Туристичні можливості Сірогозщини

У сучасних умовах розвитку світової економіки туристичний бізнес, що є третім за дохідністю сектором економіки, впевнено прагне до першості в порівнянні з іншими галузями. Сфера послуг і, зокрема, туризм здатний зробити значний внесок у зростання валового внутрішнього продукту при відносно малих затратах та коротких термінах окупності. Крім того, прискорений розвиток цієї сфери  сприятиме динамічному розширенню внутрішнього ринку як основи стабільного економічного зростання в регіоні.

У Нижньосірогозькому районі є великий історичний та краєзнавчий потенціал для розвитку культурно-пізнавального туризму. За часи свого існування Сірогозщина не лише не втратила своєї душі, а навпаки, сповнена тим прекрасним чим може поділитися з іншими – цікавою історичною спадщиною та культурою, видатними особистостями, історією земляків, що пережили часи колективізації та роки Другої світової війни, будівлями 1888-1903 років забудови, колодязями, фауною та знаними у всьому світі золотом зі скіфських курганів Дєєва, Козла та Огузу.

Район має можливості, повноцінне використання яких здатне забезпечити стійкий економічний розвиток та істотне підвищення рівня і якості життя населення, а також утвердження позитивного іміджу як культурно-туристичного центру.

Нижньосірогозький район знаходиться у відносно чистій екологічній зоні, віддаленій від промислових центрів та великих міст. На відстані 15км від міжнародної траси «Відень – Ростов на Дону», а також розташований поблизу (в межах 80-100 км) таких відомих та перспективних місць відпочинку та туризму, як:

-Асканія Нова (Чаплинський район, Херсонської області);

-Арабатська Стрілка (м. Генічеськ, Херсонської області);

-Кам’яна Могила (м. Мелітополь, Запорізької області);

-Ландшафтно-історичний міні-заповідник «Світло Оріяни (Верхньорогачинського району Херсонської області);

-Колишній адміністративний та ремісничий центр Скіфії(Кам’янка – Дніпровська, Запорізької області).

Наш район має великий потенціал в розвитку туристичного бізнесу в тому числі зеленого туризму:

-екологічна чистота та віддаленість від промислових центрів;

-зручність транспортного сполучення. Перехрестя шляхів;

-екзотичність, в значенні віддаленості, первозданності та збереженості історичних назв;

-зібраний великий краєзнавчий матеріал, який включає також рідкісні карти, легенди та перекази;

-наявність цілого комплексу унікальних пам’яток скіфської архітектури, знаних у всьому світі;

-наявність добре розробленої інформаційної бази: краєзнавчі та поетичні збірки місцевих авторів. В цьому відношенні наш район є впевненим лідером. Відносно добре вивчено та описано пам’ятки археології; визначні події, які відбувалися під час Громадянської та Другої світової воєн.

-Створено заказник Балка Великі Сірогози, до долі якої привернуто увагу широкого загалу області. Система заказників має широкі можливості щодо розширення. Можна використовувати як рибальство, так і мисливство;

-район має своє неповторне історичне обличчя та як уже розроблену символіку гімн та герб, так і широкі можливості для подальших розробок (буклети, календарі, відеофільми, картки, вироби з дерева, глини та інші види творчості, герби визначних населених пунктів, які мають своє обличчя).

Розвиток туристичної галузі направлений на:

-включення району до обласного туристичного маршруту;

-вдосконалення проведення туристичних маршрутів;

– створення районного історико-краєзнавчого музею.

Інша мова