Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Територіальний центр  соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

 

З метою забезпечення якісного соціального обслуговування та надання соціальних послуг в районі працює комунальна установа «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)». Станом на 01 жовтня 2020 року в територіальному центрі перебуває на обслуговуванні 1360 осіб.

У структурі територіального центру функціонують відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування та відділення стаціонарного догляду для постійного проживання в с. Першопокровка.

Протягом січня-вересня 2020 року територіальним центром проведено 205 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян, визначено потребу громадян в одержанні соціально-побутових послуг на платній та безоплатній основі. Взято на обслуговування 69 осіб, знято з обслуговування – 66 осіб.

Територіальним центром надається 58 видів соціальних послуг, це послуги: соціальних робітників, які допомагають у веденні домашнього господарства, медичної сестри, послуги по ремонту будівель, послуги перукаря, послуги з прання та інші. Протягом січня-вересня 2020 року територіальним центром надано 47849 безкоштовних та 1343 платних послуг. Проводиться робота по розширенню переліку соціальних послуг.

В районному бюджеті на 2020 рік передбачено видатки на утримання територіального центру (загальний фонд) на загальну суму 4358,9 тис. грн. Профінансовано за січень-вересень коштів на суму 3233,5 тис. грн.

На спеціальний рахунок територіального центру за січень-вересень 2020 року надійшло коштів на загальну суму 341,6 тис. грн (це – кошти від надання платних соціальних послуг та надходження з органів Пенсійного фонду України (пенсія пенсіонерів, які перебувають у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання). Касові видатки за січень-вересень становлять 258,8 тис. грн.

Протягом квітня-травня 2020 року значна увага в районі була приділена вжиттю попереджувальних заходів щодо поширенню коронавірусної інфекції та забезпечення осіб похилого віку та малозахищених верств населення продуктами харчування, ліками та предметами першої необхідності. Працівники виконкомів разом з волонтерами виготовили 1865 медичних масок, які були безкоштовно роздані усім бажаючим громадянам.

У відділенні соціальної допомоги вдома комунальної установи «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» на соціальному обслуговуванні перебувають 165 одиноких та одинокопроживаючих осіб похилого віку. Даних осіб постійно відвідують соціальні працівники та забезпечують всім необхідним з метою зниження ризику їх зараження; зокрема, особи забезпечені медичними масками, продуктами харчування (хлібом, макаронами, крупами, мукою, цукром та ін.).

Район взяв участь у спільному проекті Мінсоцполітики та корпорації «АТБ» із забезпечення соціально незахищених людей продуктами харчування, з 03 по 09 квітня 2020 року працівниками територіального центру отримано та роздано підопічним 165 продуктових наборів. Протягом травня в рамках соціальної ініціативи кампанії Rozetka, «Нової пошти» та благодійного фонду «Життєлюб» щодо допомоги літнім людям КУ «Нижньосірогозький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» було отримано 1700 продуктових наборів, які були роздані членами мобільної групи, працівниками виконкомів, соціальними працівниками та волонтерами одиноким та одинокопроживаючим людям похилого віку району.

Інша мова