корови – 80 голів, крім того господарством «Молочний фонтан» подано документи на спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів у сумі 72,0 тис. грн. на 80 голів. Дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби скористалися 275 фізичних осіб на 550 голів у сумі 839,3 тис. грн..

 

Паливно-енергетичний комплекс. Упровадження ресурсо- й енергозберігаючих технологій

 

В рамках програми теплий кредит за період січень – червень 2019 року до ПАТ «Державний Ощадбанк України» за пільговими кредитами звернулося 16 осіб на загальну суму 618,687 тис. грн., з них отримало 11 осіб на суму 388,674 тис. грн.

Для забезпечення підготовчих робіт до проведення термосанації заплановано провести капітальний ремонт покрівлі Нижньосірогозької та Верхньосірогозької загальноосвітніх шкіл,  розпочато роботи, виготовлено проектно-кошторисні документації. Проведено  капітальний ремонт у приміщеннях Сірогозької ЗОШ І-ІІІ ст. Замінено 136  вікон та 16 дверей на загальну вартість 915.6 тис. грн. , в т.ч. 727,0 тис. грн.. – державний бюджет, 136,6 тис. грн. – районний бюджет,  та 52,0 тис. грн. – благодійна допомога.

Станом на 01 липня 2019 року розпочато капітальний ремонт системи опалення  із заміною 2-х опалювальних котлів Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ ст. на 136,0 тис. грн. Також замінено двері у ДНЗ «Зірочка» в с. Верби за рахунок місцевого бюджету на суму 4,0 тис. грн.. Здійснено ремонт фасаду адміністративної будівлі Вільненської сільської ради на суму 250,0 тис. грн.., також проведено ремонт кабінетів, вестибюлю адміністративної будівлі Сірогозької сільської ради на загальну суму 269,5 тис. грн..

На реконструкцію вуличного освітлення району з місцевих бюджетів селищної, сільських рад витрачено коштів на загальну суму 1268,183 тис. грн..

 

Транспорт, дорожнє господарство

 

Станом на 01 липня 2019 року на території району займаються перевезенням пасажирів ФОП Де-Луко та ПАТ АТП – 16542, у звітному періоді нелегальних перевезень не зафіксовано.

За перше півріччя пасажирооборот складає – 9454,9 млн. пас. км.;  кількість перевезених пасажирів складає – 123,5 тис.

В районному бюджеті на 2019 рік передбачені компенсаційні виплати за пільгове перевезення на суму 225,0 тис. грн. Фактично протягом січня-червня нараховано 153,6 тис. грн., профінансовано 131,4 тис. грн.; поточна заборгованість на 01 липня 2019 року становить 22,2 тис. грн.

На території району безперебійно працює асфальтний завод філії «Нижньосірогозькийрайавтодор» по випуску асфальто-бетонної суміші за звітний період виготовлено 756,1 тон. Філією здійснено ямкового ремонту 6463 кв.м. на загальну суму 3488,45 тис. грн..

Сільськими, селищною радами на 2019 рік заплановано проведення робіт з ямкового ремонту вуличної мережі на загальну суму 1910,0 тис. грн.., станом на 01 липня 2019 року проведено роботи з ямкового ремонту вуличної мережі на загальну суму 74,90 тис. грн..

Прокладено асфальт в напрямку Нижні Торгаї – Нижні Сірогози близько 4,3 кілометра нового асфальту, здійснено ямковий ремонт, зроблено з’їзд із траси М-14. Загальна вартість робіт 30,8 млн. грн., з районного бюджету виділено співфінансування 1,5 млн. грн.

 

Розвиток інформаційної сфери, телекомунікації і зв’язку

 

Населення району своєчасно інформується про події, що відбуваються на території району, в області та в Україні.

Районною редакцією  «Червоний промінь» щотижня виходить районна газета. З початку 2019 року даною редакцією було запущено роботу районного сайта «Нижні Сірогози.Сity». Крім того, районною державною адміністрацією, районною радою, районними установами, організаціями, закладами освіти району ведуться сайти та сторінки у соціальній мережі (Фейсбук), які активно та своєчасно наповнюються інформацією.

Тільки у сторінки «Нижньосірогозька районна державна адміністрація» на facebook – 1985 підписників.

Систематично ведеться аналіз наповнення  відповідних розділів офіційного сайту органів влади району інформаційними матеріалами та забезпечується підготовка і подання матеріалів для їх подальшого оновлення. У першому півріччі 2019 року тільки у рубриці «Новини» розміщено 785 публікацій.

Органами влади району постійно підтримується пошукова та видавнича діяльність місцевого краєзнавця, письменника та дослідника «Книги-пам’яті» Безуха Ю.В. У червні 2019 року за рахунок коштів районного бюджету в сумі 19 978 грн. було надруковано нову книгу Безуха Ю.В. «Шляхи Геродота».

 

Туристично-рекреаційний комплекс

 

В історико-краєзнавчій музейній кімнаті експонувалася книжково –документальні виставки «Україна – соборна держава», «Гірчить полином пам’ять Чорнобиля», «Події другої світової війни в літературі», «Європа – наш спільний дім».

Проведено 5 екскурсії для 85 учнів Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Розроблено чотири туристичні маршрути в електронному вигляді для розміщення в інтернет ресурсах.

Торговельна діяльність

 

В районі функціонує 2 споживчі товариства, налічується 112 підприємств роздрібної торгівлі, 18 закладів громадського харчування та 8 підприємств побутового обслуговування.

Ведеться робота з суб’єктами господарювання торговельної мережі району, які мають значний вплив на цінову ситуацію на споживчому ринку, щодо стабілізації (зниження) рівня цін на продовольчі товари та можливості безпосередньої поставки продуктів харчування в торговельну мережу підприємствами-виробниками шляхом укладання прямих договорів поставок.

Обсяг роздрібної  торгівлі споживчої кооперації за січень-червень 2019 року складає 1070,3 тис. грн.

Також в районі функціонує ринок «Хортиця». З метою підтримки місцевого товаровиробника на районному ринку «Хортиця» та спеціально відведених місцях для ринкової торгівлі на території населених пунктів району першочергово надаються місця сільгосппідприємствам, фермерським господарствам та особистим підсобним господарствам населення району, які реалізують власну продукцію. Місця для реалізації продукції надаються згідно виду привезеної продукції і в залежності від виду продукції місця реалізації продукції можуть коригуватися.

Щочетверга на районному ринку «Хортиця» проводяться виставки-продажі сільськогосподарської продукції місцевих та вітчизняних виробників всіх форм власності.

 

Підвищення якості життя населення

Соціальна сфера. Зайнятість населення та ринок праці

 

За рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття пройшли професійне навчання 171 зареєстрованих безробітних (170 – підвищення кваліфікації, 1 – перепідготовку). Працевлаштовано 96 безробітних з числа соціально-незахищених верств населення, 5 учасники антитерористичної операції.

Здійснено 13 рейдів, перевірено 66 роботодавців, виявлено 98 нелегальних працівників, працевлаштовано 97. Проведено 6 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, відповідно до рішення якого затверджено план заходів по легалізації робочих місць та заробітної плати на 2019 рік; проаналізовано стан виконання завдання Програми зайнятості населення Нижньосірогозького району до 2020 за 2018 рік та результати моніторингу працевлаштування громадян в районі.

Нижньосірогозькою районною філією Херсонського обласного центру зайнятості проведено 4 семінари «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці», в яких взяли участь 22 безробітних, 2 семінари з гендерних питань, в якому взяли участь 19 безробітних та 4 профорієнтаційних семінарів для безробітних «Жінка на ринку праці», в яких взяли участь 29 осіб.

 

Грошові доходи населення та заробітна плата

 

За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатного працівника в районі за І квартал 2019 року становить 6741,00 грн., що на 12,9 % менше за середньообласний показник (7742.00 грн.) та у 1,6 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн.).

У січні-червні 2019 року в районі відбулося 6 засідань  тимчасової комісії з питань погашення заборгованості заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати. 7-ми субʼєктам господарської діяльності надані відповідні рекомендації.

За статистичними даними станом на 01 червня 2019 року та за оперативними даними станом на 01 липня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

 

Соціальне забезпечення

 

З метою забезпечення підтримки мешканців району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, за рахунок районного бюджету у звітному періоді надано матеріальну допомогу 85 особам на загальну суму 98,7 тис. грн. За рахунок коштів сільських (селищної) рад у лютому до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 40 воїнам-інтернаціоналістам надана матеріальна допомога на загальну суму 47,5 тис. грн.

Для здійснення фінансової підтримки районної ради ветеранів в районному бюджеті на 2019 рік передбачені кошти на суму 54,0 тис. грн. (профінансовано 28,3 тис. грн.); районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – на суму 15,5 тис. грн. (профінансовано стовідсотково); районної громадської організації «Учасники антитерористичної операції Нижньосірогозького району» – на суму 37,0 тис. грн.(фінансування не відбувалося).

Станом на 01 липня 2019 року на території  району проживає 4 учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилось 90 і більше років, які стовідсотково отримують щомісячну стипендію. За рахунок селищного та сільських бюджетів у поточному періоді виплачено коштів на суму 6,9 тис. грн.

З початку року проведено 135 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, визначено потребу громадян в одержанні соціально-побутових послуг на платній та безоплатній основі. Взято на обслуговування 30 осіб, знято з обслуговування – 37 осіб.

Терцентром обслуговується 1358 осіб. Надано 32498 безкоштовних та 1012 платних послуг. Всього надається 57 видів соціальних послуг.

Комунальним закладом «Нижньосірогозький районний центр сім’ї, дітей та молоді» для жителів району було прочитано 16 лекцій «Гендерна політика в Україні», «Протидія торгівлі людьми», «Говоримо про насильство». Заходами охоплено 107 осіб, роздано 87 інформаційних буклетів. Надано 176 індивідуальних послуг, охоплено 32 особи.

До управління від Нижньосірогозького  відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 32 повідомлення про сім’ї, де вчинено домашнє насильство в сім’ї (у т.ч. у деяких сімʼях – неодноразово). Станом на 01 липня 2019 року до банку даних внесено 22 сімʼї. Складено 10 актів з’ясування обставин вчинення домашнього насильства.

На обліку в комунальному закладі «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» перебувало 7 родин, в яких виховуються 16 дітей, у тому числі 3 родини, в яких виявлене жорстоке поводження відносно 4 дітей. Надано 85 соціальних послуг: 33 – психологічні, 46 – інформаційні, 2 – допомога у влаштуванні до навчального закладу, 4 –  соціально-медичних.

На обліку перебуває 3 родини (9 дітей), в яких вчинено домашнє насильство, із них – 2 родини, де виявлено факти жорстокого поводження відносно 3 дітей.

На обліку служби у справах дітей перебуває 3 дитини, які постраждали від домашнього насилля (1 – фізичне, 2 – психологічних).

Відділом освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації забезпечено оздоровленням у червні 16 дітей в ДОТ «Прибрежний» під час їх участі у «Дитячій Олімпіаді Херсонщини», з районного бюджету профінасовано 96,8 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації та сільськими, селищними радами були укладено договори з ДЗОВ «Приморський» (Генічеський район), відповідно до яких придбано 64 путівки. На закупівлю путівок та підвезення дітей до табору з районного, сільських та селищного бюджетів витрачено 536,6 тис. грн. Всі путівки надано дітям пільгових категорій, зокрема, дітям учасників АТО, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Послуги оздоровлення в даному таборі отримали 64 дитини з 20 червня по 06 липня 2019 року.

 

Гуманітарна сфера

Охорона здоров’я

 

У районі функціонує мережа лікувальних закладів:

КНП «Нижньосірогозький центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входить – 6 амбулаторій, 1 – фельдшерсько-акушерський пункт, 13 – фельдшерських пунктів на 18 ліжко-місць денного стаціонару. Забезпеченість кадрами на первинному рівні: лікарями – 44,4%, середній медичний персонал 80%.

З метою профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань на туберкульоз флюорографічно обстежено – 1924 осіб. Кількість обстежених флюорографічно (на 1000) 144,2 %.

Станом на 01 липня 2019 року між пацієнтом та лікарем всього заключено – 11 534 декларацій, у звітному періоді заключено – 2 437 декларацій, отоварено рецептів за програмою «Доступні ліки» на суму 97,0 тис. грн.

Триває будівництво нової амбулаторії в селі Верби, для якої вже отримано новий службовий автомобіль марки «Рено-Дастер». На фінансування даного проекту з державного бюджету виділено 6 млн. грн.

Також на території району функціонує Центральна районна лікарня на 85 ліжко – місць. Забезпеченість лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення – 54,0 ліжок.

В  системі  охорони  здоров’я  Нижньосірогозької  ЦРЛ  працює – 142 особи, з них 21 лікарі. Забезпеченість населення району  лікарями  на 10 тис. населення становить 14 %, що вдвічі менше норматива. Кількість населення на одного  лікаря становить 749 осіб. Середніх медичних працівників – 57. Кількість населення на одного  середнього  медичного  працівника – 276  осіб.

Нижньосірогозька центральна районна лікарня перетворена в комунальне некомерційне підприємство «Нижньосірогозька центральна районна лікарня» рішенням XXXII сесії районної ради сьомого скликання від 14 лютого 2019 року № 835.

У звітному періоді пройшли медогляд учасники АТО – 5 чол. На обліку у жіночій консультації перебувало – 42 вагітних. Материнської та малюкової смертності не зареєстровано. Проведено профілактичних оглядів жінок –1840 чол. Вперше  оформлено інвалідність – 4 чол. Захворіло на туберкульоз – 3 чол. Забезпечено пільговим зубопротезуванням – 17 чоловік на суму – 20991,17  грн. Онкозахворюваність на 10 тис. населення становить 16 або 25 випадків.

Проходить навчання головний лікар в інституті бізнес-освіти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (підготовка  нового покоління управлінських керівних кадрів для сфери охорони здоров’я, здатних проводити успішні реформи в медичній сфері).

Тривають ремонтні роботи рентгенологічного кабінету центральної районної лікарні, обсяг фінансування на 2019  рік  для виконання необхідних робіт складає: обласний бюджет – 371350,00 грн. (50%); фінансування з боку учасника ( районна рада) – 333658,00 грн. (44,9 %); фінансування з боку організації-партнера  – 37700,00 грн. (5,1%); Разом сукупне фінансування становить – 742708 ,00 грн.

Освіта

 

В районі функціонує 12 закладів  дошкільної освіти та 1 школа-сад. Заклади  дошкільної освіти відвідує  342 дитини. У населених пунктах, де відсутні заклади дошкільної освіти, функціонують групи короткотривалого перебування при  загальноосвітніх школах.  Всього дошкільні групи відвідують 22 дитини: с. Дем’янівка – 9, с. Сірогози -7, с. Вільне- 6.

Також для дітей дошкільного віку організовано підвіз шкільним автобусом із сіл: Зернове – 3 дитини,  Чехівка – 3 дитини та Донцово – 3 дитини до Вербівського ДНЗ «Зірочка».

На даний час комп’ютерною технікою забезпечено всі дошкільні навчальні заклади району.  Підключено до мережі «Інтернет» 7 закладів.

Станом на 01липня 2019 року  стан охоплення дошкільною освітою дітей 5-6 річного віку  становить 100 відсотків (всіма формами: ДНЗ,  дошкільними групами, соціальним патронатом).

У 2018/19 навчальному році у 13 загальноосвітніх навчальних закладах та Братській школі-сад навчається 1 386 учнів.

З метою організації навчально-виховного процесу за Концепцією «Нова українська школа», на придбання  дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів 1-х класів  та початкових класів закладів загальної  середньої освіти передбачено 1997,7 тис. грн., в тому числі із залишків освітньої субвенції  2018 року 1334,55 тис. грн.,  субвенції з державного бюджету в сумі 605,199 тис. грн. та співфінансування  з  районного бюджету в сумі  57,910 тис. грн. У квітні придбано  шкільні меблі,  засоби навчання та телевізори для  учнів 1-х  класів 2019/20 навчального року. Також у червні 2019 року розпочато закупівлю  шкільних меблів, дидактичних матеріалів та  комп’ютерного обладнання для   початкових класів.

Районним бюджетом на 2019 рік передбачено кошти на харчування  учнів 1-4 класів в сумі 420,0 тис. грн., що забезпечило можливість у харчуванні   учнів  до травня 2019 року.

Крім того, надано іншу субвенцію Анатолівською, Вербівською, Верхньоторгаївською,  Сірогозькою,  Вільненською сільськими радами та Іванівською районною радою на безкоштовне харчування учнів 1-4 класів   Анатолівської ЗОШ І-ІІ ст (16,0 тис. грн.), Вербівського закладу ПЗСО (50,0 тис. грн.), Верхньоторгаївської ЗОШ І-ІІ ст. (40,0 тис. грн.),  Сірогозької ЗОШ І-ІІІ ст. (30,0 тис. грн.), Вільненської ЗОШ І-ІІІ ст. (142,5 тис. грн.).

Для забезпечення  стовідсоткового охоплення дітей загальною середньою освітою систематично здійснюється  підвіз 120 учнів  в сільській місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою забезпечення доступності отримання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами на базі Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів функціонують два класи з інклюзивною формою навчання  (1-А та 2-А класи).

На даний час проводиться профорієнтаційна робота серед випускників 11-х класів  загальноосвітніх шкіл району щодо навчання за районною програмою «Розвиток людського капіталу Нижньосірогозького району» на 2018 – 2023 роки.  Станом на 01 липня 2019 року.   з числа випускників 11-х класів звернулося  4 особи.  У зв’язку з тим, що на даний час триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів, дані особи не визначилися із  формою  вступу на навчання.

Станом на 01 липня 2019 року за Програмою «Розвиток людського капіталу» вже навчається 5 осіб, з них вступили на  навчання 1 особа до Бериславського  педагогічного коледжу та 2 учасника АТО до вищих навчальних закладів. З районного бюджету на весь період навчання виділено кошти в сумі 33546 грн., з сільського  бюджету  Степненської  сільської ради – 8034 грн., з селищного бюджету – 8100 грн.

У кожному закладі освіти  в класних кімнатах, коридорах розміщені профорієнтаційні стенди, які постійно оновлюються актуальними матеріалами для майбутніх абітурієнтів.

З метою пропаганди професії військового у закладах освіти створені інформаційні куточки, на яких розміщені матеріали про діяльність і умови вступу до військових навчальних закладів.

У системі освіти району  функціонує один позашкільний навчальний заклад-комунальний заклад «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва», який здійснює багатопрофільне навчання, виховання  та розвиток творчих здібностей дітей в позаурочний час за напрямками: туристсько-краєзнавчий, художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний, соціально-реабілітаційний, дослідницько–експериментальний.  У закладі  діє  31 гурток, які відвідують  396 вихованців.

Встановленні по одній каруселі «Місяць»  в ДНЗ (дитячий садок) № 2 та ДНЗ (дитячий садок) № 3, в центральному ЗДО (яслі /садок)  № 1 – одна карусель із сидіннями,   одна гірка, дві каруселі «Місяць».   Загальна вартість обладнання становить 68440,0 грн.

Також встановлено обладнання на дитячому майданчику у с. Вільне за рахунок місцевого бюджету на суму 25,0 тис. грн..

 

Культура і духовність. Охорона культурної спадщини

 

Аматорським мистецтвом охоплено всі жанри. У закладах культури клубного типу району діє 170 клубних формувань, якими охоплено 1200 учасників. 3 аматорських колективи району носять звання «народний», 1 – «зразковий».

У районі налічується 130 майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Всього клубними закладами підготовлено та проведено 750 культурно-мистецьких заходів районного рівня.

Поповнено музейну кімнату 25 експонатами: черепиця, предмети побуту.

На території Нижньосірогозького району функціонує 16 бібліотек, 10 бібліотек мають комп’ютери та 9 бібліотек мають копіювально – розмножувальну техніку. 7 бібліотек надають нові бібліотечні послуги  на основі мережі Інтернет.

На базі комунального закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека»  працюють  безкоштовні   курси комп’ютерної грамотності для людей поважного віку. Для користувачів молодшого шкільного  віку діє клуб за інтересами «Комп’ютерляндія».

Усі користувачі бібліотеки користуються послугами Інтернет-центру безкоштовно.

Проведено підписку для комунального закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека на І квартал на суму 1800 грн. в кількості18 видань, на ІІ квартал на суму 1700 грн.

У комунальному закладі «Нижньосірогозька школа естетичного виховання» проведено 8 концертів для батьків та громадськості.

З метою покращення матеріально-технічної бази для школи естетичного виховання придбано піаніно 40,0 тис. грн. та караоке центр 15,0 тис. грн.

Завершено ремонтні роботи у приміщеннях сільських будинків культури (Анатолівської, Вільненської, Першопокровської та Вербівської (с. Донцове та Верби) сільських рад) на загальну суму 395,0 тис. грн.., також тривають роботи по встановленню внутрішнього санітарного вузла у КЗ «Нижньосірогозький районний будинок культури» станом на 01 липня 2019 року використано кошти на загальну суму 14,4 тис. грн..

Придбано музичну апаратуру Сірогозькою сільською радою для сільського будинку культури на загальну суму 25,5 тис. грн..

Придбано бюст Т.Г. Шевченку Вербівською сількою радою на суму 9,0 тис. грн.. проводяться ремонтні роботи по облаштуванню стели біля пам’ятника та алеї.

 

Розвиток громадянського суспільства

 

З початку року проведено 67 консультацій з громадськістю: 44 в рамках засідань, нарад; 5 – у форматі зустрічей; 14 – в формі електронних консультацій (публікації на офіційному сайті органів влади району); засідань за «круглим столом» – 1; в форматі засідань громадської ради – 3.

Крім того, при районній державній адміністрації діє громадська  рада, представників якої залучено до роботи районних комісій, засідань колегій, районних комітетів, робочих груп, спостережливих комісій, координаційних рад та інших консультативно-дорадчих органів районної державної адміністрації. З початку 2019 року проведено 2 засідання громадської ради при районній державній адміністрації, на яких розглядалися наступні питання: звіт голови громадської ради при районній державній адміністрації за 2018  рік; про підсумки показників соціально-економічного розвитку району та виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Нижньосірогозького району за 2018 рік; забезпечення  умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики та про включення до громадської ради керівника ГО «СК «Тарпан», про роботу КЗ «Балка Великі Сірогози».

Крім того, у зв’язку з закінченням терміну повноважень діючого складу громадської ради при райдержадміністрації створено ініціативну групу з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства з обрання членів Громадської ради при Нижньосірогозькій районній державній адміністрації, затверджену головою районної державної адміністрації 11 червня 2019 року № 10/02-21/0/19.  11 червня 2019 року було проведене перше засідання ініціативної групи, на якому було обрано голову, заступника та секретаря даної групи, складено план роботи, визначено дату, місце проведення установчих зборів та кількісний склад нового складу громадської ради і затверджено зміст повідомлення ініціативної групи щодо проведення установчих зборів з формування нового складу громадської ради при райдержадміністрації. Ініціативною групою проведено роботу по збору заяв та документів від представників інститутів громадянського суспільства, які виявили бажання ввійти до нового складу громадської ради при райдержадміністрації. Всього, в установлений законодавством термін, до ініціативної групи надійшло 10 заяв.

Фізична культура і спорт

 

На шпальтах районної газети   «Червоний промінь», інтернет-сайтах Нижньосірогозької районної державної адміністрації, селищної ради, сайті Херсонської обласної федерації футболу постійно висвітлюється інформація  про участь спортсменів району у змаганнях  районного, обласного, Всеукраїнського рівнів.

З метою пропаганди здорового способу життя та популяризації фізичної культури і спорту у районі щороку проводиться конкурс на кращу організацію фізкультурно-спортивної роботи та кращу організацію  створення умов для розвитку фізичної культури та спорту серед органів виконавчої влади.

У 2018/19 році забезпечено проведення районних спортивних змагань з визнаних у державі видів спорту серед спортсменів різних вікових груп (чемпіонати, кубки, турніри з футболу, волейболу, баскетболу, футзалу, легкої атлетики, настільного тенісу, стрільби кульової) та їх участь у обласних змаганнях.

У період із січня по червень 2019 року  проведено 23 районних  змагань та прийнято участь у 26-ти обласних змаганнях.

На базі комунального закладу «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа» функціонує 14 гуртків, з них: 13 гуртків з футболу та 1 з волейболу, які відвідують 196 дітей.

Серед вихованців  закладу у 2018/19 навчальному році виявлено дві обдаровані дитини (Перепросов Іван та Годило Максим), які  досягли успіхів у футболі та за бажанням можуть бути направлені на навчання до системи резервного спорту.

Для облаштування глядацьких трибун селищних спортивних об’єктів та споруд придбано 400 місць для сидіння на суму 120,0 тис. грн.

Інфраструктура життєзабезпечення

Житлово-комунальне господарство

 

Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат води  комунальними підприємствами району  за період січень-червень 2019 року  було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 357,652 тис. грн.. Кошти було спрямовано на заміну та ремонт 24 глибинних насосів на суму 165,585 тис. грн., придбання і використання комплектуючого обладнання та матеріалів на суму 125,626 тис. грн., витрати на аварійні та поточні ремонтні роботи склали 66,441 тис. грн.

Заборгованість за надані житлово-комунальні послуги Нижньосірогозького району складає 213,170 тис. грн.. За червень місяць нараховано 571,19 тис. грн. та сплачено за червень 551,22 тис. грн., рівень сплати складає 96,5 %. Працівниками комунальних підприємств ведуться бесіди з населенням щодо сплати заборгованості, вручаються рекомендаційні та попереджувальні листи.

Виконано всі роботи з технічної документації будівництва водогону від Іванівки до смт. Нижні Сірогози, проведено в травні тендер на виконання робіт загальна вартість яких складає 60 млн. грн.

 

Розвиток будівництва та забезпечення населення житлом

 

Обсяг виконаних будівельних робіт  – 244,0 тис. грн.

На отримання кредиту для придбання житлового будинку та реконструкції житла за програмою індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки  станом на 01 липня 2019 року звернулося 5 осіб (4 особи – придбання, 1 – реконструкція), з них одна особа отримала кредиту на реконструкцію житла на загальну суму 50,0 тис. грн. та 2 особи – на придбання житла 188,0 тис. грн., 1 особа – відмова.

Генеральний план с. Верби затверджений рішенням XXVII сесії Вербівської сільської ради  сьомого скликання від 20 березня 2019 року № 285. Отримано звіт про стратегічну екологічну оцінку по с. Зернове та с. Чеховка та розміщено на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та підлягають обговоренню. Виготовлення генеральних планів  сіл Донцове та Партизани в стадії завершення (наданий на екологічну експертизу).

Рішенням 28 сесії 7 скликання від 29 травня 2019 року № 216 затверджено генеральний план села  Нижні Торгаї Херсонської області.

 

Захист довкілля

Охорона навколишнього природного середовища

 

Станом на 01 липня 2019 року схеми санітарної очистки населених пунктів розроблені Нижньосірогозькою селищною радою, Вербівською, Дем’янівською, Новопетрівською, Нижньоторгаївською та Анатолівською сільськими радами.

Тривають будівельні роботи по реалізації в селищі проекту «Реконструкція каналізаційної системи смт Нижні Сірогози, Херсонської області».  Ведуться земляні роботи по підготовці  котловану під майбутню станцію біологічної очистки. Планується ввести в експлуатацію нові сучасні очисні споруди до кінця поточного року.

 

Техногенна безпека та цивільний захист населення

 

Для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Нижньосірогозькому районі створено резерв паливно-мастильних матеріалів, який складає 950 л. бензину та 575 л. дизельного палива.

Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій селищній, сільських радах  створений запас піскосуміші складає –20,3 т (піску – 8,8 т., 11,5 т – протиожиледної суміші). Здійснюється заготівля  посипкового матеріалу.

Нижньосірогозькою районною лікарнею ветеринарної медицини були проведені роботи з профілактики сказ собак – 3137 голови., сказ котів – 2303 голови., ВРХ сибірка – 2826 голів., Коні сибірка – 18 голів, свині чума – 741 голів, птиця Ньюкаслськат хвороба – 20 тис.голів та проведені дослідження ВРХ лейкоз – 2803 голови., ВРХ бруцельоз – 2803 голови.., ВРХ лептоспіроз – 100 голови, сетаріоз – 300 голів, лисиці сказ 8 голови., ВРХ ящур всіх типів 2803 голови., ВРХ заразний вузликовий дерматид 2803 голови., ВРХ гіподерматоз (підшкірний овод) 2803 голови, ВРХ туберкульоз  – 3602 голови, коні сап – 18 голів, птиця грип – 30 голів,собаки сказ – 1 голова.

Функціональне навчання керівного складу і фахівців місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, підприємств, установ та організацій в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області заплановано 38 осіб, навчання пройшли 44 особи.

 

Регіональна політика

 

Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15.02.2019 року № 128 затверджено висновки щодо відповідності проектів рішень Вербівської та Дем’янівської сільських рад  Нижньосірогозького району Херсонської області стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України.

Рішенням XXVII чергової сесії Вербівської сільської ради сьомого скликання від 20 березня 2019 року № 283 вирішено об’єднатися з територіальними громадами села Дем’янівка Дем’янівської сільської ради, сіл Верби, Донцове, Зернове, Партизани, Чеховка Вербівської сільської ради у Вербівську об’єднану територіальну громаду Нижньосірогозького району Херсонської області з адміністративним центром у селі Верби.

Рішенням позачергової сесії Дем’янівської сільської ради сьомого скликання від 03 липня 2019 року № 277 вирішено об’єднатися з територіальними громадами села Дем’янівка Дем’янівської сільської ради,  сіл Верби, Донцове, Зернове, Партизани, Чеховка Вербівської сільської ради у Вербівську об’єднану територіальну громаду Нижньосірогозького району Херсонської області з адміністративним центром у селі Верби.

 


Довідка

про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Нижньосірогозького району у 2018 році

 

Впровадження заходів, спрямованих на стабілізацію економічного і соціального розвитку району, об’єднання зусиль усіх гілок влади навколо спільних проблем та інтересів дозволило забезпечити наступні результати у 2018 році.

Населення: станом на 1 листопада 2018 року наявне населення – 15 391 (осіб), постійне населення – 15 529 (осіб). Загальний приріст (скорочення) чисельності населення в районі у січні – жовтні 2018 року – (- 200) осіб. Природний рух населення в районі у січні – жовтні 2018 року: кількість живо народжених – 85 (осіб), кількість померлих – 215 (осіб), природній приріст, скорочення (-130).

 

Підвищення обороноздатності району

Територіальна оборона в районі

 

Для фінансування заходів, пов’язаних з проведенням навчальних зборів з особовим складом роти охорони Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного районного військового комісаріату, на підготовленому стрільбищі біля с. Дружбівка Іванівського району (31 березня 2018 року) та тактичних навчань з особовим складом 124-ї окремої бригади територіальної  оборони у період  з 03 по 12 вересня 2018 року та у період з 05 по 14 грудня 2018 року у м. Генічеськ з районного бюджету використано кошти в сумі 121,278 тис. грн.

Підприємцями, фермерськими господарствами, підприємствами, організаціями та установами, навчальними закладами надавалася  благодійна та волонтерська допомога продуктами харчування, засобами гігієни, товарами та предметами повсякденного вжитку військовим частинам Збройних Сил України  на загальну суму 127,5 тис. грн.

З метою вдосконалення навчально-матеріальної бази для одержання теоретичних знань і набуття практичних навичок юнаками під час проведення занять з допризовної підготовки у навчальних закладах за власні кошти педагогічних працівників проведено оновлення стендів.

З початку 2018 року центральною районною лікарнею проведено медичний огляд під час приписки 60 осіб на суму 8,491 тис. грн., призову на строкову військову службу 144 осіб на суму 20,379 тис. грн., призову на військову службу за контрактом 30 осіб на суму 5,103 тис. грн.

Фінансування заходів пов’язаних з медичним забезпеченням на загальну суму 33,973 тис. грн. здійснювалося за рахунок коштів, виділених на фінансування центральної районної лікарні.

Доставка призовників під час призовної кампанії на строкову військову службу та службу за контрактом на медичне обстеження до обласного центру, Херсонської обласної психіатричної лікарні та на обласний призовний пункт здійснювалася у супроводі представників Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного районного військового комісаріату. Для підвезення призовників під час призовної кампанії (строкової військової служби та служби за контрактом) з початку 2018 року з районного бюджету використано кошти в сумі 55,349 тис. грн.

З початку 2018 року 14 особам – військовослужбовцям, членам сімей військовослужбовців, призваних за контрактом до Збройних Сил України, надано одноразове матеріальне заохочення на загальну суму 52,122 тис. грн.

Загалом станом на 10 січня 2019 року на фінансування заходів з відбору громадян до вступу на військову службу за контрактом, призову на строкову військову службу з районного бюджету використано кошти у сумі  141,444 тис. грн.

Укладено договір по виконанню мобілізаційного завдання щодо створення незнижувального запасу паливо-мастильних матеріалів на АЗС на особливий період.

До комунального підприємства доведено обсяг мобілізаційного завдання з надання комунальних послуг – водопостачання для задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту на особливий період.

 

Економіка та підприємництво

 

За січень – грудень 2018 року до загального фонду місцевих бюджетів району з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло фінансових ресурсів на загальну суму 180 636,5 тис. грн.

Планові показники  доходної частини загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів ) за січень – грудень місяць  2018 року виконано на 110,9 %, при плані 67 686,1 тис. грн. фактично надійшло 75 035,6 тис. грн. Понад план отримано 7 349,5 тис. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 10 268,4 тис. грн., або на 15,9 відсотка.

Основними джерелами наповнення бюджету є:

– податок на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 108,8%, перевиконання складає 2241,6 тис. грн (при плані 25409,2 тис. грн. надійшло 27650,8 тис. грн). Питома вага цього податку в загальному обсязі надходжень становить 36,9%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року  досягнуто зростання  на  24,0 відсотка, або на 5354,3 тис. грн.;

– податок на майно – виконано на 109,1 % до плану, визначеного в розписах місцевих бюджетів (при плані 19720,1 тис. грн. надійшло 21507,8 тис. грн., в тому числі отримано податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 708,2 тис. грн., плати за землю – 20676,9 тис. грн., транспортного податку – 122,7 тис. грн.), перевиконання складає 1787,7 тис. грн., та становить 28,7 % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року по платі за землю  становить 8,2 відсотків або 1573,3 тис. грн.;

– єдиний податок – при плані 18475,8 тис. грн. фактично надійшло 21341,5 тис. грн., виконання становить 115,5%, та 28,4 % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року становить 17,0 відсотків або 3105,1 тис. грн.;

– акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, виконано за січень – грудень поточного року на 107,3 відсотка, при плані 306,5 тис. грн, фактично надійшло 329,0 тис. грн. Від акцизного податку з пального – 2275,6 тис. грн. Питома вага цих податків в загальному обсязі надходжень становить 3,5%.

– 2,5  відсотка від надходжень загального фонду, складають інші надходження.

До спеціального фонду, (без урахуванням трансфертів ) надійшли  кошти в сумі  3858,2 тис. грн.,  в тому числі надійшло власних  надходжень  3355,3 тис. грн.

Видатки за січень – грудень 2018 року були здійснені на загальну суму 171 508,2 тис. грн.

 

Поліпшення бізнес-клімату та створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності

 

Протягом січня-грудня 2018 року Нижньосірогозькою районною філією Херсонського обласного центру зайнятості проведено 15 семінарів, на тему: «Як розпочати свій бізнес», прийняли участь – 132 безробітних. Організовано надання 35 індивідуальних консультацій з питань підприємництва.

Одноразова допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності не надавалася у зв’язку з відсутністю заяв на отримання допомоги.

 

Розширення кількості послуг, що надаються в електронному форматі

 

Розпорядженням голови районної державної адміністрації: від 21.05.2018р. №165 «Про затвердження переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Нижньосірогозької районної державної адміністрації Херсонської області» збільшено кількість  послуг, що надаються через ЦНАП до 136-ти позицій (відповідно до розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р, зі змінами від 11 жовтня  2017 року № 782-р).

На матеріально-технічне оснащення ЦНАПу у 2018 році витрачено 14 000 грн.

Приміщення ЦНАПу відповідають вимогам, визначеними Примірним регламентом центру надання адміністративних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 2013 року № 588.

Розвиток ринкової інфраструктури

 

Станом на 01 січня 2019 року на території Нижньосірогозького району створено 2 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи: «Прана», «Молокоперлина», в тому числі СОК «Молокоперлина» створено у травні 2018 році на території Нижньоторгаївської сільської ради.

На території Новопетрівської сільської ради працює кооператив «Селена» з Великолепетиського району. Домогосподарством Білецький В.А., який входить до даного кооперативу у 2018 році завершено будівництво господарських приміщень ферми сімейного типу та за підтримки ТОВ «Данон Дніпро» та фонду «Добробут громад» отримано відповідне обладнання та 3 голови  племінних телиць  орієнтовною сумою 6 тис. доларів США.

 

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад

 

У 2018 році у спільній власності територіальних громад Нижньосірогозького району знаходилось 16 комунальних підприємств, установ та закладів.

Для раціонального використання майна спільної власності територіальних громад району проводилась робота щодо передачі будівель в оперативне управління та надання в оренду підприємствам, установам, організаціям, всього укладено 36 договорів оренди. До районного бюджету за 9 місяців 2018 року надійшло 11,94 тис. грн плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності.

Рішенням ХХІV сесії районної ради сьомого скликання від 30 березня 2018 року № 635 утворено Нижньосірогозьку районну комунальну установу «Балка Великі Сірогози».

 

Інвестиційна діяльність

 

З метою збільшення надходжень інвестицій в економіку району постійно проводиться моніторинг інвестиційної діяльності району, також розроблено інвестиційний профіль Нижньосірогозького району.

Станом на 01 січня 2019 року впроваджено 3 інвестиційні проекти, роботи з реалізації розпочато з 2017 року орієнтований термін завершення робіт 2020 рік.

Всі проекти з виробництва альтернативної енергії:

 • смт. Нижні Сірогози – ТОВ «Санлайт – Нижні Сірогози», 2 земельні ділянки в межах населеного пункту площею – 24,7 та 20,0 га. Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2019 р.р. Загальна вартість проекту становить 10 000,0 тис. грн.
 • с. Першопокровка – ТОВ «Пошта-маркет» земельна ділянка в межах населеного пункту – 14,6 га (сонячна електростанція потужністю – 4,5 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 193 481,4 тис. грн.
 • с. Сірогози: ТОВ «Енергія III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 6,3 га (сонячна електростанція потужністю – 3,0 МВт) та ТОВ «Мережі  III – го тисячоліття» земельна ділянка площею – 5,5 га (сонячна електростанція потужністю – 2,0 МВт). Термін впровадження інвестиційного проекту 2018-2020 р.р. Загальна вартість проекту 10 000,0 тис. грн.

За усіма інвестиційними проектами розроблено та затверджено детальні плани території та проекти землеустрою, готуються документи для підписання договорів оренди земельних ділянок.

Також планується реалізувати 2 інвестиційних проекти в галузі сільського господарства:

 • ТОВ «Дружба-5», встановлення крапельного зрошення до 100 га, Новоолександрівська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2019 рік. Загальна вартість проекту 1 500,0 тис. грн.
 • ТОВ «Агродом» встановлення насосної станції та додаткових систем зрошення орієнтовною площею 1114,3 га, Степненська сільська рада. Термін впровадження інвестиційного проекту 2019 рік. Загальна вартість проекту 50 000,0 тис. грн.

 

Закупівля продукції (товарів, робіт, послуг) для регіональних потреб

 

З  метою формування річного та тримісячного незнижуваного запасу продовольчого зерна в обсягах, необхідних для забезпечення населення району хлібопродуктами на 2018/19 маркетинговий рік, залежно від норм споживання зерна на одну особу та чисельності населення по Нижньосірогозькому району, станом на 01 січня 2019 року тримісячний незнижуваний запас продовольчого зерна сформовано в обсязі 550 тон, при потребі 550 тон, що становить 100,0 % від потреби.

 

Розвиток реального сектору економіки

Агропромисловий комплекс. Сільське господарство

 

Станом на 1 січня 2019 року сільгосптоваровиробниками району отримано валовий збір ранніх зернових та зернобобових культур у обсязі 124,5 тис. тон, що становить 90,5 % від завдання.

Під урожай 2018 року проведено посів зернових культур на площі – 49625 га, що становить 45,6 % від загальної площі ріллі, технічні культури посіяно на площі – 25044 га, картоплю та овоче-баштанні культури на площі – 1161 га, кормові культури на площі – 3084 га. Посів проведений з дотриманням науково-обґрунтованих сівозмін.

Сільгосптоваровиробниками району для проведення комплексу осінньо-польових робіт було придбано мінеральні добрива в обсязі 2571 тон діючої речовини, що становить, 100,4 % від потреби.

У 2018 році площі вирощування по інтенсивним технологіям збільшено до 59430 га, в тому числі: зернових культур на площі 44148 га, соняшнику – на 14214 га, овочів – на 110 га, сої – на 958 га, що на 2836 га більше ніж в минулому році.

Під урожай 2019 року посіяно озимих зернових 43869 га що становить 103,8 відсоток від плану. Окрім того посіяно озимого ріпаку на площі 5075 га, що становить 260,1 відсотка від запланованого.

З початку року сільгосптоваровиробниками району залучено інвестицій на придбання техніки у сумі 40 799,5 тис. грн., а саме придбано 54 одиниць сільськогосподарської техніки.

У 2019 році сільгосптоваровиробниками на території Першопокровської сільської ради додатково введено в експлуатацію 7,1 га краплинного зрошення.

Згідно ф. 24-сг «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» станом на 01.01.2019 по фермерському господарству «Молочний фонтан» кількість великої рогатої худоби у порівнянні з минулого року збільшилась з 141-х голів до 164-х. В т.ч. корови з 47 голів до 68.

У 2018 році фермерське господарство отримало бюджетну субсидію на безповоротній основі.

З метою відновлення галузі свинарства серед сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району проводилась організаційно-роз’яснювальна робота стосовно переваг, які можливо отримати від відновлення галузі тваринництва, про програми державної підтримки спрямовані на підтримку галузі свинарства.

Крім того при заступнику голови районної державної адміністрації проведено 2 наради за участю сільгосптоваровиробників та представників «Держпродспоживслужби».

За результатами проведеної роботи сільгосптоваровиробники району повідомили, що розглянуть можливість відновлення галузі свинарства у своїх підприємствах.

 

Паливно-енергетичний комплекс. Упровадження ресурсо- й енергозберігаючих технологій

 

З метою стимулювання населення та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків до впровадження заходів з енергозбереження в Нижньосірогозькому районі функціонує «Програма часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому фонді на 2017-2021 роки».

Фінансування Програми передбачено на 2017-2021 роки в сумі – 100 тис. грн. щороку.

Районним та селищним бюджетом на 2018 рік передбачено фінансування програми часткового відшкодування кредитів в сумі по 50 тис. грн.

За період 2018 року до ПАТ «Державний Ощадбанк України» за пільговими кредитами звернулося – 26 чоловік на загальну суму 864,216 тис. грн. Підготовлено до відшкодування частини відсотків в сумі 32,0 тис. грн. з районного та селищного бюджетів.

З метою проведення  термосанації будівель навчальних закладів,  у школах району проводяться  енергозберігаючі заходи:  заміна вікон, дверей, капітальні ремонти  систем опалення та тепломереж, заміна опалювальних котлів.

Для забезпечення підготовчих робіт до проведення термосанації будівель необхідно провести  капітальні ремонти покрівель. Так,  на даний час виготовлено проектно-кошторисні документації  на   капітальний ремонт покрівель Нижньосірогозької та Верхньосірогозької загальноосвітніх шкіл.  Виконання робіт  планується розпочати у 2019 році. Після завершення  ремонту покрівель,  будуть розпочаті заходи по термосанації  даних будівель.

У 2018 році проведено заміну 8 опалювальних котли в т.ч.: двох котлів опалення стаціонару Центральної районної лікарні на суму 265,5 тис.грн.., капітальний ремонт  системи опалення,  тепломережі, заміна опалювальних котлів (2 шт.). Червонопартизанської ЗОШ – 990,0 тис. грн.., капітальний ремонт із заміною опалювальних котлів (2 шт.)  Сірогозької ЗОШ І-ІІІ ст. – 296,1 тис. грн.., та проведення капітального  ремонту  по заміні опалювального котла Дем’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів на суму  135,0 тис. грн.,  та 1 котел районного будинку культури на загальну суму185,0 тис.грн.

Впроваджено заходи у зовнішньому освітленні району, за типами джерел світла встановлено світлоточок: лампи розжарювання – 102 шт., компактні люмінесцентні – 87 шт., ртутні – 38 шт., світлодіодні – 620 шт.

 

Транспорт, дорожнє господарство, розвиток інформаційної сфери, телекомунікацій і зв’язку

 

Станом на 01 січня 2019 року для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій селищній, сільських радах  створений запас піско-суміші складає –16,20 т.

Сільськими, селищною радами заплановано проведення робіт з ямкового ремонту вуличної мережі на загальну суму 3669,26 тис. грн., з них виконано робіт на суму 3423,943 тис. грн, загальною площею ямкового ремонту асфальтового покриття 9231,3  м.кв..

За період 2018 року виконано робіт з поточного дрібного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на суму 8786,32 тис. грн.. Загальний обсяг робіт складає 11675 м.кв.

З районного бюджету виділено 1500 тис. грн на ремонт доріг місцевого значення.

Триває ремонт дороги Нижні Сірогози – Нижні Торгаї.

Затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення по Нижньосірогозькому району на 2019 рік:

 1. О221302 з.д.ст. Сірогози – до Т-22-08
 2. О221303 Нижні Сірогози – Дем’янівка
 3. О221304 Верби до М-14
 4. О221305 від а.д Т-22-08 – Першопокровка
 5. О221308 від а.д Т-22-08 – Новопетрівка
 6. О221318 від а.д Т-22-08 – Анатолівка
 7. С221313 від а.д. /Верби – до М-14/- Донцово
 8. С221305 Степне – Дальнє
 9. О221311 Чеховка – Верби
 10. С221307 Вільне – Новорогачинське
 11. О221307 Верхні Торгаї – до а.д. Т-22-09

 

Розвиток інформаційної сфери, телекомунікації і зв’язку

 

Рішенням Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення № 668 від 17 травня 2018 року було оформлено ліцензію на мовлення з вежі у смт. Нижні Сірогози (1 частота – 98,8 МГц). Тепер мешканці району цілодобово можуть слухати «Радіо «Культура».

Рішенням сесії районної ради № 272 від 16 рудня 2016 року затверджено районну програму висвітлення діяльності Нижньосірогозької районної державної адміністрації та Нижньосірогозької районної ради на сайті «Нижньосірогозький район Херсонської області. Офіційний сайт органів влади району на 2017 – 2021 роки.

Крім того, рішенням XVІІI сесії районної ради сьомого скликання № 439 від 22 червня 2017 року  внесені зміни до районної Програми, в результаті чого офіційний сайт органів влади району було адаптовано для людей з валами зору.

Систематично ведеться аналіз наповнення  відповідних розділів офіційного сайту органів влади району інформаційними матеріалами та забезпечується підготовка і подання матеріалів для їх подальшого оновлення. З початку року розміщено близько 2230 новин.

Органами влади району постійно підтримується пошукова та видавнича діяльність місцевого краєзнавця, письменника та дослідника «Книги-пам’яті» Безуха Ю.В.

У 2018 році вийшла з друку у видавничо-поліграфічному центрі «Люкс» місто Мелітополь) тиражем 200 примірників його нова книга «Війна». Програмою економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2018 рік профінансовано оплату послуг видавничо-поліграфічному центру у сумі 26,350 тис. грн.

 

Туристично-рекреаційний комплекс

 

Протягом звітного періоду забезпечено екскурсійне обслуговування на базі  Нижньосірогозька районна історико-краєзнавча музейна кімната, яка знаходиться в приміщенні комунального закладу «Нижньосірогозький районний Будинок культури». Проведено 10 екскурсій для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та учнів, які відпочивали у таборі відпочинку Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У серпні проведено 4 екскурсії для дітей та молоді, громадськості до Дня Незалежності Ураїни та 100-річчя української державності.

Під час відкриття нового туристичного сезону на Кам’янській Січі в с. Республіканець  розповсюджено 200 буклетів  «Руками створена краса» про майстрів декоративно-ужиткового мистецтва сірогозького краю.

Виготовлено та розповсюджено 170 шт. сувенірної продукції.

Відкрито експозицію «Сірогозщина запрошує», де було презентовано 3  стенди з інформацією про історичні та археологічні пам’ятки району, про пам’ятки археології кургани Козел та Огуз.

Розроблено 2 нових історико-пізнавальних туристичних маршрути «Від скіфської доби до сьогодення», «В долонях степу і Дніпра».

З метою розширення культурних та інформаційних зв’язків, створення та примноження позитивного іміджу району, у серпні 2018 році проведено «Фестиваль ураїнського борщу», в якому взяли участь 6 закладів культури.

Проводиться робота щодо збереження пам’яток культурної спадщини.

На території Нижньосірогозького району налічується 71 пам’ятка історії, в т.ч. 67 пам’яток, що увічнюють пам’ять про події Другої світової війни, а саме: 5 меморіальних комплексів; 14 пам’ятників; 9 братських могил; 7 стел; 2 Алеї Слави (Пам’яті); 1 монумент; 29 інших поховань загиблих (поодинокі могили); та 136 об’єктів пам’яток археології (кургани та курганні групи). Здійснено їхню фотофіксацію. Усі утримуються в належному технічному та санітарному стані, проведено поточні ремонти та впорядкування території.

 

Торговельна діяльність

 

В районі функціонує 2 споживчі товариства. В районі налічується 109 – підприємств роздрібної торгівлі, 19 – закладів громадського харчування та 9 підприємств побутового обслуговування.

У липні 2018 року в с. Першопокровка було відкрито заклад громадського харчування кафе «Веселий млин» – власник Шугальов Микола Васильович. Відновлено роботу 2-х об’єктів у смт Нижні Сірогози.

Ведеться робота з суб’єктами господарювання торговельної мережі району, які мають значний вплив на цінову ситуацію на споживчому ринку, щодо стабілізації (зниження) рівня цін на продовольчі товари та можливості безпосередньої поставки продуктів харчування в торговельну мережу підприємствами-виробниками шляхом укладання прямих договорів поставок.

Обсяг роздрібної торгівлі за січень-грудень 2018 року складає 35 519,8 тис. грн. при плані – 35 000,0 тис. грн., фактично виконано на 101,5 %, в розрахунку на 1 особу становить 2 287,3 грн.

Також в районі функціонує ринок «Хортиця». З метою підтримки місцевого товаровиробника на районному ринку «Хортиця» та спеціально відведених місцях для ринкової торгівлі на території населених пунктів району першочергово надаються місця сільгосппідприємствам, фермерським господарствам та особистим підсобним господарствам населення району, які реалізують власну продукцію. Місця для реалізації продукції надаються згідно виду привезеної продукції. В залежності від виду продукції місця реалізації продукції можуть коригуватися.

Щочетверга на районному ринку «Хортиця» проводяться виставки-продажі сільськогосподарської продукції місцевих та вітчизняних виробників всіх форм власності.

 

Підвищення якості життя населення

Соціальна сфера. Зайнятість населення та ринок праці

 

Протягом 2018 року  професійне навчання (підвищення кваліфікації) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття пройшли 199 безробітних (підвищення кваліфікації). На даний час інформація роботодавцем заявлена 1 вакансія (перспективна), укомплектування якої можливе шляхом професійного навчання безробітних.

У поточному періоді проведено 16 семінарів «Як розпочати свій бізнес» (взяли участь 132 особи), у тому числі 1 вебінар за участі громадської організації ХОТЦ «Вектор розвитку» (м. Херсон).

Відбулося 3 вебінари, проведені Департаментом агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації для суб’єктів аграрного сектору області з питань активізації розвитку агропромислового комплексу Херсонщини, сприяння самозайнятості населення, висвітлення можливостей розбудови галузі за рахунок участі сільгосптоваровиробників та господарств населення у Державних програмах підтримки аграріїв та партнерських банківських програмах  (взяли участь 11 осіб).

Протягом звітного періоду працевлаштовано 200 осіб, які мають додаткові гарантії зайнятості, 14 учасників антитерористичної операції, 3 внутрішньо переміщених особи.

 

Грошові доходи населення та заробітна плата

 

Протягом 2018 року в районі проведено 36 рейдів робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, перевірено 139 роботодавців, виявлено 131 нелегального найманого працівника,  легалізовано 126 працівників, 347 особам роздані пам’ятки щодо легалізації заробітної плати та найманої праці.

У 2018 року в районі відбулося 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Заборгованість із виплати заробітної плати у поточному періоді в районі виникала 1 раз. За статистичними даними станом на 01 січня 2018 року в районі виникла заборгованість із виплати заробітної плати у розмірі 73,8 тис. грн. (не виплачено заробітну плату за листопад 31 працівнику філії «Нижньосірогозький райавтодор»). Питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати було розглянуто на 1 засіданні тимчасової комісії у січні. Керівника підприємства-боржника було заслухано на засіданні тимчасової комісії, затверджено графік погашення заборгованості, відповідно до якого рекомендовано забезпечити погашення заборгованості із виплати заробітної плати до 31 січня 2018 року. Підприємством було надано графік погашення заборгованості заробітної плати (заборгованість була погашена стовідсотково 23 січня 2018 року). За статистичними даними станом на 01 грудня 2018 року та за оперативними даними станом на 01 січня 2019 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

 

Соціальне забезпечення

 

Станом на 01 січня 2019 року за рахунок районного бюджету надана матеріальна допомога 128 особам, які опинилися в скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, на загальну суму 103,9 тис. грн. У травні до Дня Перемоги за рахунок сільських (селищного) бюджетів та спонсорської допомоги ветеранам війни району надано матеріальну допомогу на загальну суму 60,7 тис. грн.

Для здійснення фінансової підтримки районної ради ветеранів в районному бюджеті на 2018 рік були передбачені кошти на суму 35,0 тис. грн. (кошти профінансовано стовідсотково); районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) – на суму 8,0 тис. грн. (профінансовано стовідсотково); районної громадської організації «Учасники антитерористичної операції Нижньосірогозького району» – на суму 37,0 тис. грн. (профінансовано стовідсотково).

Станом на 01 січня 2019 року на території  району проживає 5 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилось 90 і більше років, яким стовідсотково призначено виплату щомісячної стипендії. За рахунок селищного та сільських бюджетів у поточному періоді виплачено коштів на суму 15,7 тис. грн.

З метою виявлення осіб, які потребують надання соціальних послуг, соціальними робітниками комунальної установи «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» систематично проводяться обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян. Станом на 01 січня 2019 року проведено 269 обстежень, за результатами обстежень взято на обслуговування 145 осіб, всього терцентром обслуговується 1374 особи.

Протягом 2018 року територіальним центром надано 64381 безкоштовну та 1774 платні послуги. Всього територіальним центром надається 57 видів соціальних послуг, це: послуги соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, послуги медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання тощо.

З метою поширення гендерних знань та подолання гендерних стереотипів в районі протягом поточного періоду центром молоді проведено 9 групових заходів на теми  «Гендер в сім’ї, на роботі, в політиці», в ході яких розглядалися питання щодо вимог гендерного законодавства, якими охоплено 60 осіб, розповсюджено 39 буклетів з даної тематики, надано 56 індивідуальних послуг, надруковано 2 статті на офіційному сайті Нижньосірогозької районної державної адміністрації.

Центром зайнятості для безробітних проведено 11 семінарів з гендерних питань (взяли участь 83 особи) та 11 семінарів «Жінка на ринку праці» (взяли участь 86 осіб). Недопущення гендерної дискримінації в сфері зайнятості стало предметом для обговорення під час 11 семінарів для роботодавців (взяли участь 132 осіб). У секторі запобігання соціальним ризикам центру зайнятості створено інформаційний куточок з питань забезпечення гендерної рівності, передбачено проведення семінарів для безробітних з гендерних питань.

Також у поточному періоді центром молоді проведено 11 групових заходів з питань попередження торгівлі людьми, яким охоплено 90 осіб; надано 140 інформаційних послуг, якими охоплено 32 особи; розповсюджено 64 буклети та 2 плакати відповідної тематики. Розміщено 2 інформації на сайтах Херсонського обласного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді та районної державної адміністрації.

У дитячих садках, школах, ФАПах, приміщеннях виконкомів сільських, селищної  рад діють міні-куточки, в яких розміщено 86 буклетів та 30 плакатів з адресами установ, що надають допомогу особам постраждалим від насильства. Також у закладах загальної середньої освіти спільно зі службою у справах дітей районної державної адміністрації  проводяться просвітницькі, інформаційно-профілактичні заходи, спрямовані на профілактику жорстокого поводження в родинах (години спілкування «Насильство в сім’ї та шляхи його попередження», «Діти проти насильства», правові уроки «Домашнє насильство: не залишатися осторонь», «Обізнаний значить захищений»; організовано перегляд відеоматеріалів  «Зупини насильство в сім’ї»). Станом на 01 грудня 2018 року центром молоді роздано 180 інформаційних буклетів з даної тематики, 3 плакати, проведено 13 лекцій на тему попередження насильства в сім’ї, якими охоплено 99 осіб, надано 179 індивідуальних послуг. У тому числі у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (яка проводиться з 25 листопада по 10 грудня 2018 року), проведено 3 лекції у школах району «Дитинство без насильства», при цьому розповсюджено 28 інформаційних буклетів; 1 вуличну акцію «Говорити проти насильства», під час якої  розповсюджено 12 інформаційних буклетів.

В районі постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на виконання завдань у сфері запобігання насильству. Протягом 2018 року 4 статті розміщені на офіційному сайті органів влади району та на сайті Херсонського обласного центру соціальних служб, 1 стаття – на сторінці КЗ «Нижньосірогозький районний центр соціальних служб для сім̛ ї, дітей та молоді» у мережі Фейсбук.  Банер з телефоном національної “гарячої” лінії із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації було розміщено на офіційному сайті органів влади району; відповідний білборд було розміщено також в центрі селища. 60 сіті-лайтів з номерами «гарячих ліній», отримані від благодійної організації, роздані для розміщення у приміщеннях виконкомів сільських рад, загальноосвітніх навчальних закладах, організаціях району.

Станом на 01 січня 2019 року до банку даних внесено 18 сімей. Протягом 2018 року до управління від Нижньосірогозького  відділення поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області надійшло 27 повідомлень про сім’ї, де вчинено насильство в сім’ї, у т.ч. 1 повідомлення про сім’ю, де вчинено насильство над дитиною Управлінням до центру молоді для вжиття відповідних заходів надіслано 9 повідомлень про виявлення сімей, де вчинено насильство в сім’ї. За результатами відвідувань складено 4 акти оцінки потреб дитини та її сім’ї. На  обліку в центрі молоді станом на 01 січня 2019 року перебуває 4 сім’ї/особи, в яких було вчинено насильство. Із них – 2 сім’ї, де зафіксовано жорстоке поводження відносно 3 дітей. Члени зазначених родин отримують необхідні соціальні послуги. Надано 13 соцпослуг: 6 – інформаційних, 5 – психологічних, 1 – допомога в оформленні документів, 1- медична. Станом на 01 січня 2019 року 3 сім’ї знято з обліку в зв’язку з мінімізацією ризиків складних життєвих обставин, 1  – сім’ю у зв’язку з подоланням складних життєвих обставин.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації та сільськими, селищними радами були укладено договори з дитячим оздоровчим табором ТОВ «ГСОДЗ ім. І.Кулика» (Генічеський район), відповідно до яких придбано 71 путівку. На закупівлю путівок та підвезення дітей до табору витрачено 424,0 тис. грн., з них з районного, сільських та селищного бюджетів – 401,9 тис. грн., за рахунок батьків (часткова оплата) – 22,1 тис. грн. Всі путівки надано дітям пільгових категорій, зокрема, дітям учасників АТО, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Послуги оздоровлення в даному таборі отримала 71 дитина з 20 червня по 10 липня 2018 року.

 

Гуманітарна сфера

Охорона здоров’я

 

У районі функціонує мережа лікувальних закладів:

– КЗ «Нижньосірогозький центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входить – 6 амбулаторій, 1 – фельдшерсько-акушерський пункт, 13 – фельдшерських пунктів на 18 ліжко-місць денного стаціонару;

– центральна районна лікарня на 85 ліжко – місць.

Забезпеченість лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення – 54,0 ліжок.

У поточному році всі основні статистичні показники по ВІЛ/СНІДу у районі були значно нижчими за обласні: показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію на 100 тис. населення району 12,7 (по області – 42,9), захворюваності на СНІД – 0 (по області – 19,3), показник поширеності ВІЛ-інфекції на 100 тис. населення району – 175,8 (область – 414,2), показник поширеності СНІДу на 100 тис. населення по району – 12,7 (область – 93,5), смертність від СНІДу у районі не зареєстрована (область – 4,5).

Продовжується здійснення комплексу заходів, спрямованих на подолання епідемії туберкульозу.

Організована робота по профілактичним рентген флюорографічним оглядам дорослого і підліткового населення із залученням міжрайонного пересувного флюорографа, що дало можливість оглянути 6234 осіб, із яких 4556 сільські мешканці. Виявлено всього 10, а при профоглядах 5 хворих на туберкульоз легень – 90% від числа уперше взятих на облік у поточному році.

Проведена туберкуліно-діагностика у 1557 дітей у віці 0-14 років – річний план виконано на 98,6% (сільські мешканці – 85,7%), виявлено 46 дітей із латентною туберкульозною інфекцією (4%).

У звітному періоді 2018 року в районі відсутня материнська та малюкова смертність.

В рамках реформ медицини було перетворено КЗ «Центр ПМСД» у комунальне некомерційне підприємство «Центр ПМСД», проведено роботу з заключенням договорів Пацієнт-лікар. Станом на 01 січня 2018 року укладено 8567 декларацій.

Освіта

 

В галузі освіти створено необхідні умови для виховання дітей, їх соціального захисту, для фізичного  та інтелектуального розвитку.

У районі функціонує 12 ДНЗ і 1 школа-сад, які відвідує 385 дитини.

У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування при загальноосвітніх школах. Всього дошкільні групи відвідувало 25 дітей: с. Дем’янівка – 10, с. Сірогози – 8, с. Вільне – 7. Також для дітей дошкільного віку організовано підвіз шкільним автобусом із сіл: Зернове – 3 дитини,  Чехівка – 3 дитини та Донцово – 3 дитини до Вербівського ДНЗ «Зірочка».

Всього дошкільною освітою охоплено 72% дітей віком від 3 до 6 років, дітей 5-річного віку – 100% (всі форми: дошкільні навчальні заклади, дошкільні групи, соціальний патронат).

З метою організації навчально-виховного процесу за Концепцією «Нова українська школа», на придбання  дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання для учнів 1-х класів  закладів загальної  середньої освіти всього  виділено кошти в сумі 1166,985 тис. грн.

Також, за рахунок освітньої субвенції відповідно до розподілу, район отримав кошти в сумі 85,785 тис. грн. на придбання  техніки для друкування (фабрика друку), для 1-х класів загальноосвітніх шкіл  району  придбано багатофункціональні пристрої.

На даний час усі перші  класи  закладів загальної середньої освіти району у повній мірі  забезпечені  дидактичними матеріалами, комп’ютерним  та мультимедійним обладнанням. Учні  перших класів на 100 відсотків забезпечені сучасними шкільними меблями.

У позашкільному навчальному закладі –  комунальний заклад «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва» у 2018-2019 навчальному році організовано роботу 29 гуртків,  де навчається 383 вихованці.

З метою забезпечення доступності отримання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами з 01 вересня 2018 року на базі Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито два класи з інклюзивною формою навчання  (1-А та 2-А класи).

У 2018/19 навчальному році у закладах освіти проводиться профорієнтаційна робота зі здобувачами освіти 9-11 класів (організовуються зустрічі з представниками професійно-технічних та вищих навчальних закладів).

З метою розширення знань у підростаючого покоління про перспективні напрямки економічного розвитку області, його орієнтації у виборі діяльності на потребу регіонального ринку праці здобувачі освіти 8-х, 9-х класів закладів освіти району 24 квітня 2018 року прийняли участь у регіональному масовому заході з професійної орієнтації «Твоя професія – майбутнє Херсонщини».

З метою  інформування учнівської молоді  9-11 класів закладів загальної середньої освіти району  щодо спеціальностей та особливостей навчання у  Таврійському Державному агротехнологічному університеті, 17 жовтня  2018 року на базі   Нижньосірогозького районного будинку культури проведено  інформаційно-профорієнтаційний захід «Світ професій ТДАТУ-2019».

Для  забезпечення взаємообміну групами дітей пільгових категорій з інших регіонів України, у період зимового та літнього відпочинку 2018 року, районним бюджетом на 2018 рік передбачено кошти в сумі 79,5 тис. грн.

У період із липня по серпень 2018 року  на базі  ООГ «ДОТ ім. Ю. Гагаріна  Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України» було оздоровлено  10 дітей з Донецької області та  на базі  ТОВ «ЛАЗУРИТ  КЕМП» (дитячий заклад санаторного типу  «Ювілейний»)  с. Красне, Скадовський район,  також оздоровлено  10 дітей  із Івано-Франківської області (по взаємообміну). Всього на оздоровлення дітей було використано коштів в сумі 67,2 тис. грн.

З метою підготовки фахівців з гостродефіцитних спеціальностей у районі діє Програма «Розвиток людського капіталу Нижньосірогозького району» на 2017-2023 роки.

Рішенням XХV сесії Нижньосірогозької районної ради сьомого скликання від 07.05.2018 року № 650 на  виконання заходів районної програми  «Розвиток людського капіталу Нижньосірогозького району» на 2017-2023 роки з районного бюджету  виділено кошти в сумі 95445 грн. в тому числі: галузь освіта- 32125 грн; галузь медицина-54320 грн.;  аграрії – 9000 грн.

Також на умовах співфінансування бюджетом  Нижньосірогозької селищної ради виділено кошти в сумі 8100 грн. на навчання  учасників АТО та  бюджетом Степненської сільської ради виділено кошти в сумі 8034 грн. на навчання Шокаревої Ю.В.

 

Культура і духовність. Охорона культурної спадщини

 

Аматорським мистецтвом охоплено всі жанри. У закладах культури клубного типу району діє 170 клубних формувань, якими охоплено 1200 учасників. 3 аматорських колективи району носять звання «народний», 1 – «зразковий». 02 лютого 2018 року народні колективи підтвердили звання під час обласного огляду. У районі налічується 130 майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Закладами культури району проводяться заходи щодо відзначення важливих дат та подій в житті нашої держави.

У комунальному закладі «Нижньосірогозький районний будинок культури» проведено:

– заміну усіх вікон на суму 193,489 тис. грн.;

– капітальний ремонт фасаду на суму 703,201 тис. грн.;

– встановлено систему опалення у глядацькій залі, фойє, методичному кабінеті та трьох кабінетах на суму 185,00 тис. грн.

Завершено проведення капітального ремонту приміщення  комунального закладу «Нижньосірогозька школа естетичного виховання» на суму 327,681 тис. грн.

Проведено реконструкцію площі: укладання тротуарної плитки  біля приміщення районного будинку культури на суму 564,110 тис. грн та  встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку (49,0 тис. грн) за кошти Нижньосірогозької селищної ради.

Встановлено пам’ятник учасникам АТО, який  відкрито на День Захисника України.

У комунальному закладі «Нижньосірогозький районний Будинок культури» у районній історико-краєзнавчій музейній кімнаті розміщено експозицію до 100-іччя української державності.

У закладах культури району проведено 1883 культурно-мистецьких заходів різноманітних за формою та змістом.

У районі повністю збережена бібліотечна мережа, яка сьогодні налічує  17 бібліотек: комунальний заклад «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека», філія «Нижньосірогозька центральна бібліотека для дітей», одна селищна і 14 сільських бібліотек.

Протягом звітного періоду в комунальному закладі «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека»   проводилася робота  по обслуговуванню користувачів  книгою. Перереєстровано 1070 користувачів.  За цей період у фонд бібліотеки  з обмінно-резервного  фонду  Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки надійшло 229 примірників книг, загальною вартістю 5766 грн. Зроблено підписку періодичних видань на суму 1350 гривень.

У  бібліотечній системі району функціонує  4 Інтернет-центри  на основі безкоштовного користування інтернет-послугами для читачів бібліотек.                                   Це дало можливість залучити більшу кількість населення району до користування бібліотечними послугами.

З метою якісного бібліотечного обслуговування місцевого населення, проводиться комп’ютеризація бібліотечних закладів. 8 закладів мають комп’ютерну техніку, підключені до мережі Інтернет.

З метою надання нових послуг населенню, проведено два набори навчання основним принципам роботи на комп’ютері для людей старшого віку.

 

Розвиток громадянського суспільства

 

В районі розроблено та рішенням районної ради № 360 від 28 березня 2017 року затверджено районну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017 – 2020 роки, заходами якої передбачено створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку організацій громадянського суспільства.

Крім того, в районі щороку формується план проведення консультацій з громадськістю, згідно якого протягом року ведеться робота із залученням громадськості до роботи органів влади району.

Згідно наданих пропозицій від структурних підрозділів районної державної адміністрації в районі сформовано орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік, згідно якого протягом року буде проводитись робота із залученням громадськості до роботи органів влади району. До даного плану включено розгляд питань, що стосуються соціально-економічного розвитку району, виконання районного бюджету і місцевих бюджетів району та інші питання, що стосуються суспільно-економічного розвитку району, реалізації та захисту прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів.

Також було складено звіт про стан виконання плану проведення консультацій з громадськістю у 2018 році, який розміщено  на офіційному сайті органів влади району у рубриці «Консультації з громадськістю».

Згідно даного звіту в районі протягом 2018 року, в рамках консультацій з громадськістю проведено 11 семінарів, 3 конференції, 3 онлайн-конференції, 10 електронних консультації, 62 наради та засідань колегій, 4 засідання громадської ради при районній державній адміністрації.

Головою районної державної адміністрації та його заступниками спільно з керівниками структурних підрозділів протягом 2018 року здійснено виїзні прийоми для зустрічі з жителями сіл району для обговорення проблемних питань. Всього було проведено 17 зустрічей, під час яких було обговорено проблемні питання мешканців населених пунктів району та перспективний план розвитку району на 2019 – 2021 роки.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 03 квітня 2017 року № 109  затверджено новий склад громадської  ради при районній  державній адміністрації, представників якої залучено до роботи районних комісій, засідань колегій, районних комітетів, робочих груп, спостережливих комісій, координаційних рад та інших консультативно-дорадчих органів районної державної адміністрації. Протягом 2018 року проведено 4 засідання громадської ради при районній державній адміністрації.

 

Фізична культура і спорт

 

У районі чисельність населення, охопленого фізкультурно-спортивною діяльністю, складає 2673 осіб, або 17 % від загальної чисельності населення району.

У районі  налічується  83 спортивних об’єкта, у тому числі:  1 – стадіон, 14 -футбольних полів, 13 – спортивних залів, 55 – спортивних майданчиків, 1-футбольний майданчик зі штучним покриттям.

У 2018 році з районного та сільських  бюджетів на придбання спортивного обладнання, інвентарю та облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям для міні-футболу виділено кошти на загальну суму  560 тис. грн.

За рахунок співфінансування з районного  бюджету в сумі 584,0 тис. грн.,   у 2018 році завершено реконструкцію спортивних об’єктів та споруд комунального закладу «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа».

У 2018 році на території Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ст. було встановлено спортивний майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу, загальна вартість будівництва склала – 1494,6 тис. грн., в тому числі кошти державного бюджету – 749,9 тис. грн., кошти районного бюджету – 400 тис. грн., та кошти наданої іншої субвенції Нижньосірогозької селищної ради – 350 тис. грн. 19 травня 2018 року відбулося урочисте відкриття майданчика.

Протягом 2018 року проведено 26 районних спортивних змагання, забезпечено участь спортсменів району у 25 обласних  спортивних змаганнях.

Щорічно проводиться міжрайонна Спартакіада серед команд депутатів усіх рівнів та державних службовців чотирьох районів області – Верхньорогачицького, Великолепетиського, Іванівського та Нижньосірогозького.

Проводиться робота з популяризації спортивного туризму. На базі Першопокровської ЗОШ І-ІІІ ступенів  у березні 2018 року пройшов щорічний відкритий кубок Першопокровської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з техніки пішохідного туризму у закритих приміщеннях у якому прийняли участь команди з районів області та загальноосвітніх шкіл району.

 

Інфраструктура життєзабезпечення

Житлово-комунальне господарство

 

Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат води  комунальними підприємствами району  станом на 01 січня 2019 року  було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 1065,955 тис. грн. Кошти було спрямовано на ремонт та реконструкцію водонапірних веж, проведення аварійно-відновлювальних робіт, заміну  глибинних насосів та водопідйомних труб.

Станом на 01 січня 2019 року заборгованість за надані житлово-комунальні послуги Нижньосірогозького району складає 165,782 тис. грн.. За грудень місяць нараховано 471,600 тис. грн та сплачено 502,815 тис. грн., рівень сплати за грудень  місяць складає 106 %.

Станом на 01 січня 2019 року Нижньосірогозьким РСКП «Райсількомунгосп» укладено 1 договір про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги, МКП «Каскад» – 3 договори реструктуризації, СКП «Каїш» – 1 договір реструктуризації боргу.

 

Розвиток будівництва та забезпечення населення житлом

 

На отримання кредиту на придбання житлового будинку за програмою індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки  за період 2018 року отримало 5 чоловік на загальну суму 470,0 тис. грн, з них 1 чол. учасник АТО, 1 людина – учасник бойових дій, 1 – вчитель загальноосвітньої школи.

Вербівською сільською радою замовлено генеральні плани по  п’яти селам  сільської ради:

с. Верби – рішення позачергової Х сесії  сільської ради сьомого скликання №95 від 14 грудня 2016; с. Донцове, с. Зернове, с. Чеховка, с. Партизани – рішення чергової ХIV сесії сільської ради сьомого скликання № 136 від 18 квітня 2017 року.

Генеральні плани будуть включати і зонування територій населених пунктів.

Генеральний план с. Верби буде затверджений на черговій сесії січня-лютого місяця 2019 року. Виготовлення інших генеральних планів  в стадії завершення (наданий на екологічну експертизу).

Нижньоторгаївською сільською радою – рішення від 14.02.2018 року № 166, укладений договір з ТОВ «ХЕРСОНЗЕМПРОЕКТ». У листопаді 2018 року виготовлений генеральний план села Нижні Торгаї.

10 грудня 2018 року були проведені громадські слухання щодо містобудівної документації, протокол якої направлений на затвердження документації до розробника проекту генплану ТОВ «Херсонземпроект». після чого буде затверджена рішенням сесії Нижньоторгаївської сільської ради у січні місяці.

 

Захист довкілля

Охорона навколишнього природного середовища

 

Під час проведення щорічної Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» було ліквідовано 69 несанкціонованих сміттєзвалищ, зібрано побутових відходів на несанкціонованих сміттєзвалищах 7,595 тис.куб.м, прибрано прибудинкові території, парки, сквери, дитячі та господарські майданчики, кладовища, братські могили, меморіальні комплекси та місця почесних поховань, насаджено 5,5 тис. дерева, 11,39 тис. кущів та 10,7 тис. кв.м квітників. До участі у акції було залучено 2412 чол., з них учнівської молоді 1054 чол. Витрачено коштів на благоустрій 2,382 млн. грн, у т.ч. бюджетних 2,212 млн. грн  та позабюджетних 0,17 млн.грн..

Станом на 01 січня 2019 року схеми санітарної очистки населених пунктів розроблені Вербівською, Дем’янівською, Новопетрівською, Нижньосірогозькою селищною, сільськими радами.

В Нижньосірогозькому районі придбано 20 контейнерів, з них Нижньосірогозькою селищною радою придбано 10 контейнерів для роздільного збору сміття(пластику), які встановленні в місцях загального користування, неподалік багатоквартирних будинків та на території шкільних, спортивних  та медичних закладів. Нижньоторгаївською сільською радою придбано 3 контейнери для пластику, скла та паперу, які встановлені на території Нижньоторгаївської загальноосвітньої школи та Вербівською сільською радою придбано 7 контейнерів, які будуть встановлені в громадських місцях.

Виділено кошти на придбання –  Першопокровською (в сумі 5,5 тис. грн), Новоолександрівською (в сумі 20,0 тис.грн.), Братською (в сумі 30,0 тис. грн), сільськими радами.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 р. N 479-р «Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2018 року» Виділено кошти в сумі 5413,44 тис. (спеціальний фонд) – каналізаційна система смт Нижні Сірогози – реконструкція.

22 жовтня 2018 року Департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації підписано угоду на виконання будівельних робіт очисних споруд у смт Нижні Сірогози.

06 листопада розпочаті роботи по будівництву очисних споруд у смт Нижні Сірогози.

 

Техногенна безпека та цивільний захист населення

 

Для запобігання виникненню та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Нижньосірогозькому районі створено запас паливно-мастильних матеріалів в кількості 2,05 тонн. За рахунок коштів районного бюджету забезпечено резерв дизельного палива в кількості 535 л та бензину в кількості 345 л.

На сьогоднішній день в Нижньосірогозькому районі оповіщення населення може здійснюватися за допомогою мобільного зв’язку та стаціонарного телефону. На жаль радіо мережа не досконала та більшість населення нею не користуються. Оповіщення керівного складу служб ЦЗ, об’єктів господарської діяльності і сільських, селищної рад про виникнення надзвичайної ситуації проводиться по СЦВ (стойка централізованого виклику); телефону передачею встановленого сигналу, текстового повідомлення або поставкою задачі особисто начальником ЦЗ району.

12 листопада 2018 року було включення електросирени – перевірка оповіщення.

21 березня 2018 року були проведені тренування з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Херсонської області щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на ВП «Запорізька АЕС».

5 червня 2018 року на території Першопокровської сільської ради Нижньосірогозького району проведено штабне тренування цивільного захисту населення (степова пожежа, підтоплення)

22 серпня 2018 року було проведено показове навчання в с. Анатолівка Нижньосірогозького району, яка потрапляє в 50-ти кілометрову зону при аварії на Запорізькій АЕС. В ході тренування був зображений збірний пункт евакуації № 1.

01 листопада 2018 було проведено командно-штабне навчання на тему дії органів управління ЦЗ району в умовах ліквідації сніжних заметів на автодорогах Вербівської сільської ради.

На 2018 рік виділено кошти на Підтримання на належному рівні матеріально-технічної бази та забезпечення боєздатності 16-ї ДПРЧ ГУ ДСНС України у Херсонській області ( придбання оргтехніки, паливно-мастильних матеріалів, пожежно-технічного озброєння, закупівля запасних частин для проведення ремонтних робіт автотранспортних засобів (пожежних автомобілів) в сумі 65,0 тис. грн.. (з районного бюджету 55,0 тис. грн та 10,0 тис. грн з селищного бюджету).

Станом на 01 грудня 2018 року Нижньосірогозькою районною лікарнею ветеринарної медицини були проведені щеплення і лікувально-профілактичні заходи по профілактиці заразних хвороб тварин(сибірка коней, чума свиней-109%, Ньюкаслська хв..Птиці-104%, сибірка ВРХ – виконано на 100%,  сказ собак, котів  виконано на 100%. Проведення діагностичних досліджень по профілактиці заразних хвороб тварин діктіокаульоз ВРХ, стронгілоідози ВРХ, сетаріоз ВРХ, бруцельоз ВРХ, лептоспіроз ВРХ, туберкульоз ВРХ, ящур всіх типів ВРХ, заразний вузликовий дерматит ВРХ, гіподерматоз (підшкірянийовод) ВРХ, стронгілоідози свиней, стронгілідози коней, грип птиці, Ньюкаслська хв. Птиці, сказ собак, дирофіляріоз собак, нозематоз бджіл, варооз (варроатоз) бджіл, Американський гнилець бджіл, Європейський гнилець бджіл, виконані 100%.

10  досліджень довгастого мозку ВРХ на губчастоподібнуенцефалопатію. Проби довгастого мозку ВРХ відібрані та направлені до ХРДЛВМ.

Сап коней план – 20 проб., виконано на 100%.

Функціональне навчання керівного складу і фахівців місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, підприємств, установ та організацій в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області підготовлено 24 осіб, що складає 86 % від запланованого.

 

Регіональна політика

 

На території Нижньосірогозького району проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад. З 2015 по 2018 р.р. неодноразово проводились зустрічі головою районної державної адміністрації та його заступниками з громадами на території району стосовно роз’яснення вимог Закону України «Про добровільне об’єднання громад».

10 жовтня 2018 року Вербівська сільська рада на XXIII черговій сесії сільської ради сьомого скликання прийняла рішення № 220 об’єднатися з територіальними громадами села Дем’янівки Дем’янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області сіл Верби, Зернове, Чеховка, Партизани, Донцове Вербівської сільської ради  Нижньосірогозького району Херсонської області у Вербівську територіальну громаду з центром у селі Верби.

19 листопада 2018 року Вербівською сільською радою передано документи до обласної ради для внесення змін до Перспективного плану, проте дане рішення обласною радою не узгоджено.

22 листопада 2018 року в залі засідань районної державної адміністрації відбулася зустріч представників офісу реформ та регіонального розвитку у Херсонській області з громадськістю та представниками органів місцевого самоврядування.

 

 


Довідка

про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району за  2017 рік

Впровадження заходів, спрямованих на стабілізацію економічного і соціального розвитку району, об’єднання зусиль усіх гілок влади навколо спільних проблем та інтересів дозволило забезпечити в 2017 році  позитивні результати.

Станом на 01 грудня  2017 року на території району, наявне населення – 15605 осіб, постійне населення – 15743 осіб. Загальний приріст (скорочення) чисельності населення – 214 осіб. Станом на 01 грудня 2017 року народилось 118 дітей, померло 268 осіб, природне скорочення – 150 осіб.

Обсяг роздрібного товарообороту за січень – вересень 2017 року склав 31184,2 тис. грн., що в розрахунку на 1 особу становить 1986 грн., та в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 1,3 %.

Обсяг виконаних будівних робіт за 2017 рік склав 2620 тис. грн., що в порівнянні з минулим роком зріс на 320 тис. грн. або на 13,9 %, в розрахунку на 1 особу становить 166,9 грн.

Реалізовано промислової продукції 1,736 млн. грн., що в розрахунку на 1 особу становить 110 грн.

За 2017 рік до загального фонду місцевих бюджетів району з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло фінансових ресурсів на загальну суму 152 583,9 тис. грн.

Планові показники  доходної частини загального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів ) за 2017 рік виконано на 121,8 %, при плані 53 187,9 тис. грн. фактично надійшло 64 767,2 тис. грн. Понад план отримано 11 579,3 тис. грн.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 18 770,3 тис. грн., або на 40,8 відсотка.

Основними джерелами наповнення бюджету є:

– податок на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 118,6 %, перевиконання складає 3494,1 тис. грн (при плані 18802,4 тис. грн. надійшло 22296,5 тис. грн). Питома вага цього податку в загальному обсязі надходжень становить 34,4%. У порівнянні з відповідним періодом минулого року  досягнуто зростання  на  52,6 відсотка, або на 7683,8 тис. грн.;

– податок на майно – виконано на 114,0 % до плану, визначеного в розписах місцевих бюджетів (при плані 17 178,3 тис. грн. надійшло 19584,6 тис. грн., в тому числі отримано податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – 382,9 тис. грн., плати за землю – 19103,6 тис. грн., транспортного податку – 98,1 тис. грн.), перевиконання складає 2406,3 тис. грн., та становить 30,2 % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року по платі за землю  становить 31,4 відсотків або 4561,3 тис. грн.;

– єдиний податок – при плані 13600,9 тис. грн. фактично надійшло 18236,4 тис. грн., виконання становить 134,1%, та 28,2 % від надходжень загального фонду. Темп зростання до минулого року становить 42,4 відсотків або 5433,4 тис. грн.;

– акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, виконано за січень – грудень поточного року на 120,0 відсотка, при плані 500,6 тис. грн, фактично надійшло 600,7 тис. грн. Від акцизного податку з пального – 2183,7 тис. грн. Питома вага цих податків в загальному обсязі надходжень становить 4,3%.

– 2,9  відсотка від надходжень загального фонду, складають інші надходження.

До спеціального фонду, (без урахуванням трансфертів ) надійшли  кошти в сумі  2515,0 тис. грн.,  в тому числі надійшло власних  надходжень  1972,9 тис. грн., коштів від продажу землі – 120,9 тис. грн., коштів від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності – 400,7 тис. грн.

Видатки за 2017 рік були здійснені на загальну суму 137 043,1 тис. грн.

Планові показники виробництва сільськогосподарської продукції в натуральних показниках по зерновим культурам виконано на 102,3 % (при плані 142297 тонн, фактично зібрано 145 609 тонн, середня урожайність 29,3 ц/га), по технічним культурам на 104,1 % (при плані 34353 тонни, фактично зібрано 35769 тонн, середня урожайність соняшнику 12,5 ц/га, сої – 29,1 ц/га).

Фактично збиральна площа по зерновим культурам склала 51691 га в т.ч. озимі 43023 га, технічним культурам – 25775 га, в т.ч. соняшнику – 20411га, ріпаку – 3494 га.

Під урожай 2018 року проведено посів озимих зернових на площі – 42250 га,  що становить 100 % від запланованого. Крім того посіяно озимого ріпаку – 3210 га, або 183,4% до планового завдання.

З початку року поливи проведено на площі 1820 га, що становить 100,4 % від запланованого.

Всіма категоріями господарств за 2017 рік реалізовано худоби та птиці в живій вазі 2300 т, молока 14100 т, 6250 тисяч штук яєць. В порівнянні з відповідним періодом минулого  року обсяг реалізованої худоби та птиці в живій вазі зменшився на 40т, молока  на 1475 т, яєць на рівні 2016 року. Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі по ВРХ становлять 600 г, свиней 450 г. Середній надій молока від однієї корови складає 4405 кг, що на 42  кг більше ніж за 2016 рік. Яйценосність однієї курки-несучки становить 168 штук яєць що на рівні минулого року.

 

Поголів’я худоби та птиці з урахуванням приватного сектору становить:

Назва

один. Виміру

01.01.2017

01.01.2018

+/- до 2017

велика рогата

худоба, всього

 гол.

4081

4420

+339

в тому числі корів

 гол.

3200

3200

0

свиней, всього

 гол.

1200

980

-220

овець та кіз всього

 гол.

750

790

+40

птиці всього

тис гол.

80

76,0

-4,0

В районі працює 1 ветеринарна дільниця, 3 постійно діючих ветеринарних та 6 сервісних пунктів, 20 пунктів прийому молока, 2 пункти  штучного запліднення сільськогосподарських тварин в приватному секторі та 2 ветеринарні  аптеки.

Заготівлею молока на території району займаються: Іванівський маслозавод, «Гауда» Велика Лепетиха, Дніпрорудний «Моліс», Мелітополь «Олком», Веселівський маслозавод,  Новокаховський ЗПС та кооператив «Селена».

На період зимівлі громадського тваринництва заготовлено: сіна 7341 тонна (100%) від потреби, соломи 4168 тонн (100%) від потреби та 39288 тонн концентрованих кормів.

За 2017 рік сільгосптоваровиробниками всіх форм власності було придбано 84 одиниці техніки на суму 70551,5 тисяча гривень, в тому числі:

 • техніки іноземного виробництва 24 одиниць на суму 48370,2 тис. грн.,
 • вітчизняного виробництва 60 одиниць на суму 22181,3 тис. грн..

Здійснюється постійний моніторинг стану своєчасної виплати заробітної плати. У минулому році в районі періодично виникала заборгованість із заробітної плати на 1 економічно активному підприємстві – філії «Нижньосірогозький райавтодор» (з початку 2017 року заборгованість виникла 3 рази – станом на 01 лютого у розмірі 70,6 тис. грн. (погашена 14 лютого) , станом на 01 грудня у розмірі 117,7 тис. грн. (погашена 28 грудня)), станом на 01 січня 2018 року  у розмірі 73,8 тис. грн. (не виплачено заробітну плату за листопад 31 працівнику ).

У районі постійно здійснюється моніторинг оплати праці. За статистичними даними номінальна заробітна плата одного штатного працівника за вересень 2017 року становить 5392,0 грн., що відповідає 91,0 % до середньообласного показника (5923,00 грн.) та 168,5 % до розміру мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

З метою забезпечення виконання в районі чинного законодавства щодо підняття рівня оплати праці та мінімальної заробітної плати протягом квітня-грудня відбулося 9 засідань міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.  На засіданнях вищезазначених комісій розглядалось питання щодо нарахування середньомісячної заробітної плати у розмірах менше законодавчо встановленого мінімуму, були заслухані керівники 81 підприємства, з них 9 керівників неодноразово. За результатами роботи комісії на 27 підприємствах суттєво піднявся розмір середньої заробітної плати. Інформацію про підприємства району, які нараховують середньомісячну заробітну плату у розмірах менше мінімальної, двічі було направлено до Головного управління Держпраці у Херсонській області та двічі – до Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області.

З початку року органами Держпраці проведено 1 перевірку підприємств району (ТОВ «Відродження») щодо дотримання вимог законодавства про працю, виявлено 3 порушення, до суду передано 1 протокол, накладено фінансову санкцію відповідно до ст. 265 КЗпПУ у розмірі 3200,00 грн. Звернення громадян щодо підвищення мінімальної заробітної плати до районної державної адміністрації не надходили.

Проведено 28 рейдів робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, перевірено 109 роботодавців, 82 особам роздані пам’ятки про недопущення порушення законодавства про працю, виявлено 64 нелегальних найманих працівників, які 100-відсотково легалізовані. У звітному періоді проведено 11 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, відповідно до рішення яких затверджено план заходів по легалізації робочих місць та заробітної плати в районі на 2017 рік.  проаналізовано стан легалізації зайнятості населення та результати моніторингу працевлаштування громадян в районі.

Станом на 01 січня 2018 року в районі на обліку перебуває 30 внутрішньо переміщених осіб (з них 23 дорослі особи, 7 дітей). Місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні. Постійно здійснюються перевірки фактичного місця проживання / перебування внутрішньо переміщених осіб, в результаті яких встановлено відсутність 30 осіб. Протягом минулого року 44 особи (32 дорослі та 12 дітей) зняті з обліку, довідки про реєстрацію 23 внутрішньо переміщених осіб скасовані. Комісією з розгляду скарг та звернень з питань житлових субсидій та призначення адресної соціальної допомоги прийняті рішення щодо призначення / відновлення 71 особі  8 видів соціальних виплат, 18 особам відмовлено у призначенні видів соціальних виплат у зв’язку з не підтвердженням фактичного проживання на території району. 5 осіб у звітному періоді отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за 2017 рік профінансовано допомогу на суму 137,4 тис. грн.

Для отримання пільг за рахунок державного бюджету до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено інформацію про 120 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій, 2 учасників АТО – осіб з інвалідністю внаслідок війни, 3 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – учасників АТО.

За рахунок державного бюджету проведено нарахування та виплату одноразової грошової допомоги до 5 травня 95 учасникам АТО на загальну суму 117,0 тис. грн. та адресної грошової допомоги на придбання твердого палива та скрапленого газу 118 учасникам АТО на загальну суму 205,5 тис. грн.

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей в районі затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми у районному бюджеті на 2017 рік було передбачено 119,5 тис. грн., у тому числі:

 • надано матеріальну допомогу 7 учасникам АТО на суму 15 тис. грн.
 • профінансовано громадську організацію учасників АТО на суму 20 тис. грн.
 • забезпечено літнє оздоровлення в позаміських таборах області 30 дітей із інших областей, на загальну суму 79,5 тис. грн.

За рахунок сільських (селищного) бюджетів протягом 2017 року надано допомогу 155 учасникам АТО та членам їх сімей на суму 304,1 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 10 дітей, на 50 % – 2 дитини учасників АТО в дошкільних дитячих закладах. За рахунок селищного бюджету 39 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО здійснено передплату районної газети «Червоний промінь» на суму 7,0 тис. грн.

В 2017 році проведено анкетування 122 учасників АТО, обстежено матеріально-побутові умови проживання 84 сімей учасників АТО. 2 особи взято під соціальний супровід, 1 учасник АТО пройшов психологічну реабілітацію в санаторно-курортному закладі, 4 учасника АТО – санаторно – курортне лікування , 1 – учасник АТО пройшов професійне навчання за професією «водій», 2 учасника АТО взято на облік для забезпечення житлом.

В ЦРЛ організовано профілактичні медичні огляди, в 2017 році їх пройшов 51 учасник АТО, 5 осіб проліковані в стаціонарі, 16 осіб отримали лікування амбулаторно.

Протягом 2017 року до Нижньосірогозької районної філії Херсонського обласного центру зайнятості звернулося 19 учасників АТО, з них 19 особам призначено допомогу по безробіттю. Працевлаштовано 13 осіб, 7 безробітних брали участь в роботах тимчасового характеру; 7 осіб пройшли професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (підвищення кваліфікації на курсах цільового призначення). 54 учасники АТО отримали 317 профорієнтаційних послуг.

Всього у районі станом на 01.01.2018 року отримали земельні ділянки 63 учасників АТО та членів їх сімей, з них:61 учасник АТО, 1 дружина загиблого, 1 матір загиблого;

Державною підтримкою охопленні також і особи з інвалідністю, у 2017 році:

 • 15 осіб забезпечені технічними засобами реабілітації;
 • 18 осіб забезпечені протезно-ортопедичними засобами;
 • 3 особи влаштовані у відділення стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру;
 • 4 дитини з інвалідністю пройшли безкоштовний курс реабілітації у Херсонському обласному центрі соціальної реабілітації;
 • 50 особам з інвалідністю надано одноразову матеріальну допомогу на суму 32,8 тис. грн.;
 • 6 осіб забезпечені санаторно курортним лікуванням;
 • 7 особам нарахована компенсація на бензин, технічне обслуговування автомобілів.

За рахунок коштів сільських (селищного) бюджетів 10 учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни, яким виповнилось 90 і більше років, виплачено щомісячну стипендію на  суму 16,4 тис. грн.

18 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, нарахована грошова допомога на загальну суму 25,4 тис. грн., всього за рахунок державного бюджету профінансовано 30,8 тис. грн. (з урахуванням заборгованості за 2016 рік). Проведено відшкодування витрат на поховання 4 учасників бойових дій на суму 8,7 тис. грн.

З метою забезпечення підтримки мешканців району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, за рахунок районного бюджету у звітному періоді надано матеріальну допомогу 108 особам на загальну суму 90,0 тис. грн.

За рахунок коштів районного бюджету були профінансовані кошти на забезпечення пільговими медикаментами деяких категорій осіб на суму 36,6 тис. грн. (забезпечено 83 особи);  на надання ветеранам послуг із зубопротезування – 35,0 тис. грн. (забезпечено 52 особи); на придбання продуктів лікувального харчування для дитини з інвалідністю, хворої на фенілкетонурію, – 27,2 тис. грн.; на придбання слухових апаратів для дитини з інвалідністю – 16,3 тис. грн.

Для здійснення фінансової підтримки Нижньосірогозької районної організації ветеранів війни та праці з районного бюджету профінансовано коштів на суму 23,0 тис грн., районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) на суму 7,8 тис. грн.

У звітному періоді послугами оздоровлення та відпочинку в районі охоплено 1477 дітей, що становить 82,9 % від загальної кількості дітей шкільного віку (1781 дитина). У тому числі оздоровленням було охоплено 948 дітей або 53,2 %, відпочинком – 529 дітей або 29,7 %. 6 дітей отримали послуги оздоровлення в ДП «УДЦ «Молода гвардія», 7 дітей –  в ДПУ «МДЦ «Артек», 36 дітей – в санаторних закладах органів охорони здоров’я, 134 дитини – в позаміських оздоровчих таборах, 765 дітей – разом з батьками. Всього залучено коштів на оздоровлення та відпочинок на суму 1025,7 тис. грн., з них 624,0 тис. грн. – кошти районного та сільських бюджетів.

В районі на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01 січня 2018 року перебуває 3317 осіб. У звітному періоді окремим категоріям громадян в районі нараховані пільги на загальну суму 1947,1 тис. грн., профінансовано коштів на оплату пільг на загальну суму 1791,1 тис. грн., заборгованість по виплаті пільг станом на 01 січня 2018 року становить 156,0 тис. грн., у тому числі по виплаті  адресної грошової  допомоги на тверде паливо та скраплений газ – 40,0 тис. грн.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку в районі перебуває 1133 сімʼї з дітьми та малозабезпечених сімʼї. За призначенням всіх видів державної допомоги до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації у звітному періоді  звернулося 1342 сімʼї, призначено 1332 допомоги, на загальну суму 24743,2 тис. грн. Заборгованість по виплаті державних соціальних допомог відсутня.

За рахунок районного бюджету у 2017 році профінансовані кошти на надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, на суму 90,4 тис. грн.

У 2017 році в районі за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги та для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулась 2340 осіб, що становить 33,9 % до кількості домогосподарств 6900. Всі заяви опрацьовано, призначено субсидію 2284 громадянам; відмовлено у призначенні – 56 особам. Проведено нарахування субсидії на загальну суму 8931,0 тис. грн. Профінансовано коштів на суму 7492,6 тис. грн., заборгованість станом на 01 січня 2018 року становить 1812,1 тис. грн., у тому числі: на житлово-комунальні послуги – 784,7 тис. грн., для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу – 1027,4 тис. грн.

Виявлено 9 випадків недостовірної інформації про доходи. До державного бюджету громадянами повернуто 68,4 тис. грн. неправомірно отриманих коштів.

В відділі пенсійного забезпечення станом на 31.12.2017 року знаходиться 4066 пенсіонера. Протягом січня-грудня 2017 року призначено 176 нових пенсій.

За 2017 рік  до Нижньосірогозького сектору Пенсійного фонду України Генічеського об’єднаного управління Херсонської області надійшло власних коштів в сумі 102,2 тис.грн., ЄСВ – 25,1 млн. грн.

Станом на 31 грудня 2017 року забезпечено своєчасну виплату пенсій та грошової допомоги. Загальна сума видатків за січень-грудень 2017 року на пенсійні виплати становить 81 млн.грн.

Середній розмір пенсії за грудень 2017 року складає 1913,58 грн.

Станом на 01.01.2018 на обліку  перебувало 419 зареєстрованих безробітних (усього статус безробітного протягом січня-грудня мали 1153 осіб). Інформаційні та консультаційні послуги з питань працевлаштування надавалися 1158 особам.

Усього протягом січня-грудня  із загальної кількості осіб, що перебували на обліку в районному центрі зайнятості, забезпечено роботою 630,з них 415 зареєстрованих безробітних.

167 зареєстрованих безробітних брали участь в громадських роботах, 135– роботах тимчасового характеру.

Професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття проходили 203 безробітних.

Центром надання адміністративних послуг за 2017 рік зареєстровано 5294 звернень – в тому числі:

– Держгеокадастру – 2890; – реєстрація речових прав на нерухоме майно  – 2148; – міграційної служби – 246; – інших – 10.

– кількість наданих результатів – 4985, в тому числі:

– Держгеокадастру – 2742; – реєстрація речових прав на нерухоме майно  – 1993; – міграційної служби – 240; – інших – 10.

– кількість відмов у видачі документів  – 46 (2016 рік – 21);

– кількість наданих консультацій  – 5304 (2016 рік – 4300).

Порушень термінів надання адміністративних послуг не виявлено, послуги надаються вчасно та якісно.

Кошти за надання послуг з реєстрації прав на нерухоме майно, яке здійснено Сектором, поповнили районний бюджет на 154,5 тис. грн. (2016 -118 тис. грн.).

Станом на 01.01.2018 року в районі зареєстровано 759 суб’єктів господарювання, в тому числі фізичних осіб – 407, юридичних осіб – 352.

Державним реєстратором відділу економіки та регіонального розвитку районної державної адміністрації забезпечено проведення реєстраційних дій в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. До районного бюджету залучено 22,1 тис. грн. адміністративного збору.

На сьогодні в районі наявна позитивна тенденція щодо пріоритетного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання.

Станом на 31 грудня  2017 року на первинному обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 61 дитина-сирота та дітей, позбавлених батьківського піклування, з  них  38 (62,3 % від загальної кількості) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  перебувають під опікою/піклуванням, 20 (32,8%) – проживає в прийомних сім’ях,  ДБСТ, 1 дитина знаходиться в Прилуцькій виховній колонії, 1 – в Запорізькому будинку дитини «Сонечко» та 1 дитина в Мирненському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Питома вага дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сімейних формах виховання, у загальній кількості дітей даної категорії становить 95,1 %, у 2016  році відповідний показник становив 90,2 відсотка.

В умовах реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, з метою попередження соціального сирітства,  ще одним із завдань є повернення дітей до біологічних родин, які за заявою батьків влаштовані до інтернатних закладів.                                                                                  Службою у справах дітей районної державної адміністрації сформовано банк даних таких дітей. Станом на 01 січня 2018 року 25 дітей за заявою батьків знаходяться в інтернатних закладах області, з  них 2 дітей проживають за межами Нижньосірогозького району, 23 дитини на території району.. Протягом поточного року 6 дітей повернуто до біологічних  родини з інтернатних закладів.   З 23 дітей 7 –  є дітьми-інвалідами та знаходяться в спеціальних інтернатних закладах, та потребують інклюзивної освіти та надання якісних медичних послуг.

До судових органів в інтересах дітей направлено 2 позови про позбавлення батьківських прав 2 батьків за ухиляння від виконання своїх обов’язків відносно 3 дітей. В результаті розгляду обидва позови задоволені. 2 дітей набули соціально-правового статусу дітей, позбавлених батьківського піклування та влаштовані під опіку.

У 2017 році створено дві прийомні сім’ї, до яких влаштовано 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та один дитячий будинок сімейного типу, до якого влаштовано 7 дітей. Станом на 01 01.2017 році В Нижньосірогозькому районі функціонує 3 прийомних сім’ї, в яких виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 ДБСТ в якому виховується 7 дітей.

Забезпечено ведення електронного обліку нерухомого майна дітей зазначеної категорії. В реєстрі нерухомого майна 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають житло, з них 2 – на  праві власності (Нижньосірогозька селищна рада, Верхньосірогозька сільська рада), 1 – на праві користування (Сірогозька сільські ради); 16 дітей даної категорії, які не мають житла, поставлені на відповідні черги для отримання соціального житла у виконкомах селищної та сільських рад; 43 потребують зарахування на позачерговий квартирний облік після досягнення ними 16 років.

Протягом 2017 року виконкомом селищної, сільськими радами на позачерговий квартирний облік для отримання соціального житла поставлено 9 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку.

Відповідно до Постанови КМУ від 15.11.2017 року №877 у грудні 2017 року  за кошти  державного бюджету в сумі 497 290 грн. 55 коп.  в смт Нижні Сірогози  придбано дві трикімнатних квартири –соціальне житло для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Галузь культури району забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури та мистецтв, бібліотечної та клубної справи, охорони культурної спадщини, державної мовної політики, національної музейної політики.

У районі аматорським мистецтвом охоплено всі жанри мистецтва. У закладах культури клубного типу району діяли 162 клубних формувань, якими охоплено 1166 учасників. 3 аматорських колективи району носять звання «народний», 1 – «зразковий». У районі налічується 124 майстрів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Культпрацівники та аматори закладів культури упродовж 2017 року брали участь у 11 обласних культурно-мистецьких заходах, де здобули призові місця та отримали відзнаки за участь: в культурно-мистецькій Великодній акції «Писанковий сад», культурно-мистецькій програмі з нагоди відзначення 308-ї річниці заснування Кам’янської Січі в с. Республіканець Бериславського району, у відкритому фестивалі народної творчості «Душа Півдня», фестивалі «Чорнобаївський заспів»,  у святковій концертній програмі до Дня Незалежності України на площі Свободи у м. Херсон, у козацькому фестивалі «Кварта» в с. Республіканець Бериславського району, концертній програмі у рамках передсвяткового ярмарку у м. Херсон.

З метою популяризації народної творчості,  колективами комунального закладу «Нижньосірогозький районний Будинок культури» здійснено виїзди з концертними програмами до сіл Верхні Сірогози, Верби, Братське, Степне, Вільне.

Всього клубними закладами району проведено 1924 заходів, з них 841 захід – для дітей.

У районі функціонує комунальний заклад «Нижньосірогозька школа естетичного виховання», у якому початкову мистецьку освіту у 2017 – 2018 навчальному році здобувають 87 учні, з них 12 дітей (діти із багатодітних сімей, дитина-інвалід, дитина, позбавлена батьківського піклування, діти учасників АТО, бойових дій), які навчаються в закладі безкоштовно. У 2017 році відкрито клас хореографії.

Бібліотечні заклади району є не лише центром безкоштовного доступу до інформації у різних форматах, але й успішно здійснюють освітню, просвітницьку, культурну, комунікаційну, краєзнавчу діяльність.

Протягом року бібліотечні заклади району взяли участь у 13 обласних конкурсах, фестивалях та інших творчих проектах, де отримали 4 дипломи, серед яких один – за І місце (обласна літературно-краєзнавчій акція «Легенди Херсонщини») та сертифікат на отримання книг (підсумковий захід п’ятирічної обласної бібліотечної акції на підтримку дитячого читання «П’ять сходинок до успіху: увімкни бібліотеку!» – обласний фестиваль бібліотечних волонтерських бригад «KsVolonterFest-2017. Сходинка п’ята»); 9 грамот – за участь у заходах.

У  бібліотечній системі району функціонує  4 Інтернет-центри  на основі безкоштовного користування інтернет-послугами для читачів бібліотек:центральна районна бібліотека, Верхньосірогозька, Новоолександрівська, Нижньоторгаївська сільські бібліотеки.                                   За кошти сільських рад придбано комп’ютери та підключено до мережі Інтернет  (Братську, Дем’янівську, Першопокровську, Вільненську сільські бібліотеки).

Бібліотечний фонд району у 2017 році поповнено на 1614 примірників книг на загальну суму 120,956 тис. грн.

За кошти районного бюджету видано книгу місцевого автора Безуха Ю.В. «Чари Граалю».

Протягом року функціонує Нижньосірогозька районна історико-краєзнавча музейна кімната, яка знаходиться в приміщенні комунального закладу «Нижньосірогозький районний Будинок культури». У 2017 році оновлено експозицію народного побуту, оформлено виставку старовинних вишитих рушників; створено експозиції, присвячені учасникам АТО та волонтерам «АТО: неоголошена війна в Україні»; поповнилася музейна кімната сорока експонатами: предмети вжитку, картини, вишиті рушники, серветки;  прапор України із зони АТО та корпус від ПРК.

Проводиться робота щодо збереження пам’яток культурної спадщини.

На території Нижньосірогозького району налічується 71 пам’ятка історії, в т.ч. 67 пам’яток, що увічнюють пам’ять про події Другої світової війни, а саме: 5 меморіальних комплексів; 14 пам’ятників; 9 братських могил; 7 стел; 2 Алеї Слави (Пам’яті); 1 монумент; 29 інших поховань загиблих (поодинокі могили); та 136 об’єктів пам’яток археології (кургани та курганні групи). Здійснено їхню фотофіксацію. Усі утримуються в належному технічному та санітарному стані.

У районі успішно розвивається історико-пізнавальний туризм. Сектором культури і туризму районної державної адміністрації розроблено та презентовано туристичні маршрути:  «Мальовничими стежками рідного краю», «Дорогою воєнної слави», «Данину пошани віддамо», «Релігійні святині Сірогозщини». Учасники пришкільних оздоровчих таборів  пройшли стежинами представлених  маршрутів, дізналися багато нового та цікавого про наш рідний край.

У районі функціонує  12  ДНЗ і 1 Школа-сад, які відвідує 385 дітей.

У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади відкрито групи короткотривалого перебування дітей п’ятирічного віку, які відвідує 25 дітей.

Всього дошкільною освітою охоплено 74% дітей віком від 3 до 6 років, дітей 5-річного віку – 100 %.

На оновлення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів, проведення поточних та капітальних ремонтів у 2017 році,  бюджетами селищної та сільських рад всього було  виділено кошти  в сумі 118,9 тис. грн.

На даний час комп’ютерною технікою забезпечено 12 дошкільних закладів, з них підключено до мережі «Інтернет» 9 дошкільних закладів.

Освітній процес у ДНЗ району здійснює 45 педагогів, з них 38% мають вищу освіту.

У 2017/18 навчальному році у 13 загальноосвітніх навчальних закладах і Братській школі-сад навчається 1 355 учнів.

Для забезпечення  стовідсоткового охоплення дітей загальною середньою освітою систематично здійснюється  підвіз учнів ( 120 учнів) в сільській місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів.

З 01 вересня 2017 року  у російськомовних загальноосвітніх школах відкрито перші класи з українською мовою навчання, що забезпечить  поступовий  перехід навчальних закладів на  україномовну форму навчання.

Всього у школах району – 18 комп’ютерних комплексів.  Підключення до мережі Інтернет становить 100%. У  2017 році  придбано  інтерактивні дошки для Червонопартизанської та Новоолександрівської загальноосвітніх шкіл.

Одним із основних інститутів виховання  й  розвитку дітей є позашкільна освіта.

У районі функціонують 2 позашкільні заклади, на базі яких працює 38 гуртків та секцій, які відвідує 502 учні. Освітній процес здійснює 14 педагогів.

Упродовж 2017 року вихованці Будинку творчості були активними учасниками фестивалів, акцій, виставок, турнірів різного рівня, заочних конкурсів, організованих комунальним закладом «Мала академія наук» Херсонської обласної ради та отримали грамоти і дипломи.

Проводиться робота щодо реалізації заходів районної програми «Розвиток людського капіталу Нижньосірогозького району» на 2017-2021 роки, яка розроблена на виконання відповідної обласної програми.

У 2017 році за даною програмою 2 випускниці із Нижньосірогозької і Першопокровської загальноосвітніх шкіл вступили до Херсонського державного університету. На їх навчання з сільського та районного бюджетів виділено кошти в сумі 62550 грн.

На території району діє 15 колективів фізичної культури: з них 14 за місцем проживання, 1  районної ради  профспілки працівників освіти та 13 фізкультурно-оздоровчих клубів при закладах загальної середньої освіти. Спортивно-технічна база району налічує 13 спортзалів, 7 приміщень пристосованих для занять фізичною культурою, 15 футбольних полів, 4 стрілецькі тири, 44 спортивних майданчика.

Всі площинні споруди, спортзали знаходяться у робочому стані, відповідають санітарно-технічним вимогам.

Крім того, у 2017 році відновлено роботу спортивного залу Вільненської ЗОШ І-ІІІ ст. На виконання робіт  було залучено спонсорські кошти в сумі 150,0 тис. грн. та 10,0 тис. грн. на придбання  спортивного інвентарю.

Спортсмени району беруть активну участь в змаганнях з видів спорту обласної спартакіади школярів та літніх юнацьких, молодіжних іграх Херсонщини. Так, у 2017 році Нижньосірогозький район зайняв 4 загальнокомандне місце в обласній спартакіаді серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів серед команд ІІ групи з видів спорту волейбол, баскетбол, футбол, легкоатлетичний крос, легка атлетика, «Старти надій»,  футбол «Шкіряний м’яч».

Також, команди юнаків дитячо-юнацької спортивної школи були неодноразовими переможцями та призерами міжрайонних турнірів з футболу: «Сірогозьке літо-2017», турнір в смт Асканія-Нова, турнір пам’яті М.В.Курінного в смт Велика Лепетиха, турнір серед команд ДЮСШ в м. Генічеськ, турнір з футзалу в м. Нова Каховка.

З метою залучення до занять фізичною культурою та спортом широких верств населення, згідно календарного плану районних спортивно-масових заходів, проведено комплексні змагання.

У 2017 році  в районі проведено першість  Херсонської області  з футболу серед аматорських команд, в якому приймало участь 10 команд з п’яти  районів: Іванівського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Новотроїцького  та Нижньосірогозького.

У 2017 році на умовах співфінансування з Державного бюджету та районного бюджетів розпочато реконструкцію спортивних об’єктів та споруд комунального закладу «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа», крім того отримано співфінансування з Державного бюджету  на будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям .

В районі  функціонує  мережа лікувальних закладів:

Комунальний заклад «Нижньосірогозький  центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входить –6 амбулаторій, 1 ФАП, 13 фельдшерських пункти на 8 ліжко-місць денного стаціонару, та  центральна районна лікарня на 85 ліжко – місць.

Забезпеченість лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення – 52,8%.

Забезпеченість кадрами на первинному рівні: лікарями – 44,4%, середній медичний персонал 80%.

Забезпечено стабільне функціонування закладів охорони здоров’я району, поліпшено оснащення лікувальних закладів сучасним лікувально-діагностичним обладнанням.

З метою профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань на туберкульоз обстежено флюорографічно  7655  осіб , в порівнянні з 2016р. – 8163.  Захворюваність на туберкульоз зросла  і становить 75,2 випадків на 100 тисяч населення (у 2016 році – 49,7), виявлено 12 випадків захворювання на туберкульоз.

Забезпеченість ліжками на 10 тис. населення по району складає 53,3, що не перевищує граничний норматив.

План по ліжко-днях  у 2017 році виконано на 89,2%.  При плані 28,6  фактично  виконано  25,5.Середня вартість ліжко-дня  дня по медикаментам становить 11,56 грн.,   по харчуванню становить 4,80 грн.

За 2017 рік за кошти районного та  місцевих бюджетів, благодійних внесків проведено поточні ремонти (ремонт коридору загально -хірургічного відділення, заміна вікон в дитячому відділенні, заміна дверей  в інфекційному відділенні, поточний ремонт покрівлі господарчого корпусу, придбання 2  паркових лавок, поточний ремонт закріпленої  квартири ) на суму 470,5 тис. грн.

На виконання   урядової програми «Доступні ліки»  комунальним закладом «Нижньосірогозький ЦПМСД» у 2017 році заключено договори з Нижньосірогозькою центральною районною аптекою № 35 та  з аптечним закладом ДП ТОВ «Біотек». План фінансування на 2017 рік на суму 276,7 тис. грн  виконано в повному обсязі  та додаткове фінансування  в сумі 120 тис. грн виконано  на суму 54,9 тис. грн.  Всього отоварено  6099 рецептів.

У 2017 році Нижньосірогозька районна лікарня отримала гуманітарну допомогу від Благодійного фонду «Україна потребує допомоги» з Нідерландів ( ліжка з матрацами, ковдри, шафи для дитячого, пологового і хірургічного відділень) на суму 10,0 тис. евро. Частину допомоги було передано  КУ «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» та багатодітним сім’ям.

З метою підвищення енергоефективності об’єктів соціальної сфери та у житловому секторі у районі в 2017 році проведена значна робота. За рахунок державного, районного, селищного, сільських бюджетів було виконано ремонтних робіт на загальну суму 5608,3 тис. грн. в тому числі :

 • по закладам освіти – 4159 тис. грн.;
 • по закладам культури – 800 тис. грн.;
 • по закладам медицини – 649,3 тис. грн.

Крім того 109 чоловік скористались державною програмою підвищення енергоефективності і отримали кредитів на загальну суму 2 млн. 269 тис. грн. Із районного та селищного бюджетів в рамках програми часткового відшкодування кредитів на реалізацію енергозберігаючих заходів у житловому секторі 51 чоловіку було відшкодовано відсотки за користування кредитом у сумі 98,0 тис. грн.

В 2017 році у районі введено в експлуатацію 3 житлових будинка загальною площею 712 , проти 1 будинка площею 300  у 2016 році.

Здійснюється популяризація серед населення району обласної програми «Власний дім» в частині залучення населення для індивідуального будівництва та поліпшення житлових умов. В 2017 році 4 чоловіка отримали пільгових кредитів на ремонт житла на загальну суму 290,0 тис. грн.

На території Нижньосірогозького району  функціонують  14 комунальних підприємств.

Загальна протяжність водопровідних мереж району становить 243,163 км, з них перебувають у ветхому  та  аварійному стані  101,6 км. (41,7 %).

Станом на 01 січня 2018 року розташовано на території Нижньосірогозького району 91 свердловини, у тому числі 33 артезіанські свердловини з яких потребують реконструкції.

По всіх об’єктах житлово-комунального господарства району заборгованість за спожиті енергоносії відсутня.

Всі комунальні підприємства, які займаються водозабезпеченням населених пунктів, уклали договір з атестованою лабораторією щодо проведення аналізів якості питної води та їх періодичності та дозволи на    спеціальне водокористування.

Відібрано 330 проб питної води які направлено на дослідження в обласну лабораторію.

Протягом 2017 року підприємствами житлово-комунальної галузі надавались послуги населенню, кількість  абонентів – 5332:

 • Нараховано за 2017 рік – 4945,4 тис. грн.;
 • Сплачено за 2017 рік – 4909,7 тис. грн.;
 • Заборгованість за 2017 рік – 156,5 тис. грн.;
 • Рівень сплати за 2017 рік – 99,3 %.

Протягом року були затверджені економічно обґрунтовані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення селищною та 11 сільськими радами.

Максимальний тариф на водопостачання становить для населення 16,72 грн. (/чол.) (МКП «Каскад» Верхньосірогозька сільська рада), мінімальний – 7,80 грн. (/чол.) ( СКП «Берегиння» Дем’янівська сільська рада), середній тариф по району  на водопостачання для населення становить 13,06 грн. (/чол.).

Найбільша заборгованість спостерігається в 4 комунальних підприємств: СКП «Надія» Новоолександрівська с/р – 39,2 тис. грн., рівень сплати – 94,8%; СКП «Фортуна» Братська с/р – 11,9 тис. грн., рівень сплати – 95,3 %; МКП «Каскад» Верхньосірогозька с/р – 71,2 тис. грн., рівень сплати – 93,7%; СКП «Степненська» Степненська с/р – 11,5 тис. грн., рівень сплати – 99,3%, разом становить близько – 70% від загальної заборгованості.

В поточному році стовідсоткову сплату забезпечують СКП «Джерело» Вербівська с/р, СКП «Комунальник» Вільненська с/р, Райсількомунгосп» Нижньосірогозька с/р та СКП «Світанок» Верхньоторгаївська с/р..

Для покращення надання послуг з централізованого водопостачання та з метою недопущення втрат води комунальними підприємствами району у 2017 році проведено поточні та капітальні ремонти на загальну суму – 2900,0 тис. грн.

На території району знаходиться 236,9 км доріг загального користування, з яких 159,8 км дороги місцевого значення, які обслуговує філія «Нижньосірогозький райавтодор» та 77,1 доріг державного значення.

В районі створено цільовий фонд «Дороги Сірогозщини» та діє районна програма розвитку автомобільних доріг загального користування та вулично-дорожньої мережі населених пунктів Нижньосірогозького району на 2016-2020 роки.

На даний час у відповідний фонд надійшли кошти у сумі 24,1 тис. грн., з районного бюджету виділено кошти в сумі 1,5 млн.грн. на фінансування заходів програми. Використано кошти на          виготовлення проектно-кошторисних документацій  на проведення поточного ремонту дороги Нижні Торгаї – Нижні Сірогози,  в’їзних доріг по селам Першопокровка, Новопетрівка,  крім того на дорогу, що забезпечує сполучення між селами  Зернове-  Вільне.

Сільськими радами у 2017 році за власні кошти проведено ремонт вуличної мережі населених пунктів на суму 1124,8 тис.грн., загальний обсяг робіт з поточного (ямкового) ремонту складає 2106 м2.

За рахунок державних коштів філією Нижньосірогозький райавтодор» проведено ремонтні роботи на автодорогах місцевого та державного значення на суму 3582,5 тис.грн, обсяг робіт 9,5 тис.м2.

 

Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2017 рік

за підсумками  9 місяців 2017 року

 

За січень-вересень 2017 року  вдалося досягти певних позитивних результатів. За 9 місяців 2017  року до загального фонду місцевих бюджетів району з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло фінансових ресурсів на загальну суму 107678,4 тис. грн. Виконання дохідної частини бюджету району (без урахування трансфертів) забезпечено на 123,7 %. Понад план отримано 8417,4 тис. грн. Виконання річного плану по зведеному бюджету становить 91,2 %. Всі сільські та селищний бюджети виконали планові показники більш ніж на 100 %.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилися на 11219,1 тис. грн, або на 34,3  %.

Станом на 01 жовтня 2017 року забезпечено своєчасну виплату пенсій та грошової допомоги. Середній розмір пенсії за вересень 2017 року складає 1550,82 грн. У Нижньосірогозькому секторі обслуговування громадян Генічеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області станом на 01 жовтня 2017 року знаходиться на обліку 4114 пенсіонерів. Протягом січня-вересня 2017 року призначено 127 нових пенсій.

За  9 місяців поточного року реалізовано промислової продукції на суму 1839 тис. грн, в розрахунку на 1 особу -114,9 грн.

Станом на 01 жовтня 2017 року виробництво зернових культур склало 149,0 тис. тонн, що становить 104,7 % до плану, в тому числі пшениці 126,1 тис. тонн, або 103,8 %; технічних культур всього 25,4 тис. тонн, при плані 34,4 тис. тонн, або 74,1 %, з них соняшнику – 17,9 тис. тонн, що становить 77,9 % від запланованого. Збір соняшнику триває. Крім того, було зібрано 5854 тонн овочів, 800 тонн баштанних, 4700 тонн картоплі.

Посіяно озимих зернових на площі 20206 га при плані 42250 га, що становить 47,8 % при середньообласному показнику – 40,2 %. Крім того, посіяно 3210 га озимого ріпаку, або 183,4 % до планового завдання.

З початку поточного року приріст чисельності поголів’я великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах збільшився на 21 голову.

Відбувається часткове оновлення основних фондів господарств за рахунок власних та залучених коштів. За оперативними даними за січень-вересень 2017 року у розвиток економіки району суб’єктами господарювання, що звітують в органи статистики, за рахунок усіх джерел фінансування  вкладено 84393 тис. грн капітальних інвестицій, що у розрахунку на одного мешканця складає 5274,6 грн. За звітний період поточного року зареєстровано 2 юридичні особи (3 – ліквідовано), 44 фізичні особи – підприємці, припинено діяльність 44 фізичних осіб – підприємців.

Підприємствами житлово-комунальної галузі району протягом січня-вересня 2017 року надано послуг населенню на суму 2450,8 тис. грн,  заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг станом на 01 жовтня 2017 року становить 176,6 тис. грн.

Станом на 01 жовтня 2017 року у районі на обліку перебуває 52 особи (з них 39 дорослих осіб, 13 дітей) з числа  внутрішньо переміщених осіб, які  проживають у будинках родичів та знайомих, місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на території району відсутні.

Державні види допомог отримали 825 родин з дітьми, 146 малозабезпечених сімей, а також 125 осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю на загальну суму 20653,5 тис. грн.

Субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 1989 домогосподарствам на загальну суму 5991,5 тис. грн., виплачено 4325,9 тис. грн.

Субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримують 1969 домогосподарств (нараховано 2089,1 тис. грн., профінансовано 1100,2 тис. грн.).

У санаторно-курортних закладах оздоровлено 3 учасника бойових дій (з них 2 – учасники АТО) та 5 осіб з інвалідністю.

Оздоровленням та відпочинком за бюджетні кошти охоплено 673 дитини, що становить 37,8 % від загальної кількості дітей шкільного віку (1781 дитина), з них за кошти державного бюджету – 45 осіб; кошти обласного бюджету – 5 осіб; кошти районного, селищного, сільських бюджетів – 623 особи; у тому числі оздоровленням – 144 дитини, відпочинком у пришкільних таборах – 529 дітей.

Аналіз виконання даної програми у галузі освіти свідчить, що протягом звітного періоду створювалися  необхідні умови для навчання та виховання дітей дошкільного та шкільного віку.

Станом на 01 жовтня 2017 року за кошти районного та сільських, селищного бюджетів проведено поточних ремонтів приміщень та котелень на загальну суму 5746 тис. грн.
Про підсумки показників соціально-економічного розвитку району та виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району за   2016 рік 
Про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2016  рік.
Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району вживаються відповідні заходи щодо забезпечення стабільного розвитку економіки району та соціальної сфери.
Функціонування економіки району, як і області й України, в цілому відбувається у складних умовах. Тому під дією низки зовнішніх та внутрішніх факторів в одних галузях і сферах ситуація погіршилася, але поряд з цим в інших – вдалося утримати досягнуте за 2015 рік та навіть забезпечити позитивну динаміку розвитку.
Виконання заходів, передбачених програмою, сприяло вирішенню основних проблем району. Протягом 2016 року:
-Забезпечено соціальний захист найбільш вразливих верств населення.
-Надійно функціонували системи життєзабезпечення населення.
-Удосконалювалася діяльність та матеріально-технічна база закладів культури,  освіти, створювалися належні умови для всебічного та повноцінного розвитку дітей.
-Продовжувалося відродження культурних і просвітницьких традицій.
– Спрямовувалися наявні ресурси на соціальне відродження села та підвищення рівня доходів жителів села, створювалися  умови для розвитку аграрного сектору.
-Продовжувалися реконструкція та поточний ремонт об’єктів життєзабезпечення, відновлювалася та підтримувалася в належному стані мережа сільських доріг,  розширювалася мережа ліхтарних ліній вуличного освітлення.
-Впроваджувалися заходи із енергозбереження.
– Поліпшувався благоустрій громадських місць.
-Проводилася мобілізаційна робота до лав Збройних сил України, надавалася допомога військовослужбовцям та армії в цілому.
На 01 листопада 2016 року в районі за статистичною оцінкою проживало 15853 осіб і  в порівнянні до початку року наявне населення по району зменшилось  на 92 особи, темп скорочення -0,54%.
Негативним фактором чисельності населення є його природне скорочення, тобто перевищення кількості померлих над чисельністю народжених. За січень-вересень 2016 року число померлих (215) перевищило число народжених (124) на 91 особу.
Основою економіки є сільське господарство, яке у районі представлено діяльністю 19 сільськогосподарських підприємств та 93 селянських  (фермерських) господарств.
Сільгосптоваровиробниками  району проведено збирання зернових культур та соняшнику. Зі збиральної площі 39775 га,  отримано 108,0 тис.тонн  зернових при середній врожайності 27,4 ц/га, зі збиральної площі 24463 га отримано 36 тис. тонн соняшника при середній врожайності 14,8 ц/га.
За  2016 рік полив проведено на площі 1813 га з 1813 га запланованих , або 100 %, проведено 11946 гектарополиви з кратністю 6,6 раз.
План засипки насіння озимих  та ярих культур  виконано на 100%, засипано 8146 т та 2229 т відповідно. Весь насіннєвий матеріал пройшов перевірку і є кондиційний.
Підготовлено площ та засіяно озимими культурами 41079 га.
Виробництво валової продукції сільського господарства у порівняльних цінах 2010 року по району склало 338,4 млн.грн., в тому числі валова продукція рослинництва 258,2 млн.грн., валова продукція тваринництва 80,2 млн. грн. Показники програми виконано на 107,4% (+ 23,4 млн.грн.).
При позитивних тенденція у рослинництві,  існували негативні тенденції у тваринництві. Зокрема, за станом на 01.01.2017  року розведенням великої рогатої худоби займається лише ФГ «Молочний фонтан», в господарстві  нараховується 129  голів великої рогатої худоби, в тому числі 45 корів. У громадському секторі району спостерігається зменшення  поголів’я усіх видів тварин.
Планувалось створення багатофункціонального сільськогосподарського кооперативу, але на сьогоднішній день в  районі створено 2 сімейні молочні ферми, по одній в селах Новопетрівка та Першопокровка, які увійшли до складу сімейно- господарського кооперативу «Селена».
За 2016 рік по району реалізовано продукції тваринництва: м’яса 2340 тонн ;  молока  – 15575 тонн ; яєць – 6250 тис. шт. ; вовни – 0,8 тонн .
За 2016 рік реалізовано рослинної олії на суму 1,2 млн. грн. що складає лише 1,6% до запланованого в програмі ,та пов’язано з тим,що завод з лютого 2015 року до вересня  2016 року не працював, а залишки готової продукції були реалізовані в 2015 році. Крім того відбулася зміна власника та назви , з ТОВ «Верхньосірогозький ОПЗ» на ПП «В.І.П.Строй».
На одну особу реалізовано промислової  продукції  по району на суму 77,6 грн.
На території району 20 автобусних маршрутів, які обслуговують ПрАТ «Нижньосірогозьке АТП-16542» та ФОП Де-Луко М.Ф. Управлінням транспорту, дорожньої інфраструктури та зв’язку обласної державної адміністрації 20 грудня 2016 року проведено конкурс на 8 автобусних маршрутах. Послугами пасажирського транспорту скористались 142 тис. пасажирів, виконано пасажирську роботу в обсязі 8,9 млн. пас. км, що склало відповідно 105,2% та 102,9% від обсягів  2015 року.
Відбувається часткове оновлення основних фондів господарств, підприємств та організацій  за рахунок власних та залучених коштів. За  2016  рік у розвиток економіки району суб’єктами господарювання, що звітують в органи статистики, за рахунок усіх джерел фінансування  вкладено 55 млн. грн. капітальних інвестицій, що на 28,5 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Освоєно капітальних інвестицій на одну особу 3468 грн. Постійно оновлюється машино – тракторний парк галузі агропромислового комплексу,так у  2016 році було придбано 38 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 25656,1  тисячі гривень, в тому числі: техніки іноземного виробництва 10 одиниць на суму 15905,5 тисяч гривень, вітчизняного виробництва 28 одиниць на суму 9750,6 тисяч гривень.
За 2016 рік до загального фонду зведеного бюджету району надійшло податків та зборів у сумі 45 996,9 тис. грн., що становить 131,0 % до планових показників (план 35 114,7 тис. грн.). Понад план отримано 10 882,2 тис. грн. Доходи місцевих бюджетів на одну особу населення  склали 2900 грн. і це кращим показником по області.
Всі сільські та селищний бюджети виконали планові показники більш ніж на 100 відсотків.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 14 625,6 тис. грн., або на 46,6 відсотка.
Надходження податків та питома вага по галузям .
-сільське господарство – 35 220,7 тис. грн. (76,6%) (податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати, податок на доходи фізичних осіб за орендовані паї, орендна плата та земельний податок, єдиний податок з сільхозтоваровиробників, орендна плата комунального майна );
-бюджетна сфера – 6059,0 тис. грн. (13,2%) (податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати, орендна плата комунального майна, податок на прибуток);
– фізичні – особи підприємці – 4 424,6 тис. грн. (9,6%) (податок на доходи фізичних осіб із заробітної плати, єдиний податок, орендна плата комунального майна, податок на прибуток);
-інші – 292,6 тис.грн.  (0,6%) (державне мито, адміністративні штрафи, податок на доходи фізичних осіб із пенсійних виплат);
Найбільші платники податків по району ( 25,6 % надходжень ):
ТОВ «Відродження» (3074,7 тис.грн. або 6,7% надходжень по району
ТОВ «Дружба-5» (2452,7 тис.грн. або 5,3% надходжень по району)
ТОВ «Новопетрівське» (2183,8 тис.грн. або 4,7% надходжень по району)
ПП «Агротехнологія» (2137,8 тис.грн. або 4,6% надходжень по району)
ТОВ «Агроінвест –М» (1957,4 тис.грн. або 4,3% надходжень по району)
Податковий борг до місцевого бюджету станом на 01.01.2017 року становить728,5 тис.грн. В порівнянні до 01.01.2016 року недоїмка зменшилась  на 141,4 тис.грн. або на 16,2%.
В районному центрі зайнятості на обліку перебувало за 2016 рік 1322 чоловіка, з них мали статус безробітного – 867 чоловік, з яких забезпечені роботою  – 504 чоловіка, з них мали статус  безробітного -336 чоловік, 9 з них шляхом отримання одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності . 127 безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та курси підвищення кваліфікації. Прийняли участь у громадських  та інших роботах тимчасового характеру 328 безробітних.
Отримали профорієнтаційні послуги всього 1495 осіб, з них безробітні -851 чоловік та учні загальноосвітніх навчальних закладів 289 чоловік.
Позитивні тенденції розвитку підприємницької діяльності є надзвичайно важливими, оскільки сприяють збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.Станом на 01 січня  2017 року у районі зареєстровано 427 фізичних осіб-підприємців та 325 юридичних осіб. Протягом  2016 року в районі зареєстровано 16 фізичних осіб-підприємців та 6 юридичних особи. Припинили свою діяльність 17 фізичних осіб-підприємців та 2 юридичні особи.
Функціонує центр надання адміністративних послуг і станом на 01.01.2017 року надано 4242  адміністративних послуг, із загальної кількості можливих для надання послуг (63) , районним центром надається 32 адміністративні послуг. Районний центр працює за принципом екстериторіальності надання послуг і за зверненнями в 2016 році надано послуги жителям Генічеського, Іванівського та В.Рогачицького районів. Від надання адміністративних послуг до районного бюджету надійшло 282,3 тис.грн.     
Оборот роздрібної торгівлі за2016 ріку становить 260 млн.грн., темп зростання становить 102,1%. По відношенню до 2015 року товарооборот більше на 5,3 млн.грн. В розрахунку на одну особу оборот роздрібної торгівлі по  району складає 16400 грн.
За 2016 року у районі виконано будівельних робіт на суму 2,3 млн. грн., що становить 193% до 2015 року . За зазначений період введено 176  м2 в експлуатацію житла, що становить 0,4 % до загального обсягу по області , у 2015 році житло в експлуатацію не вводилось.
На реалізацію районної програми «Індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки», у січні-листопаді  2016 року для отримання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам на будівництво, добудову, придбання житла жителям району видано 14 клопотань, 11 родин скористалися кредитами на суму 717 тис.грн.
На території району у 2016 році продана одна земельна ділянка несільськогосподарського призначення площею 0,0418 га на  суму 18960,48 гривень на території Братської сільської ради. Крім того проведено земельні торги з продажу  права оренди земель сільськогосподарського призначення за  межами населених пунктів ( для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) на 2 ділянках загальною площею 126,77 га і визначенням розміру орендної плати від 4,07% до 4,22% від нормативно-грошової оцінки землі.
На території району знаходиться  236,9 км доріг загального користування, з яких 159,8 км дороги місцевого значення, які обслуговує філія «Нижньосірогозький райавтодор»  та 77,1 км доріг державного значення .
Сільськими, селищними радами проводиться робота по освоєнню коштів    місцевих бюджетів для ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району. Протягом  2016 року з передбачених 857,9 тис. грн.  освоєно 857,9 тис. грн.
Філією «Нижньосірогозький автодор» відремонтовано 6266 м2 асфальтового покриття, улаштовано підстильних шарів об’ємом 266,6 м.куб.. Однак, через вкрай обмежене фінансування, незадовільну технічну і матеріальну оснащеність, відсутність паливно-мастильних матеріалів не в повній мірі забезпечується  утримання та ремонт доріг відповідно до встановлених вимог.
Заборгованість із виплати заробітної плати за статистичними даними станом на 01.01.2017 року відсутня, у районі періодично  виникала заборгованість із заробітної плати на 1 підприємстві – філії «Нижньосірогозький райавтодор», яка погашалася у наступному звітному місяці.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в районі за січень-вересень 2016 року збільшилася порівняно з відповідним періодом минулого року на 28,9%  і склала 2904 грн., що становить 74,5% до середнього рівня по регіону та 193,6 % розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (1450 грн.)
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в районі по колу звітуючих за листопад  2016 року склала 3108,55 грн., в цілому по району середня заробітна плата склала  3500 грн.
Середній розмір пенсії за грудень 2016 року складає  1440,61 грн.  В відділі пенсійного забезпечення станом на 01.01.2017 року знаходиться на обліку 4170 одержувача пенсій.  Із загального числа пенсіонерів одержують пенсію: за віком 3531 осіб, по інвалідності 320 осіб, у разі втрати годувальника 146 осіб, пенсію за вислугу років 128 осіб та соціальну пенсію 45 осіб.
Протягом  2016 року призначено 179 нових пенсій, 4 пенсії за особливі заслуги перед Україною.
У 2016 році  проведено 11 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, відповідно до рішень якої в районі утворені тимчасова група для проведення обстежень суб’єктів торгівельної діяльності на території центрального ринку «Хортиця» та виїзна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення на сільськогосподарських підприємствах району. Робочими групами здійснено 16 рейдів, перевірено 139 роботодавців, виявлено 21 фізичну особу, яка займається підприємницькою діяльністю без відповідних документів, 48 нелегальних найманих працівників; за результатами легалізовано 40 працівників
В районі працює 14 комунальних підприємств, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання, обслуговують 241,6 км водопровідної мережі. Вода  подається з 66 артезіанських свердловин. Середній тариф на послуги з централізованого водопостачання за 2016 рік склав 9 грн за 1 куб.м. З вересня 2016 року підприємствами вже почали вводитись нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання збільшені в середньому на 10%.
За 2016 рік підприємствами житлово-комунальної галузі надано послуг населенню на суму 4301,8 тис. грн., сплачено – 4301,8 тис. грн., рівень сплати за 2016 рік склав – 100%, заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг станом на 01 січня 2017 року становить – 81 тис. грн., темп росту заборгованості з початку року склав – 100,9%.
Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат води  комунальними підприємствами району  за 2016 рік було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 1345,1 тис. грн. Кошти було спрямовано на ремонт та реконструкцію водонапірних веж, проведення аварійно-відновлювальних робіт, заміну  глибинних насосів, водопідйомних труб, реконструкцію 5 км мереж водопостачання.
Крім того в 2016 році було закінчено роботи в рамках співпраці з ЄС ПРООН по покращенню системи водопостачання с.Новоолександрівка, а саме здійснено капітальний ремонт артезіанської свердловини №13-96 .Загальна вартість робіт 521,5 тис.грн., в тому числі кошти місцевого бюджету 284,4 тис.грн. , кошти громади – 26,1 тис.грн.
На території району 50 багатоквартирних будинків, ОСББ створено лише в одному будинку, але управителя не визначено в зв’язку з відсутністю на території району підприємств, що можуть надавати послуги по обслуговуванню будинків та прибудинкової території.
Протягом 2016 року в районі за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги та для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулось 3088 осіб, що на 587 осіб більше ніж у 2015 році. Загальна кількість домогосподарств району, які скористались пільгами та субсидіями, станом на 01 січня 2017 року становить 4050 сімей. Опрацьовано протягом року 3088 заяв (100,0 % до звернень), призначено субсидію 2976 громадянам (у тому числі  у 550 осіб – перевищення доходів); відмовлено у призначенні – 112 особам.
Проведено нарахування субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого пічного побутового палива на загальну суму 7461,1 тис. грн. Станом на 01 січня 2017 року профінансовано коштів на суму 7602,9 тис. грн. (у тому числі 516,3 тис. грн. за нарахування 2015 року), заборгованість становить 373,7 тис. грн.., яка станом на 20.01.2017 року повністю профінансована.
Протягом 2016 року громадянам надані пільги на загальну суму 1626,0 тис. грн.,  які повністю профінансовано. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року сума нарахованих пільг збільшилась на 102,9 тис. грн., або на 6,8 %.
Станом на 01 січня 2017 року на обліку в районі перебуває 1128 сімей з дітьми та малозабезпечених сімей. За призначенням всіх видів державної допомоги до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації протягом 2016 року звернулося 1345 сімей, призначено 1423 допомоги.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю протягом 2016 року профінансовано коштів на суму 20538,5 тис. грн. Заборгованість по виплаті державних соціальних допомог відсутня.
У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року сума нарахованих допомог збільшилась на 2436,4 тис. грн., або на 18,9 %.
В районі розроблена та діє програма для пільгових категорій населення, якою в 2016 році було передбачено 120 тис.грн. на відшкодування за пільгові перевезення громадян автомобільним транспортом, 12,8 тис.грн. залізничним транспортом та 33 тис.грн. послуги зв’язку.
З метою забезпечення підтримки мешканців району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, за рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу 95 особам, на загальну суму 57,7  тис. грн..
В районі 111 демобілізованих учасників АТО ,
з них 109 учасників АТО, мають статус учасника бойових дій,
2 учасників АТО, мають статус інваліда війни 3 групи,
 та  3 членів сімей загиблих військовослужбовців – учасників АТО.
З метою підвищення рівня соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей в районі використано 292,1 тис.грн.
Затверджено районну програму соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2019 роки. На реалізацію даної програми на 2016 рік в районному бюджеті заплановані кошти на загальну суму 87,5 тис. грн., у тому числі:
– 20 тис. грн. – на надання одноразової матеріальної допомоги пораненим учасникам АТО, сім’ям загиблих учасників АТО та сім’ям учасників АТО (надано матеріальну допомогу 11 сім’ям військовослужбовців та учасників АТО на суму 15,0 тис. грн);
– на забезпечення літнього оздоровлення дітей учасників АТО із зони проведення АТО та західних областей – 47,5 тис. грн. (оздоровлено 25 дітей);
– на надання фінансової підтримки громадській організації учасникам АТО – 20,0 тис. грн. ( на здійснення статутної діяльності організації).
Протягом 2016 року за рахунок сільських (селищного) бюджетів надано матеріальну допомогу 91 особі на суму 188,8  тис. грн (у тому числі сім’ї загиблого учасника АТО на суму 21,0 тис. грн.). 2 сільськими радами надані пільги на житлово-комунальні послуги (водопостачання) за рахунок сільських бюджетів, профінансовано 5,2 тис. грн. Звільнено на 100 % від батьківської плати за харчування 9 дітей учасників АТО в дошкільних дитячих закладах, на 50 % – 3 дітей учасників АТО.
На квартирному обліку для забезпечення житлом учасники АТО та члени їх сімей не перебувають, але в 2016 році за рахунок коштів фонду підтримки індивідуального будівництва на селі було придбано учасниками АТО 2 будинка за 190 тис.грн.
Протягом 2016 року медогляд пройшли 64 учасники АТО, 4 особи проліковані в стаціонарі, 14 – отримали лікування амбулаторно, 2 особи  направлено  на лікування в обласний госпіталь.
За рахунок коштів районного бюджету 6 учасників АТО отримали послуги зубопротезування на суму 7,6 тис. грн., 7 учасників АТО отримали пільгові медикаменти на суму 3,0 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету 1 учасник АТО отримав протезно-ортопедичний виріб. Потреба у забезпеченні технічними засобами реабілітації учасників АТО відсутня.
2 учасники АТО пройшли психологічну реабілітацію в санаторно-курортному закладі, 1 особа отримала компенсацію за проїзд до санаторно-курортного закладу.  2 учасники АТО пройшли професійну адаптацію за професією «водій категорії «В» за рахунок коштів державного бюджету (6527,10 грн.).
У звітному періоді 6 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби, нарахована грошова допомога на загальну суму 10,9 тис. грн., за рахунок державного бюджету профінансовано 9,7 тис. грн
За отриманням земельних ділянок звернулось 73 учасників АТО, 56 осіб отримали дозволи на розробку технічної документації, 18 виготовили та затвердили документацію у відділі Держгеокадастру, остаточно зареєстрували право власності на земельну ділянку 13 учасників АТО.
В районі  функціонує  мережа лікувальних закладів:
 – КЗ «Нижньосірогозький  центр первинної медико-санітарної допомоги», до складу якого входить –6 амбулаторій, 1 ФАП, 13 Фельдшерських пункти; на 18 ліжко-місць денного стаціонару.
– центральна районна лікарня на 85 ліжко – місць.
Забезпеченість лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис.населення – 52,8.
Робота ліжка – 313,9 або 92,3% від норми за рік (340)
Смертність на 1 тис.населення – 15,9 (померло
Малюкова смертність – 15,5 (померло 2 дитини)
Народжуваність на 1тис.населення – 8,0 (народилося 127 дітей)
Питома вага викликів екстреної медичної допомоги до хронічно хворих – 0,7%
Забезпеченість кадрами на первинному рівні: лікарями – 51,85%, середній медичний персонал 86,74%.
Забезпечено стабільне функціонування закладів охорони здоров’я району, поліпшено оснащення лікувальних закладів сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. З метою профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань на туберкульоз обстежено флюорографічно  7527  осіб , в порівнянні з 2015 роком кількість обстежених осіб зросла на 375 чоловік або на 5,2%. Захворюваність на туберкульоз зросла  і становить 49,7 випадків на 100 тисяч населення (у 2015 році – 12,3), виявлено 6 випадків захворювання на туберкульоз.
  За 2016 рік за кошти районного та  місцевих бюджетів проведено поточні ремонти (заміна вікон, ремонт покрівлі, ремонт опалення ) на суму 258,9 тис.грн., капітальний ремонт операційного блоку на суму 300 тис.грн., ремонт артезіанської свердловини та придбання глибинних насосів на суму 97 тис.грн.
У районі функціонує 29 навчальних закладів: 13 загальноосвітніх навчальних закладів, 1 школа-сад, 12 дошкільних навчальних закладів (діючих), 2 позашкільні навчальні заклади –  комунальні заклади: «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа»,  «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва» та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
Всього в загальноосвітніх школах навчається 1325 учнів, дошкільні навчальні заклади відвідує 381 дитина. У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування при  загальноосвітніх школах.  Всього дошкільні групи відвідують   29 дітей: с. Дем’янівка – 15, с.Сірогози -7,  с. Вільне- 7. Стан охоплення дітей 5-6 річного віку дошкільною освітою (всіма формами: ДНЗ,  дошкільними групами, соціальним патронатом) становить 91%.
Для забезпечення  стовідсоткового охоплення дітей загальною середньою освітою систематично здійснюється підвіз учнів у сільській місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів.
Всього на території району розроблено 10 маршрутів. На даний час  автопарк шкільних автобусів становить – 5 одиниць.  Наявність транспортних засобів забезпечує потребу у підвозі учасників навчально-виховного процесу до місць навчання у повному обсязі.
За кошти районного та сільських, селищного бюджетів проведено поточних ремонтів приміщень та котелень на загальну суму 1770,8 тис.грн., крім того за кошти державного фонду регіонального розвитку в сумі 1093,52 тис.грн.  проведено  роботи по заміні покрівлі, утепленню даху та фасаду будівлі ДНЗ №1 смт.Нижні Сірогози.
З метою  забезпечення енергозбереження у навчальних закладах, у 2015 році Верхньосірогозька та  Першопокровська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів взяли участь у  реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» по заміні  вікон на енергозберігаючі, який закінчили у 2016 році, загальна вартість Проекту склала  638,7 тис. грн.
У 2016 році Новопетрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів бере у  реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» по заміні  вікон  та котельного обладнання на енергозберігаючі, загальна вартість проекту 220,8 тис.грн.
 Станом на 01 січня 2017 року послугами оздоровлення та відпочинку в районі охоплено 1303 дитини, що становить 104,3 % до планового показника (1249 дітей), або 73,0 % від загальної кількості дітей шкільного віку (1784 дитини). У тому числі оздоровленням було охоплено 878 дітей або 49,2 %, відпочинком – 425 дітей або 23,8 %. Із загальної кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку, 646 дітей (або 49,6 %) становлять діти пільгових категорій. З них 43 дитини отримали послуги оздоровлення в позаміському таборі ТОВ СДЗ «Дельфін» за рахунок коштів місцевих бюджетів на загальну суму 113,6 тис. грн. Всього використано коштів на оздоровлення та відпочинок 608,8 тис. грн.. з них 333,8 тис. грн.. – кошти районного та сільських бюджетів.
Станом на 01.01.2017 року в районі 16 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в них 28 дітей. Всім сім’ям надано соціальну допомогу.
На первинному обліку служби перебуває 54 дитини-сироти, з них 38   перебувають під опікою/піклуванням, 4 – проживають в прийомних сім’ях,   9 дітей в дитячому будинку сімейного типу.   Протягом   2016 року 9 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
Під соціальним супроводом перебуває 3 прийомних сім’ї, які виховують 4 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом  2016 року перевірено 29 сімей опікунів, піклувальників та  складено 29 актів обстеження.  В сім’ях створені всі необхідні умови для проживання, навчання, виховання та розвитку дітей. Фактів порушень прав дітей не виявлено.
У районі забезпечено соціальне обслуговування та надання соціальних послуг громадянам,  які перебувають у складних життєвих обставинах та  потребують постійної сторонньої допомоги.
З метою забезпечення якісного соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, інвалідам, особам, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, у районі працює комунальна установа «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», яка обслуговує 1239 осіб похилого віку, інвалідів, осіб, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. В структурі територіального центру функціонують відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування та відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в с. Першопокровка.
Всього територіальним центром надається 63 види соціальних послуг, це послуги: соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання, послуги з надання автотранспорту.
Станом на 01 січня 2017 року у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання на 20 ліжко-місць проживають 12 осіб, які за медичними показниками потребують сторонньої допомоги; що забезпечені чотириразовим харчуванням та всіма видами послуг.
 Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення в районі працюють 18 клубних установ (районний Будинок культури, 9 сільських Будинків культури та 6 сільських клубів, селищний клуб та селищний будинок культури), 17 бібліотечних установ (центральна районна бібліотека, районна дитяча бібліотека та 15 сільських бібліотек), школа естетичного виховання.
Упродовж  звітного періоду у закладах культури клубного типу району діяли 150 клубних формувань, у тому числі: 120 колективів художньої творчості, 12 любительських об’єднань, 17 дискотек із загальною кількістю учасників 1120 чоловік, з них 790 учасників – діти.
Свої творчі здобутки розвивали і примножували 121 аматорських колективів, серед яких: 2 – оркестрових, 71 – вокально-хорових, 19 – хореографічний та 27 – театральних. 4 колективи клубних закладів носять звання «народний», «зразковий».
Закладами культури району проводяться заходи щодо відзначення важливих дат та подій в житті нашої держави, свят народного календаря, культурно-освітні та культурно – розважальні заходи. У звітному періоді  відбулося 1931 культурно – дозвіллєвих заходів.
З початку 2016 року бібліотечний фонд дитячої та юнацької літератури району поповнився на 400 примірників книг з обласної бібліотеки ім. Гончара. Також комунальному закладу «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» подаровано 40 книг на суму 1200 грн. Для районної бібліотеки зроблено підписку на періодичні видання на суму 4558 грн., в т.ч. літературу для дітей та підлітків.               За кошти сільських рад здійснено капітальні ремонти приміщень Верхньоторгаївського, Вільненського  та Анатолівського  сільських клубів на загальну суму 930 тис.грн., крім того здійснено поточні ремонти на загальну суму 188 тис.грн.
У районі  налічується 83 спортивних об’єктів в тому числі:  1 стадіон, 14 футбольних полів, 13 спортивних залів, 55 спортивних майданчиків.
У районі функціонує  комунальний  заклад «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа» в якій займаються   168 вихованців (з них 52 дівчини), що становить 12% від загальної кількості дітей шкільного віку, працює 4 штатних тренера-викладача,  які мають другу кваліфікаційну категорію з футболу.  Основним видом спорту в  спортивній школі є футбол.
Протягом 2016 року було проведено 25   спортивно-масових заходів, у яких взяло участь близько 2300 учасників.
У 2016 році було створено електронну базу спортивних споруд,  та проведено комплексну інвентаризацію, згідно якої в районі зареєстровано 83 спортивні споруди. На кожну спортивну споруду було заведено  спортивні паспорти в електронному та паперовому вигляді.
Начальник відділу
економіки і регіонального розвитку
Нижньосірогозької районної
державної адміністрації                                                           Г.Д. Хісматуліна
 
Довідка
Про підсумки показників соціально-економічного розвитку району та виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району за   2015 рік
Протягом 2015 року зусилля органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання усіх галузей зосереджувались на виконанні основних завдань соціально, економічного та культурного розвитку району. Аналіз виконання завдань та заходів  за підсумками звітного періоду по відповідним напрямкам роботи засвідчив про наступне.
Станом на 01 січня 2016 року в районі проживало 15945 осіб, що на 168 чоловік менше ніж у минулому році, та на 205 чоловік менше показника, визначеного Програмою. Темп приросту (скорочення) населення до початку року становить -1,84 %. Міграційне скорочення становить – 8 осіб.
За 2015 рік до загального фонду зведеного бюджету району надійшло податків та зборів у сумі 31 371,3 тис. грн., що становить 134,9 % до планових показників (план 23 256,2 тис. грн.). Понад план отримано 8115,1 тис. грн.
Всі сільські та селищний бюджети виконали планові показники більш ніж на 100 відсотків.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 76 %, що на 71,4 відсоткових пункти вище показника Програми.
До спеціального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) фактично надійшло 1 690,8 тис. грн.
За 2015 рік, згідно проведених заходів, до бюджету додатково отримано коштів за рахунок вишукання додаткових джерел надходжень у сумі 810,4 тис. грн., із дотримання жорсткого режиму економії бюджетних коштів  та посилення фінансово-бюджетної дисципліни – 200,0 тис. грн.
За 2015 рік план по надходженню коштів ЄСВ склав 103,4 %, у порівнянні з попереднім роком власні надходження збільшились на 185,28 тис. грн. Середній розмір пенсії за грудень 2015 року складає 1373,83 грн, в порівнянні до грудня 2014 року середню пенсію збільшено на 98,19 грн. Кількість пенсіонерів у районі станом на 01 січня 2016 рокустановить 4302 особи.
Протягом 2015 року в районі періодично  виникала заборгованість із заробітної плати на 1 підприємстві – філії «Нижньосірогозький райавтодор», яка погашалась у наступному звітному місяці. За статистичними даними станом на 01 січня 2016 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.
Номінальна  заробітна плата одного штатного працівника за 2015 рік становить 2380 грн. Темп зростання середньомісячної заробітної плати в районі становить 2,8 %, проте на 170 грн. менше показника, визначеного Програмою.
Протягом 2015 року в районі зареєстровано 384 фізичних осіб – підприємців та 314 юридичних осіб. За звітний період відкрили підприємницьку діяльність 54 суб’єкти господарської діяльності (фізичних осіб) та 20 суб’єктів господарської діяльності (юридичних осіб), скасували господарську діяльність 53 фізичні  особи та 7 – юридичні. До  Центру надання адміністративних послуг надійшло 2067 заяв, надано 1965 адміністративних послуг та 2010 консультацій.
Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності у 2015 році отримали 14 безробітних, що складає 43,8 % від кількості безробітних, які скористалися даною послугою у 2014 році. Різке зменшення кількості безробітних, які отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності було обумовлено обмеженням кошторису видатків на 2015 рік у частині надання безробітним даного виду допомоги.
Інвестиційну діяльність району характеризують інвестиції вітчизняного походження. Відбувається часткове оновлення основних фондів господарств за рахунок власних та залучених коштів. За 2015 рік в розвиток економіки району суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 44,6 млн. грн., що на 39,4 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року. Освоєно капітальних інвестицій на одну особу 2 738  грн., що на 2 423 грн більше ніж у 2014 році та на 2 527,5 грн.  більше показника, визначеного Програмою.
Обсяг реалізованої промислової продукції у порівнянні з попереднім роком зменшився на 13,3 %, що на 16,6 відсоткового пункту менше показника, визначеного Програмою.
Скоротилися перевезення пасажирів пасажирським транспортом на 19,7 %, пасажирооборот – на 17 %.
За 2015 рік обсяг реалізованих послуг населенню (включаючи ПДВ) склав 8,065 млн. грн., що на 37,2 % більше ніж за 2014 рік. На одного жителя обсяг реалізованих послуг становить 504,1 грн. (по області 4513,9 грн.) Частка послуг, реалізованих населенню, у загальному обсязі становить 18,5 % (по області 35,5 %).
За січень-вересень 2015 року (статистичні дані щоквартальні) оборот роздрібної торгівлі склав 7,2 млн. грн. що на 54 % більше ніж за відповідний період 2014 року та на 52,4 відсоткового пункту більше за показник, визначений Програмою. На одного жителя оборот роздрібної торгівлі становить 444,9 грн.
Обсяг виконаних будівельних робіт за 2015 рік збільшився на 848 тис. грн. і становить 1,2 млн.грн. та на 892 тис. грн. більше показника, визначеного Програмою На реалізацію районної програми «Індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки», за звітний період для отримання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам на будівництво, добудову, придбання житла жителям району видано 5 клопотань на загальну суму 315 тис.грн.
Рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги населенням склав 102,1 %, що на 2,1 відсоткового пункту більше показника, визначеного Програмою. Заборгованість за 2015 рік скоротилась на 44 % і становить 67,77 тис. грн.
На протязі року в районі проводилася  робота  по скороченню заборгованості за надані населенню житлово-комунальні послуги.
На даний час укладено 18 договір щодо погашення реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги на суму 22,4 тис. грн., сума внесених платежів із погашення реструктиризованої заборгованості – 16,7 тис. грн.
З метою  стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги  передано до суду 8 позовних заяв, сума позову – 16,5 тис. грн., кількість розглянутих позовів – 6 на суму – 13,7 тис. грн., утримано на користь підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг – 1,2 тис. грн.
Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення  втрат води  комунальними підприємствами району  в 2015 році було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 540,6 тис. грн. Кошти було спрямовано на ремонт та реконструкцію водонапірних веж, проведення аварійно-відновлювальних робіт, заміну  глибинних насосів та водопідйомних труба саме:
– Нижньосірогозькою селищною радою спільно з РСКП «Райсвлькомунгосп» виконано частку робіт по замінні водопровідної мережі в смт Нижні Сірогози по вул. Куйбишева, Жданова, Чапаєва – 1,0 км., загальна вартість проекту – 1,2 млн. грн. на даний час освоєно в І півріччі – 91,7 тис. грн., кошти місцевого бюджету.
– Анатолівською сільською радою було виділено кошти в сумі 130 тис. грн. на поповнення статутного фонду СКП «Вікторія». Відповідні кошти спрямовано на придбання навісного генератора – 44 тис. грн., частотний  перетворювач – 48 тис. грн., дві колони для підйому води та два глибинних насоси – 32 тис. грн.
– Вільненською сільською радою виділено кошти в сумі 86 тис. грн. на проведення капітального ремонту 2-х водонапірних веж та артезіанської свердловини с. Вільне, с. Змагання.
Новоолександрівська сільська рада бере участь в проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду, фаза ІІІ», заплановано проведення капітального ремонту артезіанської свердловини № 13-96 в с. Новоолександрівка, загальна вартість проекту – 520,522 тис. грн. За умовами участі проекту частка співфінансування сільської ради складає 300 тис. грн.
З метою покращення благоустрою населених пунктів району з місцевих бюджетів виділено коштів на суму 274,5 тис. грн. (зокрема здійснено ремонт пам’ятників, меморіальних комплексів та встановлено огорожі на соціально значущих об’єктах району).
За звітний період отримали сертифікати на земельну частку (пай) 9276 громадян, з них отримали державні акти на право власності на земельну ділянку 9015 громадян  або 97 %.
На території Нижньосірогозького району площа проінвентаризованих земель у межах населених пунктів становить 80,1 %. Інвентаризації закладів, установ, організацій у межах населених пунктів, промислових підприємств виконана на 100 %, інших землекористувачів – 66,43 %.
Інвентаризація земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів виконана на 98,8 %. Не проведена інвентаризації земель лісогосподарського призначення. Інвентаризація земель населених пунктів стримується в зв’язку з відсутністю коштів на виконання даних робіт.
  Одним із основних джерел поповнення бюджету району є надання у користування на умовах оренди земель запасу та резервного фонду земель державної форми власності. Станом на 01 січня 2016 року укладено 376 договорів оренди  на землі сільськогосподарського призначення, з них 301 договір оренди – угіддя рілля. Внесено зміни до діючих договорів оренди щодо збільшення розміру орендної плати до 3 % від нормативної грошової оцінки землі та укладено 294 нових договори оренди землі.
Як, і передбачалося Програмою, отримано позитивні результати в агропромисловому комплексі. За рахунок застосування нових інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур, покращення культури виробництва, системи управління та технічного обладнання сільського господарства досягнуто збільшення виробництва сільськогосподарської продукції.
У порівнянні з попереднім роком збільшилося виробництво зернових культур на 20,3 %, технічних культур – на 36 %, овоче-баштанних та картоплі знизилось на 3 %.
По всіх категоріях господарств в 2015 році отримано валовий збір зернових культур 149,4 тис. тонн зерна при урожайності 28,6 ц/га.
Під урожай 2016 року посіяно 27510 га озимих культур, в тому числі озимих зернових 25954 га, з них пшениці 25664 га, ячменю 290 га, а також 1556 га озимого ріпаку. Засипано 2119 т насіння ярих культур, або 100 %.
За 2015 рік полив проведено на 106 %, проведено 13549 гектарополиви з кратністю 7,5 рази.
У всіх категоріях господарств зменшилося виробництво м’яса на 4 % та  молока на 1 %, збільшилось виробництво яєць на 16 %,  зменшилося поголів’я великої рогатої худоби на 16 %, свиней – на 23,5 %, овець та кіз – на 41,7 %, птиці – на 29,5 %.
В районі створено 19 постійно-діючих ветеринарних пунктів, 20 пунктів приймання молока, 3 пункти штучного запліднення сільськогосподарських тварин та 2 ветеринарні аптеки.
Діяльність у сфері зайнятості населення та ринку праці протягом звітного року була спрямована на зменшення негативного впливу безробіття та на хід економічного та соціального розвитку району.
Протягом 2015 року на обліку в районному центрі зайнятості перебували 1585 осіб, що на 5 осіб більше, ніж у 2014 році. За сприянням районного центру зайнятості отримали постійну роботу 628 осіб, що складає 95,7 % від загальної кількості працевлаштованих у 2014 році.
На новостворені робочі місця, створені з наданням роботодавцю компенсації з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття сплати ним єдиного внеску були працевлаштовані 19 безробітних, що складає 118,8 % від кількості працевлаштованих у 2014 році.
З метою зменшення напруги на районному ринку праці районним центром зайнятості були працевлаштовані на громадські та інші роботи, які носять тимчасовий характер 309 безробітних, що складає 88,3 %  у порівнянні з 2014 роком. Зменшення кількості безробітних, які прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру відбулося по причині зменшення кількості вакансій на дані види робіт, які надійшли від роботодавців до районного центру зайнятості у 2015 році.
 Послугою з професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації скористалися 169 безробітних.
Протягом року працевлаштовані 8 безробітних з числа інвалідів, що складає 100 % від загальної кількості працевлаштованих осіб даної категорії населення у минулому році.
Взагалі, протягом 2015 року соціальними послугами з боку Державної служби зайнятості були охоплені 1106 осіб, що складає 69,8 % від загальної чисельності осіб, які перебували на обліку в районному центрі зайнятості.
Пріоритетним напрямком роботи районної державної адміністрації у 2015 році було забезпечення реалізації державної соціальної політики районі у сфері соціального захисту населення, зокрема, мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців та надання населенню житлових субсидій за удосконаленим порядком.
Протягом звітного періоду в районі проводилась робота щодо розв’язання соціально-побутових проблем внутрішньо переміщених осіб. Всього за рік до району прибуло 211 внутрішньо переміщених осіб, 142 особи вибуло. Станом на 01 січня 2016 року в районі на обліку перебувало 54 особи  (з них 41 доросла особа, 13 дітей).
12 осіб отримують щомісячну адресну грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 4 сім’ї отримують державні соціальні допомоги, 24 особи – пенсію.
За даними Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного райвійськкомату та сільських рад станом на 01 січня 2016 року в районі 132 особи проходять військову службу у зв’язку з мобілізацією та за контрактом, у тому числі 34 особи – в зоні проведення антитерористичної операції.
Демобілізовані протягом 2015 року 83 військовослужбовця, у тому числі 46 учасників АТО.
Статус учасників бойових дій отримали 44 учасники АТО, статус інваліда війни ІІІ групи – 2 учасники АТО, з них  36 осіб – демобілізовані. 34 учасникам АТО на даний час статус учасника бойових дій не встановлено.
Протягом 2015 року за рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу 9 сім’ям військовослужбовців – учасників АТО на суму 12,0 тис. грн. За рахунок сільських (селищного) бюджетів допомогу надано 143 особам на суму 204,1  тис. грн.
У 2 сільських радах (Анатолівській та Першопокровській) надаються пільги на житлово-комунальні послуги (водопостачання). За рахунок сільських бюджетів надані пільги на водопостачання 55 членам сімей військовослужбовців на загальну суму 11,7 тис. грн.
На закупівлю путівок для дітей мобілізованих військовослужбовців та учасників АТО до дитячих позаміських оздоровчих таборів у 2015 році використано 42,5 тис. грн. з районного та сільських (селищного) бюджетів, оздоровлено 18 дітей мобілізованих військовослужбовців та учасників АТО.
Особлива увага у наданні соціальних послуг приділялась внутрішньо переміщеним особам та учасникам антитерористичної операції. Протягом 2015 року на обліку в районному центрі зайнятості перебували 8 внутрішньо переміщених осіб, з них працевлаштовані 3 особи. З числа учасників антитерористичної  операції на обліку перебували 30 осіб. З них були працевлаштовані за сприянням районного центру зайнятості 4 особи, в т.ч. 2 безробітні отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, ще 7 осіб працювали на громадських роботах на посадах інструкторів щодо запобігання та профілактики безпеки життєдіяльності населення.
На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 01 січня 2016 року перебувають 644 інваліди, у тому числі 47 дітей-інвалідів.
У поточному періоді видано 4 направлення для проходження дітьми-інвалідами курсу реабілітації у Херсонському обласному центрі соціальної реабілітації.
За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів надано матеріальну допомогу 15 інвалідам та батькам дітей-інвалідів на суму 7,55 тис. грн. та 1 малозабезпеченій особі на суму 0,47 тис. грн.
З метою забезпечення підтримки мешканців району, які опинились у скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, за рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу 76 особам на суму 55,0 тис. грн.
В районі на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01 січня 2016 року перебуває 3564 особи. У звітному періоді за рахунок субвенції з державного бюджету окремим категоріям громадян в районі надані пільги на загальну суму 1700,6 тис. грн.
Заборгованість по виплаті пільг станом на 01 січня 2016 року становить 8,1 тис. грн., у тому числі по виплаті адресної допомог на тверде паливо та скраплений газ заборгованість відсутня.
Протягом року для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, було проведено фінансування 3 соціальних програм на загальну суму 3,9 тис. грн.
Станом на 01 січня 2016 року на обліку в районі перебуває 1347 сімей з дітьми та малозабезпечених сімей. Протягом звітного періоду призначено 1065 допомог.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам протягом 2015 року профінансовано коштів на суму 18,0 млн. грн. Заборгованість по виплаті державних соціальних допомог відсутня.
Протягом 2015 року в районі за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги та для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулась 2501 особа, у порівнянні з минулим роком кількість звернень збільшилася у 4 рази. Опрацьовано 100 % заяв, призначено 2388 субсидій, відмовлено 113 заявникам. Нараховано субсидію на загальну суму 3977,7 тис. грн., профінансовано коштів на суму 3567,4 тис. грн., заборгованість станом на 01 січня 2016 року становить 410,3 тис. грн.
З метою підтвердження права громадян на призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій державним соціальним інспектором протягом 2015 року проведено 83 обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги; 44 перевірки про доходи та майновий стан отримувачів допомоги, 1128 обстежень спільно з соціальними робітниками сільських рад.  Виявлено 5 випадків подання неповної або недостовірної інформації, до державного бюджету громадянами повернуто 27,4 тис. грн. неправомірно отриманих коштів.
У районі функціонує 13 загальноосвітніх шкіл. У кожному навчальному закладі району створено умови для впровадження в навчальний процес інформаційних технологій. Всі школи забезпечені сучасною комп’ютерною технікою. 11 загальноосвітніх навчальних шкіл району підключені до мережі Інтернет.
Харчуванням охоплено 633 учні, із них 1-4 класи –555 учнів, 5-11 кл – 78 учень. Всього  у загальноосвітніх школах працює 11 їдалень.
У школах обладнано 13 медичних кабінетів згідно з вимогами чинного законодавства, які забезпечені медичним обладнанням. На базі Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів є стоматологічний кабінет. У 10 навчальних закладах району є медичні сестри, інші заклади обслуговуються фельдшерами сільських ФАПів.
  У 2015/16 навчальному році у навчальних закладах району здобувають освіту 29 дітей з особливими освітніми потребами, в тому числі 18 дітей-інвалідів. З урахуванням їх індивідуальних здібностей та стану здоров’я організовано індивідуальне навчання для 4  таких дітей.
У  2015 році за рахунок коштів районного бюджету  в  сумі 90,0 тис. грн. придбано та встановлено нове котельне обладнання у Новоолександрівській загальноосвітній школі та замінено опалювальний котел у Нижньоторгаївській загальноосвітній школі за рахунок наданої субвенції місцевим бюджетом Нижньоторгаївської сільської ради в сумі 90,0 тис. грн.
За рахунок позабюджетних надходжень  у Червонопартизанській ЗОШ І-ІІІ ступенів завершено повну заміну вікон у навчальних кабінетах та вхідних дверей.
З метою  забезпечення енергозбереження у навчальних закладах Верхньосірогозька та  Першопокровська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів взяли участь у реалізації третього етапу спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» по заміні  вікон на енергозберігаючі, загальна вартість Проекту склала  314,0 тис. грн.
У районі функціонує 12 дошкільних навчальних закладів та 1 школа-сад. Дошкільні навчальні заклади відвідує 398  дітей, що становить 87 %  від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 (7) років, стан охоплення дітей 5-6 річного віку дошкільною освітою становить 93 %, що на 10,5 відсоткового пункту більше показника, визначеного Програмою.
 У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування при  загальноосвітніх школах.  Всього дошкільні групи відвідують   33 дитини: с. Дем’янівка – 13, с.Сірогози -10,  с. Вільне – 10.
На часткове оновлення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів у 2015 році бюджетами селищної та сільських рад було виділено кошти в сумі  225,7 тис. грн.
На базі позашкільних навчальних закладів  працює 38 гуртків та  секцій.  Всього у районі різними формами позашкільної та позакласної освіти охоплено 70 % дітей.
Станом на 01 січня 2016 року на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебувало 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 44 –   перебувають під опікою/піклуванням, 4 – проживають в прийомних сім’ях, 7 дітей в дитячому будинку сімейного типу.
Протягом звітного періоду на облік взято 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Знято з обліку 11 дітей вищевказаної категорії, 7 – у зв’язку з досягненням повноліття, 2 дітей повернуто батькові, 2 дітей усиновлено.
16 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У районні створено та  функціонує 3 прийомні родини, в яких проживає та виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та один  дитячий будинок сімейного типу в якому проживає та виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Під час проведення оздоровчої кампанії влітку 2015 року функціонувало          15 пришкільних таборів, які відвідувало 357 дітей.
У системі освіти охоплено послугами оздоровлення та відпочинку 750 дітей,  що складає 54,7  % до загальної кількості дітей.
Протягом поточного року Нижньосірогозьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлено 44 сім’ї в яких виховується 48 дітей, виведено з банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах 81 сім’я, в яких виховується 153 дитини. В банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах перебуває 130 сімей, в яких виховується 254 дитини. Цим сім’ям надано 1367 соціальних послуг. Соціальним супроводом було охоплено 27 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та 182 сім’ям надано допомогу за карткою обліку роботи з сім’єю.
Протягом 2015 року перевірено цільове використання державної допомоги при народженні дитини в 40 сім’ях. Має місце 2 випадки призупинення державної допомоги у зв’язку із переїздом до іншого місця проживання та у 3 сім’ях – у зв’язку із нецільовим використанням допомоги. Під час інших обстежень встановлено, що кошти використовуються за цільовим  призначенням на утримання та харчування дітей.
Захворюваність на туберкульоз зросла на 12,7 %, показник становить           55,7 випадки на 100 тис. населення (програмний показник – 48,6 випадків на 100 тис. населення).
Онкозахворюваність за 2015 рік зросла і становить 37,8 % на 10 тис. населення, в 2014 році – 28,5 % на 10 тис. населення.
Протягом року проведена велика робота по укріпленню матеріально-технічної бази районної лікарні. Фінансування забезпечувалось за кошти місцевого бюджету, власних надходжень, спонсорської допомоги та благодійництва.
Проведена реконструкція артезіанської свердловини на загальну суму 180,0 тис. грн. (місцевий бюджет 161,6 тис.грн. та власні надходження 18,4 тис.грн.).
За кошти місцевого бюджету проведено ремонт покрівлі стаціонарного корпусу на суму 86,3 тис.грн. та  придбана рентген-трубка на 46 тис.грн.
За спонсорську допомогу в лікарні встановлено 25 метало-пластикових вікон, троє метало пластикових дверей, придбано кахельну плитку на підлогу. У кабінеті дерматовенеролога, невропатолога, головної медичної сестри, чергового лікаря, фізіотерапевтичного кабінету, палатах та службових приміщеннях відділень проведено ремонти. За власні надходження відремонтовано ординаторську загально-хірургічного відділення та порогу пологового відділення.
Виділено Нижньосірогозькою селищною радою кошти на встановлення  5 – ти метало-пластикових вікон для інфекційного та терапевтичного відділень.
Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення в районі функціонують 18 клубних установ, 17 бібліотечних установ та школа естетичного виховання.
За 2015 рік бібліотечний фонд району поповнився на 698 примірників книг з обласної бібліотеки, а також подаровані читачами та спонсорами на загальну суму 6,2 тис.грн.
Упродовж  року у закладах культури клубного типу району діяли 150 клубних формувань, у тому числі: 120 колективів художньої творчості, 12 любительських об’єднань, 17 дискотек із загальною кількістю учасників 1120 чоловік, з них 790 учасників – діти. У звітному  періоді  відбулося 1721 культурно – дозвіллєвих заходів.
Забезпечено презентацію діяльності творчих колективів на обласних та міжрегіональних заходах. Культпрацівники та аматори закладів культури взяли участь у 10-ти обласних та міжрегіональних заходах, де здобули гран-прі, два ІІ, ІІІ місце та відзнаки за участь.
Підводячи загальний підсумок виконання Програми, слід зазначити, що поряд з позитивними напрацюваннями, які вдалося реалізувати, залишається ще ряд проблемних питань, над якими необхідно працювати в подальшому. З цією метою рішенням V сесії районної ради сьомого скликання від 20 січня  2016 року № 67 затверджено Програму економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2016 рік та визначено основні цілі, завдання та кількісні критерії розвитку району у 2016 році.
 
Про підсумки виконання показників соціально-економічного розвитку району та програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району за І півріччя 2015 року
Впровадження заходів, спрямованих на стабілізацію економічного і соціального розвитку району, об’єднання всіх гілок влади навколо спільних проблем та інтересів дозволило забезпечити позитивні результати.
За І півріччя 2015 року до загального фонду місцевих бюджетів Нижньосірогозького району мобілізовано 7 830,6 тис. грн податків і зборів, що становить 145,0 % до планів, затверджених місцевими органами влади на цей період (план 5399,3 тис. грн.). Надпланові надходження склали 2 431,3 тис. грн, з них внесок сільських та селищної рад – 2 160,6 тис. грн, ( 180,2%), надбання районного бюджету – 270,7 тис. грн. (110,0%). Виконання до річного плану становить 45,3 відсотки.
Всі сільські та селищний бюджети виконали планові показники першого півріччя більш ніж на 100 відсотків.
Основними джерелами наповнення бюджету є:
          – податок та збір на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 108,0 %, перевиконання складає 215,0 тис. грн (при плані 2692,6 тис. грн. надійшло 2907,6 тис. грн), та складає 37,1 % від надходжень загального фонду (без трансфертів);
– податок на майно – виконано на 127,0 % до плану, визначеного в розписах місцевих бюджетів (при плані 1863,0 тис. грн. надійшло 2366,6 тис. грн), перевиконання складає 503,6 тис. грн., та становить 30,2 % від надходжень загального фонду;
– єдиний податок – при плані 632,7 тис. грн.. фактично надійшло 1781,4 тис. грн., виконання становить 281,6 %, та 22,7 % від надходжень загального фонду;
 – інші надходження складають 10,0  відсотків від надходжень загального фонду.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 2661,0 тис. грн., або на 51,5 відсотка.
До спеціального фонду місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) при плані 607,7 тис. грн., фактично надійшло 728,2 тис. грн., перевиконання складає 120,5 тис. грн.
Розрахункова база надходжень до Державного бюджету виконана на 105,0 % при доведеному завдання 1843,2 тис. грн. надійшло 1936,14 тис. грн., додатково надійшло 92,9 тис. грн.
 Для забезпечення пенсійних виплат з усіх джерел  фінансування  надійшло 33649,9  тис.грн. , що на 1179,5 тис.грн., або на 3,6% більше ніж за відповідний період минулого року всіх надходжень. Власні кошти з урахуванням надходження єдиного внеску склали 9862,5 тис. грн, що становить 94,5 відсотки запланованого в т.ч. власні кошти від сплати страхових внесків, які адмініструє Пенсійний фонд України, склали  119,6 тис. грн., що на 95,5 тис. грн., або у 5 разів більше ніж у відповідному періоді минулого  року.
Станом на 1 липня 2015 року в управлінні Пенсійного фонду України в Нижньосірогозькому районі Херсонської області на обліку перебуває 4291 одержувач пенсій.  Із загального числа пенсіонерів одержують пенсію: за віком 3619 осіб, по інвалідності 335 осіб, у разі втрати годувальника 169 осіб, пенсію за вислугу років 118 осіб та соціальну пенсію 50 осіб.
Протягом І півріччя 2015 року призначено 100 нових пенсій, 4 пенсії за особливі заслуги перед Україною, проведено 159 індивідуальних перерахунків за наданими документами про стаж і заробітну плату. Терміни призначення пенсій скорочено до 3-4 днів, перерахунків — до 5 днів, боргові операції  зменшено до одного місяця.
 Промисловим підприємством ТОВ „Верхньосірогозький ОПЗ” за січень-червень 2015 року вироблено 715 тонн рослинної олії, що на 2171 тонн, або 24,8 % менше ніж за відповідний період минулого року, на суму 5721 тис. грн. що на 15423,9 тис. грн., або 27,1 % менше ніж за відповідний період 2014 року.
 На території Нижньосірогозького району площа проінвентаризованих земель у межах населених пунктів складає 3,7754 тис. га, що становить 73,43 % від їх загальної площі – 5,141 тис.га. Інвентаризації закладів, установ, організацій у межах населених пунктів виконана на 100 %, промислові підприємства – 100% (0,0895 тис.га від загальної площі цих земель по району – 0,0895 тис. га), інших землекористувачів – 66,43 %   ( 1,852- тис.га від загальної площі цих земель по району –  2,788 тис.га).
Проінвентаризовано земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів 0,654 тис.га, що становить 98,79 % від загальної площі таких земель – 0,662 тис.га. На території Нижньосірогозького  району інвентаризація земель населених пунктів стримується в зв’язку з відсутністю коштів на виконання даних робіт.
На території району у 2015 році заплановано до продажу три земельні ділянки несільськогосподарського призначення орієнтовною площею 0,2435 га на орієнтовну суму 67,0 тис. грн.
За звітний період 2015 року продано дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,1729 га на суму 68,0  тис. грн.
      Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів проведена у всіх  населених пунктах Нижньосірогозького  району.
 В поточному році площа збирання ранніх зернових та зернобобових культур становила 48464 га, крім того озимого ріпаку 1341 га.
    У збиранні приймало участь 190 комбайнів, з них: 134 власних і 56 залучених. Сільгосптоваровиробниками району завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Ранні зернові скошено та обмолочено на площі 48464 га, що становить 100 % від загальної площі збирання, намолочено 139398 тонн, з середньою урожайністю 28,8 ц/га. Крім того озимий ріпак скошено та обмолочено на площі 1341 га, або 100 %, отримано валовий збір 1691 тонн з середньою урожайністю 12,6 ц/га.
План засипки насіння озимих культур 8470 т, фактично засипано 4510 т, або 53,2 %. Насіннєвий матеріал проходить перевірку якості в районній державній насіннєвій інспекції.
План підготовки ґрунту під посів озимих 44080 га, підготовлено 37458 га, або 85 %.
Площа зрошуваних земель по району становить 2829 га, з яких фактично поливається 1815 га. На звітну дату полив проведено на площі 1815 га, або 100 %, проведено 7964 гектарополивів з кратністю 4,4 рази.
Всіма категоріями господарств за 6 місяців 2015 року реалізовано худоби та птиці в живій вазі 912 т, молока 8688 т, 2346 тисяч штук яєць, та 4,0 тонни вовни. В порівнянні з відповідним періодом минулого  року обсяг реалізованої худоби та птиці в живій вазі збільшився на 8  т. Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі по ВРХ становлять 500 г, свиней 450 г. Середній надій молока від однієї корови складає 1990  кг. Несучість однієї курки-несучки становить 68 штук яєць, настриг вовни на вівцю складає 3,0 кг.
 За січень-червень 2015 року послугами пасажирського транспорту скористались 83,9 тис. пасажирів, виконано пасажирську роботу в обсязі 6959,2 тис. пас. км, що склало відповідно 67,1 % та 67,2 %  від обсягів  2014 року.
 Відбувається часткове оновлення основних фондів господарств за рахунок власних та залучених коштів. За оперативними даними, за І квартал 2015 року в розвиток економіки району суб’єктами господарювання, що звітують в органи статистики, за рахунок усіх джерел фінансування  вкладено 2937 тис. грн. капітальних інвестицій.
 В районі впроваджено спрощені механізми започаткування і виходу з бізнесу та процедур отримання дозволів і погоджень за заявочним принципом через реалізацію системи „єдиних офісів“. Система державної реєстрації переведена в електронний режим, що дозволяє підприємцям заощадити час і кошти.
Станом на 01 липня 2015 року в районі зареєстровано 385 підприємців-фізичних осіб. За даний період відкрили підприємницьку діяльність 34 фізичні особи, через дозвільний центр надано 5 консультацій по дозвільним процедурам. Протягом звітного періоду одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 7 безробітних(1% від загальної кількості безробітних).
 За І квартал 2015 року  обсяг роздрібного товарообороту склав 46944,1 тис грн., темп росту — 81,6 %.
За січень-березень 2015 року обсяг реалізованих послуг населенню склав 1115,5 тис грн, на одного жителя це становить 69,4 грн.
 Діяльність у сфері зайнятості населення та ринку праці протягом звітного року була спрямована на зменшення негативного впливу безробіття на хід економічного та соціального розвитку району.
Протягом І півріччя 2015 року в Нижньосірогозькому районному центрі зайнятості на обліку перебувало 882 особи, з них 721 – зареєстрованих безробітних.  Допомогу по безробіттю отримувало 574 безробітних.
За направленням районного центру зайнятості працевлаштовано 349 осіб (40% від загальної кількості), з них статус безробітного мали 256 осіб (36% від загальної кількості безробітних).
В оплачуваних громадських роботах та роботах, які мають тимчасовий характер, брали участь 187 безробітних.
Забезпечено надання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття 12 роботодавцям, які працевлаштували 14 зареєстрованих безробітних: 2 – з числа осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, 14 – на новостворені у пріоритетних видах економічної діяльності.
З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці районним центром зайнятості проходило професійне навчання 120 осіб (17% від загальної кількості безробітних). Закінчили професійне навчання (підвищення кваліфікації) 112 безробітних.
 Протягом січня-червня 2015 року підприємствами житлово-комунальної галузі надано послуг населенню на суму 2,030 млн. грн., сплачено – 1,915 млн. грн., рівень сплати – 94,3 %.
Заборгованість населення за надані житлово-комунальні послуги станом на 01 липня 2015 року складає – 269,2 тис. грн.
На протязі року в районі проводилася  робота  по скороченню заборгованості за надані населенню житлово-комунальні послуги.          Проведено 5 планових та 1 позапланових засідань робочої групи з питань аналізу заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та активізації претензійно-позовної роботи, на яких запрошувалися керівники комунальних підприємств, сільські голови, де існує заборгованість за житлово-комунальні послуги.
Для стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з початку року до суду передано 12 позовних заяв, сума позову – 12,5 тис. грн. З них станом на 01 липня 2015 року сплачено повністю 9 позовів на суму – 11,7 грн. Решта знаходиться на виконавчому впроваджені і частково оплачується.
 Також, укладено 12 договорів на реструктуризацію заборгованості на загальну суму 15,8 тис. грн., сплачено – 8,0 тис. грн.
Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат води  комунальними підприємствами району  в 2015 році було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 476.8 тис. грн. Кошти було спрямовано на ремонт та реконструкцію водонапірних веж, проведення аварійно-відновлювальних робіт, заміну  глибинних насосів та водопідйомних труб.
Найкраще в цьому питанні спрацювали наступні сільські, селищна ради та комунальні підприємства району:
– Нижньосірогозькою селищною радою спільно з РСКП «Райсвлькомунгосп» виконано частку робіт по замінні водопровідної мережі в смт Нижні Сірогози по вул. Куйбишева, Жданова, Чапаєва – 1,0 км., загальна вартість проекту – 1,2 млн. грн. на даний час освоєно в І півріччі – 91,7 тис. грн., кошти місцевого бюджету.
– Анатолівською сільською радою було виділено кошти в сумі 130 тис. грн. на поповнення статутного фонду СКП «Вікторія». Відповідні кошти спрямовано на придбання навісного генератора – 44 тис. грн., частотний  перетворювач – 48 тис. грн., дві колони для підйому води та два глибинних насоси – 32 тис. грн.
– Вільненською сільською радою виділено кошти в сумі 86 тис. грн. на проведення капітального ремонту 2-х водонапірних веж та артезіанської свердловини с. Вільне, с. Змагання.
Новоолександрівська сільська рада бере участь в проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду, фаза ІІІ», заплановано проведення капітального ремонту артезіанської свердловини № 13-96 в с. Новоолександрівка, загальна вартість проекту – 520,522 тис. грн. За умовами участі проекту частка співфінансування сільської ради складає 300 тис. грн.
З метою покращення благоустрою населених пунктів району з місцевих бюджетів виділено коштів на суму 274,5 тис. грн. (зокрема здійснено ремонт пам’ятників, меморіальних комплексів та встановлено огорожі на соціально значущих об’єктах району).
 Пріоритетним напрямком роботи управління соціального захисту населення районної державної адміністрації у І півріччі 2015 року було забезпечення реалізації державної соціальної політики району у сфері соціального захисту населення, зокрема, мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців та надання населенню житлових субсидій за удосконаленим порядком.
Протягом звітного періоду в районі проводилась робота щодо розв’язання соціально-побутових проблем внутрішньо переміщених осіб. Станом на 01 липня 2015 року в районі на обліку перебувають 48 осіб (з них 33 дорослих осіб, 15 дітей).
Станом на 01 липня 2015 року 6 сімей отримували державні соціальні допомоги, 34 особи – пенсію.
За даними Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного райвійськкомату та сільських рад станом на 01 липня 2015 року в районі 143 особи проходили військову службу у зв’язку з мобілізацією, у тому числі 49 громадян – в зоні проведення антитерористичної операції.
Демобілізовані протягом січня-червня 2015 року 42 військовослужбовця, у тому числі 16 учасників АТО.
Протягом січня-червня 2015 року за рахунок районного бюджету 3 сім’ї військовослужбовців – учасників АТО отримали матеріальну допомогу на загальну суму 4,0 тис. грн. (всього на 2015 рік передбачено 30,0 тис. грн.).
На 2015 рік у сільських (селищному) бюджетах передбачені кошти на надання матеріальної допомоги мобілізованим військовослужбовцям та військовослужбовцям, які проходять службу в зоні проведення антитерористичної операції, на загальну суму 193,2 тис. грн., надано протягом січня-червня допомогу 65 особам на загальну суму 67,4 тис. грн.
         На обліку в районі перебуває 1 член сім’ї загиблого військовослужбовця – учасника АТО. Особа користується 50 % пільгою на електроенергію за рахунок  державного бюджету та 100 % пільгою за водопостачання (50 % – державний бюджет, 50 % – за рахунок Райсількомунгоспу). У квітні 2015 року особі нарахована адресна грошова допомога на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 1,4 тис. грн. та щорічна разова допомога до 5 травня на загальну суму 0,4 тис. грн.
         Статус учасника бойових дій отримали 13 учасників АТО (у тому числі 4 демобілізовані), осіб поставлено на облік в управління соціального захисту населення для отримання пільг за рахунок державного бюджету. Даним особам нарахована адресна грошова допомога на придбання твердого палива та скрапленого газу та щорічна разова допомога до 5 травня.
Станом на 01 серпня 2015 року 24 дитини учасників АТО та інших військовослужбовців отримали послуги оздоровлення та відпочинку, у тому числі 17 дітей військовослужбовців та учасників АТО з 26.06.15 р. по 13.07.15 р. оздоровились в ТОВ ДСОДЗ «Дельфін» за рахунок коштів районного та сільських бюджетів (використано на закупівлю даних путівок 42,5 тис. грн.).
Станом на 01 липня 2015 року управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації організовано нарахування компенсації заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, 22 підприємствам, установам, організаціям за 36 мобілізованих на загальну суму 181,0 тис. грн., профінансовано – 145,7 тис. грн.
В Анатолівській сільській раді членів сімей військовослужбовців – учасників АТО на 100 % звільнили від плати за водопостачання. За І півріччя 2015 року профінансовані кошти на пільги сім’ям військовослужбовців на загальну суму 2,2 тис. грн.
          В Нижньосірогозькій селищній раді звільнено впродовж 2015 року 3 дітей учасників АТО від батьківської плати за харчування в дошкільних дитячих закладах.
До виконкомів сільських та селищної рад звернулося 14 осіб з числа військовослужбовців та членів їх сімей щодо виділення земельних ділянок. За даними відділу Держгеокадастру в районі 10 особам виділені земельні ділянки, документи щодо надання земельних ділянок 4 особам опрацьовуються.
         7 демобілізованих військовослужбовців (з них 3 учасника АТО) перебувають на обліку в районному центрі зайнятості та от римують допомогу по безробіттю. 4 особи працевлаштовано на оплачувані громадські роботи, 1 особу направлено на професійне навчання для відкриття підприємницької діяльності.
 У районі постійно здійснюється моніторинг оплати праці. За статистичними даними номінальна заробітна плата одного штатного працівника за березень 2015 року становить 1919,00 грн., що відповідає 73,5 % до середньообласного показника (2610 грн.) та 157,6 % розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (1218 грн.).
         За статистичними даними станом на 01 липня 2015 року на 1 підприємстві району заборгованість із виплати заробітної плати становила 86,2 тис. грн., яка виникла у поточному періоді. Підприємством наданий графік погашення заборгованості заробітної плати, список дебіторів, паспорт заборгованості. 08 липня 2015 року заборгованість була частково погашена на 54 %, 15 липня 2015 року – заборгованість погашена у повному обсязі. За оперативними даними станом на 01 серпня 2015 року заборгованість з виплати заробітної плати в районі відсутня.
 На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 01 липня 2015 року перебувають 635 інвалідів, у тому числі 45 дітей-інвалідів.
2 дитини-інваліди, які потребували реабілітаційних послуг, отримали направлення на проходження курсу реабілітації у Херсонському обласному центрі соціальної реабілітації.
До заводів-виробників направлено 17 направлень для забезпечення технічними засобами реабілітації 9 осіб та 17 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами. З початку року 7 осіб забезпечені 11 технічними засобами, 17 – протезно-ортопедичними виробами.
4 особи влаштовані в стаціонарне відділення постійного проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів надано матеріальну допомогу 3 інвалідам на суму 1,4 тис. грн. та 1 малозабезпеченій особі на суму 0,47 тис. грн.
Нарахована компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування і транспортне обслуговування автомобілів 5 інвалідам на суму 0,67 тис. грн.
Проведено нарахування компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування 11 інвалідам війни на суму 3,8 тис. грн. та 6 інвалідам загального захворювання на суму 1,3 тис. грн.
З метою забезпечення підтримки найбільш незахищених верств населення, які тимчасово опинились в скрутному становищі внаслідок непередбачених обставин, районною комісією з питань надання матеріальної допомоги малозабезпеченим верствам населення за рахунок районного бюджету надано матеріальну допомогу 33 особам на суму 19,8 тис. грн.
У звітному періоді за рахунок коштів районного бюджету здійснено фінансову підтримку районної організації ветеранів війни та праці на суму 4,0 тис грн. та профінансовано придбання продуктів лікувального харчування для дитини-інваліда, хворої на фенілкетонурію, на суму 38,7 тис. грн.
 В районі на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01 липня 2015 року перебувають 3615 осіб.
Забезпечено надання пільг та адресних грошових допомог пільговим категоріям населення, у звітному періоді за рахунок субвенції з державного бюджету окремим категоріям громадян в районі надані пільги на загальну суму 1305,7 тис. грн
Заборгованість по виплаті пільг станом на 01 липня 2015 року становить 559,1 тис. грн., у тому числі по виплаті адресної допомог на тверде паливо та скраплений газ – 421,0 тис. грн.
За рахунок коштів державного бюджету профінансовано разову грошову допомогу до 5 травня 361 ветерану війни на суму 174,3 тис. грн.
Станом на 01 липня 2015 року на обліку в районі перебуває 1264 сім’ї з дітьми та малозабезпечених сім’ї. За призначенням всіх видів державної допомоги до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації протягом січня-червня 2015 року звернулося 505 сімей, призначено 535 допомог.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам протягом січня-червня 2015 року профінансовано коштів на суму 8554,5 тис. грн. Заборгованість по виплаті державних соціальних допомог відсутня.
За призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги та для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу в районі протягом січня-червня 2015 року звернулось 1221 сім’я, призначено житлову субсидію 462 сім’ям на суму 891,2 тис. грн., профінансовано коштів на суму 552,2 тис. грн., заборгованість станом на 01 липня 2015 року становить 356,8 тис. грн.
 За травень-червень до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації звернулося 813 осіб із заявами щодо призначення житлових субсидій за спрощеним порядком, що становить 66,6 % до загальної кількості заявників.
З метою підтвердження права громадян на призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій державним соціальним інспектором протягом січня-червня 2015 року проведено 83 обстеження матеріально-побутових умов проживання сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги; 44 перевірки про доходи та майновий стан отримувачів допомоги, 453 обстеження спільно з соціальними робітниками сільських рад.
 З метою забезпечення якісного соціального обслуговування та надання соціальних послуг в районі працює комунальна установа «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», який обслуговує 1197 осіб похилого віку, інвалідів, осіб, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.
Всього територіальним центром надається 57 видів соціальних послуг, це послуги: соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання, послуги з надання автотранспорту.
Протягом січня-червня 2015 року проведено 160 обстежень одиноких та одинокопроживаючих  громадян, які за медичними показаннями потребують сторонньої допомоги; надано 27971 безкоштовну та 1230 платних послуг.
Станом на 01 липня 2015 року в стаціонарному відділенні постійного проживання на 20 ліжко-місць проживають 15 осіб, які за медичними показниками потребують сторонньої допомоги; що забезпечені чотириразовим харчуванням та всіма видами послуг.
 Аналіз  виконання програми соціально-економічного розвитку в галузі освіти свідчить, що протягом звітного періоду створювалися  необхідні умови для навчання та виховання дітей дошкільного та шкільного віку.
На сьогоднішній день у районі функціонує 32 навчальні заклади: 15 загальноосвітніх навчальних закладів, 1 школа-сад, 12 дошкільних навчальних закладів (діючих), 2 позашкільні навчальні заклади –  комунальні заклади: «Нижньосірогозька дитячо-юнацька спортивна школа»,  «Нижньосірогозький будинок творчості дітей та юнацтва», «Нижньосірогозька станція юних натуралістів» та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.
Станом на 01 липня  2015 року дошкільні навчальні заклади відвідує 373  дитини, що становить 72 % від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 (7) років, стан охоплення дітей 5-6 річного віку дошкільною освітою (всіма формами: ДНЗ,  дошкільними групами, соціальним патронатом) становить 100%.
У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування при  загальноосвітніх школах:  с. Дем’янівка – 10, дітей,  с .Сірогози – 5 дітей, с. Комсомольське – 3 дитини, с. Вільне – 9 дітей.
Станом на 01 липня 2015  у черзі до зарахування у дошкільні навчальні заклади району перебуває 66 дітей. У зв’язку із зменшенням контингенту дітей дошкільного віку,  станом на 01 вересня  2015 черга  у дошкільні навчальні заклади становитиме 22 дитини.
На часткове оновлення матеріальної бази та проведення ремонтів дошкільних навчальних закладів у 2015 році передбачено бюджетами селищної та сільських рад кошти в сумі 307,3 тис. грн.
Загальну середню освіту  у 2014/15 навчальному році здобували 1365 учнів.
За попередньою мережею, всього у школах району у 2015/16 навчальному році буде  навчатися  1329 учнів в тому числі до першого класу планується  зарахувати 145 учнів.
На території району розроблено 10 маршрутів, за якими здійснюється підвіз 119  учнів та  6 педагогічних працівників
Підвіз учнів в сільській місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється трьома шкільними автобусами та автомобілем ГАЗ-32213-414.
З метою підготовки навчальних закладів до нового 2015/16 навчального року та  роботи в осінньо-зимовий період у загальноосвітніх школах завершено поточні ремонти приміщень (класні кімнати, спортивні зали, майстерні,  харчоблоки, їдальні, коридори, актові зали, котелень).  Видатки в сумі 180,1 тис. грн.. на часткове оновлення матеріальної бази та поточні ремонти здійснювалися за рахунок коштів батьків:  у Червонопартизанській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено часткове оновлення матеріально-технічної бази, а саме:  придбано холодильник, ноутбуки, офісні меблі, планшети, дизельний генератор всього на суму 72,0  тис. грн., проведено  заміну 4-х вхідних дверей  та повну заміну   вікон у навчальних кабінетах в кількості 56 шт. (загальна вартість робіт становить  127,0 тис. грн.).
 Позашкільною освітою охоплено 439 учнів, що становить 32 відсотків від загальної кількості дітей шкільного віку. Крім того  у загальноосвітніх навчальних закладах працює 121 гурток та секцій, які відвідують 959 учнів. Всього у районі  різними формами позашкільної та позакласної   освіти охоплено 70 відсотки дітей.
На базі сільських загальноосвітніх навчальних закладів працюють гуртки позашкільних навчальних закладів: Верхньосірогозька, Сірогозька, Новоолександрівська, Першопокровська та Нижньоторгаївська  загальноосвітні школи, де  позашкільною освітою охоплено 118 дітей.
У зв’язку з низькою наповнюваністю учнів  сільських загальноосвітніх шкіл району, відкриття  позашкільних закладів є  недоцільним.
На базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату здійснюється допрофесійна підготовка водіїв та допрофесійна підготовка за спеціальністю «Швачка». У 2014/15 навчальному році допрофесійною підготовкою водіїв було охоплено 29 учнів, допрофесійною підготовкою за спеціальністю «Швачка» – 20 учнів.
 У загальноосвітніх навчальних закладах району створені та вдосконалюються умови для забезпечення фізичного виховання та розвитку масового спорту в обсязі 6-8 годин рухової активності на тиждень за рахунок ранкової гімнастики,  уроків фізичної культури, рухомих перерв, спортивних секцій, груп загальної фізичної підготовки, занять у навчальних групах дитячо-юнацької спортивної школи. У 2014/15 навчальному  році у 16 загальноосвітніх навчальних закладах уроками фізичної культури не менше трьох разів на тиждень залучено 848 дітей.
У районі функціонує дитячо-юнацька спортивна школа. У 11 групах з футболу охоплено 160 вихованців, що становить 12% від загальної кількості дітей шкільного віку району.
Спортивно-масові заходи здійснюються згідно плану роботи відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.
У Нижньосірогозькому районі  чисельність населення, залученого до занять фізичною культурою і спортом, складає 1,9 тис. осіб, або 18,2% від загальної кількості населення району.
Загальна чисельність штатних працівників сфери фізичної культури і спорту складає 21  особу. За розподілом зайнятості 16 з них працюють викладачами фізичного виховання в навчальних закладах, 5 – тренерами з видів спорту.
На території району діє 15 колективів фізичної культури – з них 14 за місцем проживання, 1  районної ради  профспілки працівників освіти, а також 15 фізкультурно-оздоровчих клубів при загальноосвітніх школах.
В районі  налічується 78 спортивних об’єктів в тому числі:  1 стадіон, 15 футбольних полів, 13 спортивних залів, 49 спортивних майданчиків.
Із загальної кількості спортивних споруд  49 знаходяться у підпорядкуванні навчальних закладів,  1  – дитячо-юнацької спортивної школи та 28 – селищної та сільських рад.
З метою поліпшення умов для регулювання занять оздоровчого фізичною культурою і масовим спортом різних вікових груп населення, активізації процесів будівництва, ремонту та облаштування простіших спортивних споруд, майданчиків за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення у Нижньосірогозькому районі з 01 по 30 квітня 2015 року проведено Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх – спільна турбота».
Під час проведення Місячника взяло участь  1190 осіб, що становить 8.1 % від загальної кількості населення. Відремонтовано 29 спортивних споруд та спортивних майданчиків, що становить 100% до кількості, що потребувала ремонту, з них 1- знаходиться на балансі Нижньосірогозької ДЮСШ, 2 – на балансі сільських рад (100% до кількості, що потребувало ремонту).
На території району працю комунальний заклад  «Дитячо-юнацька спортивна школа», яку відвідує 163 учня,  що становить 12% від загальної кількості дітей шкільного віку.  Навчально-тренувальний процес забезпечують 5 тренерів-викладачів.
 Забезпечується право кожного мешканця на безкоштовне медичне обслуговування, проводиться своєчасна диспансеризація населення відповідно до затверджених розпорядчих документів.
Захворюваність на туберкульоз знизилась і становить 12,3 на 100 тис. за І півріччя 2015 року, в 2014 році –  18,3 на 100 тис. населення.
Онкозахворюваність збільшилась в порівнянні з минулим роком , та за І півріччя 2015 року становить 15,3 на 10 тис. населення, в 2014 році – 9,8 на  10 тис. населення.
 Станом на 01 липня 2015 року на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 55 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 42 –   перебувають під опікою/піклуванням, 2 – проживають в прийомних сім’ях,   7 дітей в дитячому будинку сімейного типу.
За І півріччя 2015 року на облік взято 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Знято з обліку 7 дітей вищевказаної категорії 6 – у зв’язку з досягненням повноліття, 1 дитину повернуто батькові.
Протягом  І півріччя 2015 року 9 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В Нижньосірогозькому районні створено та  функціонує 3 прийомні родини, в яких проживає та виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  У І півріччі 2015 року в районі створено дитячий будинок сімейного типу до якого влаштовано 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.
У банку даних дітей для оздоровлення у 2015 році перебувають 1105 дітей, з них 1082 дитини пільгової категорії
У звітному періоді послуги оздоровлення та відпочинку в районі отримали 476 дітей  (34,7  % до загальної кількості дітей), з них:
– послуги відпочинку – 357 дітей в пришкільних таборах з денним перебуванням (26,1 %);
– послуги оздоровлення  – 119 дітей  (8,6 %).
У літній період  2015 року на базі загальноосвітніх шкіл працювало 15 пришкільних таборів. Послугами відпочинку у пришкільних таборах з денним перебуванням у 2015 році було  охоплено  357 дітей, що становить 32 відсотки від загальної кількості учнів.
Пріоритетним напрямком оздоровчої кампанії була  організація відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, всього відпочинком було охоплено  323  дитини пільгової категорії
 Протягом січня-червня 2015 року до Нижньосірогозького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулося 2 багатодітні сім’ї, в яких виховується 7 дітей, вони перебувають під соціальним супроводом,  всі сім’ї проінспектовано, всім сім’ям надаються соціальні послуги.
Нижньосірогозьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно ведеться та оновлюється банк даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, усі сім’ї, які перебувають в банку обстежуються з метою підтвердження складних життєвих обставин. Протягом І півріччя 2015  року на обліку перебувало 186 сімей, в яких виховується 373 дитини, усі сім’ї обстежено і членам цих сімей надано комплекс соціальних послуг. Під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом І півріччя перебувало 22 сім’ї, в яких виховується 41 дитина. Станом на 01 липня 2015 року на обліку у районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 148 сімей, в яких виховується 289 дітей. Під соціальним супроводом перебуває 11 сімей, в яких виховується 22 дитини. Сім’ї отримують соціально-педагогічні, психологічні, юридичні, соціально-економічні, соціально-медичні, інформаційні, соціально-побутові, представницькі послуги.
У районі налічується 37 закладів культури, із них сільських, селищних клубних закладів 15; 1 районний Будинок культури; 2 сільських клуби не працюють Дальненський та Заповітненський, знаходяться в аварійному стані; 17 бібліотек, з них 14 сільських  бібліотек; 1 центральна районна бібліотека для дорослих; 1 районна бібліотека для дітей; 1 селищна; 1 школа естетичного виховання, 1 районний кінотеатр.
За звітний період бібліотечний фонд району поповнився на 73 примірника книг з обласної бібліотеки ім. Гончара та обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова на загальну суму 3823 грн.
Для районної бібліотеки зроблено підписку періодичних видань на суму 1300 грн.
Відповідно до плану роботи сектора культури і туризму районної державної адміністрації протягом звітного періоду проведено 3 засідання ради по культурі, 5 нарад керівників закладів культури, здійснено 6 виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання.
У клубних закладах культури функціонує 125 формувань, в яких охоплено 923 учасники. Свої творчі здобутки розвивали і примножували 114 аматорських колективів, серед яких: 1 – оркестровий, 56 – вокально-хорових, 17 – хореографічний та 25 – театральних. 6 колективів клубних закладів носять звання «народний», «зразковий».
Закладами культури району проводяться заходи щодо відзначення важливих дат та подій в житті нашої держави, свят народного календаря, культурно-освітні та культурно – розважальні заходи. У звітному  періоді  відбулося 753 культурно – дозвіллєвих заходів, фахівцями районного будинку культури  розроблено 23 сценаріїв.
Відповідно до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій за І півріччя 2015 року в районі надзвичайні ситуації не виникали, що в два рази менше показників за аналогічний період 2014 року (1 НС), За звітний період  надзвичайних ситуацій природного характеру на території району зменшилось, також зменшилась кількість випадків виявлення застарілих боєприпасів часів Великої вітчизняної війни. Знищення боєприпасів проводилось саперним підрозділом Управління ДСНС України в області. Ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій проводилось силами аварійних підрозділів районних служб та підприємств.
         З метою інформування населення  в районних засобах масової інформації систематично оприлюднюється матеріали про виникнення надзвичайних ситуацій, хід їх ліквідації, надаються рекомендації населенню щодо дії в разі їх виникнення.
Перший заступник голови
районної державної адміністрації                                                    О.М. Полуекто
 
Про підсумки виконання показників соціально-економічного розвитку району та програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району за 2014 рік
Діяльність районної державної адміністрації у 2014 році  була спрямована на організацію виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Нижньосірогозького району на 2014 рік та прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку району до 2016 року, затверджена рішенням ХХХVІІІ сесії районної ради шостого скликання від 31 січня 2014 року № 451.
За 2014 рік до загального фонду бюджету району надійшло 67 077,8 тис. грн., що становить 101,2%  річного плану надходжень, в тому числі власні та закріплені надходження виконані на 106,7 %, при плані 16 713,9 тис. грн. фактично надійшло 17 825,9 тис. грн. Понад план отримано 1 112,0 тис. грн.
Всі сільські та селищний бюджети виконали планові показники більш ніж на 100 %.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилося на 1 306,9 тис. грн., або на 7,9 %.
За  2014 рік в районі забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Проведено розрахунки  бюджетних установ за спожиті ними енергоносії та комунальні послуги. Заборгованість відсутня.
За 2014 рік до бюджету управління Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло коштів у сумі 67544,02 тис. грн., що на 2974,4 тис. грн., або на 104,6 % більше, ніж в 2013 році.
У відділі пенсійного забезпечення знаходиться на обліку 4348 пенсіонерів. Середній розмір пенсії за грудень 2014 року складає 1257,64 грн. Протягом січня-грудня 2014 року призначено 290 нових пенсій та 207 перерахунків, з них на банківські установи 184 особи.
Борги до Пенсійного фонду по економічно-активних підприємствах відсутні.
Промисловість  району представлена одним промисловим підприємством ТОВ „Верхньосірогозький ОПЗ”, яким за 2014 рік вироблено 3691,3 тонн рослинної олії що на 1216,8 тонни або 149,2 % більше ніж за відповідний період минулого року, на суму 28425,2 тис. грн. що на 11041,3 тис. грн., або 163,5 % більше ніж за 2013 рік.
Сільгосптоваровиробниками всіх форм власності району у 2014 році при плані виробництва зерна 125406 тонн, фактично отримано валовий збір 149585 тонн, або 119, 3 % до плану з середньою урожайністю 28,7 ц/га, в тому числі: озимої пшениці скошено на площі 40820 га, отримано валовий збір 122034 тонни, або 122,8 % до плану, з середньою врожайністю 29,9 ц/га, ярий ячмінь скошено на площі 5589 га, валовий збір становить 10640 тонн, або 113,9 %, з середньою врожайністю 19,0 ц/га.
Крім того, соняшнику зі збиральної площі 19602 га отримано валовий збір 11781 тонн, або 67,3 % до запланованого, з середньою урожайністю 6,0 ц/га, сої зі збиральної площі 1000 га – 3430 тонн, або 111,1 % до плану, з середньою урожайністю 34,3 ц/га.
Виробництво картоплі та овоче-баштанних культур при плані 12030 тонн склало 11808 т, або 98,2 %, з них овочів 6380 тонн, картоплі 4703 тонни, продовольчих баштанних 725 тонн.
Завдяки своєчасно проведеним підготовчим заходам під урожай 2015 року посіяно 43767 га озимих культур, в тому числі озимих зернових 42426 га, з них пшениці 40197 га, ячменю 2229 га, а також 1341 га озимого ріпаку.
За 2014 рік по сільськогосподарським підприємствам було залучено 4326,2 тис. грн. інвестицій в основний капітал.
Станом на 01 січня 2015 року в районі утримується: 5719  голів великої рогатої худоби, у тому числі 3986 корів, 1239 голів свиней, 1700 голів овець та кіз, 141,8 тис. голів птиці. Всіма категоріями господарств за 2014 року реалізовано худоби та птиці в живій вазі 2585 т, молока 19300 т, 7100 тисяч штук яєць та 7,0 тонн вовни.
Станом на 01 січня 2015 року на території району фактично укладено 5365 договорів оренди земельних ділянок та земельних часток (паїв) загальною площею  50592,6  га.
У 2014 році продано три земельні ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,3790 га на суму 119 тис. 500 грн.
За січень-грудень поточного року послугами пасажирського транспорту скористалися 236,1 тис. пасажирів, виконано пасажирську роботу в обсязі 19,3 млн. пас. км, що склало відповідно 110,5 % та 114,1 %  від обсягів  2013р.
Станом на 01 січня 2015 року в районі зареєстровано 381 фізичну особу – підприємця. За 2014 рік відкрили підприємницьку діяльність 51 фізична особа, видано 13 документів дозвільного характеру через дозвільний центр та надано 27 консультація по дозвільним процедурам. 32 безробітних отримали одноразову грошову допомогу на започаткування підприємницької діяльності (3 % від загальної кількості безробітних).
Обсяг виконаних будівельних робіт за 2014 рік склав 344 тис.грн. На реалізацію районної програми «Індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2020 роки», за 2014 рік для отримання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам на будівництво, добудову, придбання житла жителям району видано 11 клопотань.
Філією «Нижньосірогозький райавтодор» за 2014 рік проведені ремонтні роботи на автошляхах загального користування на суму 784,2 тис. грн. та відремонтовано 4239 кв. м дорожнього полотна, встановлено 33 дорожніх знаків на суму 22 тис.грн.
  Філією «Нижньосірогозький райавтодор» ДП «Херсонський облавтодор» ВАТ «ДАК Автомобільні дороги України» виконані роботи по капітальному ремонту пішохідної доріжки по вулиці Петровського на загальну суму 56,6 тис.грн.
За 9 місяців 2014 року (статистичні дані щоквартальні) обсяг роздрібного товарообороту склав 147309,3 тис. грн., темп росту — 100,8 %.
У 2014 році обсяг реалізованих послуг населенню склав 5879,7 тис грн, на одного жителя це становить 371,1 грн.
Діяльність у сфері зайнятості населення та ринку праці протягом звітного року була спрямована на зменшення негативного впливу безробіття на хід економічного та соціального розвитку району.
За статистичними даними номінальна заробітна плата одного штатного працівника за вересень 2014 року становить 2324,77 грн., що відповідає 90,5 % до середньообласного показника (2569 грн.), та 190,9 % розміру мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи (1218 грн.). Темп росту середньої заробітної плати в районі становить 10,9 %.
Протягом 2014 року на обліку в Нижньосірогозькому районному центрі зайнятості перебувало 1580 осіб, що на 130 осіб більше, ніж у 2013 році.  З них 451 особа мали статус безробітного, що на 26 чоловік більше ніж у минулому році.
На вільні та новостворені робочі місця у звітному періоді були працевлаштовані 638 безробітних, в оплачуваних громадських роботах прийняли участь 350 безробітних. Професійним навчанням, перенавчанням та курсами підвищення кваліфікації були охоплені 258 безробітних.
За 2014 рік підприємствами житлово-комунальної галузі надано послуг населенню на суму – 3,323 млн. грн. сплачено – 3,287 млн. грн. або 98,9 % і станом на 01 січня поточного року заборгованість за житлово-комунальні послуги склала 153,6 тис. грн. темп росту з початку року – 82,4%.
На протязі року в районі проводилася  робота  по скороченню заборгованості за надані населенню житлово-комунальні послуги.          Проведено 12 планових та 2 позапланових засідань робочої групи з питань аналізу заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та активізації претензійно-позовної роботи, на яких запрошувалися керівники комунальних підприємств, сільські голови, де існує заборгованість за житлово-комунальні послуги.
З метою  стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги  за 2014 рік передано до суду 22 позовні заяви на загальну  суму позову – 22795 грн. По всім заявам було прийнято відповідні рішення , станом на 30.01.2015 р.  сплачено борг по 14 позовам на суму – 12476 грн. Решта знаходиться на виконавчому впроваджені і частково оплачується.
Для покращення надання  послуг  з  централізованого  водопостачання  та  з метою недопущення   втрат води  комунальними підприємствами району  було проведено  поточних  та  капітальних  ремонтів  на  загальну суму 89,4 тис.грн. Кошти було спрямовано на ліквідацію поривів  водопровідної  мережі, проведення аварійно-відновлювальних робіт, заміну  глибинних насосів та водопідйомних труб.
Новопетрівською сільською радою за кошти місцевого бюджету в поточному році проведено роботи по капітальному ремонті 2-х водонапірних веж та 580 м водопровідної мережі на загальну суму – 188,741 тис. грн.
Сірогозькою сільською радою з кошти місцевого бюджету проведено реконструкцію водонапірної вежі на загальну суму – 27,8 тис. грн.
З метою покращення благоустрою населених пунктів району з місцевих бюджетів виділено коштів на суму 291,0 тис. грн. (зокрема здійснено ремонт пам’ятників, меморіальних комплексів та встановлено огорожі на соціально значущих об’єктах району).
Одним з основних напрямків роботи органів виконавчої влади є сфера соціального захисту населення.
Протягом 2014 року в районі проводилась робота щодо розв’язання соціально-побутових проблем внутрішньо переміщених осіб. Всього за рік до району прибуло 211 внутрішньо переміщених осіб, 142 особи вибуло. Станом на 01 січня 2015 року в районі на обліку перебувають 69 осіб (з них 55 дорослих осіб, 14 дітей).
У 2014 році у приватному готелі «Степовий» тимчасово було розміщено 16 осіб, у тому числі 12 осіб проживали безоплатно. За проживання 4 осіб за рахунок коштів субвенції з обласного бюджету приватному підприємцю було відшкодовано 1,8 тис. грн.
19 сім’ям переселенців за рахунок субвенції з обласного бюджету надана матеріальна допомога на загальну суму 18,2 тис. грн. 3 сім’ї отримали фінансову допомогу внутрішньо переміщеним особам відповідно до Угоди в рамках програми Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців на загальну суму 15,0 тис. грн.
39 сім’ям призначено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, 9 сім’ям – державні соціальні допомоги, 45 особам – пенсію; 5 осіб працевлаштовано. 20 сім???ей районним товариством Червоного Хреста отримали 711 одиниць одягу, взуття, постільної білизни тощо. Також громадянами району для внутрішньо переміщених осіб було зібрано та надано 48 кг  продуктів.
Підприємствами, установами, організаціями та мешканцями району для блокпосту та солдатів 30-ї Новоград-Волинської окремої гвардійської механізованої бригади передано 900 банок консервації, 165 кг. овочів, 63 кг макаронних виробів та круп. Всього протягом 2014 року  підприємцями та волонтерами району для патрульних зібрано продуктів харчування, засобів гігієни, предметів  повсякденного вжитку на суму близько 2,5 тис. грн., для військовослужбовців 30-ї Новоград-Волинської окремої гвардійської механізованої бригади – на суму близько 15 тис. грн.
Протягом 2014 року працівниками комунальної установи «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» надано 58126 безкоштовних та 2261 платну послугу. Це послуги: соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання, послуги з надання автотранспорту.
Протягом 2014 районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення здійснено 16 рейдів, перевірено 52 роботодавці, виявлено 8 осіб, які не мають відповідних документів на ведення підприємницької діяльності, та 3 нелегальних працівників. Нижньосірогозьким відділенням Генічеської міжрайонної об’єднаної податкової інспекції, Нижньосірогозьким РВ УМВС та державним інспектором праці складено відповідні протоколи про адміністративне правопорушення, матеріали про виявлені порушення передані до суду.
В районі на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, станом на 01 січня 2015 року перебувають 3664 особи.
За рахунок коштів державного бюджету у 2014 році профінансовано разову грошову допомогу до 5 травня 414 ветеранам війни на суму 179,4 тис. грн.
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам протягом 2014 року профінансовано коштів на суму 16807,3 тис. грн. Заборгованість по виплаті державних соціальних допомог відсутня.
За призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги та для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу в районі протягом 2014 року звернулось 625 сімей, призначено житлову субсидію 601 сім’ї на суму 691,9 тис. грн., профінансовано коштів на суму 678,9 тис. грн., поточна заборгованість станом на 01 січня 2015 року становить 18,5 тис. грн.
Забезпечено надання пільг та адресних грошових допомог пільговим категоріям населення, з початку року за рахунок субвенції з державного бюджету окремим категоріям громадян в районі надані пільги на загальну суму 1302,0 тис. грн., з них:
– водопостачання і водовідведення  – на суму 251,1 тис. грн.;
– електроенергія  – на суму 160,9 тис. грн.;
– користування послугами зв’язку – на суму 33,1 тис. грн.;
– проїзд в залізничному, водному, автомобільному і повітряному транспорті – на суму 2,3 тис. грн.;
– проїзд у міському та приміському пасажирському транспорті загального користування – на суму 98,3 тис. грн.;
– адресна допомога на тверде паливо та скраплений газ – 756,3 тис. грн.
Заборгованість по виплаті пільг станом на 01 січня 2015 року становить 5,3 тис. грн. (по виплаті адресної допомоги на тверде паливо та скраплений газ).
На обліку в управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації станом на 01 січня 2015 року перебувають 625 інвалідів, у тому числі 41 дитина-інвалід.
Нарахована та профінансована компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування і транспортне обслуговування автомобілів 7 інвалідам на суму 1,4 тис. грн.
Проведено нарахування та виплату компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування 2 інвалідам війни на суму 0,72 тис. грн. та 3 інвалідам загального захворювання на суму 0,63 тис. грн.
9 осіб забезпечено безкоштовним санаторно-курортним лікуванням (5 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 ветерани війни та 2 інваліди загального захворювання).
За рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів надано матеріальну допомогу 10 інвалідам на суму 4,7 тис. грн.
У 2014 році 1 мешканці району, матері п’яти дітей, Указом Президента України присвоєно Почесне звання «Мати-героїня». Громадянці виплачено  грошову винагороду у розмірі 12,2 тис. грн.
За даними Нижньосірогозько-Іванівського об’єднаного райвійськкомату та сільських рад станом на 01 січня 2015 року в районі 88 осіб проходили військову службу у зв’язку з мобілізацією, у тому числі 30 громадян – в зоні проведення антитерористичної операції.
Протягом 2014 року надано матеріальну допомогу 81 сім’ї військовослужбовців на загальну суму 104,0 тис. грн. на оплату житлово-комунальних послуг та придбання вугілля. Нижньосірогозькою селищною радою вирішено питання щодо безкоштовного перебування дітей військовослужбовців в дошкільних дитячих закладах. В Анатолівській сільській раді членів сімей військовослужбовців на 100 % звільнили від плати за водопостачання.
За рахунок районного бюджету з наступним відшкодуванням з обласного бюджету 2 сім’ям військовослужбовців, загиблих під час проведення антитерористичної операції, надано разову матеріальну допомогу на загальну суму 100,0 тис. грн.
Станом на 01 січня 2015 року на території Нижньосірогозького району проживало 16113 осіб, в тому числі 4921 чоловік міського населення та 11192 чоловіка сільського. Народилось в районі 174 дитини, померло 280 осіб. Міграційне скорочення становить – 69 чоловік.
Протягом звітного періоду створювалися необхідні умови для навчання та виховання дітей дошкільного та шкільного віку.
Усього в районі функціонує 12 дошкільних навчальних закладів та 1 школа-сад. Дошкільною освітою охоплено 377 дітей, що становить 72 % від загальної кількості дітей віком від 3 до 6(7) років, стан охоплення дітей 5-6 річного віку дошкільною освітою (всіма формами: ДНЗ,  дошкільними групами, соціальним патронатом) становить 100%.
У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади, функціонують групи короткотривалого перебування при  загальноосвітніх школах.  Всього дошкільні групи відвідують   27 дітей: с. Дем’янівка – 10, с.Сірогози -5, с.Комсомольське – 3, с. Вільне- 9.
Педагогічну діяльність в дошкільних навчальних  закладах  здійснюють 45 педагогічних  працівників: 11 завідувачів ДНЗ, 31 вихователь, 1 музичний керівник та 2 психолога.
На часткове оновлення матеріально-технічної бази  та проведення ремонтів дошкільних навчальних закладів у 2014 році бюджетами селищної та сільських рад використано кошти в сумі 232,0 тис. грн.
У  2014 році проведено заміну опалювальних котлів Братської школи-садок на суму 30,0 тис. грн. Також проведено заміну вікон, опалювального котла та водоканалізаційної системи Новолександрівського дошкільного навчального закладу «Малятко» на суму  50,0 тис. грн.
В районі функціонує 15 загальноосвітніх навчальних закладів. Загальну середню освіту  у 2013/14 навчальному році здобували 1364 учні. У 2014/15 навчальному році навчається 1371 учень.
Підвіз учнів в сільській місцевості до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється трьома шкільними автобусами та автомобілем ГАЗ-32213-414. Всього на території району розроблено 10 маршрутів, за якими здійснюється підвіз 119  учнів та  6 педагогічних працівників.
У літній період 2014 року на базі загальноосвітніх шкіл працювало 15 пришкільних таборів, які відвідувало 616 дітей. Пріоритетним напрямком оздоровчої кампанії була  організація відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, всього відпочинком було охоплено  529  дітей пільгових категорій. Всього на фінансування пришкільних таборів у 2014 році було виділено коштів в сумі  194,2 тис. грн.
Позашкільною освітою охоплено 439 учнів, що становить 32 відсотки від загальної кількості дітей шкільного віку. Крім того  у загальноосвітніх навчальних закладах працює 121 гурток та секцій, які відвідують 959 учнів. Всього у районі  різними формами позашкільної та позакласної   освіти охоплено 70 відсотки дітей.
На базі сільських загальноосвітніх навчальних закладів працюють гуртки позашкільних навчальних закладів: Верхньосірогозька, Сірогозька, Новоолександрівська, Першопокровська та Нижньоторгаївська  загальноосвітні школи, де  позашкільною освітою охоплено 118 дітей.
Проводиться своєчасна диспансеризація населення відповідно до затверджених розпорядчих документів.
Придбано медикаментів на суму – 263,9 тис.грн., в тому числі за рахунок районного бюджету – 71,1 тис.грн, власних надходжень – 61,9 тис.грн., державного бюджету – 230,9 тис.грн.
Захворюваність на туберкульоз знизилася в порівнянні з минулим роком і становить 42,9 випадків на 100 тис. населення (в 2013 році – 61,9), також знизилася онкозахворюванність в порівнянні з минулим роком, становить 28,2 випадки на 10 тис. населення (в 2013 році – 30 на 10 тис. населення).
Всього методами рентгенообстеження та туберкулінодіагностики було обстежено 10624 чоловік, що складає 64 % від усього населення, в тому числі 61,3 % обстежено рентгенологічна.
Виявлено вперше захворілих 8 чоловік, із них 1  підліток, 7 – дорослих,з них 1 жінка.
На обліку служби у справах дітей перебуває 53 дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 43 – перебувають під опікою/піклуванням, 4 – проживає в прийомних сім’ях, 1 дитина в дитячому будинку сімейного типу.
За 2014 рік на облік взято 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Знято з обліку 7 дітей вищевказаної категорії у зв’язку з досягненням повноліття.
Протягом  2014 року 12 дітям надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. До сімейних форм виховання влаштовано 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  До вже створеної прийомної сім’ї до влаштовано одну дитину-сироту.
В Нижньосірогозькому районні створено та  функціонує 4 прийомних родини, в яких проживає та виховується 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Постійно ведеться та оновлюється банк даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Протягом 2014 року спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виявлено 53 сім’ї, в яких виховується 86 дітей. Станом на 01 січня 2015 року в банку даних перебуває 171 сім’я, в яких проживає та виховується 388 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Спеціалістами Нижньосірогозького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано 14599 соціальних послуг. Здійснено соціальний супровід 97 сімей, в яких виховується 220 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 89 сімей знято з соціального супроводу, з них: 85 сімей з позитивним результатом, 3 сім’ї у зв’язку зі зміною місця проживання, 1 сім’я у зв’язку з позбавленням батьків батьківських прав.
Для задоволення культурних, естетичних та духовних потреб населення в районі функціонують: районний Будинок культури, 15 закладів клубного типу (14 – в сільській місцевості), 17 бібліотек (14 – в сільській місцевості), та школа естетичного виховання.
У 2014 році на території Вербівської сільської ради приміщення колишньої музичної школи перебудовано у сільський клуб на 60 місць для проведення заходів. На даний час триває робота щодо включення його до переліку закладів культури.
За 2014 рік поповнено бібліотечний фонд по комунальному закладі «Нижньосірогозька центральна районна бібліотека» на суму 52,292 тис. грн. Всього по району бібліотечний фонд поповнився 2267 примірниками книг з обласної бібліотеки ім. Гончара, обласної дитячої бібліотеки, управління культури Херсонської обласної державної адміністрації; подаровано книг на суму 1,31 тис. грн.
Упродовж року у закладах культури клубного типу району діяли 136 клубних формувань, з них 88 – для дітей. 5 колективів аматорського мистецтва носять почесні звання «народний», «зразковий».
Закладами культури району проводяться заходи щодо відзначення важливих дат та подій в житті нашої держави, свят народного календаря, культурно-освітні та культурно – розважальні заходи. У звітному  періоді  відбулося 1892 культурно – дозвіллєвих заходів, з них для дітей – 855. Фахівцями районного будинку культури  розроблено 29 сценаріїв.
У загальноосвітніх навчальних закладах району створені та вдосконалюються умови для забезпечення фізичного виховання та розвитку масового спорту в обсязі 6-8 годин рухової активності на тиждень за рахунок ранкової гімнастики,  уроків фізичної культури, рухомих перерв, спортивних секцій, груп загальної фізичної підготовки, занять у навчальних групах дитячо-юнацької спортивної школи. У 2014/15 навчальному  році у 16 загальноосвітніх навчальних закладах уроками фізичної культури не менше трьох разів на тиждень залучено 848 дітей.
У районі функціонує дитячо-юнацька спортивна школа. У 11 групах з футболу охоплено 160 вихованців, що становить 12% від загальної кількості дітей шкільного віку району. Загалом у спортивних заходах взяли участь  845  учасників.
Протягом 2014 року послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 1039 дітей району, або 76,1  % до кількості дітей шкільного віку в районі. З них послугами відпочинку було охоплено 616 дітей, послугами оздоровлення – 423 дитини. Із загальної кількості дітей, охоплених послугами оздоровлення та відпочинку, 77,9 % становлять діти пільгових категорій.
Перший заступник голови
районної державної адміністрації                                                   О.М. Полуекто
Інша мова