Зайнятість населення

Управлінням здійснюється постійний моніторинг стану оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. За статистичними даними середньомісячна заробітна плата штатного працівника в районі за ІV квартал 2019 року становить 7630,00 грн, що дорівнює 86,9 % до середньообласного показника (8785,00 грн) та у 1,8 раз вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн).

З метою посилення державного контролю за своєчасністю і повнотою оплати праці в районі діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у січні-лютому проведено 2 засідання тимчасової комісії, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати; 7-ми субʼєктам господарської діяльності надані відповідні рекомендації щодо недопущення виплати заробітної плати працівникам у розмірі менше мінімального рівня, визначеного законодавством.

За статистичними даними станом на 01 лютого 2020 року та за оперативними даними станом на 01 березня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

         У звітному періоді проведено 2 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких були затверджені заходи по легалізації робочих місць та заробітної плати на 2020 рік та проаналізовано стан виконання завдання Програми зайнятості населення Нижньосірогозького району до 2020 за 2019 рік. З початку року здійснено 2 рейди робочої групи, перевірено 9 роботодавців, виявлено 12 нелегальних працівників, працевлаштовано 12 осіб.

         Відповідно до інформації органів Пенсійного фонду в районі за 2019 рік 116 осіб працевлаштовані на новостворені робочі місця.

У поточному періоді продовжувалася робота з розвитку соціально-трудових відносин, у тому числі шляхом укладання колективних договорів. За січень-лютий укладено та зареєстровано 4 колективних договори та 1 зміни до колективного договору. Станом на 01 березня 2020 року в районі чинні 87 колективних договорів, укладених на підприємствах, установах та організаціях, якими охоплено 1409 працівників.

Інша мова