Заробітна плата та зайнятість населення

Відділом з питань надання адміністративних послуг та цивільного захисту  здійснюється постійний моніторинг стану оплати праці та своєчасної виплати заробітної плати. За оперативними даними середньомісячна заробітна плата штатного працівника в районі за 8 місяців 2020 року становить 8100,00 грн, що дорівнює 83,8 % до середньообласного показника (9663,00 грн) та у 1,7 раз вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн).

З метою посилення державного контролю за своєчасністю і повнотою оплати праці в районі діє тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у січні-серпні проведено 8 засідань тимчасової комісії, на яких були розглянуті питання щодо підприємств району, які нараховують заробітну плату у розмірі нижче мінімальної заробітної плати; 19-м субʼєктам господарської діяльності надані відповідні рекомендації щодо недопущення виплати заробітної плати працівникам у розмірі менше мінімального рівня, визначеного законодавством.

За статистичними даними станом на 01 серпня 2020 року та за оперативними даними станом на 01 вересня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати в районі відсутня.

У звітному періоді проведено 8 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких були розглянуто заходи по легалізації робочих місць та заробітної плати на 2020 рік та проаналізовано проаналізовано монторинг працевліштування громадян в районі. З початку року здійснено 10 рейдів робочої групи, перевірено 36 роботодавців, виявлено 12 нелегальних працівників, після перевірки працевлаштовано 22 особи.

Відповідно до інформації органів Пенсійного фонду в районі за січень-серпень 2020 року 72 особи працевлаштовані на новостворені робочі місця.

У поточному періоді продовжувалася робота з розвитку соціально-трудових відносин, у тому числі шляхом укладання колективних договорів. За січень-серпень укладено та зареєстровано 9 колективних договорів та 2 змін до колективних договорів. Станом на 01 вересня 2020 року в районі чинні 89 колективних договорів, укладених на підприємствах, установах та організаціях, якими охоплено 1457 працівників.

 

Інша мова